Setari Cookie-uri

Cum ne imbracam la cununia civila

Cred ca ii e frica sa nu fie "stersa". Cred ca asta a vrut de fapt sa zica prin "obraznicuta".
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:18
fantome de c e esti rea??? imi facusem o parere buna despre tine si chiar te admiram despre cum gandesti...dar se vede ca nu ai inteles ce am vrut sa zic....era vb despre starea civila fetelor...nu despre nunta,mireasa!Eu nici sa vreau nu as putea sa fiu stearsa!Plus ca , chiar si ca mireasa, nu ma incadrez in imaginea "miresei fragile"...pentru ca mi se pare usor deplasat...asadar sunt cum vreau...si nu scrit pe altii pentru cum vor sa fie........
iulik_flore
Postat pe 12 August 2008 15:13
nu ma regasesc in aceaasta imagine...am vrut sa spun ca nu critic pe altii
iulik_flore
Postat pe 12 August 2008 15:14
Iubita, eu acolo iti luam apararea. Nimeni nu vrea sa aibe o imagine stearsa, flasca la cununie. I-am expicat ca asta ai vrut sa spui prin obraznicuta, ca nu aveai de gand sa sari calul. Am inteles pentru ca si eu sunt la fel, nu sunt o printesa. Imi cer scuze daca m-am facut gresit inteleasa, trebuia sa explic ce am vrut sa spun mai pe larg.
fantome
Postat pe 13 August 2008 08:31
NO PROBL FANTOME
iulik_flore
Postat pe 14 August 2008 10:42

Multumesc...
fantome
Postat pe 14 August 2008 13:34
iulik_flore
Postat pe 14 August 2008 15:17
Eu nu sunt de acord! Nu vad de ce sa am doua tinute aproape la fel in ziua nuntii! Si fetelor, ceremonia civila nu are nimic in comun cu cea religioasa! Sunt total diferite! Eu vreau ca cele 2 tinute sa fie total diferite adica la cununie rochita scurta, rosie, sexi si buchet de trandafiri rosii iar la cea religioasa rochie lunga, alba, inocenta si buchet de trandafiri albi! Nice, nu?!
Gaby211081_grace
Postat pe 14 August 2008 15:47
parerea mea este ca acea rochie sexi...so imbraci in seara de dupa nunta...nu cred ca-si are rostul...dar faci cum vrei...

Postat pe 14 August 2008 22:57
Eu tot nu inteleg dc va faceti probleme3, nu aveti cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? Dc nu faceti totul legat si mai dati bani si pe doua rochii!
oda_tzac
Postat pe 15 August 2008 12:02
Daca cununia civila e dimineata sau in jurul pranzului si petrecerea incepe seara, e musai sa ai o toaleta si pentru cununia civila. Daca-s una dupa alta (cazul meu), n-are rost.
fantome
Postat pe 15 August 2008 15:28
mie mi se pare aiurea sa imbraci rochia de mireasa diminata, la primarie!!! atunci unde mai e farmecul, de seara cand esti mireasa???categoric nu!!!!
plus k vreu sa defilez si cu doua tinute, ca sa fac un pic aparada modei si pentru a fii admirata cum ii place fiecarei femei...

nu.. sincer mi se pare aiurea la starea civila cu rochia de mireasa
daaa si io sunt pentru rochitza rocsie sexy...imi place ideea
iulik_flore
Postat pe 15 August 2008 17:21
Ma bucur ca esti de acord cu mine iulika_flore! De fapt, cum am mai zis si inainte important e sa porti ceva in care sa te simti minunat! Sa te simti cea mai frumoasa! Eu cand mi-am achizitionat rochia respectiva nu m-am gandeit exact pt. ce o iau. Insa imbracata cu ea ma simt fantastic! Exact cum vreau sa ma simt in ziua cea mare! Ca sa fiu sincera in costum la cununie nu mi-a placut deloc...Costumul nu ma reprezinta (decat la job...) iar o rochita inocenta alba, nici atat! Nu e genul meu! Iar cand porti ceva in care nu te simti bine se vede! Deci purtati ceea ce va place, chiar daca unora nu li se pare potrivit!
Gaby211081_grace
Postat pe 16 August 2008 10:33
categoric rosie
nici pe mine nu ma caracterizeaza rochitzele inocenteee
ce atata porcarie
cui ii place bine...
sa fie sanatos
insa pe mine nu ma caracterizeaza si scurt
nu sunt vreo maicuta
iulik_flore
Postat pe 16 August 2008 22:25

