Setari Cookie-uri

iubire la distanta

Buna fetelor!Sunt curioasa ce parere aveti voi in legatura cu iubirea la distanta..mai ales daca avem religii diferite ...ati fost puse intr-o astfel de situatie?
Fluturash17_2006
Postat pe 12 Iunie 2008 22:45
Iubita, in general relatiile de genul asta nu tin.Bafta totusi, dar sper sa nu suferi prea mult.Noi femeile ne dam inima prea usor...si in general tot noi suferim.
crysy
Postat pe 16 Iunie 2008 16:07
Sunt de acord cu dee, chiar daca mesajul meu vine cam tarziu. Daca va iubiti si aveti intelepciunea, prin comunicare si toleranta unul fata de celalat, sa va respectati principiile, alegerile, dc. vrei libertatea fiecaruia dintre voi, nici religia, nici timpul, nici distanta nu va poate desparti. E adevarat ca religiile diferite implica stiluri de viata diferite, dar de maturitatea fiecaruia dintre voi, de cat de mult va iubiti si va doriti sa fiti impreuna, depinde totul intr-o astfel de relatie. Succes!
betyny2003
Postat pe 5 Iulie 2008 17:40
o satzi spun si parerea mea...inainte de a face pasul...pentru a hotara daca vrei satzi continui relatzia sau nu...gandeste-te daca esti preagatita...iti spun din proprie experientza ca e f greu...eu avem cu iubitul meu(viitorul sot:))aproape 2 ani...si a plecat in spania am stat departe unl de altul 10 luni...e f greu...eram f obisnuita cu el..ma trezeam noaptea si-mi dadeam seama ca il cautam cu mana prin pat...era f dureros...plangeam incontinuu...cel mai rau e ca o sa ai momente cand vrei sa renuntzi nu mai suportzi..incepe sa tzi se para ca...parca nu te mai suna asa des...parca nu mai e asa de iubitor insa totul e in minteata (in unele cazuri:((...dar...eu am sa te incurajez...daca il iubesti...si inima iti spune...ca el e barbatul ce te face fericita...ca el e persoana care atunci cand o vezi iti salta inima de fericire...asteaptal...indura tot...si lupta...pentru iubirea voastra...religia nu conteaza f mult...mai ales in timpurile noastre...la urma urmei...dumnezeu e acelashi...important e sa crezi...si sa ii multumesti pentru ce-tzi da...nu conteaza...ce religie ai...succes..:))

Postat pe 14 Iulie 2008 21:46
si eu am o relatie la distanta de 3 ani ... si la anul ne casatorim. nu e usor deloc, dar daca relatia voastra e bazata pe iubire si pe respect reciproc atunci aveti toate sansele ca aceasta relatie sa mearga. la noi asa a functionat si totul este minunat! Iti tin pumnii si sper ca si voi sa reusiti sa va intelegi cum ne intelegm noi.
guimanionela_grace
Postat pe 15 Iulie 2008 08:51
Sper sa nu te dezamagesc Catalina .. dar sa stii ca si EU am avut o astfel de relatie.la distanta numai ca el fusese de aceiasi religie cu mine ...numai ca la un,moment dat a consider ca religia de la primul botez nu este cea care il reprezenta si a trecut la alta religie.
DiN CAUZA DISTANTEI SI LA RELIGIEI LUI NU AM REUSIT SA AJUNGEM LA NICI O CONCLUZIE FINALA DECI TOTUL A AJUNS LA SFRASIT.
NICI UNUL DINTRE NOI NU VROIA SA TREACA LA CEALALATA RELIGIE PT A FI UN CUPLU ..
