Setari Cookie-uri

costumul pentru mire, alb sau alta culoare?

eu nu il prefer alb... mi se pare ca nu ii evidentiaza masculinitatea, il face prea... light cu o floare rosie in pirpt...
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:15
sotul meu a avut smoking- negru evident- si cred ca este cea mai buna alegere.
caurea_grace
Postat pe 14 Iulie 2008 11:23
Eu si viitorul meu sot am cazut deacord ca respectivul costum sa fie negru. Sacoul are cembrat si aduce usor a frac. Lavaliera si celelalte accesorii vor fi culoare untului (ca si rochia mea).
fantome
Postat pe 17 Iulie 2008 16:40
Costumul e OBLIGATORIU sa fie alb! Un alb pur, imaculat... exact ca rochia de mireasa.. de ce?
Sa va explic... Costumul negru este facut special pentru ocazii sobre.. intalniri de afaceri, inmormantari .. etc.

Albul semnifica lumina... deci in acelasi timp .. bucuria... Nunta inseamna bucurie.. deci ... albul este cel mai potrivit.

Ati putea sa va duceti la o inmormantare imbracat in alb? nu.. de ce? pentru k negrul este intotdeauna in ton cu tristetea... si este indicat pentru noi!

Have fun ;) si .. alegeti-va cu atentie culorile!

Postat pe 21 Iulie 2008 22:14
Costumul poate sa fie orice culoare mai putin alb (asta daca nu isi ia mireasa rochie inchisa la culoare). La o nunta cei mai importanti sunt mirii daca sunt amandoi in alb iese in evidenta o pata alba fara a se diferentia ca sunt doi. Nu trebuie neaparat sa fie negru dar ca sa se vada ca sunt doi miri trebuie sa se vada o disferenta intre mireasa si mire. OceanEyes daca zici ca albul inseamna puritate, bucurie atunci ar trebui ca si nasul cel putin sa fie in alb, nu? Negrul nu e neaparat sobru la un barbat. Daca ar trebui sa te duci la o intalnire de afaceri in care trebuie sa inspiri bucurie ( ex: un produs nou pe piata care are o tema de bucurie etc) ce faci te imbraci in alb? La barbat culorile nu au aceeasi interpretare ca la femei. Bafta la ales costume.....
nec_simi
Postat pe 24 Iulie 2008 08:56
De la: nec_simi, la data 2008-07-24 08:56:49Costumul poate sa fie orice culoare mai putin alb (asta daca nu isi ia mireasa rochie inchisa la culoare). La o nunta cei mai importanti sunt mirii daca sunt amandoi in alb iese in evidenta o pata alba fara a se diferentia ca sunt doi. Nu trebuie neaparat sa fie negru dar ca sa se vada ca sunt doi miri trebuie sa se vada o disferenta intre mireasa si mire. OceanEyes daca zici ca albul inseamna puritate, bucurie atunci ar trebui ca si nasul cel putin sa fie in alb, nu? Negrul nu e neaparat sobru la un barbat. Daca ar trebui sa te duci la o intalnire de afaceri in care trebuie sa inspiri bucurie ( ex: un produs nou pe piata care are o tema de bucurie etc) ce faci te imbraci in alb? La barbat culorile nu au aceeasi interpretare ca la femei. Bafta la ales costume.....



pai bai nene .... Nici nu tre` sa se diferentieze: k sunt unul! Sunt la fel de importanti amandoi .. pai cum ar fi k mirele sa se imbrace in gri .. sau orice alta culoare.. si sa se amestece printre nuntasi? sa vad dak il mai ghicesti ...

