Setari Cookie-uri

Marimea restaurantului

buna,
Am si eu o rugaminte la voi, care aveti mai multa experienta decat mine. Nu stiu ce restaurant sa aleg pentru ca am foarte multi invitatii, in jur de 280, si toata lumea imi spune ca vor venii toti? Imi este imposibil sa cred ca asa va fi, dar am fost la nunti unde a fost nevoie sa mai puna mese.
anca23a
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:21
Buna, Anca.
Probabil ca nunta va fi in Constanta...
Sfatul meu: cauta pe batranul google "restaurante/sali nunta constanta". La unele o sa gasesti date explicite, la altele mai putin dar, cu siguranta, vei gasi datele de contact. Primul pas e sa suni si sa intrebi de capacitate si de disponibilitate in perioada in care vrei tu. Nu uita sa-ti notezi datele si raspunsurile intr-o agenda. Pot fi si hoteluri care sa aibe sali imense si pe care sa le inchirieze pentru astfel de ocazii.
Bafta!!!
fantome
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:46
Asta am facut-o , dar intrebarea era chiar sa iau un restaurant de 300 de persoane in speranta ca vor venii toti. daca ma trezesc cu restaurantul gol?
anca23a
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:00
Cu siguranta nu vor veni toti.... Si eu mi-am luat o sala mai mare decat era nevoie ca in cazul in care vin toti sa fie loc. Si nu vin toti, vreo 30 de persoane nu vin din diverse motive. Si i-am sunat eu sa-mi confirme ca nu vin, altfel nici nu m-ar fi anuntat. Oameni si oameni.....
fantome
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:46
Ai avut nunta sau urmeaza?
anca23a
Postat pe 13 Septembrie 2008 10:07
ca sa alegi ar trebui totusi ca ceri confirmarea prezentei, te-ar ajuta; e importat restaurantul poate sa iti strice sau nu nunta!!

eu am facut tot intr-o sapt. ( nunta organizat tot tot fara agentie) si desi am gasit singurul restaurant liber in afara orasului meu la un complex pastravarie; daca era dupa serviciul lor mi-ar fi stricat nunta; am platit cel ma scump meniu din tot orasul iar servirea cu toate ca se cnsidera cel mai de clasa restaurant a lasat mult de dorit ( poate eu sunt obisnuita la alte standarde) dar oricum ce vreau sa-ti spun e ca nu neaparat cel ma scump e cel mai bun; cel mai important este sa fie aer conditionat!!! iar daca ti se confirma ca vin toti cauti unul de 280 locuri, eu am invitat doar 65 de persoane dar au venit mai multi cu 12 persoane decat am invitat ( pe meniu am dat pt toti 6000 de euro fara bautura,tort si prajituri care le-a facut in alta parte); un alt lucru important e sa alegi meniul si sa fac un contract scris sa nu te trezesti cu surprize si cereti doamnelor bon fiscal!! daca va fac sa platiti extra pt barman, bucatar, etc etc macar sa nu va fure la negru! si sa plateasca taxe

cat despre bautura nu se mai bea ca si pe vremuri, mie mi-a ramas f multa e am avut: apa, sucuri ( cola, fanta, sprite), bere, vin de podgorie, tuica, martini, prosecco, spumant, red bull; jack daniels, vodka, lichior si cafea. Depinde de nunta eu am avut nuntasi pretentiosi si am dorit sa se simta toti bine


inainte de nunta mea eu nu am mai fost la nici o nunta, dar am invatat din a mea!
Deva
Postat pe 13 Septembrie 2008 23:22
De la: anca23a, la data 2008-09-11 10:00:23Asta am facut-o , dar intrebarea era chiar sa iau un restaurant de 300 de persoane in speranta ca vor venii toti. daca ma trezesc cu restaurantul gol?


eu zic sa vb cu persoana care se ocupa de restaurant si sa-l intrebi cate meniuri poate sa-ti faca pe loc ...si comanzi cu 20 mai putin asa...daca vin le dai meniul daca nu nul mai servesti ca sa nu ramai ca masa pusa si cu banii pierdutzi...eu de exemplu am 120 de pers sigure...iar pentru restul nu le comand meniurile decat pe loc in caz ca vin totutshi...la nunta e bine totutshi sa invitzi mai multi deoarece nu se stie se mai inlocuieste unul cu altul...vine unul la care nu te asteptzi la prea mult si nu vine unul catre se lauda cu un an inainte...asta e ...

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:02
Buna Anca, eu am nunta sambata.