IAR APOI TREBUIE SA TE GANDESTI FFF BINE CE SE VA IMTAMPLA CAND VEI AVFEA COPII ...IN CE RELIGIE II VEI BOTEZA ...??
dumitrescujannette
Postat pe 18 Iulie 2008 14:05
tocmai am postat si eu in forum aceeasi intrebare.....da eu cred...iubirea adevarata invinge orice chiar si distanta...eu am iubitu(marinar) plecat pe mare nu l am vazut de 8 luni juma decat pe web....dar acum trebuia sa vina de 2 sapt acasa....si nu ii mai vine schimbu ala mai repedeX(X(x off....mie atat de dor de el....astept cu nerabdare clipa revederi in 3 ani nu am fost niciodata "despartiti "atata...si imi e f greu....va doresc sa fiti iubite si fericite:*:*:*

Postat pe 17 Septembrie 2008 17:50
Buna Fluturash! Sa stii ca si eu am o relatie la distanta ce dureaza de mai bine de 2 ani.. nu am stat impreuna decat foarte putin timp, care totusi ne-a fost de-ajuns sa ne dam seama ca ne leaga sentimente puternice.. Este singurul pt care inima mi-o ia razna numai cand ii aud vocea, dar cand il vad.. sfatul meu este sa lupti daca simti ca merita! nu te lua dupa ideile preconcepute legate de diferenta de religii intr-o relatie .. si evita sa crezi ca daca relatia se desfasoara la distanta, nu s-ar putea termina totul cu bine.. important este sa ai in primul rand incredere deplina in tine, in el, in voi doi.. apoi totul vine de la sine.. Iti urez mult succes! oricare ar fi decizia ta finala.
arina_rbk_grace
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:23
Prostii.. Revenitiniva fetelor.. auzi al ele .. iubire la distanta.. asa ceva nu exista.. e doar o iluzie... daca nu sta cu tine mereu.. te minte cum doreste el... te vrajeste cu camera web , cu dulci cuvinte.. prosteala pe fata..
Simonica30
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:29
Simonica30
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:29
SIMONICA TU BATI CAMPII ATUNCI CAND O RELATIE E BAZATA PE DRAGOSTE CURATA SI PE COMUNICARE POATE REZISTA ANI DE ZILE CHIAR DACA TE VEZI LA CATEVA LUNI.
PROBLEMA E SA NU INTERVITA IN RELATIE CADERILE DE ORICE NATURA SI IN RELATIE E FOARTE IMPORTANTA LEGATURA PROFUNDA CU DUMNEZEU A CELOR DOI ACEST LUCRU POATE AJUTA FOARTE MULT SI RELATIA ARE UN FINAL FERICIT DAR DACA E BAZATA PE SEX SI LUCRURI MATERIALE ATUNCI CU SIGURANTA O RELATIE LA DISTANTA DUCE LA DECLIN IN CUPLU

Postat pe 31 Octombrie 2008 00:23
Ha, ha, ce naiva! Oare tu ai garantia ca daca sta cu tine mereu poti sa il controlezi? Si oricum daca e un mincinos si un afemeiat o sa te insele chiar daca stai cu el tot timpul!
Eu cred ca o relatie la distanta poate rezista atata timp cat cei doi sunt persoane care se iubesc si se respecta. Si oricum daca tu esti o persoana geloasa, posesiva si neincrezatoare o astfel de relatie nu va dura prea mult...
Asa ca nu generaliza, din fericire nu toti barbatii sunt ca al tau!
