Setari Cookie-uri

Ce nu trebuie sa lipseasca de pe masa cu bucate?

ne-am tot dat cu parerea despre numarul felurilor de mancare...genul mancarii...insa...ce gustare sau bautura nu trebuie sa lipseasca?....la mancare cred ca e indispensabil sa ai friptura....sa nu sari de desert chiar daca le dai tort...potzi sa le dai fructe...inghetata...nuj...sau sa sari peste aperitiv si sa treci direct la mancarurile grase sau calde...aperitivul ajuta mult...

cat despre bauturi trebuie sa le ai c-am pe toate...atat vin(bauttura de toate zilele)...cat si bere..suc...apa..o bautura special pentru femei..si ceva mai tare pt barbatzi..cred ca bautura din belshug e indispensabila la o nunta

va astept ca intotdeauna sa deslushim aceasta mica incertitudine!!

Postat pe 6 Septembrie 2008 21:42
eu nu am avut bere la nunta..
caurea_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:04
Eu cred ca cel mai important fel de mancare la o nunta este aperitivul.Apoi nu ar trebui sa iti lipseasca nici friptura si nici pestele.Eu al 4 -lea fel cred ca am sa pun sarmalute ca sa rup din mopda de astazi si sa fie si ceva mai traditional:D LA bauturi intr-adevar nu ar trebui sa lipseasca nimik
Puffy_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:09
eu nu am vrut bere la nunta....
caurea_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:10
Eu cred ca trebuie sa fii pregatit sa multumesti pe toata lumea de aceea nu trebuie sa lipseasca nimic.
fantome
Postat pe 29 Octombrie 2008 08:06
eu vreau fantana de ciololata,
asta asa ca o completare
iulik_flore
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:58
apa minerala, tárie, cafea, aperitiv, friptra si tort.....in rest poti pune orice....cred eu...
rocsanyk3
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:52
off topic ..si inca ceva......daca aveti timp...poate ma votati putin..la mireasa grace 2008... http://felicitari.ele.ro/Concurs_Castiga_bijuteriile_zodiei_tale__--v4543-f4471650-c7771e60a9.html
rocsanyk3
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:54
De la: rocsanyk3, la data 2008-10-29 12:54:03off topic ..si inca ceva......daca aveti timp...poate ma votati putin..la mireasa grace 2008... http://www.grace.ro/comunitate/concurs/view_item/22052.html
rocsanyk3
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:55
cred ca berea nu are ce cauta in meniul de la nunta,nu se potriveste cu mancarea...bea bere si mananca sarmale?? sau bes bere si mananca tort???nnnooopppp cred ca cele mai potrivite sunt whisky,cinzano,tuica si vinul la cat alcoolice.....parerea mea
klaudygirl
Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:36
In afara de suc, apa minerala, sucuri naturale ,cafea, votca(aici asa se da la toate nuntile)vin, bere ....chiar peste tot am vazut bere , si ceva pt femei ....nu cred ca se mai da.si altceva ..peste inghetata sar nu are rost pentru ca de cele mai multe ori nu se mananca si se topeste in farfurii, dar se pun fructe si caserole cu prajiturici ( cei care nu mananca acolo isi iau acasa asa cica e moda eu nu prea vreau asa ...dar nu am de ales).Aperitivul e cel mai important trebuie sa fie foarte bogat sa nu sari peste el! Si apoi inca 3 feluri de mancare sincer nici peste friptura nu ar tb sa sari...eu m-am gandit sa dau cuib de sarmalute adica sunt 3 sarmalute intr-o foaie mare de varza si alaturi ceva carnaciori , mamaliguta si smantana ....hmmm nici eu nu stiu f bine ce am sa dau cam asta se da acum depinde de fiecare
Cypcip
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:29
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:30
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:33
In sfarsit mai e cineva care nu a avut bere..ma cam speriasem..
caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:20
Eu nu am avut inca nunta...mai este ceva timp pana atunci...dar dupa parerea mea nu are ce cauta berea la nunta...clar...!!! Pupici. Sarbatori fericte!
mihaelamitea
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:52
fetelor eu sunt din bacau si platesc pentru un meniu 140ron doar pentru un suc shi o apa la jumate o cafea sau dou k nu mai tin minte un aperitiv shi doua fripturi eu mult sau putin?!!!!!!!!!!!!!!!!11
sweety_albynutza19
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:45
fetelor eu sunt din bacau si platesc pentru un meniu 140ron doar pentru un suc shi o apa la jumate o cafea sau dou k nu mai tin minte un aperitiv shi doua fripturi eu mult sau putin?!!!!!!!!!!!!!!!!11
sweety_albynutza19
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:45
Si eu sunt contra berii la nunta...si la ce nunti am fost nu a vazut bere. Dar fiecare pune pe masa ce crede...Pupici.
mihaelamitea
Postat pe 1 Februarie 2009 15:38
eu nu am avut nunta ,mai este puþin..., dar clar ca bere nu o sa pun...este total exclusa
angik_grace
Postat pe 2 Februarie 2009 17:05
fetelor rochitze noi

superbeeeeeeeeeeee

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_ultra_moderne.html

tocmai le-am depistat, sunt abonata aici si le primesc ;)

