Setari Cookie-uri

cocul cel clasic

desi am vazur si auzit mirese care pledeaza pentru o coafura naturala, cu pletele in vant, eu consider ca tinuta de mireasa este una eleganta si necesita o coafura pe masura, deci o coafura eleganta si SPECIALA! buclele si parul in vant imi par asa comune... nici nu vad cum s-ar asorta unei rochii sofisticate
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:18
si eu sunt de acord tot cu o cuafiura mai speciala pentru o ocazie unica in vata si oricum mi se pare ca pe un coc sta mai bine diadema cu voalul.

Postat pe 15 Iulie 2008 14:39
eu cred ca daca ai un par frumos merita sai faci cateva bucle(sau sa le definesti in cazul meu....insa fara spuma..sau gel...e super urat asa)...cocul...da batai de cap mai ales cand suntem asa agitate...oricat de bine va iesi tot ni se va parea ca parca nui bine(eu sigur asa o sa fac....eu o sami las parul pe spate..imi voi adauga o tiara minuscula(si inca ma mai gandesc daca sami pun voal sau nu....sa nu mai vorbesc de coafezele din romania care stiu sa faca doar un coc(care seamana cu o farfurie de sarmale)si daca ii dau o revista..il face tot cum stie ea...

Postat pe 19 Iulie 2008 00:27
torasexy_grace
Postat pe 20 Iulie 2008 17:56
Indiferent de stilul ales, trebuie sa tinem seama in primul rand de ceea ce ne avantajeaza. Eu nu vreu sarmale sau sau vreun coc ca un mot in varful capului. Prefer o coafura simpla, un semicoc lejer facut din bucle lejere si mari si pe alocuri flori naturale.
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 10:36
Eu am optat spre un coc simplu,spaniol, situat exact pe gat. Si-n el voi avea o cala. Dar nu degeaba merg la aceeasi coafeza de ani de zile si investesc o groaza de bani in par.
andreeadascalu
Postat pe 23 Iulie 2008 20:31
imi place cocul..dar nu pentru mine
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:55
Stiti ce ma enerveaza cel mai mult? Ca toate frizeritele isi spun stiliste. Pana si cea care tunde baietii cu masina de tuns e tot stilista.
Am fost pe la saloane si le-am cerut poze cu realizarile lor si ele imi aratau reviste. Nici un salon nu avea un catalog de prezentare cu munca iesita din manutele lor de "stiliste".
fantome
Postat pe 6 August 2008 15:10














andre26
Postat pe 7 August 2008 20:03
in romania se intampla asta...mai bine zis peste tot in lume..pentru ca e afacere profitabila...iar mai ales in romania se intampla asta pentru ca...desi au fete talentate in frizerii refuza sa le trimita la cursuri de specialitate din cauza banilor...in ziua de azi..cine are bani sa-si deschida salon...e coafeza...aaa..pardon stilista ...tare no???de aia cand ne ducem sa ne tundem in loc de varfuri...de taie jumatate din parul care il avem in cap...de asta in loc de cocul care il vrei iti iese ceva total fictiv(din capshorul ei...care n-are de aface cu ceea ce ne dorim)...si de ce sa nu spunem...ca saloanele cu adevarat bune sunt f costisitoare...acu pentru ziua nuntzii hai ca treci peste da in rest...dai cateva milioane de cate ori vrei sa te vopsesti sau satzi indreptzi parul?????