Gaby211081_grace
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:21
Salut fluturash17!Eu am o relatie la distanta si asta tine de 2 si 4 luni(azi :D)Noi avem aceeasi religie..dar nu cred ca asta face diferenta intr-o relatie.Prima noastra intalnire am avut-o inainte cu 3 zile ca e sa se intoarca in SUA(unde invata)...Cred ca la momentul respectiv a fost o nebunie sa credem ca "relatia" noastra ar putea insemna ceva...Vreau sa iti spun ca a meritat totul..fiecare zi de asteptare fiecare mesaj sau apel primit...De noi ani ne vedem doar in vacantele de vara si de craciun..:( dar vorbim in fiecare zi la telefon cel putin de 2 ori...Vara aceasta am fost eu in SUA apoi ne-am intors impreuna aici..sa ne prelungim vacanta :p Este foarte greu sa te implici intr-o astfel de relatie si merita sa investesti sentimente in ea atata timp cat persoana de langa tine face acelasi lucru.Eu ma consider o norocoasa.Am invatat ca comunic...ne spunem totul...si asta cred ca este temelia unei relatii:comunicarea si increderea.Nu as schimba nimic pentru toata lumea si stiu ca si el simte la fel..suna naiv dar asa este...Ne dorim foarte mult sa ne casatorim...si cred ca acesta va fi urmatorul pas important pt noi :) Poate nu ar trebui sa gandesti atat de mult cand te hotarasti sa construiesti un "drum" alaturi de cineva si mai degraba ar trebui sa simti.Go with the flow1...:-p
ancu_14
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:28
eu zic ca depinde foarte mult si de voi doi. eu una am vazut relatii la distanta care au rezistat dar e foarte greu pt ca treb sa aveti foarte multa incredere unul in celalalt si sa fie o comunicare foarte buna intre voi doi. eu am avut o relatie la distanta si s-a intamplat sa fie si primul din viata mea...si m-a facut sa sufar si foarte mult, intradevar eram doar o fata simpla, o naiva care credea in orice si in oricine,aveam 19 ani...dar a trecut, acum sunt cu altcineva si urmeaza sa ne casatorim. sfatul meu e sa incerci sa analizezi bine daca o sa poti sa pastrezi o relatie la distanta,daca poti sa ai incredere in el, elementele pro si contra, ca mai apoi sa nu pui suflet si sa suferi...

Postat pe 28 Ianuarie 2009 01:12
Buna fetelor,
am vrut sa ma "bag" si eu in seama sa va spun k ...eu sunt un exemplu fericit in legatura cu iubirea "la distanta".Eu si viitorul meu sot( avem nunta in august), am vb "la distanta 5 luni , ne-am intalnit "face2face" m-am logodit cu el ( dupa 30 min :D) ,dupa 4 luni eram deja mutata la el....( in grecia ) la nici un an ...au venit parintii lui si (m-au petit)....iar la 2 ani de la intalnirea noastra avem nunta......si pot sa va spun k ne intelegem minunat , chiar pot spune k este jumatatea mea.Aceasta este povestea mea.va multumesc.
cr15t1n4
Postat pe 4 Februarie 2009 20:36
,da
asa e si in cazul meu
si tine...daca va iubiti cu adevarat!
grace000420
Postat pe 22 Martie 2009 00:37
Buna! Ti-am trimis un mesaj ca raspuns la acest subiect prin luna octombrie.. Iata ca a mai trecut o jumatate de an si eu sunt in continuare cu jumatatea mea de la distanta.. Ne-am mai vazut prin ianuarie.. ne vom mai vedea luna viitoare si ne vom petrece vacanta impreuna.. Prin urmare, atata timp cat crezi cu ardoare in ceva ce construiesti impreuna cu sufletul pe care tu il simti potrivit tie, nu are cum sa nu reziste in timp.. Depinde doar de voi doi.. de cat de mult va doriti asta.. Asteptam o reactie de-a ta.. Povesteste-ne modul in care se deruleaza povestea!
arina_rbk_grace
Postat pe 22 Martie 2009 15:40
eu cred in iubirea de la distanta dovada sunt eu si sotul meu,intradevar ne este foarte greu dar asta e,singurul lucrul care ma resemneaza este ca dupa nunta voi pleca si eu cu el si vom avea timp sa recuperam pana la sfarsitul vietii.mentionez ca in cei doi ani cat am fost logodnici ne vedeam doar la craciuni si in vara deci cate o luna pe an iar acum sunt sotia lui .deci exista o sansa pentru iubirea de la distanta,depinde doar de gandurile omului cu care vorbesti
mihaelaonu
Postat pe 22 Martie 2009 15:54
La fel mi s-a intamplat si mie. Inainte de revelion cu o zi s-a pus pe un genunche..la propriu :D si a pus marea intrebare :D .Acum ne pregatim pentru logodna din iunie apoi cu ajutorul Celui de sus vom mergem impreuna in SUA. Nunta va fi doar anul viitor. Abia astept marele eveniment
ancu_14
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:40
Sunt multe conditii pt reusita unei relatii la distanta (fara de care, zic eu, ar fi imposibila o astfel de relatie). Cele mai importante sunt: dragostea, comunicarea, sinceritatea, speranta, increderea, toleranta. Am trecut si eu prin asa ceva, timp de 2 ani si jumatate. Acum suntem casatoriti de 3 luni si locuim impreuna. Pana acum ne desparteau 2000 km, ne vedeam o data pe luna timp de cateva zile, va imaginati ce eforturi faceam amandoi pt asta (zile libere, drumuri cu avionul, drumuri cu masina pana la / de la aeroport cateva ore).
