Setari Cookie-uri

ROCHIA DE MIREASA

O, Doamne! Acum pot sa ma marit!
Am gasit si rochii care sa imi placa, in sfarsit! La Sposa del Amore si Avangarde Brides. Sunt intradevar scumpe insa merita pentru ca sunt superbe! Si oricum ma gandesc sa o vand dupa aceea!
Oricum pana in 2010 mai e...
Apropo, a fost cineva la targurile de nunti care se organizeaza de obicei toamna si primavara? Daca da, se merita! Adica gasesti lucruri interesante, mai ieftine sau...
Gaby211081_grace
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:38
Eu mi-am luat rochia de la targul din februarie. Poti gasi si rochii mai ieftine pentru ca vin firme din toata tara.
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:36
De la: crisdany75, la data 2008-06-20 14:19:51Parerea mea e sa-ti faci rochia la care visezi...ca sa nu regreti mai tarziu...Nu conteaza ce vor comenta altii, pana la urma este nunta ta....iar tu trebuie sa te simti si sa fi cea mai importanta.
Eu am ales sa-mi fac rochia dupa un model gasit pe net...si nu-mi pare rau...este ceea ce am visat.
kingakinguta
Postat pe 3 Septembrie 2008 12:00
si eu sunt un pik grasuta si am tinut tot felul de diete pt a arata bine in rochia de mireasa,dar am gasit o rochita superba si nu a mai contat nimik.m-am simtit bine in ea si nimanui nu i s-a parut k sunt grasuta oricum din cauza stresului o sa slabesti inultimasaptamana.alege o rochita care iti place si in care t simti bine si nu o sa i se para nimanui k esti scunda sau grasuta sau mai stiu eu cum.alege cei ti place!

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:09
Eu mai am 2 saptamani si na am dat jos nici un gram, cred ca din contra, am mai pus ceva...
fantome
Postat pe 4 Septembrie 2008 09:17
sal eu vand rochie de mireasa colectia moderna 2008 facuta la comanda in madrid purtata o data este f deosebita si o sa-ti placa atat tie cat si mirelui si invitatiilor.include voalul,diadema,juponul cu 4 cercuri si jartiera nefolosita.pretul este de 400 euro.eu nu intru mult pe adresa asta dar daca te intereseaza mai multe suna la 0748611534 este nr mamei mele pt ca eu nu sunt in tara sau messul meu este ancafilimon2005.bafta
ancafilimon2005
Postat pe 8 Septembrie 2008 16:08
Buna , unde pot gasi si eu o rochie de mireasa ca cea pe car o am eu la avatar?
bobitza_grace
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:38
la adeline am vz ceva asemanator sau ti-o pot face pe comanda...le arati poza

sau la mirandi

de asemenea am mai vz ceva asemanator la casa aceea de moda a carei imagine este catrinel..nu mai stiu cum se numeste
iulik_flore
Postat pe 25 Septembrie 2008 14:20
multumesc, le-am vazut pe cele de la mirandi si adelline aunt rochii de mireasa scurte iar cea de la avatarul meu cred sau asa mi-o imaginez eu ca ar fi o rochie 2 in 1
bobitza_grace
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:10
SI EU VAND ROCHIE DE MIREASA alba DE LA WHITE LADY,VOALUL SI GENTUTA COLECTIA 2008,PURTATA O SINGURA DATA DE MINE IN IULIE 2008(DACA INTRATI P ADRESA DE WEB ESTE MODELUL 13 doar ca pe alb,EU IAM ATASAT SI BRETELUTE SI TRENA DAR SE POT SCOATE FOARTE USOR) ORICUM CAT DE CURAND VOI ATASA POZE P WEB(ASTA DC VA MERGE),PERSOANELE INTERESATE SA SCRIE LA ADRESA madaberes@yahoo.com.pupici
madalina21
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:36
Sunt uimita cate isi vand rochiile de mireasa... Eu nu pot sa ma despart de ea. Cred ca mi-ar fi mult mai usor s-o daruiesc cuiva drag.
fantome
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:30
buna.am vazut o rochie mult mai draguta ca cea de la avatarul tau la www.theprincess.ro.au niste modele superbe si preturi mici.eu de aici mi-am comandat rochia si am fost f multumita.
iubi_irina
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:47
De la: iubi_irina, la data 2008-11-16 16:47:55buna.am vazut o rochie asemanatoare dar mult mai draguta ca cea de la avatarul tau la www.theprincess.ro.au niste modele superbe si preturi mici.eu de aici mi-am comandat rochia si am fost f multumita.
iubi_irina
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:51
buna gabi.iti recomand rochiile de la theprincess.ro,de unde mi-am comandat eu rochia,superba si ieftina,in jur de15mil.
iubi_irina
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:56
buna lumi.eu mi-am luat rochia de la www.theprincess.ro si a fost superba,ieftina,de calitate.Singura chestie e ca am cumparat-o online fara sa o probez dar mi-a venit ca turnata dupa ce am dat toate masuratorile.dupa nunta am vindut rochia la acelasi pret deci nu am avut nimik de pierdut.
iubi_irina
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:03
Nu pot sa cred cat sunt de ieftine!!!!
Si zici ca tu ti-ai luat-o de la ei si a fost OK? Adica materialul e bun? Arata exact ca in poza? Nu stiu ce sa zic...Chiar am gasit un model care imi place...Dar de ce oare nu au magazin de prezentatre? Parca nu am curaj sa o comand asa...Daca nu imi place???
Gaby211081_grace
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:46
Gaby...incearca ....la Cernauti sa mergi si o sa vezi acolo minunatii!!! Si eu am nunta in 2010 si am timp destul si vreau sa merg peste tot cu sigurnata am sa ajung si la Cernauti, am vazut rochii la White Lady in Piatra Neamt...sincer nu au nimic deosebit ma asteptam la mai mult dar....
Cypcip
Postat pe 18 Noiembrie 2008 14:14
buna gabi.aceeasi dilema am avut si eu cind mi-am luat-o dar m-am gindit ca la pretul asta merita sa risc,si chiar a meritat.materialele erau de o foarte buna caliatate,si modelul exact ca in poze drept urmare am vindut-o dupa nunta la o tipa din oradea cu aceeasi bani,si a fost si ea super multumita.din cite am inteles eu, nu au magazin de desfacere deoarece le comanda din america,nu sunt fabricate aici.eu zic ca merita sa incerci,eu chiar sunt adepta cumparaturilor online.
iubi_irina
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:42
De la: MADA_22, la data 2008-10-02 19:36:54SI EU VAND ROCHIE DE MIREASA alba DE LA WHITE LADY,VOALUL SI GENTUTA COLECTIA 2008,PURTATA O SINGURA DATA DE MINE IN IULIE 2008(DACA INTRATI P ADRESA DE WEB ESTE MODELUL 13 doar ca pe alb,EU IAM ATASAT SI BRETELUTE SI TRENA DAR SE POT SCOATE FOARTE USOR) ORICUM CAT DE CURAND VOI ATASA POZE P WEB(ASTA DC VA MERGE),PERSOANELE INTERESATE SA SCRIE LA ADRESA madaberes@yahoo.com.pupici[/qu

