Setari Cookie-uri

alba sau alte nuante??

Cum vreti sa fie rochia voastra, de un alb imaculat sau pe alte nuante deschise?
fantome
Postat pe 18 August 2008 16:18
eu mai am un an pana la nunta, deci timp berechet la dispozitie, dar stiu sigur ca o vreau alba, sau alb cu ceva detalii argintii, am vazut cateva modele superbe in genul asta.

cred ca culoarea rochiei depinde de fiecare mireasa in parte, ea se cunoaste cel mai bine, ce temperament are: cu siguranta ca o mireasa mai conservatoare are alte pretentii in legatura cu culoarea rochiei fata de o mireasa mai excentrica... prietena mea, de exemplu, a avut o rochie alb-bej cu dantela sparta roz pal deasupra... rochia arata superb! dar pentru nunta mea as prefera ce am mentionat mai sus!

as dori sa fac totusi o precizare: rochia trebuie neaparat sa se potriveasca cu restul (voal, pantofi)!in urma cu 3 sau 4 ani am fost la o nunta unde mireasa avea o rochie alb unt, pantofii erau de un alb imaculat, iar voalul era alb, dar cu reflexe mov... rezultatul: o aparitie dezastruoasa!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 18 August 2008 20:49
Nightwish ai spus 2 adevaruri:
1. clar, este alegereea fiecareia dintre noi in functie de stil, personalitate...
2. e musai ca toate elementele ce alcatuiesc tinuta sa fie asortate, sa aibe legatura
fantome
Postat pe 19 August 2008 08:35
... ti-am urmarit discutiile pe forum si astfel am aflat ca rochia ta este cu manecute si brodata manual in partea de sus... sper ca tin bine minte

am o curiozitate: ce culoare are rochia ta si de ce ai ales-o in aceasta culoare?
NIGHTWISH_grace
Postat pe 19 August 2008 10:20
Unt, culoarea untului...
Sala in care are loc nunta este o crama rustica si mie imi plac lucrurile rustice sau care sunt noi dar au un aer rustic. Si rochia are un astfel de aer iar culoarea untului te duce cu gandul la un alb vechi, la ceva dulce si aromat. Eu jonglez cu lucruri rustice si vintage, este stilul meu.
Stiu ca rochia miresei trebuie sa fie alba, un alb pur, imaculata. Stiu ca noi trebuie sa fim niste printese, dar eu nu sunt o printesa, nu ma pot preface ca sunt.

PS: Am citit despre rochia prietenei tale si m-am gandit la a mea, are pe broderie si niste tente de roz...
fantome
Postat pe 19 August 2008 14:44
pareiz ca ai o rochie superba... de-abia astept sa postezi o poza cu rochita, dupa nunta fireste...

NIGHTWISH_grace
Postat pe 19 August 2008 19:57
In ziua de azi nu mai e asa de important ca rochia sa fie neaparat alba. Eu cand am plecat in cautarea rochiei de mireasa am vrut sa fie alba, cei drept nu am gasit nimic sa-mi placa.Un prieten de-al tatalui meu are o mica casa de moda, am mers la el, am intrat am vazut-o , am probat-o si am luat-o.Nu e alba si a costat destul, dar am observat ca ma avatajeaza foarte mult culoarea,nu e nici crem nici alba ceva intre.Eu sunt de parere ca fiecare femeie are rochia ei trebuie doar sa o cauti si sa o gasesti sau in unele cazuri sa o faci la comanda.Am sa pun la profilul meu rochia.Multa bafta la alegerea rochiei si o nunta asa cum v-o doriti.
nec_simi
Postat pe 20 August 2008 09:50
Cel mai important lucru din punctul meu de vedere este libertatea de a alege. Parerea mea e ca toate suntem deosebite si frumoase in felul nostru.
fantome
Postat pe 22 August 2008 14:54
eu optez pentru o rochie alb imaculat....am tenul cam palid...si sami mai iau si o rochie mai galbenaaa....ahaaa....alba cu sigurantza...insa...am citit ca nunatza rochiei trebuie aleasa in functzie de nuntza pielii tale..am ales-o alba...pentru ca...bej...sau crem...sau oricare alta nuantza o sa le pot purta pe parcursul viatzii insa...albaimaculata niciodata...ma refer la rochie de seara alba...la o nunta in nici un caz...iar pentru restul ocaziilor speciale..prefer rochiile negre...sau culori pastelate...bleu,verde,roz,violet....orice..

Postat pe 28 August 2008 22:29
ALBA e cea mai frumoasa,p langa alb alta culoare pare murdara.parerea mea.

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:38
Te asigur ca nu e si nici nu pare murdara.
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:47
si eu ovreau alba acum nu neaparat alb perfect imaculat dar alb sa fie.ma avantajeaza pentru ca sunt bruneta (la ten ma refer:D)
dar daca ma duc intr-un magazin si vad altceva care s ama atraga iremediabil clara aia va fi chiar dc nu e alb si e unt sau e bej
sweetyeye
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:35
alba,crem,verde.....vreau sa fie superbaaaa asa ca fetelor ce atatea batai de cap....nu cred ca exista un tipar....o vezi ...iti place....si o cumperi.....toate miresele sunt frumoasa si fiecare are stilul si farmecul ei....va pup
di_cristina
Postat pe 12 Septembrie 2008 03:21