Multa bafta fetelor care trec prin asa ceva!
b_ralu_83
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:40
Buna ziua dragele mele! Am citit articolul si vreau sa fac special pentru cele/ cei care se afla in aceasta situatie de a iubi la distanta cateva precizari. Eu sunt intr-o relatie la distanta de ... 7 ani:) Da, ati citit bine! De 7 ani. El In Austria, eu in Romania. Ne-am cunoscut intr-o seara de vara pe o alee in Saturn si credeam ca va fi doar "o iubire de-o vara". Insa nu a fost deloc asa. Ne-am si logodit anul trecut in septembrie si urmeaza si nunta.
Multi ma judecau, altii ma admirau, dar eu pot spune cu mana pe inima ca sunt fericita asa. Am luptat enorm pentru iubirea noastra, am plans, am ras, m-am certat cu toata lumea care ma descuraja ca "nu e de tine!", "n-ai nici o sansa!", "ar trebui sa-ti cauti pe cineva langa tine!". Nu zic ca e greu dar nici usor sa iubesti la distanta pentru ca sunt si avantaje si dezavantaje. Momentul cel mai greu e despartirea... Cand vezi ca se apropie ora plecarii, ca trebuie sa pleci spre poarta pentru a urca in avion, cand suna alarma trenului... simti cum inima ta bate tot mai tare, cum te racesti, cum cu greu te abtii sa nu iti curga o lacrima si urmeaza o scena de genul "da-mi voie sa te mai sarut o data, sa te mai strang in brate" si ii faci trist/a cu mana... sperand ca nu e ultima data cand il/vezi si ca veti fi odata pt totdeauna impreuna... Asta e cel mai nasol moment... Apoi vine dorul de persoana iubita si nu ai langa tine decat poze,web cam sau un ursulet de plus pe care-l strangi noaptea in brate...
O alta chestie cu care e posibil sa va confruntati si voi e ca apar momente de neincredere in care deveniti posesivi, va pierdeti putin increderea, deveniti gelosi. Aceste lucruri pot da in exagerare si va fac sa va certati de multe ori insa uneori pe nedrept chiar pentru ca el/ ea sunt cumintei si mai ies la un suc cu amicii/amicele insa in capul vostru apar scene de groaza. Nu trebuie sa exagerati situatiile si sa treceti peste aceste faze de copilarie. Daca voi va vreti cu adevarat unul pe altul veti aprecia mult mai mult ce va asteapta undeva decat niste aventuri mizerabile. Aveti curajul dragii mei sa infruntati situatiile de criza pentru ca astea va intaresc mai mult!!! Bineinteles conteaza si pe cine ai dincolo de telefon, daca e in stare sa-si ia responsabilitatea... sa iti fie alaturi, sa iti faca surprize neasteptate venind la tine, sa ai pt cine lupta din toata inima! Desi multi descurajeaza aceste relatii la distanta eu le incurajez! Ti-e frica ca te-ar insela pt ca nu e cu tine? Dar ce te faci cu cei care sunt in acelasi oras, aceeasi tara, se vad aproape zilnic si nu-s in stare sa "si-o tina in pantaloni" sau nu le mai ajunge o sg persoana pe care o tin de buna si umbla dupa altele? A?! Oriunde ar fi daca vrea sa te insele, te inseala pe fata fara ca macar tu sa-ti dai seama! Va multmesc ca mi-ati dat ocazia sa va scriu! Aveti grija de voi! Va recomand un filmulet pentru a ne cunoaste pe amandoi!

