Setari Cookie-uri

verighete moderne

ba da e adevarat cu aurul alb noi am avut verighete mai late si pe mijloc aveam cu o linie grosutza de aur alb credema k dupa jumatate de an nu mai faceai diferenta intre cel galben si cel alb.acum vrem sa ne cumparam altele numai pe culoarea galben si poate cu ceva pietricele.sfatul meu e sa iti iei numai cu galben..
grace000723
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:29
Am vazut niste verighete deosebite, cea de fata era din aur alb, iar cea de barbat era din aur galben; impreuna, alaturate, formau semnul Yin/Yang; pareau interesante, dar nu erau pe gustul nostru
angi_bz
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:00
Noi ne-am facut la comanda verghetele: sunt late de 2 cm, groase de 1,5 mm, plate, din aur galben. Sunt foarte shinny chiar si acum, dupa aproape un an. Le-am facut la Cocor la parter...au costat o gramazie de bani si tipa mi-a facut vergheta mea cu aproape 2 numere mai larga (poate spra ca o sa ma ingras, nu stiu )
dar in final sunt multumita de cum arata. Seamana un pic cu inelul din Lord of the Rings , fara intentie...."And one to rule them all."
Alexuta_grace
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:43
hihi si noi ne-am cumparat verighetele doar pe aur galben...am gasit la targulk de nunti in doua locuri aceleasi verighete si era diferenta de la una la alta de vreo 4 mil......si nu era nimik diferit...dar au costat foarte putin...
Puffy_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:41
eu inca nu am inceput sa-mi port verigheta,dar va pot spune atat :am o breteara precum si inelul de logodna combinatie de aur alb,galben si diamante ,pe care pe port tot timpul ptima de 3 ani si inelul de un an iar pana in prezent nu s-a schimbat nimic la ele sunt ca noi stralucesc ca in prima zi iar aurul alb este la fel de alb,depinde intradevar de cate carate are aurul si metalele folosite in combinatie deci daca vreti o combinatie de aur al cu aur galben si diamante informativa bine si chiar daca va costa putin mai mult orientati-va spre cele care sunt mai de calitate, dor lr luati pentru toata viata.
mihaelaonu
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:50
aur galben fara pietricele.spunea cineva ca are bijuteri din aur alb si ca s-au facut urate eu am un colier din aur galbes si alb de 3 ani si arata foarte bine si acum ca nou,nu l-am dus la curatat :)
kudika007717
Postat pe 24 Mai 2009 21:49

haideti sa va spun un pont :D
a deschis cineva discutia de modelele de verighete de la ZEN ...va spun eu..sunt superr tari..am colindat magazinele in lung si in lat si parca toate mi se pareau la fel insa am gasit modelul care mi l-am pus in poza este cel al sotiei mele,cea mai fericita e cand se uita la verigheta de fiecare data are un zambet :D da...si nu am cum sa nu imi aduc aminte ca la Zen acolo sunt cateva modele nu le-am vazut pe nicaieri si partea buna este ca pretul este pe model adica variaza destul de mult...cel mai bine ii spui persoanei de acolo ce buget ai si impreuna gasiti o solutie...appropo :D eu mi-am luat costumul de nunta de la Cacharel si pentru ca sunt magazine partenere am avut parte de un discount de 15 %...ceea ce consider ca este superrr bine...ok v-am lasat...mult respect pt viitorii insuratei...case de piatra tuturor si o viata lipsita de grija alaturi de consoarta cea iubita >:D< pe curand
martynez
Postat pe 25 Mai 2009 21:10
si verighetele noastre au cate un diamant micut , atat a mea cat si a sotului (am vrut sa fie identice) si pana acum nu am avut nicio surpriza neplacuta .
klaudika_grace
Postat pe 26 Mai 2009 09:49
noi astazi ne-am cumparat verighetele sunt asa cum le vroiam noi doi,ne-a dat cineva un sfat si am mers la o bijuteria unde un gram de aur costa 75 de lei deci am iesit la pret mult mai bine decat ne asteptam
kudika007717
Postat pe 26 Mai 2009 21:33
ale noastre vor fi simple drepte dar ca sa fie speciale vom scrie in iudaica pe fata lor intotdeaun impreuna.
va pup
MONYK_ADRIANA
Postat pe 4 August 2009 11:08
hmm...mie nu-mi plac verighetele cu modele...nu stiu...pur si simplu nu mi plac. Cele cu un stras ma atrageau candva...dar verigheta pt el nu mi place in niciun caz sa fie cu diamant, si ca sa fie doar a mea-nu vreau, pentru ca sunt diferite, si vreau sa fie la fel. Deci, in mod sigur ni e vom face la comanda- din aur galben,late de vreun cm si un pic si grosute, plate ( urasc modelul ala putin incovoiat inspre interior


Zicea cineva mai sus ca si-a facut verighetele late de 2 cm.... eu cred ca ai gresit...nu??? 2 cm inseamna 4 patratele de caiet de matematica....esti sigura ca vrigheta ta are 2 cm? :O:O:O
wmarsew
Postat pe 5 August 2009 15:15
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 16:48
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:45
Aurul alb nu se matuieste si nici nu ajunge la culoare ca si cel galben. E posibil ca in timp stratul de rhodiu asezat pe verighete sa se mai erodeze putin. Se pot rodina din nou, dureaza 1-2 ore si le ai ca si noi.
Aurul alb e o combinatie de aur si rhodiu, care asa cum stii este de un alb-metalic stralucitor. Aliajul rezultat are o tenta usor galbuie, greu sesizabila. Ca sa iti dai seama de diferenta ar trebui sa ai alaturi o piesa din rhodiu pur.
Felicitari pentru hotararea de a purta verighete din aur alb cu pietre pretioase :)
Haxburry_Diamonds
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:18
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:18
Si mie miar place sa imi iau verigheta cu diamante dar eu imi doresc k amandoua verighetele sa fie la fel,din cauza asta mam razgandit si optez pe verighetele clasice: simple si late(poate sa aiba si ceva model pe ele,dar ink nu sunt sigura)
mihaelasb
Postat pe 10 Iunie 2010 08:03
Interesante explicatii... si foarte utile... Chiar nu stiam ce e ala aur alb. Multumesc mult! Imi place sa fiu informata .
casablanca_grace
Postat pe 29 Iunie 2010 15:32
mesajul de mai sus era pt Haxburry_Diamonds... am ratat casuta
casablanca_grace
Postat pe 29 Iunie 2010 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
in cazul in care renuntam la clasicul voal, de unde putem achizitiona o voaleta? 1 De la: anamarial 19 Ianuarie 2010 21:19
Aduc rochie de mireasa orice model, facut la comanda!! 9 De la: Alina2Alina 20 Noiembrie 2009 10:34
vand rochie mireasa 1 De la: kudika367169 13 Februarie 2011 20:22
Fetelor, dati-mi niste sfaturi! Ce se face la gatitul miresei? 19 De la: aaggnnyy 3 Septembrie 2009 16:20
vand rochita Demetrios 2 De la: petronika13 1 Octombrie 2010 12:49