Setari Cookie-uri

nasii cu bani

am vazut ca majoritatea cuplurilor isi aleg nasii dupa cat de instariti sunt... noi i-am ales dintre prieteni si ne simtim f bine in prezenta lor si sper sa ramanem in aceleasi relatii minunate... nu cred ca merita sa iti alegi nasii dupa intere financiare, nunta trebuie sa fie printre cele mai frumoase momente...

Postat pe 7 Iulie 2008 15:24
este adevarat ceea ce spui, nunta trebuie sa fie un moment unic, deosebit si minunat...dar, daca nu ar fii banii la mijloc, ar mai iesi nunta asa cum o dorim?sa fim seriosi1cred ca fiecare dintre noi isi doreste ca parintii spirituali pe care i-a ales, sa aiba o situatie materiala buna...nasii nostri sunt cei mai buni prieteni, exista iubire , exista respect, iar daca s-a intamplat sa aiba si bani, cu atat mai bine!poop

Postat pe 17 Iulie 2008 07:14
Si noi ne-am fi dorit ca nasii nostri sa fie dintre cei mai apropiati prieteni, dar... In primul rand toti sunt in curs de a se casatori sau saunt inca necasatoriti. In al diolea rand, nasii au cheltuieli si multi nu si le pot permite (voal, buchet, cheltuirli acasa, toalete etc). Asa ca nasii nostri au fost alesi din randul cunostintelor care isi permit aceste cheltuieli si care au inceput sa devina unii din prietenii nostri apropiati.
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 11:21
din pacate alegem si noi nasi pe cine putem. criteril nostru de baza era ca ei sa aiba o casatorie reusita. si ghici ce? am avut foarte putini din care sa alegem. am ales unii tineri, care sunt de treaba si inca nu au divortat:))))
caurea_grace
Postat pe 21 Iulie 2008 11:54
Eu am inteles ca nasii trebuie neaparat alesi dupa suflet,ma rog...personificand putin....Traditia spune ca daca nasii pe care ia-ti ales sufleteste nu sunt instariti si nu-si pot permite masa de nunta sau buchetul miresei etc...atunci parintii mirilor sau chiar mirii sunt obligati sa plateasca pt astea...Cat de adevarat e,nu stiu
toXicuta
Postat pe 27 August 2008 21:16
Cred ca nici nu conteaza cine plateste florile si voalul, tot ce conteaza e ca oamenii respectivi vor sa te cunune pentru ca nu oricine cununa. De exemlu, parintii mei au jurat ca nu vor mai cununa. Au cununat o singura pereche care dupa ce au facut 3 copii s-au despartit. Si de atunci au refuzat sa mai cunune. In schimb, avem 12 fini din boteze.
fantome
Postat pe 28 August 2008 09:30
noi avem 2 perechi de nasi si am fost cununata cu 2 perechi de luminari,asa e obiceiul aici,prima pereche e pastrata din familie si cea de-a doua sunt niste prieteni apropiati de ai nostri,cu toate ca ambele perechi sunt foarte instariti si au functii destul de ridicate la nunta s-au comportat excelent,cu toti invitatii ,deocamdata sunt foarte multumita si sper sa ramin si in continuare,ne-am luat dupa traditie dar nu ne pare rau
adelhilde
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:33
Primii nasi pe care i-am avut aveau bani. Ce pot sa spun..ca din punctul asta de vedere..in ceea ce priveste nunta mea..eram super incantata. Insa acestia s-au despartit cu 2 luni inainte de nunta noastra...si am ramas in panica..trebuia sa gasim urgent alti nasi..! "Fostii nasi: nici macar nu s-au prezentat la nunta mea..nici macar unul din ei....niciun semn de viata, un telefon macar nu au dat. Am avut noroc in schimb cu nasii pe care i-am gasit. Niste oameni simpli, absolut normali..dar cu care ne intelegem absolut perfect! sunt foarte incantata de ei... si pot sa spun ca ei sunt cu adevarat "parintii nostri spirituali" ...si ca in sfarsit "ne-am gasit nasul"... Si asta e in mod sigur mult mai important decat sa ai niste nasi cu bani. Cred ca nasii, ar trebui sa fie din aceeasi clasa sociala cu mirii.
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:46
Noi ne-am ales nasii dupa cel mai simplu criteriu. E cea mai buna prietena a mea si sotul ei, un prieten f bun. Nu sunt saraci nici foarte bogati, dar isi pot permite plata anumitor lucruri.
Avem noroc ca vom oficia la Basilica Catolica; aici nu avem nevoie nici de lumanari, nici alte costuri in plus.
Singurul cost suportat de nasi este taxa pt biserica 250 ron. Cealalta pereche de nasi s-a oferit sa ne cumpere tortul. Nu am cerut, nici nu era obligatoriu, dara daca ei au dorit.....:D

Laura
machiajoradea
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:31
cine are placerea sa-mi voteze si mie fetita la acest link,va rog ???http://ingerasii.acasatv.ro/video/katrina-mananca-si-cand-doarme-1
va poop si sper k nu deranjez pe nimeni p'aici...asteptam si noi voturi!poop la voi
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:56
si k sa raspund si eu la acest topic...sincer,nu am vrut sa ne luam nasi instariti pt k sunt mai "chitrosi" decat cei neinstariti...cei cu bani nuau aceiasi placere ca cei fara bani...cei fara bani se straduiesc sa iasa totul frumos,perfect iar cei cu bani fac totul k sa fie facut!d;asta nici nu am vrut nasi instariti...nasii nostri sunt oameni de rand si ne-am distrat f frumos!va poop
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:59
in primul rand vreau sa o rog pe katrina sa se duca dracului

in al doilea rand chiar nu am observat o tendinta de alegere a nasilor dupa venituri ... chiar nu stiu de unde tia venit ideea asta

eu si cam toti cei pe care ii cunosc am cam ales doar prieteni apropiati ... ceea ce va urez si voua