fantome
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:06
corect! pana la urma cea mai frumoasa rochie e cea care te avantajeaza si simti ca aia e THE ONE! si prietena mea a plecat sa-si caute rochita alba-alba, si a sfarsit cumparandu-si... o rochita roz arata fenomenal in rochita respectiva, zici ca era anume facuta pentru ea!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:02
De la: di_cristina, la data 2008-09-12 03:21:31alba,crem,verde.....vreau sa fie superbaaaa asa ca fetelor ce atatea batai de cap....nu cred ca exista un tipar....o vezi ...iti place....si o cumperi.....toate miresele sunt frumoasa si fiecare are stilul si farmecul ei....va pup



la faza asta nus de acord...am vazut mirese oribile...dao draq de treaba stii ca ai nunta da iti faci de cap cu mancarea...nu iti ingijesti si tu parul...de vopsit iti gasesti in ultima zi...si iti mai si raman urme pe piele...nu iti faci unghiile...si nu vb de miresele de la tara...exista mirese oribile...dar treaba lor...eu o sa incerc sa arat mai bine ca niciodata...

Postat pe 13 Septembrie 2008 21:34
Buna!!..ca veni vorba de culoarea rochiei, si eu era innebunita dupa rochiile albe (culoare a puritatii) de mireasa , insa am gasit una chiar pe gustul meu si nu a fost alba cum imi doream insa mi-a placut ff mult.
Pt cine doreste o si pot inchiria.
maryx
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:41
rochia mea a fost culoarea untului cu auriu..pantofii aurii iar buchetul din trandafiri crem si aurii...m-am simtit f bine asa. eu nu mi-am dorit voal...asta iarasi e o optiune personala. alegeti ce va place, ganditi-va ca in acea zi sunteti unice si in atentia tuturor. pregatiti-va si pentru barfe si comentarii da NU va lasati influientate de aceste. voi decideti culoarea...CASA DE PIATRA fetelor si sa fiti fericite
florinagatea
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:25
fantome
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:28
eu imi doresc o rochie alb imaculat.cred ca este cel mai frumos asa.Eu sunt mai inchisa la ten dar asta nu inseamna ca nu imi sta bine in alb.Chiar cred ca imi sta cel mai bine cu alb.Dar fiecare cu gusturile lui....
Puffy_grace
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:20
buna fetelor...am citit parerile voastre despre culoarea rochie si la fel ca majoritatea dintre voi sunt de parere ca fiecare isi alege culoarea dupa cum simte mai bine, dupa cum i se potriveste. Ce-i drept eu am optat pentru o rochie alba pentru ca in imaginea mea mireasa trebuia sa fie in alb dar nu imi displac nici cele crem...din contra modelele cele mai frumoase pe care le-am gasit erau pe crem (si rochia mea cand am gasit-o si am probat-o era crem dar am comandat modelul pe alb). Asa ca cel mai bine vezi ce ti se potriveste in momentul in care te duci sa probezi...Va doresc succes viitoarelor miresici si casa de piatra tuturor celor care au facut pasul cel mare !!!
kudika002298
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:59
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:34
Mda si eu am vazut mia multe pe nuanta de cred care sa fie mai frumoase...dar tot alba mi-as comanda-o
Puffy_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:26
Depinde foarte mult de cum te simti si cum iti sta cu o rochie.
Eu tot drumul de la galati la bucuresti am tinut cu mama teoria rochiei albe; k mireasta tre sa fie obligatoriu in alb k asa-i frumos, k alta culaore ai toata viata la dispozitie sa porti etc.
Si cand am ajuns la targ si am probat, din mia de rochii de acolo am ales-o pe cea mai putin alba dintre ele-una aurie. dar ce sa fac dak atunci cand am probat-o nu-mi venea s-o mai dau jos de pe mine?
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:52
asta intr-adevar asa este....daca este ceea ce ti-ai dorit si nu este si pe alb ....sa zicem ca nu te poti impotrivi la ce iti dicteaza privirea:)
Puffy_grace
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:41
Eu nu mi-am dorit nici o clipa o rochie de un alb imaculat. Culoarea untului, acel alb usor invechit a fost ceea ce mi-am dorit si ceea ce am ales. Nu mi-a pasat nici o clipa ca altii nu mi-ar putea imbratisa ideea. Noua ne-a placut si nimic nu a mai contat.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:00
Foarte serios va spun k visul vietii mele e sa am o rochie de printesa neagra.
simona_grace
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:45
eu imi doresc o rochie de printesa pe un alb imaculat...
angik_grace
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:23
ok.succes in cautarea rochiei visurilor tale...nu ai fi prima care ar purta o rochie neagra la nunta...asa ca stai linistita e alegerea ta dar parca nu merge ...
angik_grace
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:27
De la: simona, la data 2008-12-16 17:45:56 Foarte serios va spun k visul vietii mele e sa am o rochie de printesa neagra.

Tu vb serios cu rochia neagra? eu am crezut k-i gluma
treaba ta fati-o neagra daca vrei desi nu stiu dak e cel mai potrivit eveniment pt o rochie neagra, dar dak tu te-ai simti bine in ea e dreptul tau
bastiuta
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND Rochie de mireasa ERSA Atelier 2 De la: kate 26 Noiembrie 2009 21:38
vand rochie mireasa 1 De la: deliacrin 18 Septembrie 2009 11:32
Vand o jacheta de dama, cu maneca lunga si gluga cu ornament din blana, Dollhouse (USA), noua 12 De la: Alexandra_Lily 4 August 2011 11:14
ROCHIE DE MIREASA DIN DANTELA LUCRATA MANUAL 1 De la: romaya 18 Iulie 2010 15:51
vand rochie mireasa maggie sottero model aurelie 4 De la: grace006162 11 Septembrie 2011 23:14