Setari Cookie-uri

ce sa cred?

Care e parerea voastra despre visul pe care o sa vi-l povestesc?
Am avut acest vis la inceputul lunii mai..

Pur si simplu ma vedeam intr-o masina rosie,care lua o curba in mare viteza ..eu saream din masina inainte k aceasta sa se opreasca...( tin sa spun ca acel loc in care ma visam exista,e undeva in spatele unui bloc..acolo la parter locuieste fostul meu prt..)...deci sar din masina si intru in scara..in fuga intru in apartamentul fostului meu prt..deschid usa la camera lui si acolo vad un sicriu gol..(adik era doar "imbracamintea" aia alba...nush cum sa-i spun...)...intru in camera...ma duc langa sicriu ma prind cu mainile de marginea lui si ma las in jos si incep sa plang ff tare...in momentul ala ma trezesc.....

tin sa spun ca am visat exact la fel de mai multe ori..diferenta de 1-2 seri intre vise...:( sh nu intelegeam nimic din visul acela...eu nu mai eram cu baiatul ala...nu vedeam pe absolut nimeni in jurul meu...nici makr soferul...stiu k era o masina rosie si eu stateam in spate...
atunci i-am povestit la o prietena buna ce am visat..nu intelegea nici ea...dar..dupa ceva timp...dupa vreo luna jumatate...mi-a spus..."stii..azi stateam si mi-am adus aminte de visul ce il aveai u...oare are legatura cu Andreea?"
Andreea fiind o colega de a mea...care a avut un accident in iunie...si dintre toti pasagerii doar ea a fost ranita grav...si a murit :(( nu stiu daca chiar are legatura una cu alta..tot ce pot sa spun e ca masina in care era colega mea..era rosie..:| poate e coincidenta..sau poate nu...
Eu ii povestisem si colegei mele visul acela..pt k ma intelegeam f bine cu ea...si stiu k imi spunea "stai u linistita..e doar un vis."

voi ce credeti? Se leaga visele de realitate?? prevestesc visele anumite evenimente??

( sper k am fost destul de coerenta si ca veti intelege in mare parte)

ramy47
Postat pe 27 Iulie 2010 21:41
Again? E un topic cu sf miercuri,poti sa te bagi si tu!
Barbie30
Postat pe 27 Iulie 2010 21:43
iote aici
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/39448/sf-Miercuri-o-forta-malefica-sau-poate-doar-o-inchipuire-de-a-mea/7.html#post-1088673
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 21:45
Ceva asemanator mi s-a intamplat si mie...am visat vreo 3-4 nopti la rand ca un barbat batran il tragea pe tatal meu in apa (Dunare) si la scurt timp a murit...ca nu mai zic ca tatal,tatalui meu a murit innecat in Dunare...poate par nebuna,dar....ceva...ceva....tot se leaga intre vis si realitate...nu cred prea mult in lucruri de genul,dar...coincidente sunt destule...
ankris
Postat pe 27 Iulie 2010 21:51
De la: ankris, la data 2010-07-27 21:51:47Ceva asemanator mi s-a intamplat si mie...am visat vreo 3-4 nopti la rand ca un barbat batran il tragea pe tatal meu in apa (Dunare) si la scurt timp a murit...ca nu mai zic ca tatal,tatalui meu a murit innecat in Dunare...poate par nebuna,dar....ceva...ceva....tot se leaga intre vis si realitate...nu cred prea mult in lucruri de genul,dar...coincidente sunt destule...



"ca sa nu mai zic..." scuze :)
ankris
Postat pe 27 Iulie 2010 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TURTELE COPILARIEI DUREAZA MEREU??? 12 De la: kudika514482 16 Februarie 2013 19:32
nu stiu sigur daca imi iubesc iubitul:( 13 De la: FRN 25 Iunie 2010 14:25
relatie la distanta 12 De la: mihalicita 30 Mai 2010 20:48
Ma ajutati si pe mine ? 11 De la: one_size 28 Mai 2010 11:23
produse cosmetice de la Marea Moarta 3 De la: kudika_11262 8 Mai 2016 01:26