Setari Cookie-uri

Vacanta in Turcia, Kusadasi

Buna tuturor,
A fost cineva la hotelul Carpe Diem in Kusadasi, Turcia? Astept sa/mi spunei impresiile de acolo, va rog.
sagradam
Postat pe 7 Aprilie 2010 14:39
Buna,

Hotelul Carpe Diem e o alegere mai mult decat inspirata, desi hotelul este situat la 35 km de Kusadasi. E un colt de Rai, unde te poti rasfata in voie, serviciile sunt de cea mai buna calitate, SPA-ul este pur si simplu un templu, un sanctuar, cu o piscina enorma in jur de 400 metri patrati si tot felul de tratamente "luxury".
Eu una am fost foarte incantata si anul acesta am reusit sa-mi conving cativa prieteni sa repetam experienta, mai ales ca am gasit si un pret bun.

Irinuca_22
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:06
Multumesc mult. Imi trebuia o parere sincera si foarte la obiect. Am mai citit cate ceva despre el si sa/ti spun drept foarte bune impresii le/au avut strainii (nemtii si englezii) decat romanii :).Nici nu mai stiam daca am facut alegerea corecta. Poate imi dai detalii despre drum, despre calatorie, despre turci etc. Noi mergem cu masina in jur de 25 iulie.Tu?
Astept mai multe detalii. Inca o data iti multumsc.
sagradam
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:19
buna ziua,ce ma bucur ca sint si alte familii din romania indragostite de zona turcia kusadasi.si noi sintem.Am deja doua vacante una in 2008 la ephesus prices club si alta in 2009 la pine bay holiday resort,memorabile amindoua .Am remarcat pe site-ul amfostacolo.ro ca este bine cotat cu toate ca este inca neamenajat la capitolul gradina.Sint interesata de acest hotel darputeti sa mi dati mai multe detalii de pret date agentie turistica?
daca va e mai usor putem vorbi pe messul meu oanacios@yahoo.com.Astept cu mult interes raspuns.Si saca doriti relatii in legatura cu agentia prin care am plecat eu contactatima.o zi buna
oanacios
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:45
eu am fost la acest hotel in septembrie 2009. este un hotel bun, cu un raport calitate pret excelent. nu o sa regretati alegerea facuta. daca mai aveti intrebari pot raspunde punctual. agentia prin care am fost eu se numeste fun travel din bucuresti
cristinatudor_condo
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:05
Pentru oanacios:

Daca doresti mai multe detalii, iti recomand sa contactezi agentia HASHAS Travel, adresa de email este rezervari@hashastravel.ro si sigur o sa primesti toate detaliile necesare.
Noi cu ei o sa plecam in vara asta in concediu :).

O zi frumoasa,
CrisS
Irinuca_22
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:14
Super oferta!! Turcia - Kusadasi
22.mai 2010 - 8 nopti si 9 zile
290 euro/ pers
Tariful include:
- transport autocar 3*
- cazare 6 nopti all inclusive - hotel 4*
- cazare 1 noapte in Canakkale + MD
- cazare 1 noapte in Istambul + MD
- croaziera pe Marea Egee
- Excursie la Efes
- Taxe de ferry-boat
- Asistenta turistica
Tariful nu include:
- asigurarea medicala 26 lei/ persoana
123girl
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:59
kusadasi e o statiune minunata
si cu oportunitati de vizitare excelente
sa mergi acolo sa vizitezi
nu sa faci plaja sau cumparaturi
nu merita sa pierzi timpul cu astea cand ai atatea de facut
te simti minunat
oamenii sunt super ok
eu anul acesta merg in marmaris
sa vad si din alta parte splendoarea naturii care se intinde pe tarmurile de vest ale asiei mici
e un loc minunat lasat de natura,povestind istoria antica si pus in valoare de oamenii acelor locuri care stiu sa faca din nimic - CEVA(e si o vorba mai urata dar e adevarata.....sa faca bici)
daca aveti posibilitati nu ratati ocazia
nu e foarte scump pentru ceea ce ofera
si nu uitati! plaja puteti face 3 zile intr-un week-end si la marea neagra
cumparaturi....produsele lor sunt si la noi....
asa ca...sfatul meu,plimbati-va,faceti excursii,croaziere,vizitati bazarul si el e incarcat de istorie si sentimentalism....
DISTRACTIE PLACUTA!!!!
eu am fost la hotel assena de 3* unde totul a fost super ok
sunt 4pers si a fost mai convenabil
dar curatenie si corectitudine la note maxime!
apirvan
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:02
buna, as dori mai multe detalii despre acest hotel . Noi suntem un grup de 5 familii si mergem pe 25 iunie. Am tot citit despre hotel , dar nu stiu despre camerele de la garden vila . 2 familii sunt cazate in hotel , iar celelalte la garden . Nu stiu cum sunt camereele , distantele daca nu sunt prea obositoare si avem ceva emotii . Daca imi puteti da mai multe detalii m-as bucura foarte mult.
deda
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:25
buna,as dori detalii despre aparthotel Flora Kusadasi all inclusiv, este ok? sau acceptabil..ce excursii recomandatii, stan 14 zile si speram sa nu ne plictisim multumesc
kudika133990
Postat pe 4 Mai 2010 09:54
De la: lazy002057, la data 2010-05-04 09:54:11buna,as dori detalii despre aparthotel Flora Kusadasi all inclusiv, este ok? sau acceptabil..ce excursii recomandatii, stan 14 zile si speram sa nu ne plictisim multumesc
kudika133990
Postat pe 14 Mai 2010 09:25
din kusadasi se merita sa vizitezi Pamukkale este un loc unic, asa ceva nu mai gasesti nicaieri in lume,croaziera de o zi pe Marea Egee,casa Feciaorei Maria ,si nu in ultimul rand Adaland aquapark.Au fost ani cand am mers in Adaland si de 3 ori intr-un sejur .Dupa mine sunt cele mai importante obiective ,restul..nu-si merita banii.Si daca mergeti ptr prima data in turcia sa nu ratati o baie turceasca.Vacanta placuta
verygood
Postat pe 19 Mai 2010 16:58
vand 2 bilete turcia kusadasi,plecare pe 6 septembrie cu autocarul cazare 7 nopti hotel 4 stele vera santa maria,all incusive(transport autocar 3 stele )biletele sunt luate de la agentia christiantour,am platit 180 euro si mai trebuie dati 426 pana pe 23 august,puteti sa ai dati in cate rate vreti,eu doresc doar cei 180 deeurocare i-am dat,a intervenit o problema si nu mai pot pleca,cineeste interesat de oferta varog contactatima pe id:kenvelo_never_2006. DECI IN TOTAL COSTA 606 EURO TRANSPORT AUTOCAR SI CAZARE HOTEL 4 STELE PENTRU 2 PERSOANE.
catalin1989
Postat pe 13 Iulie 2010 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anthemus Sea, Sithonia 19 De la: candy12 30 Decembrie 2010 17:02
cazare la pensiuni sau in gazda? 9 De la: lazy000475 26 Mai 2009 20:19
dc vi se pare ca all inclusive ar avea avantaje...eventual pt babalici.. 12 De la: roxanana 28 Februarie 2010 11:24
Cazare in Maramures 7 De la: roxanana 9 Februarie 2010 10:35
:D 7 De la: tudor_tan 31 Martie 2010 21:52