Setari Cookie-uri

Ea sagetator - el berbec

Ce parere aveti?
Sentimentele sunt destul de puternice de ambele parti. Am avut o perioada in care am fost separati... acum de cateva luni suntem iar impreuna(total cam 3 ani) ne certam din prostii de cele mai multe ori si era cat pe ce sa ne mai despartim de cateva ori din cauza ca sunt certuri mici dar care se aduna...
Nu vreau sa ajungem la o despartire definitiva.. Voi ce ziceti?
alecsis_c
Postat pe 26 Iulie 2010 10:31
Draga mea eu sunt tot sagetatoare si am avut o relatie de 6 ani cu un berbec.Sincer a fost o poveste de dragoste foarte frumoasa si eu te-as sfatui sa o mentii pt k merita.Sunt convinsa k va iubiti mult si de aceea ar trebui sa lasati micile certuri banale deoparte.Noi k sagetatoare suntem mai impulsive de fel,cateodata acordam mai multa importanta celor din jur si uitam de EL si ne agitam repede dar incearca sa ii acorzi mai multa importanta lui,sa il surprinzi cu gesturi marunte(un biletel de dragoste strecurat in haina,pregateste-i o prajitura)sunt multe lucruri care le poti face...dar cel mai important lucru care trebuie sa il sti(cel putin eu asa cred)este ca atunci cand vezi k este prost dispus sau incepe o cearta sa il lasi in pace,sa nu te enervezi pt k atunci nu ati rezolvat nimic,decat complici situatia.Asculta-l si tine cont de ce ti-a spus k pe viitor sa nu mai faci lucrul acela.Un berbec e incapatanat si dur cateodata,dar daca ai intrat in sufletelul lui acolo vei ramane pt totdeauna,tot ce trebuie sa faci este sa il faci pe el sa isi deschida sufletul in fata ta.Oricum mici discutii si contraziceri avem cu totii,important este sa trecem peste,sa nu facem din tantar armasar.Chiar daca ati mai fost despartiti,fi optimista.Incearca sa lasi de la tine si sa nu ii faci reprosuri pt toate prostiile.Sper k ti-am fost de ajutor.Va doresc o relatie cat mai lunga si frumoasa.O zi buna.
diana_nyko
Postat pe 26 Iulie 2010 12:37
La fel ca si tine sagetatoare...am avut o raltie cu un baiat din zodia Berbec..am fost impreuna 7 ani...pana cand am hotarat sa pun punct..imi doream de 3 ani sa ma despart de el..inca nu stiu care a fost motivul real al despartirii...da cert e ca noi sagetatoare ne plictisim foarte repede..si avem nevoie de schimbare...faptul ca va certati din nimicuri tot timpull..e lucru bun pt relatia asta..nu face decat sa prelungeasca relatia...pt ca noi avem nevioe de agitaie..nu o sa supotam nicoadata monotonia.. el berbec..un baiat extraordinar care m-a iubit mult..exista o mare atractie intre semnele astea..nu pot decat sa iti dorec numai bine in realtia asta..berbvecul este foarte sensibil si poate ajunge sa te iubesca ca pe ochii din cap..dar e o persoana foarte exploziva care cand se enerveaza vede negru in fata ochiilor si nu mai raspunde de faptele lui..depinde de tine cum il formezi pt ca deasemenea sunt si foarte influentabili pe termen lung ..
tmihaelita
Postat pe 2 August 2010 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
situatie dificila 7 De la: supermiki 9 Aprilie 2010 11:07
ea leu el capricorn 9 De la: AdrianaR 26 Ianuarie 2011 00:18
femeia pesti..?..ceva?..:D 47 De la: martie02 29 August 2009 10:21
hm 2 De la: _oktober_ 14 Mai 2010 22:44
buna 1 De la: kudika074074 24 Iulie 2010 13:37