Setari Cookie-uri

Cum ne imbracam la cununia civila

Fetelor, voi ce pareri si idei aveti? Eu nu stiu cum sa ma imbrac la cununia civila. Costumul parca e prea sobru, dar am gasit unul din matasica ffff sexi si e un alb-galbui asa, cu o broderie f faina... mama zice sa ma imbrac in rochie, si rochita am gasit pt mine, una mai decenta, pana deaupra genunchiului (nu prea ma incanta ideea), iar alta mai larguta si mai scurta, f feminina si un pic sexy. La cununia civila tre sa ma imbrac ca o printesa sau... ca o femeie care trebuie sa fie feminina si sexy?:-s pls helppp
elly_grace
Postat pe 11 Aprilie 2008 13:04
Nu de alta dar nu as vrea sa fiu ridicola, insa nici sumpla...
elly_grace
Postat pe 11 Aprilie 2008 13:05
CRED CA AR TREBUI SA FII PUTIN FEMININA SI SEXY , PRINTESA ESTI IN ROCHIA DE MIREASA , IAR IN COSTUMAS TE DUCI LA BIROU SAU CA INVITAT LA NUNTA UNUI PRIETEN . E ZIUA TA SPECIALA CE NAIBA ...
claudia1971
Postat pe 2 Iunie 2008 16:13
eu am o rochitza de vanzare. poate iti place. este cea din poza pt concurs

Postat pe 16 Iunie 2008 11:08
eu atat iti spun...nici sa nu te gandesti sa renuntzi daca deja ai ceva in capshor(ma refer daca deja stii c-am cum ai vrea sa aratzi)...e nunta ta...imbracate cum vrei... cum te simti frumoasa...lasa lumea sa vb...oricum..lumeai e rea si vb...tu simtete bine si fal pe sotzior...sa moara de nerabdare sa se termine nunta ...si cat despre garderopa...hmmm..eu as opta pentru o rochitza alba cu bretele..cambrata si pana la genunchi cu putin slitz la spate...dar tu daca esti adepta fusteor/rochiilor scurte...potzi satzi cumperi una pe gat...si mai scurta...asa nu vei fi foarte dezgolita...:)) succes...pooopi

Postat pe 17 Iulie 2008 10:43
eu m-am imbracat cu rokia de mireasa direct. am avut noroc ca am avut programat tt la mica distanta de timp si am avut timp dimineata sa ma aranjez.am stat 4 ore numai in coafor. am zis ca o data sunt mireasa in viata asta asa ca am vrut sa profit cat pot de mult de rokia de mireasa. s-o port pana o rup:))
caurea_grace
Postat pe 21 Iulie 2008 16:08
Eu cred ca trebuie sa te imbraci cum simti tu! Cum te-ai simti tu bine: in costum sau intr-o rochita sexy?
Eu de exemplu mi-am cumparat o rochita foarte sexy rosu-visiniu din saten, scurta si fara bretele pentru ca vreau sa fiu sexy, asa ma simt eu bine! E stilul meu!
Ca sa spun adevarul deja am mai trecut o data prin experienta cununiei civile (sunt divortata) iar atunci deoarece am facut cununia in ianuarie (pe fuga) am purtat un costum rosu, cu pantalon, un maieu negru si un colier rosu. Era si dupa revelion iar prin magazine nu se mai gasea nimic! Dragut costumul insa parca as fi vrut altceva!
Sunt fericita ca de data asta o sa pot sa imi iau revansa!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 23 Iulie 2008 10:46
pentru toate viitoarele mirese la cunnia civila : nu in negru , cat mai colorat si mai vesel si cat de cat decent , adica un pic sexy si mai mult ingenuu, cu bucle , flori colorate, asta din dragoste pentru sot. eu nu ma marit dar am desenat niste modele pentru prietenele mele si sunt chiar ok.( adica lor le-au placut si pana ajung eu sa-mi fac casa de moda le fac lor desene dupa care se imbraca)
muherlatino
Postat pe 26 Iulie 2008 10:32
pai draga mujerlatino...poate le scanezi si ne delectezi cu cateva modele...mai stii...chiar ne-ar placea...asteptam desenele tale...poopi

Postat pe 26 Iulie 2008 21:16
Buna fetelor. Eu mi-am programat toata ziua fara pauze, asa ca nu voi imbraca decat rochia de mireasa. Diminata la coafor, cununia civila la ora 11, poze in parc pana la ora 12.30, cununia religioasa la ora 13, alta runda scurta de poze si nunta efectiva incepe la ora 14 la restaurant. Nici nu-mi doresc sa imbrac si altceva in ziua aceea. Daca as fi avut cununia dimineata si nunta seara, cu siguranta as fi optat pentru o rochita de zi in tendinte si pantofi sau sandale cu toc inalt. Eu lucrez intr-o firma in care costumul este uniforma, poate asta e motivul pentru care nu le agreez.
fantome
Postat pe 28 Iulie 2008 15:36
Nunta incepe la ora 14? Si la ce ora o sa se termine?
Gaby211081_grace
Postat pe 29 Iulie 2008 15:14
important e sa te simti tu bine in ce te-ai imbracat,in costum poti sa te duci si la birou,bine acum depinde si de el,dar cand o sa te duci la primarie o sa vezi cum este,ca va uitati una la alta care e mai frumos imbracata etc..,eu una nu mi se potrivea nimic,in final am gasit o rochie la UNIREA a fost cam scumpa,dar am fost f fericita,am fost ultima pereche la primarie si ne-a felicitat primarita.cei drept ereau multe cupluri imbracate ca de strada.o zi buna
kalis27
Postat pe 30 Iulie 2008 07:43
in nici un caz costume care aduc la profesoara,sobre,cu pantaloni,maro,gri,negru......hmmm
pana la urma e nunta noastra.ce daca e cununia civila!!! trebuie sa fim deosebite
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:46
mie nu-mi place ca multe se imbraca la cununia civila cu rokii lungi si cununia se tine ziua asa ca nu cred ca se potriveste o rokie se seara..
caurea_grace
Postat pe 31 Iulie 2008 15:42
asta pentru ca nuj diferentza intre o rochie de seara si una de zi...mai ales la un eveniment ca acesta...a...si ink ceva...sunt de parere ca daca gasesti rochie satzi placa fff...mult mai bine te imbraci cu ea...chiar de o fi ea de seara de zi...ca sigur vei regreta dupa aceea...poopi

