Setari Cookie-uri

cocul cel clasic

alegerea coafurii e ceva strict personal! uite, eu una, nu m-as vedea purtand aproape mereu incaltaminte sport si rucsac....pt ca sunt invatata sa ma aranjez, mai ales cand merg la serviciu (unde, de multe ori, imi fac si cocuri). deci pt mine cocul nu reprezinta ceva sofisticat, din contra, ceva ce ma caracterizeaza! asta fara a parea ca am parul lins! :P
mimish
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:19
corect! daca te reprezinta e perfect. dar nu inseamna ca e solutia ideala pt orice mireasa.
aly_b
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:30
Eu sincer sunt adepta a ce imi sta bine.Mie mi-ar place la nunta sa fie facut bucle si sa fie careva suvite prinse mai sus unde imi voi pune coronitza sau alt accesoriu iar restul sa fie lasat pe spate.Bine ca eu imi doresc voalul dedesubtul parului asa ca va fi un pic mai complicat sa ma multumeasca o coafura in genul asta destul de bine.:P
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:24
Buna!

Nu putem generaliza, sunt persoane pe care cocul le maturizeaza,cum este si cazul meu.
Daca coafeza se pricepe, iti poate face ceva special si lasandu-ti parul liber, fara sa pare neingrijit sau nearanjat.
De exemplu, cand am fost miresica, mi-a impletit din parul meu o suvita pe care a dus-o oarecum in diagonala peste cap, suvita pe care a aplicat cristale sw.
Eu am fost multumita de rezultat.
Moni_Ceo
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:29
intr-adevar trebuie sa porti ce iti sta bine nu ce e la moda sau ce iti sugereaza toata lumea:*
Puffy_grace
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:43
eu am parul pana la fund aproape si am un 1.61 nush ce as vrea sami fac cred ca un coc .nush e greu si cu parul asta.;))
claudya21
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:11
La cat voi alerga in ziua aia cred ca cel mai bine ar fi un coc...si eu am parul lung si 1 60 ....dar nush ce o sa fac....cred ca un coc ceva mai stilat...m-am razgandit de bucle
Puffy_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:41
Buclele nu merg! Se strica! La inceput arata foarte bine insa ganditi-va dupa atatea ore de dans!!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:37
mie una imi sta superb cu coc!!!!

deoarece am trasaturi simetrice

insa ptr nunta imi doresc bucle mari, parul lasat liber

cu toate ca eu am o problema

avand parul lung, pana la fund si f des este posibil sa imi stea

defapt patesc chestia asta tot timpul, si cand ma coafez eu bucle...la vreo petrecere

nu stiu ce se poate face in cazul asta

am noroc macar ca imi doresc partea de deasupra prinsa, deci jumate de par prins...
iulik_flore
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:22
sa nu imi stea!!!! sorry fot the error

majoritatea coafezelor m-au sfatuit coc deoarece imi lumineaza fata...

insa e ok si dc mi-l prin jumate'
iulik_flore
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:24
De la: andreeadascalu, la data 2008-07-23 20:31:57Eu am optat spre un coc simplu,spaniol, situat exact pe gat. Si-n el voi avea o cala. Dar nu degeaba merg la aceeasi coafeza de ani de zile si investesc o groaza de bani in par.

Mi se pare o alegere de maxim bun gust!:)
bastiuta
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:08
Multumesc frumos,bastiuta! Chiar daca am avut deja nunta, intru zilnic pe site. Nu pot sa emit pareri de mare priceputa, fiecare cu gusturile lui. Dar atat va spun: la un moment dat esti leoarca de transpiratie. Toata lumea trage de tine,toata lumea vrea sa danseze cu tine,etc...Eu am parul un pic ondulat natural. Nu foarte tare. Dar daca transpir,se increteste. Si de fiecare data cand mi l-am intins,la un moment dat s-a dus de rapa coafura mea si statea in ce directie vroia el. In ziua nuntii mele,a fost canicula. Eu oricum sunt o fana a cocurilor, mi se pare ca ofera o eleganta aparte si am fost foarte incantata de al meu. Ganditi-va ca s-ar putea la un moment dat sa va uitati in oglinda si sa va speriati. Din punctul meu de vedere, asta ar fi principalul inconvenient la parul lasat. In rest, fiecare cu ce-i place.
andreeadascalu
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:15
andreeadascalu