PS -care ar fi motivul de alegere al nasilor dupa bani ca nu ma prind ?
mau77mau
Postat pe 12 Decembrie 2008 23:25
NESIMTITULE,cred k esti bolnav,serios!!!!DUTE DRAQ TU...AICI FIECARE ISI SPUNE PAREREA DESPRE NASII CU BANI SAU FARA...CREZI K AM FACUT EU ACEST TOPIC????ESTI TEMBEL RAU DE TOT...EU MI-AM SPUS PAREREA SI TU MA TRIMITI LA DRACU???IA-O TU INAINTE K EU MAI STAU P'AICI...
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 11 Ianuarie 2009 03:33
Hai sa va spun cum se aleg nasii!Nu e vorba de bani sau alte criterii.
In primul rand trebuie sa stii cine iti vor fi nasii, nu?doar nu le propui asta unora de pe strada.
Nasii trebuie sa aiba o casnicie fericita caci asa va avea si cuplul pe care ei il casatoresc,nu degeaba se spune ca ei sunt parintii spirituali.Mi-a spus asta un preot batran.
Garantat va fi transmis mai departe de catre nasi(fara voia lor) neantelegerile,certurile sau tot ce nu-si doresc tinerii casatoriti.
Si mai stiti ceva? eu-noi, am cununat multe cupluri (prieteni apropiati)iar ultimii care ne-au cerut asta,noi i-am refuzat pentru ca nu ne permiteam-stiind ce ma asteapta-dar au insistat sa ii cununam cu cheltuielile lor numai noi sa ii cununam.Nu am vrut asta dar nu am avut pana la urma ce face si a iesit super.
Ei sunt si au fost multumiti,desi sunt 6 ani de atunci.
liana75
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:15
SI EU AM AVUT O PROBLEMA DE GENUL ASTA IN ALEGEREA NASILOR SI DREPT SA VA SPUN CU CAT SUNT MAI AVUTI CEI CARE VREI SA TE CUNUNE SI PRETENTIILE LOR SUNT MAI MARI ASA CAPANA LA URMA AM RAMAS LA NASUL CARE S-A OFERIT SA MA CUNUNE FARA SA IMPUNA NICI UN FEL DE CONDITIE SI MULTUMESC DOMNULUI CA AU SI BANI.DECI INCERCATI SA VA ORINTATI SPRE CEI CARE O FAC DIN SUFLET SI SA OPTATI SPRE UN NAS CARE ARE VARSTA APROPIATA DE A VOASTRA PENTRU A PUTEA FI SI PRIETENI DE SUFLET.
mihaelaonu
Postat pe 18 Februarie 2009 18:00
da ai foarte mare dreptate si imi place cum gandesti...conteaza foarte mult ca parintii spirituali sa fie buni prieteni pt miri..si eu am nunta in mai si cand ne-am ales nasii tot asa am gandit..
grace000114
Postat pe 26 Martie 2009 12:10
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:07
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:32
De la: alinaiulia, la data 2008-07-07 15:24:57am vazut ca majoritatea cuplurilor isi aleg nasii dupa cat de instariti sunt... noi i-am ales dintre prieteni si ne simtim f bine in prezenta lor si sper sa ramanem in aceleasi relatii minunate... nu cred ca merita sa iti alegi nasii dupa intere financiare, nunta trebuie sa fie printre cele mai frumoase momente...


parearea mea este sa isi aleag fiecare nasii in functie de prietenie nu de bani...multi aleg cupluri mai in varsta pt ca au functii sau bani, dar spuneti-mi si mie ce discutii poti purta cu ei...tot timpul v-a fi o distanta...
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 00:00
AI DREPTATE TU .... NUMAI CA NOUA NE ERA RUSINE SA LE PROPUNEM PRIETENILOR NOSTRI PT CA NU STIAM CUM SA LE ZICEM CA NE OCUPAM NOI DE TOATE CHELTUIELILE .... DAR CEI TINERI NU MAI TIN LA TRADITII ASA CA NU A FOST GREU ACUM NU A MAI RAMAS DECAT SA NE DISTRAM SI FAPTUL CA AU ACCEPTAT CA MULTI SE CAM TRAG INAPOI POT SPUNE CA PRIETENUL LA NEVOIE SE CUNOASTE IMI PARE RAU CA SITUATIA E CA NU NE PUTEM VEDEA ASA DES MACAR PENTRU UN TIMP PT CA LOCUIM DEPARTEEEEE DAR MOR DE NERABDARE SA NE INTALNIM
andre_dany
Postat pe 3 Iunie 2009 17:55
ma bucur pt. voi :))
micki23
Postat pe 4 Iunie 2009 21:39
am fost si eu la o nunta unde nasii erau mai batrani cu bani dar n-au vorbit toata noaptea unul cu altul si nici n-au prea dansat, dupa nunta dupa vreo 3 luni am vb cu mireasa care mi-a spus ca pe nasul cel cu bani nu l-a mai vazut de la nunta, si atunci care-i faza sa fie cu bani dc oricum nu te vezi cu ei???????????
lucky_happy
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta in aer liber - cort ... sau restaurant? 37 De la: cristinne83 4 Iunie 2016 19:34
Hello miresici...ceva sfaturi pentru restaurante in craiova? 8 De la: illusionDe3a 25 Ianuarie 2012 20:05
FRUCTIERE IN FORMA DE LEBEDA 2 De la: Cassey 10 Noiembrie 2009 18:30
Buna ! 6 De la: coryna1c 4 Iunie 2009 15:26
de vanzare rochie de mireasa 1 De la: iordanandra 29 Martie 2010 16:07