Bravo fetelor!!!
fantome
Postat pe 18 August 2008 15:25
iulik_flore
Postat pe 19 August 2008 23:17
Rasfoiam aseara o revista si era un articol inchinat lui YSL. Unul din modele purta ceva ce aducea cu o fusta pantalon cu multe pliuri de culoarea vaniliei. Peste bluza avea infasurata in jurul taliei un cordon esarfa. Arata pretios. Nu sunt adepta pantalonilor la cununie, dar cand am vazut modelul la cununie m-am gandit...
fantome
Postat pe 22 August 2008 15:00
puteti sa va suparati kiar, dar mie tot mi se pare de prost gust sa mergi la cununia civila in rokie lunga de seara...sincer...inteleg tt ce tine de gusturi ca sunt diferite si fiecare se imbraca cu ce croiala, material, culoare vrea dar sa NUUU fie lunga...
caurea_grace
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:51
Buna, eu la cununia civila, am avut un costumas alb, cu o bluzita verde deschis. Am optat pt costumas, pt ca mi-a fost f frica sa nu imi fie frig (si teapa mea, ca a fost cred ca cel mai frig din luna septembrie in acea zi).

Puup de la Sibiu!

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:27
intru in categoria fetelor care opteaza pt alta tinuta la cununia civila, nu pt rochia de mireasa. sunt f multe motive dar nu mai are sens sa stau sa le insir.
aceasta alegere tine strict de caracterul fiecareia. pt mine o tinuta aleasa cu gust si in care ma simt bine, imi da o stare mult mai buna, incredere in mine, siguranta...nu m-am imbraca in ruptul capului in costum, indiferent de culoare. este o ocazie speciala si o tratez ca atare. sunt in centrul atentie pt ca e ziua mea si nu vreau sa fiu confundata cu oricare alta invitata. plus de asta in costum m-am imbracat la toate cununiile la care am fost invitata, e momentul sa mai schimb vestimentatia.
atat rochia pt primarie, cat si cea de mireasa o sa mi le fac la croitoreasa. prima va fi cu siguranta mov si voi avea palarie. am deja cateva modele dar inca nu m-am decis, iar cea de mireasa alba, fara nici o alta culoare. am compus singura un model, inspirandu-ma din mai multe modele pe care le-am vazut de cand tot scotocesc prin reviste si pe net. n-am gasit una care sa fie exact asa cum vreau eu si de aceea singura solutie a fost sa ma las pe mana croitoresei. n-am emotii pt ca este extrem de priceputa...si oricum se apuca de croit din ianuarie pt ca dupa ce-si termina toate comenzile se muta definitiv in America. daca n-o sa-mi placa, desi ma indoiesc am destul timp sa-mi cumpar alta.
raly_uca
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:29
bravo raly uca
si eu vreau la cununie palarie
vreau sa arat k o diva
iar rochia de mireasa o vreau alba imaculata fara nici un fel de alta culoare
si eu sunt cam tot de aceeasi parere cu tine
iulik_flore
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:33
Nici eu nu sunt adepta rochiei de mireasa si la starea civila.in rochie de mireasa t imbarci cand t duci la biserica altfel ce farmec mai are.

