Setari Cookie-uri

super sfat

am auzit zilele trecute la cineva kestia asta si mi-a placut la nebunie. o pereche care s-au casatorit, au vb cu restaurantul sa le impacheteze toata mancarea ramasa(tort, portiile de la invitatii care n-au venit, sucuri, fructe, etc), si le-au dus la o casa de batrani. eu nu mai pot sa fac asta ca deja am facut nunta dar cele care ati mai ramas, va rog sa nu uitati de posibilitatea asta. ar fi pacat sa ramana la niste patroni si sa nu se duca la niste copii sau batrani abandonati.
caurea_grace
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:49
Bravo lor! Frumos gest...
fantome
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:47
fain tare.....faza e ca la mine se platesc meniurile care se pun pe masa...si nu cred ca ramene mancare....e un gest frumos oricum...bravo lor!!!
rocsanyk3
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:30
pai super tare a gasit restaurantul roxanik...de obicei ai un numar fix de meniuri pe care le platesti...bravo..
caurea_grace
Postat pe 11 Septembrie 2008 12:05
au facut un lucru foarte frumos,sunt sigura ca erau foarte fericiti cei la care le a fost dusa mancare!

Postat pe 11 Octombrie 2008 13:45
nui rea ideea deloc...am sa ma gandesc!!!

Postat pe 27 Octombrie 2008 19:27
eu fac nunta la restaurantul surori mele dar mi-ar placea sa duc mancare la o casa de btrani,oare unde este in turda sau campia turzii o casa ca eu habar nu am.
mersi de ajutor
MONYK_ADRIANA
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:17
f frumos din partea ta caurea ca ne-ai dat acest sfat
iulik_flore
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:43
frumos gest din partea lor.bv lor
claudya21
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:08
Intradevar frumos gest. Oricum sunt de parere ca fiecare ar trebui sa-si ceara acasa mancarea ce a ramas, doar o platiti, nu?
Chiar daca o dati unor oameni sarmani sau o pastrati pt voi. prinde bine,nu credeti. A doua zi dupa nunta nu prea mai are nimeni chef de gatit.deci pacat sa ramana si sa o arunce cei de la restaurant.
Carmenchita
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:52
chiar dc se platesc meniurile ce se pun pe masa, nu toata lumea mananca tot. am fost la f multe nunti si am realizat ca cel mai bine se mananca aperitivul, la restul se face mai mult risipa. asa ca mai ales la felul principal ramane suficienta mancare cat sa mai poti satura 10-15 persoane, am vazut zeci de portii neatinse asa ca de ramas tot ramane.La noi in bn ,sarmalele se dau chiar la sfarsit si nu mai mananca aproape nimeni deci si alea raman. asa ca se pot face gesturi frumoase cate vrei
Carmenchita
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:59
foarte buna ideea...nici eu nu o pot pune in practica pt ca sunt casatorita de ceva timp....insa o sa zic prietenilor si cunoscutilor....nu mi-a trecut prin cap asa ceva....bravo lor...
AlinaStoichiciu
Postat pe 18 Decembrie 2008 13:00
am procedat la fel.dar nu ca as fi premeditat asta.m-am suparat rau pe bucatari si cand s-a incheiat nunta m-am rafuit cu ei.am luat tot ce a ramas inclusiv bautura si am dus in dimineata aceia la biserica unde stiam ca voi gasi oameni ai nimanui.m-am simtit mai bine!!!asa mi-a trecut din supararea din noaptea nuntii
karmen82
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:56
De la: karmen82, la data 2008-12-19 16:56:06am procedat la fel.dar nu ca as fi premeditat asta.m-am suparat rau pe bucatari si cand s-a incheiat nunta m-am rafuit cu ei.am luat tot ce a ramas inclusiv bautura si am dus in dimineata aceia la biserica unde stiam ca voi gasi oameni ai nimanui.m-am simtit mai bine!!!asa mi-a trecut din supararea din noaptea nuntii


Pot sa intreb de ce ai fost suparata pe bucatari? Nu de alta, dar sa stiu si eu ce situatii mai putin placute ar putea aparea ca sa incerc sa evit
avinia_grace
Postat pe 20 Decembrie 2008 12:02
Vã rog tare mult! Cine e din Botoºani? Am nuntã pe 27 septembrie ºi am îndoieli în legãturã cu sala ºi meniul!Pup la toate!
krmn
Postat pe 3 Februarie 2009 15:40
EU AM FACUT STAREA CIV.......LA MIORITA SI A FOST FF FRUMOS.....SI LA BELVEDERE E FRUMOS..DEPINDE DE CATI BANI DISPUI....CASA DE PIATRA..
ioanabellu
Postat pe 5 Februarie 2009 22:47
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:18
gestul este meritoriu, dar multi se gindesc si la ziua cind le vin oameni la masa, cit despre faptul ca vor minca batrnii sau copii, am vagi indoieli, exista intii,bucatarii care fac portii....
grace003710
Postat pe 26 Iulie 2009 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Violenta in familie 7 De la: Cassey 12 Octombrie 2009 06:00
Foto Video Trash The Dress 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:26
POZITII POZE 18 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:19
pe cine trec pe invitatii.... 56 De la: angik_grace 20 Martie 2014 21:26
ofer colectie de reviste Mireasa 1 De la: happycorazon 1 August 2009 10:54