iulik_flore
Postat pe 3 Februarie 2009 12:22
buna ,fetelor eu sunt noua pe forum, sunt din iasi si vreau sa va spun ca la noi meniul la un restaurant de 4 stele este in jur de 180-200 ron
ada_cimpoiesu
Postat pe 16 Februarie 2009 21:52
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:15
berea e super ok pe timp de vara mai ales.......te racoreste super bine dupa cateva dansuri unul dupa altul...parerea mea
Bluesky_grace
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:09
feluri d emancare eu o sa am 3:aperitiv mai mult decat bogat,sarmalute cu mamaliguta si ardei,mix grill cu garnitura si salata,evident tortul miresei o sa avem si fructe,covrigei alune pe masa,bautura de toate tuica nu o sa avem ca punem alte tari si bere nu de alta dar nu cred ca isi are locul la o nunta in plus mai si emana un miros specific indiferent de calitatea ei :).
kudika007717
Postat pe 20 Mai 2009 12:32
credeti cumva ca daca sint citeva pe masa si sint si cantitativ putin,cei care vin la nunta vor fi incintati,saucind vor avea diverse feluri,bauturi din toate felurile,dulciuri.fructe,ex.sint oameni care din diverse motive nu beau alcoolice si nici sucuri ,dar bere fara alcool da. deci trebuie sa avem in vedere si trebuie discutat cu seful sali cind se face meniul,va pup.
grace003710
Postat pe 28 Iunie 2009 10:15
- pe langa cele 3-4 feluri de mnacare traditionale la nunta eu cred ca nu ar tb sa lipseasca de pe fiecare masa platori cu prajitura - chiar daca se serveste la final din tort.

- in anturajul meu toate fetele beau bere nu-mi imaginez o nunta fara bere, iar cei care sunt soferi dargile mele ce vor bea nici chiar macar o bere fara alcool, ca de suc nu mai vb....asa cum zicea si allinutzza pastrata la rece - la mine la nunta a fost ceea mai consumata bautura

- gheta este foarte importanta in acest sezon
- si cred ca ar tb sa fie si ceva tarie mai moderata sa o numesc asa cum ar fi coniacul sau lichiorul amaretto, si o vodka buna (recomnadrea mea cea mai buna Stalingrad) si nici decum Whisky ca are un gust si o putoare care nu place la nimanui...
laura02maria
Postat pe 2 Iulie 2009 19:35
De la: grace003710, la data 2009-06-28 10:15:03credeti cumva ca daca sint citeva pe masa si sint si cantitativ putin,cei care vin la nunta vor fi incintati,saucind vor avea diverse feluri,bauturi din toate felurile,dulciuri.fructe,ex.sint oameni care din diverse motive nu beau alcoolice si nici sucuri ,dar bere fara alcool da. deci trebuie sa avem in vedere si trebuie discutat cu seful sali cind se face meniul,va pup.


grace003710 ce vrei sa vb cu seful salii despre bautri acestea de obicei se cumpara de la un depozit si nu de la restaurant ca altfel vei avea un tarif la meniu.. sper ca am inteles bine
laura02maria
Postat pe 2 Iulie 2009 19:39
ce parere aveti? vinul rozaliu, nu rosu, e bun pt nunta???am auzit ca cica nu se prea bea vin roz sau rosu la nunta , altii zic ca da , nu stiu ce sa fac....poop...cat despre bere tin sa ma repet...am vazut nunti unde berea se bea foarte fffff mult...nu mi se pare ca nu are legatura cu evenimentul..cel putin vara kiar are si mai degraba vara se prefera o bere rece in lok de whisky sau alt ceva.....va pooop si bafta la organizare
Bluesky_grace
Postat pe 3 Iulie 2009 19:46
De la: allinutzza, la data 2009-07-03 19:46:43ce parere aveti? vinul rozaliu, nu rosu, e bun pt nunta???am auzit ca cica nu se prea bea vin roz sau rosu la nunta , altii zic ca da , nu stiu ce sa fac....poop...cat despre bere tin sa ma repet...am vazut nunti unde berea se bea foarte fffff mult...nu mi se pare ca nu are legatura cu evenimentul..cel putin vara kiar are si mai degraba vara se prefera o bere rece in lok de whisky sau alt ceva.....va pooop si bafta la organizare

cam asa e nu prea s ebea vinul rosu la nunta mai mult cel alb dar e bine sa ai si un numar de sticle acolo de vin rosu eu asa o sa fac...
kudika007717
Postat pe 3 Iulie 2009 21:18
BUNA MIRESICILOR SUNTETI TOATE NISTE DRAGUTE SI EU AM NUNTA PE 4 SEPT 2010 SI SUNT IN CAUTAREA ROCHITEI .......
stoianoglun_yahoo_com
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Accesorii nunti 6 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:49
dece sa apelam la o firma de decoratii? 10 De la: Jannine 15 Iulie 2010 11:13
pantofi 4 De la: Cassey 21 August 2009 13:39
cantine ieftine AJUTOR 2 De la: marry 29 Martie 2010 18:46
poate destinul sa apropie doua persoane...insa ii poate uni cu forta? 13 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:30