K sigur nu o sa isi puna un biletel pe spate unde sa scrie: EU SUNT MIRELE ... pai cum ar fi k sa vina Nea Gigi Carciumaru` imbracat in alb ... si mirele sa fie in negru .. atunci toti .. ia uite bah .. k se insoara nea Gigi

Postat pe 24 Iulie 2008 21:18
Asta crezi tu pentru ca nu sti nimic despre moda.Intreaba un critic de moda sau un om din lumea modei si ai sa vezi ca nu e asa.Intradevar devenim o singura persoana dar la nunta sunt doi miri care fiecare trebuie sa iasa in evidenta.Si am sa te contrazic in continuare pentru ca am fost la o nunta de oameni importanti unde mirele si mireasa au iesit amandoi in evinedta pentru ca s-au asortat foarte bine si nu a iesit in evidenta fratele miresei care a fost imbracat in alb.Mireasa il elimina pentru ca rochia alba de mireasa acopera orice costum alb de barbat.Invata macar cateceva despre moda si dupa poti sa te contrazici.Si inca ceva , ai spus ca nu iti plac lautarii, manelistii , daca te duci la o nunta de tigani, manelisti ai sa vezi ca mirele e in alb...... so say something only when you are sure..... oricum e parerea ta.....
nec_simi
Postat pe 25 Iulie 2008 09:38
hei fatuca...masoaratzi cuvintele ca nu suntem la piatza...oki???nu-mi zi ca esti critic de moda acu...

Postat pe 25 Iulie 2008 21:57
Scuze fatuca dar nu cred ca am zis ceva care sa te afecteze pe tine sau sotul tau......eu v-am zis o realitate dar faceti ce vreti voi, nu trebuie sa ascultati pe altii.Va imbracati cum vreti voi e nunta voastra.....so nu te mai agita ca un pepsi sa nu explodezi....
nec_simi
Postat pe 26 Iulie 2008 22:29
oceaneyes credea ca esti baiat...

Postat pe 29 Iulie 2008 10:37
si dak nu e baiat .. tot gay e! ... asa k ... doar un idiot prost crescut poate folosi astfel de cuvinte!

Bye!

Postat pe 29 Iulie 2008 12:45
Se vede ca nu stiti nimic.Daca cineva vine si va zice ceva ca o parere a lui si pe care o sustine pentru ca stie ce spune voi atacati cu vorbe urate pentru ca nu stiti altfel cum. Ce ti se pare tie din aceste vorbe "Scuze fatuca dar nu cred ca am zis ceva care sa te afecteze pe tine sau sotul tau......eu v-am zis o realitate dar faceti ce vreti voi, nu trebuie sa ascultati pe altii.Va imbracati cum vreti voi e nunta voastra.....so nu te mai agita ca un pepsi sa nu explodezi.... " ca eu as fi baiat si gay? Termenul de "fatuca"? Imi pare rau dar asta a fost termenul folosit de "iubita ta".
Voua va place sa va impuneti propria parere si daca cineva nu o accepta atacati cu vorbe grele pentru ca asta e singurul lucru pe care il stiti. Am crezut ca stau de vorba cu oameni mai inteligenti dar m-am inselat, doar va dati inteligenti.
Oricum nu conteaza parerea voastra........ take care
nec_simi
Postat pe 29 Iulie 2008 16:02
nu te prea prinde statutul de victima stii??oricum nu ma intereseaza parerea ta despre noi...si ink cva...in caz ca nu stii sa citesti iti spun ca tu ai inceput...mari cnostinte de moda crek ai tu..ma lasi...aunque el mono se viste de seda..mono se queda... hai ciaoo...invatza sa te comportzi ca o doamna..

Postat pe 29 Iulie 2008 16:42
sunt de acord cu OceanEyes
in costum inchis, la nunta ta, sunt majoritatea barbatilor invitati/ atunci prin ce se deosebeste mirele din multime/ si este foarte bine ca mirii sa fie imbracati in nuanta cat de cat apropiata si nu de culori contraste, pentru ca sa infatiseze ca sunt o pereche/
sotul a purtat costum argintiu deschis, in conditiile in care rochia mea a fost alba cu trandafiri argintii si pietre/ cred ca a fost o alegere reusita (se poate aprecia in una din pozele afisate de mine)

