Setari Cookie-uri

ROCHIE DE MIREASA CU SAU FARA BRETELE?

Sunt rochiile fara bretele potrivite pentru tine?

Rochiile de mireasa fara bretele au fost dintotdeauna populare. In ultimii ani insa, se pare ca sunt din ce in ce mai cautate, dominand oarecum piata. Motivele ar fi mai multe: sunt elegante, dau un plus de senzualitate, si per total, creeaza impresia unui look mult mai sofisticat. De asemenea, acestea se potrivesc mai multor tipuri de fizionomii, desi exista, bineinteles, si exceptii. Insa principalele avantaje ale acestor modele raman libertatea de miscare si faptul ca pot fi atat foarte elegante, cat si casual sau, de ce nu, amuzante.
Rochiile cu corset se potrivesc cel mai bine femeilor care vor sa-si scoata in evidenta gatul, bratele si umerii. Daca nu te simti confortabil insa, sau ai diverse probleme, de genul petelor sau cicatricelor, este de preferat sa eviti un astfel de model. Daca totusi vrei o rochie fara bretele, dar ti-e teama oarecum sa faci acest pas, poti incerca sa-ti pui pe deasupra un sal sau o esarfa eleganta, dintr-un material pretios. Astfel, vei evita senzatia neplacuta de a te simti dezgolita si iti vei indeplini si dorinta.
Pentru miresele cu un bust generos, aceasta varianta nu este de preferat. Daca ati fost inspirata de tinuta vreunei vedete, trebuie sa luati in considerare ca de cele mai multe ori, pozele din reviste sunt retusate.
Nu uitati ca trebuie sa fiti cea mai frumoasa! Si cum altcumva, decat prin personalitatea dumneavostra?...In general, s-ar putea crede ca o rochie fara maneci sau fara bretele este plictisitoare. Secretul sta insa in detalii. Detalii care sa va scoata personalitatea in evidenta si care sa adauge un plus de farmec tinutei. Nu uitati de cercei, coliere, brose, esarfe, agrafe sau manusi. Bineinteles, nu trebuie nici sa exagerati, sa le folositi pe toate. Pastrati-va echilibrul si veti arata minunat.
Chiar daca va veti hotari pentru o rochie cu corset, una in bretele sau una care sa va acopere mai mult, in final ganditi-va ca trebuie sa va simtiti confortabil. Pana la urma... este cea mai fericita zi din viata dumneavostra!



SPER SA VA FIE DE FOLOS...SA REZOLVATZI ACEASTA DILEMA..SUCCES:))


Postat pe 16 Iulie 2008 01:32
Frumos articol.

Eu am optat pentru o rocie cu manecute scrte, fara decolteu (stil barcuta), brodata manual in partea de sus si simpla in partea de jos. Este dintr-o singura bucata, nu din 2 parti. Ce ma ajutat sa o aleg? Privirile lui, mai exact lacrimile din ochi in momentul in care am probat-o. Am cautat ceva simplu, clasic si elegant.Am gasit. A fost prima rochie pe care am probat-o(din 2).
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 11:15
torasexy_grace
Postat pe 28 Iulie 2008 15:05
eu le prefar fara...dar nu este obligatoriu
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:47
Prefer cele cu bretele/
Sustin mai bine pieptul, dau o siguranta ca rochia nu are cum sa cada, si ca urmare, spatele e mult mai drept/
In plus vizual lungesc trupul

la toate miresele (nu manechine) ce purtau rochie fara bretele, am putut observa un lucru ce le asemana/ spatele incovoiat si sanii mult imprastiati (adica neadunati spre mijloc, ci in parti)

eu am optat pentru rochie cu bretele, dupa ce am probat zeci de rochii cu si fara bretele/hotararea a fost categorica la acest capitol
LinaPas
Postat pe 30 Iulie 2008 19:19
hello!eu am optat pt o rochie care se incheie la ceafa, deci nici asa nici asa...asta mi-a placut si imi sta si bine cu ea

Postat pe 5 August 2008 13:34
mda...cam complicata chestia cu sanii ...insa am vz ca ...exista rochii fara bretele care dau totusi impresia ca ai avea unele "transpartente" adik sanii stau adunati spre mijoc.Tocmai de acest lucru imi este si mie frica...cred ca o sa imi facu na cu bretelute subtiri ptr ca vreau sa imi avantajeze decolteul dar f subtiri.sper doar sa nu se rupa
iulik_flore
Postat pe 6 August 2008 10:03
Daca dupa ce a-ti probat-o sunteti multumita de ceea ce vedeti in oglinda, nu stati pe ganduri. Exista sutiene push-up si fara bretele, deci sanii vostri vor fi la locul lor.
fantome
Postat pe 7 August 2008 09:58
ai dreptate dc imi place cum imi vine...nu ma mai uit la acest amanunt...plus k exista acele benzi"izoliere" special concepute pentru rochiile fara bretele sau cu spatele gol.Starurule si manechinele o folosesc in deosebi
iulik_flore
Postat pe 7 August 2008 15:05
Eu mi-am luat chiar astazi rochita si i-am aplicat bretele chiar daca initial nu avea.Am optat pentru bretele pentru siguranta
arorua_grace
Postat pe 8 August 2008 17:08
Eu as fi vrut initial cu bretele, dar mi-a placut atat de mult rochia mea, incat nu a mai contat ca nu are bretele.

