Setari Cookie-uri

CETATEA SOIMOS

Locuiesc la Lipova cunosc cetatea am fost de multe ori acolo sus .Deci de la gara spui ca vii din Timisoara o poti lua pe scurtatura pe linga calea ferata ajungi exact la cetate sau poti astepta autobuzul care circula asa .dimineeatza la 7.30 dupa nu mai circula pina la ora 12.30 altul la 14.30 si in jurul orei 17 ultimul cam astea ar fi deci nici o sansa se te incradrezi la buss .De sus este o panorama excelenta se poste sta si cu un cort ,dar atentie mare la tineri au fost si situatii neplacute violuri si alte lucruri cu urmari .In rest manastirea Radna una dintre cele mai frumoase din zona Basilica Maria Radna , renumita in tara, arhitectura interioara este deosebita .In oras totul este distrus de timp nu ca nu ar fi cladiri chiar si un muzeu cu o arhitectura deosebita dar nu s-a ocupat nimeni de ele .As fi fost mai bucuroasa sa pot spune lucruri mai placute despre aceste locuri dar va scriu adevarul mai bine sa stie fiecare de la inceput .Va doresc distractie placuta !
ellys1955
Postat pe 21 Mai 2010 19:45
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cetatea_ªoimoº
tury65
Postat pe 4 Iunie 2010 09:15
De la: ellys1955, la data 2010-05-21 19:45:37Locuiesc la Lipova cunosc cetatea am fost de multe ori acolo sus .Deci de la gara spui ca vii din Timisoara o poti lua pe scurtatura pe linga calea ferata ajungi exact la cetate sau poti astepta autobuzul care circula asa .dimineeatza la 7.30 dupa nu mai circula pina la ora 12.30 altul la 14.30 si in jurul orei 17 ultimul cam astea ar fi deci nici o sansa se te incradrezi la buss .De sus este o panorama excelenta se poste sta si cu un cort ,dar atentie mare la tineri au fost si situatii neplacute violuri si alte lucruri cu urmari .In rest manastirea Radna una dintre cele mai frumoase din zona Basilica Maria Radna , renumita in tara, arhitectura interioara este deosebita .In oras totul este distrus de timp nu ca nu ar fi cladiri chiar si un muzeu cu o arhitectura deosebita dar nu s-a ocupat nimeni de ele .As fi fost mai bucuroasa sa pot spune lucruri mai placute despre aceste locuri dar va scriu adevarul mai bine sa stie fiecare de la inceput .Va doresc distractie placuta !

ma gandesc ca mesajul d-voastra imi era adresat...multumesc mult pentru sfaturi !
sweetseawhisper
Postat pe 5 Iunie 2010 11:59
Da nu am postat niciodata din cauza aceasta ,in tot cazul sper sa va fie de folos :) va doresc weekend placut !
ellys1955
Postat pe 5 Iunie 2010 23:48
am o intreabre in plus daca se poate e greu de urcat pana la Cetate? pt ca eu nu le am cu urcatul pe munti sau pe dealuri cu pante abrupte .Multumesc mult!
sweetseawhisper
Postat pe 24 Iunie 2010 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vara asta dansam pe ritmurile [b]MADONNEI[/b]. 1 De la: kudika_10579 6 Iulie 2012 13:30
Mi-a pacut articolul asta-Irinel- "dilema lui Adam" 1 De la: Cami_Petrescu 8 Octombrie 2010 13:44
Zakynthos 10 De la: kudika226898 1 August 2010 08:42
Ofera-i copilului tau o experienta de neuitat in vacanta de vara! 1 De la: kudika_10579 9 Iulie 2012 17:08
foarte important 3 De la: ellys1955 3 Mai 2010 00:08