are dreptate in mare parte in tot ceea ce zice!!!
ador cocurile spaniole, mi se pare atat de sofisticate, de HOT, de feminine
si dc mai ai si o rochie pe masura
este the best!

felicitati inca o data andreea ptr alegerea facuta
iulik_flore
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:57
Si mie imi plac, dovada ca am ales ceva asemanator, dar depinde foarte mult de preferintele si de parul fiecareia. Daca ai un par extraordinar de lung si de sanatos e pacat sa nu fie pus in valoare printr-o coafura mai lejera.
Eu zic ca e bine si cu coc si fara cu conditia sa iti asortezi coafura cu intreaga tinuta si sa-ti stea bine si sa te reprezinte.
bastiuta
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:09
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-13 15:09:06Si mie imi plac, dovada ca am ales ceva asemanator, dar depinde foarte mult de preferintele si de parul fiecareia. Daca ai un par extraordinar de lung si de sanatos e pacat sa nu fie pus in valoare printr-o coafura mai lejera.
Eu zic ca e bine si cu coc si fara cu conditia sa iti asortezi coafura cu intreaga tinuta si sa-ti stea bine si sa te reprezinte.


exact, mai ales sa te reprezinte, e f f important
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:31
am gasit niste coafuri interesante cu flori naturale, pentru toate tipurile de par

soooper

http://www.flu.ro/galerie/278/Accesoriistylishpentrucoafurilemireselor.html
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:33
Buna, fetele! Stie cineva un salon foarte bun in Constanta care sa-mi faca si o coafura frumoasa...si un machiaj profesionist... si de tot ce mai am nevoie? Ca sunt foarte multe... si ca sa le incerc pe toate..e foarte contisitor...Pupici
mihaelamitea
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:58
De la: ully1986, la data 2008-07-09 23:18:13desi am vazur si auzit mirese care pledeaza pentru o coafura naturala, cu pletele in vant, eu consider ca tinuta de mireasa este una eleganta si necesita o coafura pe masura, deci o coafura eleganta si SPECIALA! buclele si parul in vant imi par asa comune... nici nu vad cum s-ar asorta unei rochii sofisticate




DRAGA MEA SI O COAFURA SIMPLA TE POATE PUNE IN VALOARE MAI ALES DACA AI O PODOABA CAPILARA BOGATA SI FRUMOASA
DACA AI TREI FIRE DA ALEGI UN COC SA MASCHEZI LIPSURILE
CE ESTE SIMPLU E SI FRUMOS SI DACA E SA O LUAM PE FIRUL GENEZEI POPULARE FETELE DE SAT AVEAU COFURI SIMPLE NU COCURI SARMALE BUCLE SI SCLIPICIURI DE PROST GUST CUM AM VAZUT CA SE PRACTICA AZI
MA ORIPILEAZA PROSTUL GUST AL FEMEILOR DIN ROMANIA IN CIUDA FAPTULUI CA SUNT FOARTE TANARA NU MA IDENTIFIC CU MASA DE TOAPE CARE AU CULTIVAT UN RIDICOL GRAD DE INCULTURA SI PROST GUST
POTI FI FRUMOASA SI NATURALA SI DECENTA FARA CIUCURII ZORZOANE SI ALTE GHIRLANDE
andalussya
Postat pe 13 Februarie 2009 08:43
v-am citit cu atentie parerile...eu nu pot sa va spun decat atat: mi-am facut o singura data coc si nu din ala gen oala cu sarmale, unul modern. nu mi-a placut, insa era prea tarziu sa-l desfac si sa ma coafez altfel pt ca nu mai ajungeam la timp la respectivul eveniment. cert e ca in momentul in care am vizionat dvd-ul de la nunta, in prima faza nu m-am recunoscut!!!!!!!!! de fapt nu-mi venea sa cred cat de tare putea sa ma schimbe in rau. am un par lung, ingrijit si nu mai fac a doua oara greseala sa mi-l ascund.
parerea mea este ca trebuie ca intreaga tinuta sa ne reprezinte: rochie, coafura, machiaj, accesorii.
sunt persoane care opteaza pt ceva extravagant, isi schimba look-ul integral cu ocazia acestui eveniment, insa nu este si cazul meu.
vreau ceva lejer si obligatoriu cu flori naturale in par.
oricer ar fi, faceti macar o proba inainte. sunt cazuri in care se poate intampla ca ceea ce va doriti sa nu va avantajeze.
raly_uca
Postat pe 13 Februarie 2009 08:57
hello!am si eu o rugaminte...are cineva coafuri pt par blond?astept raspuns pe adresa de mail scutelnicuraluca@yahoo.com
raluca_scutelnicu
Postat pe 13 Februarie 2009 10:04
fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:10
De la: raluca_scutelnicu, la data 2009-02-13 10:04:08hello!am si eu o rugaminte...are cineva coafuri pt par blond?astept raspuns pe adresa de mail scutelnicuraluca@yahoo.com