Eu am facut doar cununia civila ,urmand ca nunat sa fie la anu (o pregatim intens) si am purtat o rochita destul de simpla stransa in partea de sus si larguta in jos nu foarte lunga da nici foarte scurta a fost alba satinata cu picatele mici negre si o funda rosie am asortat o gentuta si pantofiori rosii s-a potrivit si parul(sunt roscata) mici accesorii fine m-am simtiti minunat si am fost admirata (eu sunt micuta si slabuta si a fost exact ca si cand rochita ar fi fost fcta pt mine)

Succe si CAsa de piatra si voua
sweetyeye
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:38
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:23
yo intai am facut cununia civila acum aproape 2 ani si acuma urmeaza nunta pt ca sotu meu trebuia sa place repede in anglia asa ca nu prea am avut banii sa mi cumpar ceva si am avut o bluza alba de la mami un paltonas negru de la cumnata mea si niste pantoliii negri ai mei de acasa nimic special dar sfatu meu este sa te imbrati cat mmai frumoasa pt chiar si cununia civila conteaza e momamtul in care osa fie toata lumea care te asteapta si trebuie sa arati cat de bine poti dupaia o sa te uiti la altele cum am facut yo si o sa zici "mama ele au fost la cununia lor mult mai frumoase decat mine!" asa ca depinde de tine parerea mea:ceva frumos decent si fff scurt sper ca team ajutat!
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:05
scuze am gresit ca de abia mam trezit: un costumas frumos cu o rochita dar nu fff scurta si sa fie de o culoare deschisa ca sa ramana toata lumea cu ochii uit si cu gura casacata!
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:09
Buna fetelor,
Eu o sa am cununia civila in luna februarie anul 2009, iar nunta in 2010. La cununia civila o sa ma imbrac intr-un costumas, dintr-o matasica foarte fina, iar la petrece voi avea o rochie neagra lunga. Costumul mi se pare destul de formal pentru a-l pastra si pentru seara.
curalea_cristina
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:37
nuuuuu nuuuuuuuuuuu costum!!!!!
fugiti cat puteti de costume
iulik_flore
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:17
Buna.Sie eu voi avea cununia civila vara aceasta si am in minte un costumas pastel,sau o rochita si o palarie pe care am pus ochii deja....fooooarte nice...am cateva idei,iar in mai probabil ca ies la cumparaturi.,..sunt sigura ca voi gasi ceva care sa imi placa mult. In fond,depinde de viziunea fiecaruia asupra nuntii sale...eu de exemplu,am ales sa fac cununia civila anul acesta si nunta anul viitor...asta am avut in cap de mult timp...si asa vom face;totul va fi ca in povesti
Adinna_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:19
La cununia civila eu am purtat o fustita(neagra) de lana deasupra genunchiului,un pluovaras(alb) pe gat cu manca scurta,botine cu toc,iar sotu blugi cu camasa.Asta in conditiile in care nu am avut alaturi de noi decat,2 prieteni ca martori.Asa am vrut noi.Ne-am dus acasa si am anuntat ca ne-am casatorit.Fam noastre s-au bucurat ,pt ca stiau ca asta ne-am dorit,insa la cununia religioasa,vor fi alaturi de noi.
klarra
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:30
pe profilul meu am poze de la cununia civila si poti vedea ce rochie am avut eu
carmela_grace
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochie de mireasa de vanzare cu 20% mai ieftina:)1100 RON!!! 4 De la: zuzyx 7 Noiembrie 2009 10:48
Bijuterii pentru ocazii speciale 1 De la: Andrutzzzza 27 August 2012 16:25
decoratiuni nunta in Brasov si imprejurimi 1 De la: grace007548 7 Februarie 2010 18:02
Inchiriez rochie de mireasa Alfred Angelo cu trena 1 De la: coryinne 9 Iulie 2009 11:24
MI-A SPUS CA MA IUBESTE DUPA CE M-AM CASATORIT CU ALTUL!!!! 10 De la: grace004085 12 Februarie 2010 16:29