Postat pe 2 August 2008 21:12
buna! cred ca ar trebui sa te imbraci in ceva cu care sa te simti in largul tau si sa iti stea si bine
cand arati bine, te simti bine, nu-i asa?

Postat pe 5 August 2008 13:36
Noaptea, probabil dupa 12 si pana in ora 2, depinde foarte mult de nuntasi, daca se vor simti bine... voi plati ore suplimentare (restaurantul e inchiriat pana la ora 00).

raspuns pentru gabi
fantome
Postat pe 6 August 2008 14:41
cred ca intr-o zi ca aia...oricat de stransa ar fi rochia...oricat te-ar bate pantofu o sa suportam ca sa aratam bine...eu sunt genu asta...ca sa arat bine fac orice..ma chinui oricat...nu sunt de acord cu costumul..pentru ca vei arata ca si cum te-ai duce la birou...iar cu tzinuta lejera...nici macar nu inteleg...la ce va referitzi...pentru mine o tzinuta lejera...e trainingul...sau o rochitza care o port prin casa...sau poate niste pantalonashi si un tricou...cu care ma imbrac cand vine vreo vizita neasteptata...
intelegetzi odata...in ziua aia tre sa fim absolut superbe...mai frumoase ca oricand...credetzima va merita orice efort

Postat pe 6 August 2008 22:44
sunt absolut de acord cu k3ntutza are f mare dereptate
si eu sunt genul care indur orice doar ca sa arat bine, sa fiu ca scoasa din cutie
prefer sa ma chinui un pic...isa dc stiu k voi fii laudata de toata lumea merita tot efortul!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 7 August 2008 10:27
Sa nu uitam de atitudine. De multe ori atitudinea pe care o ai completeaza tinuta.
fantome
Postat pe 7 August 2008 15:32
daaa clar atitudinea...in orice situatieee
iulik_flore
Postat pe 8 August 2008 15:31
sa sti ca sunt rochii lungi f frumoase lungi,daca e lunga nu inseamna ca e de noapte,si mai bine sa fi lux decat......
kalis27
Postat pe 8 August 2008 23:53
De la: kalis27, la data 2008-08-08 23:53:47sa sti ca sunt rochii lungi f frumoase,daca e lunga nu inseamna ca e de noapte,si mai bine sa fi lux decat......
kalis27
Postat pe 8 August 2008 23:54
la cununia civila,neaparat in alb ca si la cea religioasa,tot mireasa te numesti,nu?dar aici ai voie de la stylisti,la flori colorate,accesorii mari iar tinuta ta sa fie o rochita simpla cuminte,dar ff pregatita pentru o zii ca asta.imi pare rau ca nu pot face niste schite ,oricum ,cred ca te vei descurca,nu o lasa pe ultimul momennt,pregatestete din timp. felicitari!
alicemih26
Postat pe 9 August 2008 13:27
Eu nu vad de ce la cununia civila sa te imbraci neaparat in alb!?
Gaby211081_grace
Postat pe 9 August 2008 15:53
pentru ca si acolo esti tot mireasa

Postat pe 10 August 2008 20:39
Nu e obligatoriu sa va imbracati in alb, culorile pastel sunt la fel de potrivite. Pt cele mici si plinute eu nu recomand albul ci culori tari: rosu, verde, albastru. Rochiile lalea sunt in tendinte si se potrivesc oricarei forme.
fantome
Postat pe 11 August 2008 08:11
eu in ziua nuntzii vreau sa profit cat pot de alb...deoarece dupa aceea nuj cand o sa mai port rochie alba...pe la alte nuntzi sigur nu....nu vreau sa dau dovada nici de prostie si nici sa jignesc cumva mirii...asa ca dau goana dupa haine albe...hihiiih

Postat pe 11 August 2008 21:37
asa e!ai dreptate k3ntutza...ideea e k nu imi place rochia alba la cununie...aici as folosi o rochitza in culori mai aprinse...sa fiu un pic "obraznicutza" excentrica.pai atunci la nunta care mai e farmecul
iulik_flore
Postat pe 12 August 2008 10:25
Dc iti doresti sa fii un pic "obraznicuta"? Nu cumva mireasa inseamna mai mult inocenta? Cu atat mai mult cu cat vei fi in centrul atentiei chiar si fara sa epatezi intr-un fel anume. Parerea mea e ca nunta ta e o ocazie unica sa arati fragilitatea unei tinere mirese, vei avea destule ocazii sa fii foarte indrazneata
oda_tzac
Postat pe 12 August 2008 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie mireasa PRONOVIAS model GEORGIA 2010 1 De la: kudika317260 27 August 2010 13:33
Vand rochie mireasa "CASA GIOCONDA", marimea 44 1 De la: flowerpower 26 Septembrie 2009 10:28
sora te poate cununa? 15 De la: grace001540 19 Octombrie 2009 09:14
Rochie mireasa 1 De la: lyly77 11 Decembrie 2008 12:57
Vand rochie de meireasa unicat! 1 De la: vasiiruxandra 26 August 2016 15:46