in plus, costum negru, un barbat va putea purta toata viata, pe cand unul de culoare deschisa, doar in calitate de mire (si sa presupunem ca este o singura data in viata)////

oricum ramane la alegerea fiecaruia///
LinaPas
Postat pe 29 Iulie 2008 18:50
eu zic ca cel mai frumos este un bej,crem,da o nota de eleganta aparte si acum pe bune costum negru e ceva normal,pt toate zilele,ca doar e ziua nuntii nu?trebuie sa fi mai special.
kalis27
Postat pe 30 Iulie 2008 07:30
clar costum alb sau bej ca sa se diferentieze de restul multimii!!!altfel cum ne mai da seama care e mire si care e invitat!atunci hai sa nu mai purtam nici noi rochie de mireasa si sa fim ca toate celelalte sau...sa purtam colorat...sa vedem atunci.mai stii care e mireasa???
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:42
Dupa parerea mea alegerea costumui alb sau negru depinde si de alte elemente in afara de moda si simbolistica culorilor, conteaza foarte mult cum ii sta fiecaruia , pt k pana la urma cel mai important e (in alb sau negru sau orice alta culoare) sa-i stea bine. Spre exemplu daca el nu e foarte inalt si e si putin plinut costumul alb o sa-l faca sa arate k o gogoasa pe langa ea care oricum in rochie pare mai inalta si mai slaba decat e. Iar daca el e extraordinar de slab un costum negru cambrat l-ar arata o scobitoare. Deci conteaza mai mult ce te avantajeaza decat ce sw poarta.

Postat pe 30 Iulie 2008 11:22
De la: alina_capmare, la data 2008-07-30 11:22:18Dupa parerea mea alegerea costumui alb sau negru depinde si de alte elemente in afara de moda si simbolistica culorilor, conteaza foarte mult cum ii sta fiecaruia , pt k pana la urma cel mai important e (in alb sau negru sau orice alta culoare) sa-i stea bine. Spre exemplu daca el nu e foarte inalt si e si putin plinut costumul alb o sa-l faca sa arate k o gogoasa pe langa ea care oricum in rochie pare mai inalta si mai slaba decat e. Iar daca el e extraordinar de slab un costum negru cambrat l-ar arata o scobitoare. Deci conteaza mai mult ce te avantajeaza decat ce sw poarta.


perfect adevarat, alina. exact despre acest subiect vorbeam zilele trecute cu viitoru sot, el voia costum crem...dar nu s-a gandit cum i-ar sta...caci el este mai plinut, si nu prea inalt....cum ar arata el in crem?!!!!!!!!!!!!!!!!
cred ca e fff important cum il prinde pe mire....culoarea, modelul.
alipety_condo
Postat pe 30 Iulie 2008 20:15
Ma scuzati "doamna" k3ntuza ca nu stiu sa fiu o doamna, fii te rog tu si pentru mine.
alina_capmare ai foarte mare dreptate pe langa faptul ca, parerea mea, nu se vede bine un costum alb langa o rochie de mireasa alba mai e important si cum ii sta celui care imbraca costumul.Dar din pacate sunt oameni care nu tin cont de aceste lucruri ci mai mult sa fie diferit de ceilalti invitati.
nec_simi
Postat pe 30 Iulie 2008 20:29
cu placere

Postat pe 30 Iulie 2008 22:37
Alb - nu, negru - da! Plus ca se vede mai bine in contrast cu rochia de mireasa!
Gaby211081_grace
Postat pe 31 Iulie 2008 11:03
mai am exact o luna pana la nunta, rochia mi-o iau peste o saptamana jumate ca atunci merg in romania, costumul lui o sa il cumpere tot atunci, pt noi nu e asa importanta culoarea,a zis ca o sa il cumpere care ii place si care ii sta bine.
CEL MAI TARE MA DERANJEAZA CA VREA UN PRIETEN DIN BRAILA SA VINA IN COSTUM ALB LA NUNTA MEA (ZICE CA DOAR ALB ARE)
Nu ar fi frumos sa vina el in alb si mirele in alta culoare, si nici sa vina si el si mirele in alb, si fac infarct daca il vad in alb, i-am zis sa nu se imbrace asa....
ati mai patit vreuna asa?