PTR FETELE CU ANUNURI COMERCIALE!!!

Am spicuit putin cele 4 pagini care dezabat acest subiect si am ramas cu un gust usor amar, fetele care au stricat mirajul acestui subiect cu anunturile lor stric comerciale gen, :" VAND ROCHIE..." aceste anunturi nu-si au rostul in cadrul unui subiect atat de de mirific, asa ca, DRAGELE MELE VA ROG DIN SUFLET, ABTINETI-VA DE LA A MAI POSTA ANUNTURI DE ACEST GEN IN CADRUL ACESTUI SUBIECT!!

VA MULTUMESC PTR INTELEGERE
simona_grace
Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:29
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:23
Vreau sa vand si eu rochia de mireasa.Ar fi pacat sa stea si sa se invecheasca.E superba si voalul...tot.Am luato de la White Lady.Rochia e un crem,corsetul este transparent si este din 2 piese
rooxana_grace
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:18
roxen pai adauga poze cu ea sa o vedem
iulik_flore
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:26
De la: degetel, la data 2008-01-29 09:29:19mama mea este croitoreasa si as vrea sa stiu daca este vreo problema sa imi faca ea rochia de mireasa.
mi-a spus o prietena ca nu ar fi bine ...
deci e bine sau nu sa imi faca mama rochia de mireasa?

SUPERSTITII TAMPITE ! De cate ori sa mai spun oare k nu poate influenta o biata rochia soarta unei casnicii ?
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:16
Corect!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:05
De la: iubi_irina, la data 2008-11-16 16:56:12buna gabi.iti recomand rochiile de la theprincess.ro,de unde mi-am comandat eu rochia,superba si ieftina,in jur de15mil.


spuneti mi va rog daca se pot comanda de pe acest site si fara trena de exemplu?
alina06_grace
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:09
Buna .parerea mea este ca o rochita cat mai simpla care sa-ti scoata in evidenta corpul ar fi ideala pt tine ma refer la un stil sirena sau ceva mai pe corp fara bretele si cu o trena luna :)ce zici ?
gabriellemariage
Postat pe 22 Iunie 2009 22:00
buna ,ma intereseaza rochita ta de mireasa contacteaza-ma te rog pe mess maggie_molinagarcia@yahoo.ie gabriela
gabriellemariage
Postat pe 22 Iunie 2009 22:02
VAND SUPER ROCHITA DE MIREASA!!!! STIL PRINTESA, FARA CRINOLINA, CU CORSET CU DANTELA BRODATA MANUAL, CU FOARTE MULTE CRISTALE SWAROWSKY PE INTREAGA ROCHITA, POZELE VORBESC DE LA SINE. POTRIVITA PENTRU URMATOARELE MASURI : 1,65-1,70 M INALTIME, MASURA CUPE B/C. PRET NEGOCIABIL.IMPORT FRANTA. RELATII LA 0766/106744 SAU 0744/675761 SAU PE ADRESA DE MAIL silvia_pastiu@yahoo.com
Silvia_Muntean
Postat pe 29 Iunie 2009 22:09
Vrei sa devii pentro o zi Alba Ca Zapada! Itipot oferi rochia mea de mireasa! Pret negocabil!!! Poze in profilul meu. Astept mesaj privat!
cookie-tatata
Postat pe 30 Iunie 2009 10:15
Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
Poze la profil
andradeedee
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE SUPERBA 4 De la: cj25har 17 Iunie 2010 03:40
alba sau alte nuante?? 61 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:49
La Novia - inchirieri rochii 1 De la: grace007630 12 Februarie 2010 15:53
vand rochie de mireasa 1 De la: kudika322968 25 Septembrie 2010 08:47
VAND ROCHIE DE MIREASA 1 De la: kudika334771 2 Decembrie 2010 00:27