Setari Cookie-uri

ce restaurante v-au placut?

ar fi frumos sa avem cateva alternative despre restaurantele care ne-au placut si sunt potrivite pentru nunta, atat in Bucuresti cat si in restul tarii... Mie spre exemplu mi-au placut cele de pe malul lacului Herastrau, insa... is un pic cam scumpe:((
ully1986
Postat pe 20 August 2008 10:52
Sunt foarte multe restaurante frumoase si ok din punct de vedere financiar, acum mai depinde si de tine de cat anume investesti in meniu, in aranjamentul salii etc.
fantome
Postat pe 21 August 2008 09:27
Si mai depinde si de ce capacitate are restaurantul respectiv si de cati invitati ai tu.
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:03
Mie mi-a placut mult si Casa Romaneasca din Scheii Brasovului. Il recomand cu caldura.
fantome
Postat pe 27 August 2008 08:51
spuneti daca va placut si complex herastrau. as vrea sa stiu
SWEET2KYS_S
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:01

mary_liv
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:46
De la: zzarra82, la data 2008-11-03 22:46:54eu cred ca o locatie foarte frumoasa este restaurantul riviera merita vazut
mary_liv
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:47
Da, dar la Riviera meniul ajunge cam la 100 de euro de persoana!!!
Deci e frumos dar si foarte scump!!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:53
Draga Gabi211081, nu poti optine un meniu in lei? Si ma refer scris, nu batut palma din vorbe. Asa te poti proteja de viitoarele fluctuatii ale monedei euro.
fantome
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:16
in bucuresti dintre restaurantele la care am fost mi-au placut in mod deosebit

Casa Armatei, sala Restaurant

si Casa Oamenilor de Stiinta, asa parca se numeste, este pe acolo prin spate pe la Lahovari

doua locatii elegante si rafinate....
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:17
buna fetelor,

sunt o viitoare mireasa din iasi.stie cineva ceva despre restaurantul ramada din iasi?ar fi o posibilitate sa imi fac nunta acolo.astept un raspuns va rog.
mada00
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:15
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:24
De la: iulika_flore, la data 2009-01-27 12:24:20fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html


Unele sunt chiar urate....altele sunt dragute....dar preturile cum sunt? Sa stiu daca mai dau o fuga la Iasi sau nu
Cypcip
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:17
Noi am ales restaurantul Pescarus din Herastrau fiindca am fost aici la 2 nunti anii trecuti, ambele extrem de reusite ! De recomandat mai este si restaurantul Riviera si Casa Romaneasca, cu specific rustic, din Otopeni.
florance83
Postat pe 21 Martie 2009 08:39
noi am ales..Salon Traian ..fff elegant , patronii se implica putin mai piperat dar este totul open bar nspe bauturi..noi am fost mai mult decat multumiti
mimozapink
Postat pe 21 Martie 2009 09:40
Buna! Mi-ar placea sa-mi fac nunta la Casa Armatei. Stie cineva cum sunt preturile?
SandraR
Postat pe 21 Martie 2009 10:58
un restaurant super este TRATTORIA VERDI......oricare din ele ca sunt vreo 3 in bucuresti si mai e si unul la CONSTANTZA.....
bebe_oriana
Postat pe 21 Martie 2009 20:03
inasiscu
Postat pe 21 Martie 2009 22:44
Buna fetelor noi am ales Salon Angel Events este o locatie noua si super iar preturile sunt ok.Multa bafta !
alexia3_grace
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:00
in Bucuresti:
mi-au placut: Pescarusul din Herastrau dar numai daca nunta nu e de 500 de pers pt ca a fost cam aiurea nu se vedea o masa din capul celalalt al retsaurantului:)) era misto salonul daca aveai 200 de insi, nu 450:)) in fine.. e pe malul lacului,e ff placut vara. romantic asa.. apoi mi-a mai placut Salonul Albastru din Agronomie,e f regal asa si fff ok la pret, apoi CCA CAssa Armatei la Universitate dar acolo nu ajunge oricine, e grozav salonul ala mare, impunator si superb insa v-am zis..va trebuie adevarate pile acolo; iar pt nunti mai mici(60-80 de pers) recomand saloanele de la hotelurile elegante, am fost la Majestic - toata stima!, sau la Bulevard,insa numai pt persoane putine..ca daca ai peste 80 de pers deja e un calvar sa ii inghesui intr-un salon de hotel, sa stea coate in coate toata noaptea iar ringul de dans sa fie inexistent:( nu merita sa iti bati joc de invitati . Pentru nunti cu buget redus este ff misto Fleur de Lys (e un salon aranjat cu f mult bun gust si nou relativ in organizat evenimente).
cristinne83
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:24
De la: SandraR, la data 2009-03-21 10:58:56Buna! Mi-ar placea sa-mi fac nunta la Casa Armatei. Stie cineva cum sunt preturile?