ziuahttp://www.neogen.ro/videos/by/roxybaby4u/view/jf49ijuk6viq0shrs35n83gc5mi0zt8j
roxybaby4u
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:51
Buna! E destul de complicat cand e si religia la mijoc dar nu din cauza noastra a tinerilor ci a parintilor care se cam baga si vin cu ideile lor!!! Faceti ce credeti ca e bine voi! Pentru ca tu esti cu el nu ai tai sau ai lui!!
roxybaby4u
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:53
Buna,
Si eu am o relatie sau mai bine zis o casnicie care a inceput cu o relatie la distanta si inca continua.L-am cunoscut cand aveam 21 de ani si practic la inceput am stat 4 luni, inainte sa plece in SUA.Atunci am crezut ca s-a ales praful de relatie, dar s-a intors dupa un an (timp in care nu a incetat nicodata sa ma sune sau sa tina legatura cu mine)si m-a cerut de nevasta, iar la inca un an ne-am casatorit.Acum a-m 5 ani de casnicie (cu venirea lui periodica acasa)si asta pentru ca nu am vrut sa renuntam la sansa care ni s-a oferit cu SUA si sa ia cetatenia.Dar concluzia este ca dupa atatea ani inca ne iubim si suntem impreuna.Si daca ma intrebi cat de greu este.... nu am cuvinte sa descriu cat de greu, ffffffffff greu, dar tot a meritat pt ca ma adora si ma iubeste chiar asi putea sa spun ca mai mult decat la inceput.
georgy_preda
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:16
De la: roxybaby4u, la data 2009-10-21 12:51:31Buna ziua dragele mele! Am citit articolul si vreau sa fac special pentru cele/ cei care se afla in aceasta situatie de a iubi la distanta cateva precizari. Eu sunt intr-o relatie la distanta de ... 7 ani:) Da, ati citit bine! De 7 ani. El In Austria, eu in Romania. Ne-am cunoscut intr-o seara de vara pe o alee in Saturn si credeam ca va fi doar "o iubire de-o vara". Insa nu a fost deloc asa. Ne-am si logodit anul trecut in septembrie si urmeaza si nunta.
Multi ma judecau, altii ma admirau, dar eu pot spune cu mana pe inima ca sunt fericita asa. Am luptat enorm pentru iubirea noastra, am plans, am ras, m-am certat cu toata lumea care ma descuraja ca "nu e de tine!", "n-ai nici o sansa!", "ar trebui sa-ti cauti pe cineva langa tine!". Nu zic ca e greu dar nici usor sa iubesti la distanta pentru ca sunt si avantaje si dezavantaje. Momentul cel mai greu e despartirea... Cand vezi ca se apropie ora plecarii, ca trebuie sa pleci spre poarta pentru a urca in avion, cand suna alarma trenului... simti cum inima ta bate tot mai tare, cum te racesti, cum cu greu te abtii sa nu iti curga o lacrima si urmeaza o scena de genul "da-mi voie sa te mai sarut o data, sa te mai strang in brate" si ii faci trist/a cu mana... sperand ca nu e ultima data cand il/vezi si ca veti fi odata pt totdeauna impreuna... Asta e cel mai nasol moment... Apoi vine dorul de persoana iubita si nu ai langa tine decat poze,web cam sau un ursulet de plus pe care-l strangi noaptea in brate...
