Setari Cookie-uri

Zakynthos

Doresc niste sfaturi in legatura cu insula Zakynthos: agentii, costuri, ce se poate vizita si impresii.
Multumesc mult!
oliviaL
Postat pe 20 Mai 2010 11:29
Este o alegere foarte inspirata!este superba!
as recomanda www.europatravel.ro au cele mai mici preturi pe Grecia si sunt seriosi!
ferrari_enzo
Postat pe 6 Iunie 2010 13:01
si eu cu sotia am vrea sa mergem in zakynthos la inceputul lui septembrie , noi mergem cu masina dar prin agentie asa e recomand EUROPATRAVEL sunt seriosi si ieftini , astept mai multe posturi despre drumul pana acolo si preturi la feriboat
alyndanyel
Postat pe 6 Iunie 2010 16:03
Eu ti-as recomanda sa mergi pe cont propriu, daca ai masina. Noi am fost cu masina, la dus am facut pauza o noapte la Meteora si la intors, langa Salonic.Eu zic ca iesi mult mai ieftin cu masina.

Uite aici detalii si poze despre Zakynthos:
http://www.consiliervacante.ro/index.php/component/content/article/10-destinatii/241-comorile-insulei-zakynthos-i.html

E o insula de vis, du-te cu toata increderea si nu rata croaziera spre Navagio, in primul rand! Apoi, apusul de soare de la Keri, insula Marathonissi (Insula Broastelor Testoase), cele doua stanci numite Mizithres, Agios Sostis, Zante Town si neaparat Bochali!
MmeButterfly
Postat pe 6 Iunie 2010 21:27
salut, am urmarit topicul cu interes, pt ca intentionez sa merg si eu in Zakynthos si ms frumos pt site...as cauta un hotel d 3 stele, insa sa fie linistit si curat..daca ai info ti as multumi...stii cat costa ferry cu masina?multumesc...
romynutza_20
Postat pe 7 Iunie 2010 17:39
Multumesc pt sfaturi. O vacanta placuta tuturor!
oliviaL
Postat pe 8 Iunie 2010 11:05
Am venit aseara din zakynthos si aveti dreptate de vis sunt edificiile care se viziteaza dar sa nu va asteptati la statiuni luxoase hotelurile sunt foarte modeste .Am stat intr-un hotel de 4 stele care nu e nici pe departe de 4 stele.Mincarea nu e deloc diversificata cei pretentiosi pot avea probleme la fel si copiii noi am fost cu un copil de 5 ani care nu e pretentios dar care nu a prea mincat nimic .aspectul in statiuni e salbatic multi boscheti si e foarte bine de mers cu masina pentru ca altfel nu ai cu ce sa te deplasezi .cu feribotul se merge o ora iar preturile sunt destul de mari dublu ca la noi.o excursie la grotele albastre de doua ore ne-a costat 40 euro doi adulti si un copil de 5 ani .una peste alta merita grecia vizitata pentru peisaje.
pia
Postat pe 8 Iunie 2010 17:14
Eu de 3 ani merg pe Zakynthos si o recomand ca destinatie de vacanta de vis. Situatia nu asa cum adescris-o domnisoara de mai sus..Insula este un loc superb, cu ape limpezi si albastre, cu multa verdeata si salabaticie. Pana la urmea, din cauza asta este Zakynthos si nu o statie renumita pt All inclusive din Turcia. Asta face diferenta!!!! Ti-as recomanda sa faci turul insulei cu ferry (De la agentia Pelargos...costa aprox 20 euro), sa vezi rasritul la Keri Lake si abusul la Navagio, sa mergi seara in cluburi si baruri in Laganas, sa urci sus in centrul istoric si sa admiri peisajul, sa vizitezi gradina zoo de la ASkos si multe alte lucruri superbe. Merita vazuta insula, mai ales sa preturile sunt acceptate. Pt cazare incearca pe www.zanteweb.com. Eu mereu am stat cazata la Villa Xenos din Kalamaki. Au preturi forate bune si conditii moderne. Distractie Placuta!
oana2701
Postat pe 12 Iunie 2010 01:16
Domnisoarei oana ii spun ca eu nu am zis nimic de locurile frumoase din zakhyntos dar de serviciile lor poate sa ma contrazica oricine ca lasa de dorit sunt cea mai puturoasa natie pe care am vazut-o si te trateaza de parca ei ar fi turistii ,precizez ca am stat intr-un hotel de 4 stele care nu era nici pe departe de 4 stele .Cind platesc 1000 euro pe un bilet am pretentia ca la masa sa fie macar o carafa de apa si cu asta am zis tot nu sa platesc 1.40 euro o apa .Si mai adaug ca am fost la o competitie sportiva ce s-a desfasurat acolo in 1- 6 iunie si care a lasat de dorit ca si organizare etc .Vizitati CROATIA de ex si o sa vedeti acolo si servicii si peisaje de vis .
pia
Postat pe 15 Iunie 2010 17:40
Eu am fost in Corfu cu 300 de euro , cu avionul...am avut conditii excelente de cazare si demipensiune arhisuficienta...e drept ca nu mi-au pus carafa cu apa pe masa la cina, dar puteam de la orice boutique sa-mi iau 12 litri de apa la 1.8 euro...asa ca m-am descurcat excelent cu bani putini...
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 08:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca vrei sa stapinesti barbatii , fii femeie ! 54 De la: Lenusa 17 Martie 2014 00:17
Pt amatorii de CALATORII si EXCURSII !! 1 De la: homereg 2 Mai 2010 08:25
Concurs NEOTOUR 478 De la: kudika484141 11 Decembrie 2011 10:33
masca argila roz clarins lichidare stoc 2 De la: candy12 30 Decembrie 2010 17:01
VRETI UN JOB UNDE SA LUCRATI DE ACASA? AM GASIT EU UNUL 1 De la: shooby 10 Ianuarie 2012 13:13