Sandra, si eu vreau sa fac nunta tot acolo!

la Sala Restaurant

este visul meu de mica, este exact ceea ce imi doresc. eu intotdeuna mi-am dorit o nunta mai regala, mai deosebita, nu mi-au placut niciodata rest gen saloane, restaurante rustice, gen cantine sau alte minunatii.

asadar tinand cont k este destul de intrat acolo ( asa cum zicea si Cristinn) am incercat sa imi indrept atentia catre alte restaurante dar din pacate nu am gasit nimic asemanator si ok k si pret

deci nu am ce face, vom ramane la Casa Armatei, sala Restaurant
vom depunde raportul in toamna (septembrie) si vom astepta rasp (viit meu sot, este in cadrul armatei)

acum sa vedem....D-zeu sa ne ajute!

alte rest ok in Buc:

Casa Doina ( bucatarie exceptionala) este cea de la Hotel Parc
Ramada North si Ramada Grand Hotel
Casa Oamenilor de Stiinta ( pentru capacitate de 80 pers) f stilat si de bun gust
Complex Herastrau
Restaurant Vulturul Militari ( este destul de frumusel, mancare buna si pret f OK)
Restaurant Gilbert ( zona Piata Chibrit) superb ,nou, impunator, urmatoarea alegere dupa Casa Armatei)
Restaurant ZEXE ( in incinta complex TEI, pe malul lacului, spatios, capatitate mare, mancare foarte buna)
Rin Grand Hotel

cam atat...dc mai imi vine ceva in minmte, va anunt

si acum uitati-va aici,

superbbbbb

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:36
buna daca mai este cineva care face nunta la Salon Angel va rog mult sa-mi spuna si mie ce parere are despre el , deoarece este foarte nou deschis si nu prea am cu cine sa ma mai sfatuiesc .Daca vreti sa il vedeti il gasiti pe google si poate imi mai spuneti si mie niste pareri , va rog mult.Pupici !
alexia3_grace
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:18
alexia, am si eu o cunostinta care face la salon angel, nunta, pe 5 septembrie parca 2009, intr=o sambata. lor li se pare super. mai ales culoarea mov lila deschis calda, eleganta, tot. insa pe net eu nu vad spatiul in sine, larg total. pozele sunt doar la cateva mese si atat. ma interseaza cel mai mult ringul de dans, care nu se vede deloc in poze. oare exista? tu ce stii> si cat de mare e?

per ansamblu pare ff frumos salonul oricum!
cristinne83
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:32
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro







Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:09
Va recomand cu incredere restaurantul BRIO din bucuresti in STR.Traian nr.147.Foarte cochet,rafinat,mancare delicioasa ,specific international....super frumos...si la indemana oricui(financiar).Ospatarii sunt dea dreptul profesionisti...nu am mai intalnit de mult ospatari amabili si gata sa-ti ofere o seara placuta intr-un restaurant....merita...incercati.Se pot face si nunti acolo,ai si o terasa frumoasa,se canta si muzica live gen caffe concert si jazz...Foarte placut...Va salut
andricioaica
Postat pe 25 Mai 2009 14:43
cel mai TARE restaurant ever!

PALATUL BRAGADIRU!

SALA COLLOSEUM!

din pacare 3000 DE EURO doar chiria

plus 21 DE MIOLIOANE curatenia salii

deci nu se poate frate asa ceva!
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 10:43
Doamne fereste adica 3500 de euro doar chiria si curatenia=))) mis e face rau! vazui pe net si e f elegant! dar lasa incolo de treaba, atatia bani doar ca sa inchiriezi acolo... offf

http://www.colosseum.fr/album/ (pozele de pe net)
cristinne83
Postat pe 26 Mai 2009 21:46
daca mai cautati restaurante eu am gasit salon angel si este foarte ok mai ales ca au o promotie la meniu acum si chiar merita
alexia3_grace
Postat pe 28 Mai 2009 23:10
De la: cristinn, la data 2009-04-25 14:32:53alexia, am si eu o cunostinta care face la salon angel, nunta, pe 5 septembrie parca 2009, intr=o sambata. lor li se pare super. mai ales culoarea mov lila deschis calda, eleganta, tot. insa pe net eu nu vad spatiul in sine, larg total. pozele sunt doar la cateva mese si atat. ma interseaza cel mai mult ringul de dans, care nu se vede deloc in poze. oare exista? tu ce stii> si cat de mare e?

per ansamblu pare ff frumos salonul oricum!


buna este destul ring de dans dar nu apare in poze la fata locului este altceva
alexia3_grace
Postat pe 28 Mai 2009 23:13
buna fetelor...noi am nunta pe 4 iulie 2009:) la restaurantul "La Marquise"din cadrul Bucharest Bussines Park...este un restaurant superb....elegant...cu o capacitate de 270 pers....este de vis...oamenii de acolo sunt extraordinari..speram sa iasa bine...k in rest.restautantul e de vis...casa de piatra tuturor@
hanamaria2k
Postat pe 29 Mai 2009 07:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filmari profesioniste, fotografii superbe 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:24
e cineva din reghin 2 De la: sweetcrazy 25 Iunie 2009 02:00
Fructe pentru masa la nunta 16 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:23
Locatie super pentru petreceri pana in 100 persoane 2 De la: grace004978 8 Noiembrie 2009 19:54
vand smoking Tata si Fiul 1 De la: grace000193 10 Martie 2009 14:47