O alta chestie cu care e posibil sa va confruntati si voi e ca apar momente de neincredere in care deveniti posesivi, va pierdeti putin increderea, deveniti gelosi. Aceste lucruri pot da in exagerare si va fac sa va certati de multe ori insa uneori pe nedrept chiar pentru ca el/ ea sunt cumintei si mai ies la un suc cu amicii/amicele insa in capul vostru apar scene de groaza. Nu trebuie sa exagerati situatiile si sa treceti peste aceste faze de copilarie. Daca voi va vreti cu adevarat unul pe altul veti aprecia mult mai mult ce va asteapta undeva decat niste aventuri mizerabile. Aveti curajul dragii mei sa infruntati situatiile de criza pentru ca astea va intaresc mai mult!!! Bineinteles conteaza si pe cine ai dincolo de telefon, daca e in stare sa-si ia responsabilitatea... sa iti fie alaturi, sa iti faca surprize neasteptate venind la tine, sa ai pt cine lupta din toata inima! Desi multi descurajeaza aceste relatii la distanta eu le incurajez! Ti-e frica ca te-ar insela pt ca nu e cu tine? Dar ce te faci cu cei care sunt in acelasi oras, aceeasi tara, se vad aproape zilnic si nu-s in stare sa "si-o tina in pantaloni" sau nu le mai ajunge o sg persoana pe care o tin de buna si umbla dupa altele? A?! Oriunde ar fi daca vrea sa te insele, te inseala pe fata fara ca macar tu sa-ti dai seama! Va multmesc ca mi-ati dat ocazia sa va scriu! Aveti grija de voi! Va recomand un filmulet pentru a ne cunoaste pe amandoi!

ziuahttp://www.neogen.ro/videos/by/roxybaby4u/view/jf49ijuk6viq0shrs35n83gc5mi0zt8j


Servus, felicitari ca ati rezistat impreuna atata timp... e de admirat cazul tau... eu am stat asa 2 ani si jumatate si mi-a fost destul de greu... M-am regasit in situatiile descrise de tine: despartirile din aeroport, cat de greu imi stapaneam lacrimile, noptile in care nu puteam de dormi de dorul lui si strangeam perna in brate, nerabdarea cu care il asteptam sa se reintoarca (numaram zilele panca cand ne revedeam)
Prietenul tau e roman? Cat de des va vedeti? Dupa nunta veti sta impreuna? Multa bafta!
b_ralu_83
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:26
in iceput sunt conte.zatarra, adrians69cia asa ma cunosc toti prieteni mei.
aceasta relatie a tinut ceva timp indelingat, avand o relatie la distanta dar ne vedeam in fiecare luna cate 2saptamani.
Departe de toti care tin la mine,stau si ma gandesc la cele mai frumoase clipe din viata mea petrecute cu o lunaica care am inalnio intro seara de 22 februarie 2010 la orele 00:59.
De ce iubirea e asa de cruda cu cei care iubes cu adevarat?
Tin foarte mul la acesta lunatica deoarece este foarte speciala desi are ca fiecare persoana defectele ei, am trecut cu vederea si o iubesc enorm asa cum este, nu imi pot explica acest fapt, dar stiu ca o iubesc tare tare.
Nu inteleg singurul fapt in viata asta atunci cand 2 persoane se iubesc mult, DE CE MAI AI NEVOIE DE PRIETENI CAND IUBITUL E LANGA TINE? Posibil enigma nu e adresata cum trebuie. Dar dau un exemplu:
-luam un baiat si o fata care se iubesc enorm dar sunt la distanta.
-baiatul sta in vizita la fata acasa 2 saptamani
-baiaul il ajuta la treaba undeva afara pe unul dintre parintii fetei
-intre timp fata vorbeste cu asa zis prieten foarte bun(desi il cunoaste doar de maxim 2 luni) la skype timp de 4 ore in plus isi dau intaliniri si se plimba prin parcuri.
de acici a inceput sa se destrame aceasta minunata relatie la distanta. o iubesc enorm, am iertato dar acum ea nu ma iarta....
-OARE MA MAI IUBESTE CU ADEVARAT ASA CUM IMI SPUNE?
VOI CE CREDETI? EU UNUL AM ALES SA MA SEPAR DE EA O PERIOADA DESI O IUBESC ENORM
Sufar enorm in urma relatiei acesteia deoarece ea e persoana cu care miam inceput viata sexual si orcat de mult ar gresi o iubesc enorm. Cred ca intelegeti acest sentiment!
conte_helygadryans
Postat pe 26 Octombrie 2010 12:33
De la: conte_helygadryans, la data 2010-10-26 12:33:43in iceput sunt conte.zatarra, adrians69cia asa ma cunosc toti prieteni mei.
aceasta relatie a tinut ceva timp indelingat, avand o relatie la distanta dar ne vedeam in fiecare luna cate 2saptamani.