Postat pe 7 August 2008 22:09
Asa e. Si nu e doar vina proprietarilor, ci si vina directa a coafezelor. Mai pot pune si ele mana pe o revista, o carte de specialitate, ca-i plina piata de informatie. Dar le e lene sa se perfectioneze si singure.
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:42
Va inteleg supararea, nici eu nu am mai fos tunsa ca lumea de mult... , insa cand vine vb de coafuri am urmarit cateva coafeze in actiune si mi-a placut ce le-a iesit,desi era coafor de cartier; de aceea cred ca fie ati avut experiente neplacute, fie sunt coafeze specializate pe anumite servicii, respectiv tuns si coafat
oda_tzac
Postat pe 14 August 2008 12:43
Pana la urma cred ca voi merge la salonul pentru care mai lucram cand eram studenta.
fantome
Postat pe 19 August 2008 15:15
HELP!!! Nu stie cineva un salon bun la Tg Mures?
paky202
Postat pe 20 August 2008 15:38
eu m-am tuns putin acum 2 saptamani...la marco aldany(in madrid)...e de renume dar sa stitzi ca au si ei incompetentzii lor...insa am nimerit la un tip din venezuela...ma tuns super...fara sa-mi taie jumatate din parul care il aveam...si a fost si ffff ieftin 15 euro...adevarul e ca nu ma tunsese nimeni de multzi ani asa de bine...popicutziii

Postat pe 20 August 2008 21:32
Stiti ce?
In urma cu vreo 2 saptamani eram tare stresata. Gandul la coafura ma innebunea. Desi inca nu am fost la proba, m-am linistit. Pana la urma ceva tot o sa iasa. Si va fi ok, asa simt.
Sper sa nu fie linistea dinaintea furtunii...
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:47
Pana la urma coafura cea mai potrivita este cea care ne avantajeaza, recomandat este ca inainte de nunta sa incercati 2, 3, 4, 5, 6 stiluri si sa alegeti coafura cea mai potrivita.
carrie32_grace
Postat pe 28 August 2008 09:35
Nu am de gand sa incerc multe coafuri. Stiu deja ce vreau. Vorbesc cu coafeza, ii spun ce as vrea eu, ea imi spune deca ma avantajeaza sau nu, daca nu... vine cu propuneri. Eu am cautat pe net diverse coafuri pe care le-am listat pe hartie si le-am salvat si pe stick. Le voi discuta impreuna cu ea, vom face o proba scurta si vom decide.
fantome
Postat pe 28 August 2008 10:10
Am pus pe profilul meu modele de coafuri.
fantome
Postat pe 30 August 2008 12:39
De la: fantome, la data 2008-08-06 15:10:16Stiti ce ma enerveaza cel mai mult? Ca toate frizeritele isi spun stiliste. Pana si cea care tunde baietii cu masina de tuns e tot stilista.
Am fost pe la saloane si le-am cerut poze cu realizarile lor si ele imi aratau reviste. Nici un salon nu avea un catalog de prezentare cu munca iesita din manutele lor de "stiliste".



apropo de reviste...am fost la un magazin anul trecut sa intreb cate ceva despre rochiile lor de mireasa...si sa-mi arate cate ceva din rochiile lor...si mi-au pus pe masa revista mireasa....cik...uitate daca iti place vreo ceva....tare nu????

Postat pe 31 August 2008 11:42
fantome
Postat pe 1 Septembrie 2008 08:55
la mine in galati e un salon foarte bun specializat pe coafuri de mireasa...o colega de a mea a dat 300 de lei in iulie la nunta dar a fost super...no sarmale!!!ceva super frumos si elegant...

Postat pe 3 Septembrie 2008 11:06
Nici eu nu sunt pentru plete in vant sau par lasat pe spate in bucle! In primul rand pentru ca nu imi plac buclele, nu mi se par potrivite pentru nunta si in al doilea rand o mireasa danseaza foarte mult asa ca din cauza parului lasat liber cu siguranta ii va fi cald si va transpira!
Deci viva cocul, nu neaparat clasic! Un coc modern! Exista atatea variante!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 3 Septembrie 2008 11:08
cocul e cel mai frumos.la cate ai de facut de ce sa mai ai si grija pletelor.mai bine un coc frumos si gata.e asa deosebit si special.