Postat pe 14 August 2008 19:21
Sunr singura care are rochie cu manecute scurte?
fantome
Postat pe 15 August 2008 15:24
hiiii... ce dragutz cu manecute scurte...cred ca este f feminina
iulik_flore
Postat pe 15 August 2008 17:16
Este foarte feminina si foarte simpla. Dupa nunta voi pune si poze sa o vedeti.
fantome
Postat pe 18 August 2008 09:24
bravo asa sa faci...abia astept sa o vad...de unde ai luat-o???
iulik_flore
Postat pe 18 August 2008 15:04
de la Luciano, din Brasov
fantome
Postat pe 18 August 2008 15:27
aham...da am intrat si io pe site la ei
iulik_flore
Postat pe 19 August 2008 23:21
fara bretele ..categoric..e mult mai feminin .. si sexyyyy
rekka
Postat pe 26 August 2008 19:17
si io la fel as vrea dar...sa vedem cum vine
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 11:08
a mea e dupa gat. e superba si asa. nu recomand rochii fara nici un fel de sustinere celor care au sanii foarte mari! am fost la o nunta si mireasa si-a confectionat niste bretele din ceva pt ca aveai impresia ca o sa-i cada sanii cu rochie cu tot! era mereu incordata.daca sanii nu sunt la locul lor alegeti rochii sa va avantajeze sau trucuri pt sustinere.sunt atatea...
aly_b
Postat pe 27 August 2008 14:38
da asa este
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 15:24
Daca stiti ce va doriti nu ramane dacat sa probati 2-3 modele si sa hotarati ce va avantajeaza. Un sfat ar fi sa NU va duceti cu fetele la cumparaturi, ci cu baietii. Baietii sunt mault mai sinceri si mai directi. Vor vedea imediat daca rochia va prinde sau nu. Fetele, orbite de rochia in sine, s-ar putea sa nu le vada.
fantome
Postat pe 28 August 2008 10:00
eu nu vreau k iubitul meu sa ma vada in rochia de mireasa
vreau sa aibaaa ooo MAREEEEEE SURPTIZA iN ZIUA NUNTII
iulik_flore
Postat pe 28 August 2008 15:18
De la: iulika_flore, la data 2008-08-28 15:18:25eu nu vreau k iubitul meu sa ma vada in rochia de mireasa
vreau sa aibaaa ooo MAREEEEEE SURPTIZA iN ZIUA NUNTII


corect!!!sa-i lasam cu gura cascata si cu genunchii tremurand de emotii.hai sa fim gingase si surprinzatoare in ziua nuntii,astfel incat sa fim tratate ca niste adevarate printese. e meritul nostru dupa atata stradanie,nu? can't wait!!!
aly_b
Postat pe 28 August 2008 15:52
eu am incredere in gusturile mele,pana acum n-am primit reclamatii,asa ca am ales singura,iar femeile importante din viata mea si taticul si fratiorul au fost fascinati toti.nici nu si-au imaginat o rochie mai frumoasa,si adevarul e ca nu-mi sta rau nu vreau sa ma laud,nu ma intelegeti gresit,dar sunt atat de multumita de alegerea mea
aly_b
Postat pe 28 August 2008 16:01
eu vreau fara bretele...pentru sani nu-mi fac griji...nus chiar pamela anderson ....vreau un corset bine facut in schimb...nu vreau sa se adune cand strang atzele si sa se faca valuri in dreptul burtzii...am vazut multe care au patzito...sta groaznic...

Postat pe 28 August 2008 23:11

DEPINDE DE MATERIALUL CORSETULUI
eu una vreau un material din ala tapan, batos
am vz eu la niste rochitze
iti subtiaza talia vizibil, te face sa pari cu 5 kg mai slaba
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:31
cum am sani un pik cam mari...nu puteam lua ceva fara bretele...asa k am ales sa fie legata de gat e super ma avantajeaja si e foarte frumos

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:14
am ales rochita impreuna cred k asa e cel mai bine.imi place sa il surprind dar d cand ne cunoastem nu facem nimik unul fara altul deci am ales impreuna.asa e cel mai bine.

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:18
mie personal imi plac la nebunie rochiile fara bretele, dar la bustul meu sub nicio forma nu-mi pot permite o asemenea rochie...eventual doar cu o operatie drastica de micsorare a sanilor altfel... in loc de frumoasa balului o sa fiu urata lui
simona_grace
Postat pe 12 Decembrie 2008 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand Rochie mireasa, by Crenguta Niscoveanu 1 De la: eldo 20 Februarie 2011 00:13
vand rochie mireasa, model 2010 1 De la: kudika311756 5 August 2010 12:04
rochia mea 1 De la: MihaelaT85 16 Iulie 2009 17:28
vand rochie de mireasa 4 De la: gracemakeup 1 Iunie 2010 20:24
Bijuterii fine din argint 1 De la: grace005785 24 Octombrie 2009 12:30