Departe de toti care tin la mine,stau si ma gandesc la cele mai frumoase clipe din viata mea petrecute cu o lunaica care am inalnio intro seara de 22 februarie 2010 la orele 00:59.
De ce iubirea e asa de cruda cu cei care iubes cu adevarat?
Tin foarte mul la acesta lunatica deoarece este foarte speciala desi are ca fiecare persoana defectele ei, am trecut cu vederea si o iubesc enorm asa cum este, nu imi pot explica acest fapt, dar stiu ca o iubesc tare tare.
Nu inteleg singurul fapt in viata asta atunci cand 2 persoane se iubesc mult, DE CE MAI AI NEVOIE DE PRIETENI CAND IUBITUL E LANGA TINE? Posibil enigma nu e adresata cum trebuie. Dar dau un exemplu:
-luam un baiat si o fata care se iubesc enorm dar sunt la distanta.
-baiatul sta in vizita la fata acasa 2 saptamani
-baiaul il ajuta la treaba undeva afara pe unul dintre parintii fetei
-intre timp fata vorbeste cu asa zis prieten foarte bun(desi il cunoaste doar de maxim 2 luni) la skype timp de 4 ore in plus isi dau intaliniri si se plimba prin parcuri.
de acici a inceput sa se destrame aceasta minunata relatie la distanta. o iubesc enorm, am iertato dar acum ea nu ma iarta....
-OARE MA MAI IUBESTE CU ADEVARAT ASA CUM IMI SPUNE?
VOI CE CREDETI? EU UNUL AM ALES SA MA SEPAR DE EA O PERIOADA DESI O IUBESC ENORM
Sufar enorm in urma relatiei acesteia deoarece ea e persoana cu care miam inceput viata sexual si orcat de mult ar gresi o iubesc enorm. Cred ca intelegeti acest sentiment!


Yo te inteleg ca suferi da vezi ca topicul e din 2008
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 12:40
da am o relatie si sunt si eu la departare dar suntem de acceasi religie
kudika348158
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:07
daca va iubiti sincer o sa treceti impreuna peste tot. eu cunosc un cuplu care is de religii diferite si daca nu ma insel au in jur de 23 de ani de casatorie si sunt foarte fericiti, iar distantza nu mai conteaza daca aveti pentru ce sa luptati:* si eu am o relatie la distanta si imi e ft greu dar ne iubim foarte mult si ne dorim s avina o zi in care vom fi unul langa celalalt pt tot restul vietii. ai grija de tine si succes:*
Denyssa_Georgiana_1
Postat pe 23 Martie 2011 16:08
si eu am avut o relatie la distanta timp de 5 ani:(.el era din brasov eu din bacau.ne vedeam o data pe luna :(.dar din kuza comportamentului urat kre l-am avut fatza de parintii lui totul s-a terminat.el aqm s-a logodit cu alta kre e din bv de la el .sunt sigura k dk as fi avut alt comportamentmai eram impreuna si acum .deci dureaza relatiile astea la distanta.
kudika407901
Postat pe 13 Iunie 2011 11:51
Buna!!! Am si eu o relatie la distanta si este foarte greu,sant foarte indragostit de ea,nu ne-am vazut niciodata dar in curand o sa ne vedem. Eu cred in dragoste la distanta atata timp cat exista incredere si fidelitate.
kudika_5566
Postat pe 20 Aprilie 2012 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTATI-MA CU SFATURI;PARERI 15 De la: chetegalina 14 Iulie 2010 05:06
rochie de vanzare 1 De la: cyndi 12 Iulie 2009 21:07
APEL UMANITAR URGENT PTR TOTI CARE AU COPII 2 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:15
Ce bijuterii purtam 1 De la: Andrutzzzza 27 August 2012 16:37
Propunere Site 0 De la: 7 Iunie 2009 04:48