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:42
Depinde de stil, da fata, de par...
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:04
De la: fantome, la data 2008-09-03 17:04:48Depinde de stil, da fata, de par...



repet...eu sunt pt parul in vant...atata timp cat ai un par frumos...de ce nu????cocu mi se pare total demodat...eu o sa ma aranjez c-am cum a fost eva longoria la nunta ei...niste bucle f mari...(am deja parul ondulat)si voalul..prin de o mini tiara....nici n-am nevoie sa se vada

Postat pe 3 Septembrie 2008 22:08
Mie mi-a schimbat coafeza "freza" din coc spaniol intr-un coc foarte interesant, de care am fost foarte incantata. La cala din par n-am renuntat nici moarta. A fost un coc simplu,dar elegant,zic eu...
andreeadascalu
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:38
nici moarta nu vreau coc. de cand ma stiu doar cocuri am vazut la mirese!!! too much! feminitatea o exprima cel mai bine un par cat de cat lung si ingrijit...parerea mea
aly_b
Postat pe 4 Septembrie 2008 22:18
mie cocurile elegante mi se pare cele mai potrivite pentru o mireasa.... imi plac foarte mult buclele, dar parca "printesa" te simti cu un coc dichisit...cat despre rezistenta sa, nu vad motive de ingrijorare...sunt atatea produse....


la ultima nunta la care am fost, ca domnisoara de onoare, am avut un coc simplu, cu 3 floricele prinse....si desi am alergat intruna, a rezistat foarte, foarte bine pana la ora 5 dimineata! am sa pun poza cu el si pe profilul meu! :)

va pup! si nu sariti, asta e doar o parere a mea! pana la urma, fiecare miresica isi alege ceva cu care se simte ea bine! vorba aia: "nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie!" ;)) pup! o zi frumoasa!
mimish
Postat pe 21 Octombrie 2008 15:21
pt un coc sofisticat,iti trebuie o tinuta si o atitudine pe masura! din cate poze am vazut pe aici n-am prea dat de rochii de mireasa sofisticate. just! din alea am vazut doar pe site-ul sanpatrick. tinuta,atitudine,coafura sofisticate pt mine sunt egale cu cei 23 de ani ai mei + inca 15,de unde rezulta "numai buna de stat la masa" si de ridicat in picioare numai pt vals,tango...ceea ce n-am sa fiu niciodata,decat la vreun bal mascat,unde ne dam cine nu suntem. cand am zis "mireasa gen printesa",m-am referit la o printesa din povesti,nu la o printesa sclifosita intruchipata pe la tv cu tigareta cu diametrul de 3mm si lungime de 20 de cm,manusi pana la subrat si parul parca lins de vaca si lacuit. sa fim sincere cu noi insine,cine vrea sa para cat mai falsa? sau cine vrea sa-i faca pe invitati sa creada ca au gresit nunta pt ca nu mai recunosc mireasa? e normal ca-n ziua nuntii tale sa fi deosebita,dar e important sa FI TU! daca lumea te cunoaste ca fata aia dulce,draguta cu toata lumea si populara,pai aia tre sa fi! sau oricum altfel esti tu. dar,daca esti femeia aia sofisticata in viata de zi cu zi,inseamna ca si rochia aleasa este una care-ti urmeaza linia corpului,cat se poate de simpla,foarte eleganta,la gat si in urechi ai cu siguranta perle,iar buchetul,indubitabil este din cale stranse cu o panglica alba,atunci fara comentarii COC SOFISTICAT! cum fiecare cu parerea lui...asta e parerea mea.

era misto sa ma deghizez cum am descris mai sus,cand eu,mai toata ziua incalt adidasi si imbrac bluze de trening,si nici recsacul nu-mi lipseste niciodata.
aly_b
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
APLUC UNGHII FALSE CU GEL UV IN CLUJ NAPOCA 4 De la: cj25har 4 Iunie 2010 13:30
Make-up artist si Hair stylist realizez Coafura si Machiaj Profesionist la Domiciliu Bucuresti 2 De la: marco918 8 Octombrie 2011 20:24
Gablonturi din sidef si scoica din Indonezia 2 De la: andra33 15 Iulie 2009 23:21
vi se par sexy tatuajele? 96 De la: fantome 9 Noiembrie 2009 09:55
Produse cosmetice excelente 3 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 11:09