Din cate stiu eu coafura se adapteaza in functie de lungimea si desimea parului, nu in functie de culoare, cel mult accesoriile din par trebuie sa se asorteze cu culoarea parului, dar coafura nu vad de ce ar avea legatura cu culoarea. E ceva ce-mi scapa mie?
bastiuta
Postat pe 13 Februarie 2009 22:29
nu cred alina, iti dau dreptate
intr-adevar sunt coafuri care dau bine pe o anumita nuantA DE PAR dar nu este vreo coafura obligatorie ptr o anumita culoare!
iulik_flore
Postat pe 27 Februarie 2009 12:30
Pe langa ce se poarta si ce te avantajeaza, conteaza si personalitatea ta. Daca tu esti genul clasic sau romantic, degeaba iti sta bine cu tepi in cap ca n-o sa iti face parul asa in veci!

Oricum sunt atatea coafuri pe lumea asta incat poti sa gasesti lejer cate 2 din fiecare gen pe care sa le asortezi la rochie.

Mie sincer imi place parul lasat liber, dar depinde foarte mult de decolteul rochiei. Si , bineinteles trebuie sa aiba o culoare frumoasa, sa fie stralucitor si putin coafat - indiferent daca sunt bucle sau parul e intins cu placa. Chiar daca e lasat liber trebuie sa arat ingrijit.
Alexuta_grace
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:53
asta clar!

k oricine isi lasa parul desfacut
trebuie sa se gandesca dc are si cu ce se mandri
iulik_flore
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:08
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:28
feminitatea unei femei nu sta in lungimea parului sau daca ai coc sau nu la nunta ci in atitudine am fazut multe femei tunse scurt si feminine.tine de atitudine si de felul in care esti tu ca femeie.
kudika007717
Postat pe 22 Mai 2009 09:34
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:31
Daca vreti o stilista adevarata, v-o recomand pe Cristina Grama, de la salonul Blondy, din Bucuresti. Are si o gramada de poze cu realizarile ei si sunt...absolut superbe!
Alex_H_grace
Postat pe 21 August 2009 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MASAJ LA DOMICILIU BUCURESTI 1 De la: MASEUR 22 Iunie 2010 12:26
Crosetez margele :)) voi? 1 De la: BonBons 23 Septembrie 2010 23:30
Femeia moderna triumfa! 1 De la: adah 25 Noiembrie 2009 15:12
GENE FALSE 8 De la: gracemakeup 10 Iulie 2013 22:37
Rinoplastie inainte de nunta? 8 De la: kudika_29225 24 Martie 2013 14:57