Parintii mei au invitat vreo 70 de pers si au confimat 56, socrii au invitat vreo 40 si au ondirmat 32, noi am invitat vreo 65 si au confirmat 40.
Si a sunat o singura pereche sa ne anunte ca nu poate veni, in rest am sunat noi.

Dar voi avea o nunta frumoasa si fara ei.
fantome
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:37
La ultima numaratoare au iesit 149 de meniuri (cu tot cu noi, parinti, muzica, foto). Am comandat 145, cu mentiunea ca ne mai pot face 20 de meniuri in plus. La o ora dupa ce am comandat meniurile, deja o pereche a anuntat ca nu mai vine.
In total au fost 147 de meniuri la sala, unii, desi confirmati in ultimele 10 zile, nu s-au catadicsit sa apara si au fost care au venit 4 in loc de 2. S-au mai facut 2 meniuri in plus. A fost loc de dans si daca era cazul se mai faceau cateva locuri.
Este minunata senzatia cand vezi sala plina, fara nici un loc gol...
fantome
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:39
Ma bucur pentru voi ca a iesit bine. Sper sa fie si la mine la fel. Am ales un restaurant care si daca e plin si daca e gol va fi ok, sper adica. Casa de piatra pentru cine a avut nunta si spor la treaba pentru cele care o vor avea. Sa fie intr-un ceas bun.
anca23a
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:59
poti sa alegi un local de exemplu cu o capacitate intre 200 si 300 de locuri exista asa ceva eu am gasit.(in bucuresti, dar cu siguranta sunt peste tot) si cu 2 sapt inainte le spui numarul exact de invitati p care ii vei avea(pana atunci trebuie sa ai confirmarile si le vei avea daca ai sa suni tu (stiu asta de la nunta fratelui meu.si de la cununia mea civila).Nu te speria se pot gasi altternative.
sweetyeye
Postat pe 24 Noiembrie 2008 07:59
De la: sweetyeye, la data 2008-11-24 07:59:04poti sa alegi un local de exemplu cu o capacitate intre 200 si 300 de locuri exista asa ceva eu am gasit.(in bucuresti, dar cu siguranta sunt peste tot) si cu 2 sapt inainte le spui numarul exact de invitati p care ii vei avea(pana atunci trebuie sa ai confirmarile si le vei avea daca ai sa suni tu (stiu asta de la nunta fratelui meu.si de la cununia mea civila).Nu te speria se pot gasi altternative.



buna,

as dori sa ma ajuti cu un restaurant bun pe care il cunosti si are o capacitate intre 200-300 de persoane.....


multumesc aniticpat

Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:57
De la: dragutza, la data 2009-01-05 20:57:58
buna,
as dori sa ma ajuti cu un restaurant bun pe care il cunosti si are o capacitate intre 200-300 de persoane.....

multumesc aniticpat


buna! eu am nunta in septembrie cred, abia diseara o sa fie sigur! am cautat p net si am gasit cateva restaurante care se preteaza la 300 de pers. eu din pacate am avut mai putine optiuni pt k am in jur de 300 - 350 de persoane.
ca sa va ajut va recomand cateva restaurante:hotel caro ballroom barbu vacarescu 300 locuri, restaurant casa rustic dr taberei (aprox 320 pers),fosta cantina IMGB 260 locuri, restaurantul ana rustic pantelimon 250 -300 locuri, cantina de la universitatea politehnica bucuresti Apaca, hanu haiducilor strandu vacaresti (max 280 pers), turabo grand ballroom pipera si turabo royal ballroom complexul tei, moara lu bucur piata delfin (max 250 locuri). cam astea ar fi restaurantele, dar din pacate multe sunt deja ocupate anul acesta, dar puteti incerca poate aveti noroc! toate restaurantele p care le-am scris le-am vizitat si arata ok!
banzytza
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:06
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:20

Am fost si eu soacra mare in august 2008 si am avut niste surprize...
Cand am fost la ei la nunta, le-a "fatat vaca" iar cand i-am invitat la mine, le-a "murit vitelul"...
Din lista cu "?" au venit toti iar din lista cu "sigur" cam 30%
Hai,sa fim sanatosi si s-auzim de bine!
sracos4_grace
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:37
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:18
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:22
tarot_healthy
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:34
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pregatiri NUNTA 2 De la: bestbride 14 Martie 2010 21:03
Daca suntem fini, ce cadouri sa dam nasilor de sarbatori? 6 De la: dindirell 25 Septembrie 2009 19:27
DJ Sonorizare Lumini Nunta Botez Aniversari Cununii Baluri 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 01:59
restaurante bucuresti 12 De la: simona_puf 14 Mai 2010 11:40
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 3 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:47