Postat pe 1 August 2008 15:04
Ce aiurea! Din cate stiu eu la nunta nu se obisnuieste ca invitatii sa se imbrace in alb. Cica sa nu ii eclipseze pe miri pt. ca aceasta e ziua lor (si de obicei ei poarta alb)! Si mi se pare de bun simt! Omul asta e chiar nesimtit! Cum adica are doar costum alb? Cred ca e costumul de cand a fost el ginerica! Eu zic sa-i spui ca nu se cade sa-si ia costum alb la nunta altcuiva si ca daca nu are altul sa-si ia macar o camasa de alta culoare!
Gaby211081_grace
Postat pe 2 August 2008 15:30
ar trebui sa ne punem si problema ca vin femei...si chiar domnisoare in rochii albe...eu am intalnit asta la multe nuntzi...e o lipsa totala de respect...pur si simplu jignesc mireasa...asa mi se pare...la urma urmei pot alege din mii de noantze...de ce draq se opresc chiar pe alb...nu le inteleg...pare facut intentzionat

Postat pe 2 August 2008 21:20
asa e ..pare facut intentionat si uneori este, chiar anul trecut la o nunta s-a imbracat sora mirelui cu o rochie ca de mireasa si cu gentuta de aia alba de mireasa,pt ca nu ii convenea de viitoarea cumnata..si mirele i-a zis la sora-sa ca nici nu a mai cunoscut in multime care e sora si care mireasa, iar mami cand a vazut pozele a zis : uite,doua mirese...
eu sper sa isi cumpere ala alt costum ca si viitorul meu sot (dan) i-a zis sa nu se imbrace asa
oricum va anunt cum se imbraca ca mai e putin pana in 31 AUGUST ,data nuntii
nu stiu de ce nu imi apare pe site ca doar o setasem

Postat pe 4 August 2008 13:13
si eu tot alb il prefer...in fine bej...astfel si el ca si noi...cum s-ar mai putea evidentia fata de restul multimii
iulik_flore
Postat pe 6 August 2008 10:04
Sunt dezamagita... credeam ca asta e locul in care ne spunem parerile, locul in care putem gasi un sfat, locul in care putem gasi intelegere pentru ca avem un numitor comun.
Este normal ca parerile sa nu fie eceleasi, pentru ca suntem diferiti si asta ne face frumosi.
fantome
Postat pe 6 August 2008 12:49
pai si de ce esti dezamagica fantome?

nu si-a spus fiecarea parerea sau nu a venit nimeni cu un sfat?

fiecare asa cum l=a dus capsoru'lui

este normal sa avem pareri diferite...asa cum ai spus si tu...
iulik_flore
Postat pe 6 August 2008 15:03
scz fantome...acum am citit toate topicurile...daaa...trist din pacate.......
iulik_flore
Postat pe 6 August 2008 15:09
Mie mi-a placut la nebunie cum au aratat Cristi Chivu cu Adelina la nunta. El in costum negru cu cravata argintie. Simplu si de efect! Asa vreau sa il imbrac si eu pe iub cand va fi! Nu imi plac deloc papioanele sau lavalierele (am scris bine?)...
Gaby211081_grace
Postat pe 6 August 2008 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie de mireasa la pret mic 1 De la: grace004968 26 August 2009 00:48
costumul pentru mire, alb sau alta culoare? 97 De la: cj25har 4 Iunie 2010 16:20
vand rochie de mireasa in care te vei simti ca o printesa ! 1 De la: Maria_Petruse 23 Ianuarie 2010 17:47
vand rochita mea Maggie Sottero, model ruby 1 De la: grace009722 21 Iulie 2010 00:16
Vand rochie de mireasa colectia Rosemarie, salon Gabriela 2 De la: kudika275999 6 Februarie 2011 17:10