Setari Cookie-uri

sa-l ceri tu in casatorie poate fi naspa ????

De la: George, la data 2009-02-03 08:58:13Parerea mea e ca nu este nimic iesit din comun ci ceva normal. Mai lasati incolo traditionalismele astea. nu mai suntem in evul mediu. Poate sa il ceara si fata pe baiat. Si au mai fost n cazuri de care am auzit. Va avea o mare surpriza placuta daca il ceri tu pe el in casatorie.


Stii... zilele trecute am vb despre nunti in general.. in sensul ca niste prieteni fac nunta in mai.. Si el zice.. : Mie imi este frica de nunta... Tre' sa chem toate neamurile.. (care-s destule).. si stres si oboseala...
Eu... N-am zis nimik.. numai k am adaugat.. : da' oricumm nu-i cazul... .. Si-atat...
Ce sa mai zic.. dac-o fi sa fie.. o fi.. dak nu.. Life goes on.. intr-adevar e un picutz conservator dar.. nici nu vreau sa fiu o sclava.. As vrea sa fie ceva ce vine din suflet.. ceva ce se doreste si nu e fortzat .. Eu simt .. iubesc si doresc din suflet.. dar se vede ce de cele mai multe ori nu este de-ajuns..
M-am gandit la ceva surpriza de St. Valentin.. Sa-l invit la un restaurant de fitze.. (ma rog unul elegant...) sa ma "trag" la 5-6-7 ace... si apoi sa-i dau un cadou cu subinteles.. asta vreau sa fac.. Voi ce ziceti???? Va pup si va multumesc..
Life's beutiful.. enjoy it.. and make love..!!
spidie
Postat pe 3 Februarie 2009 11:53
De la: George, la data 2009-02-03 09:02:26Raspunsul de mai sus e pentru septembrie69 iar pentru larutza. In cazul in care baiatul e conservator asta inseamna ca vei putea astpta si 10 ani daca nu ai curajul sa aduci in discutie ceea ce simti. Daca ai aduce in discutie ceea ce simti si el te-ar lasa balta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Un barbat care iubeste cu adevarat o fata, o sa accepte sa se casatoreasca cu ea, chair daca il cere ea pe el, oricat de conservator ar fi)


sa nu il judecam
el a vut o relatie de 7 ani care s-a sfarsit in momentul in care s-au mutat impreuna,noi stam deja de un an impreuna,e conservator insa ma iubeste enorm,problema e ca eu l-as putea cere de sot pt ca eu sunt cam micutza spre deosebire de el eu am 21 de ani el 27 si plus de asta i-a mai pus si tata in vedere ca nu cumva sa ne gandim la casnicie pana ce termin eu scoala si mai am un an si jumatate,parca ar conta ca termin facultatea cu numele de fata sau numele lui
larutza_grace
Postat pe 3 Februarie 2009 12:46
De la: George, la data 2009-02-03 09:02:26Raspunsul de mai sus e pentru septembrie69 iar pentru larutza. In cazul in care baiatul e conservator asta inseamna ca vei putea astpta si 10 ani daca nu ai curajul sa aduci in discutie ceea ce simti. Daca ai aduce in discutie ceea ce simti si el te-ar lasa balta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Un barbat care iubeste cu adevarat o fata, o sa accepte sa se casatoreasca cu ea, chair daca il cere ea pe el, oricat de conservator ar fi)


el conservator,eu mica facem nunta peste 30 de ani
larutza_grace
Postat pe 3 Februarie 2009 12:48
De la: larutza, la data 2009-02-03 12:48:55
De la: George, la data 2009-02-03 09:02:26Raspunsul de mai sus e pentru septembrie69 iar pentru larutza. In cazul in care baiatul e conservator asta inseamna ca vei putea astpta si 10 ani daca nu ai curajul sa aduci in discutie ceea ce simti. Daca ai aduce in discutie ceea ce simti si el te-ar lasa balta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Un barbat care iubeste cu adevarat o fata, o sa accepte sa se casatoreasca cu ea, chair daca il cere ea pe el, oricat de conservator ar fi)


el conservator,eu mica facem nunta peste 30 de ani


Da.. la tine (poate) e de intzeles.. k esti mica.. Noi avem varste apropiate.. io 26 el 27... anu' asta cu un un un mai mult.. By the way.. chir azi un an jumatate impreuna...
spidie
Postat pe 3 Februarie 2009 15:04
cred ca este bine sa iti asculti inima, mai mult decat sa asculti parerile celorlalti!la sfaturi toti sunt buni, insa daca ar fi in pielea ta nu ar mai fi atat ne conformisti!cere-l in casatorie fara sa te uiti in urma si fara sa citesti mesaje!cere-l si atat!eu am facut acest lucru acum 10 ani si nu regret nici un minut!am o casatorie frumoasa si o fetita minunata!
Cere-l si nu te va refuza!CASA DE PIATRA!
rossela
Postat pe 3 Februarie 2009 16:00
De la: blondybella, la data 2009-02-03 16:00:15cred ca este bine sa iti asculti inima, mai mult decat sa asculti parerile celorlalti!la sfaturi toti sunt buni, insa daca ar fi in pielea ta nu ar mai fi atat ne conformisti!cere-l in casatorie fara sa te uiti in urma si fara sa citesti mesaje!cere-l si atat!eu am facut acest lucru acum 10 ani si nu regret nici un minut!am o casatorie frumoasa si o fetita minunata!
Cere-l si nu te va refuza!CASA DE PIATRA!


Ce Dragutza esti.... Multzumesc....Ma bucur ca la tine a "iesit" bine....! La mine situatia este un picutz mai delicata.. ce sa zic.. Parca ma doare sufletul numai cand ma gandesc...si numai cand scriu...Imi este teama.. (parca).. nici nushtiu ce este... dar cred k cel mai bun moment va fi acela de St. Valentin! Ce zici? By the way.. Cum am scris, ieri am "implinit" un an jumatate de cand suntem impreuna.. si i-am dat o casetutza in forma de inimioara din alabastru... :-)... Goala.. bineintzeles..
Poop.. anjoy life and make love..
spidie
Postat pe 4 Februarie 2009 10:44
Nu cred k e naspa, iubitul meu a zis k vrea k eu sa il cer in casatorie , ii este teama k daca ma cere el poate il refuz si asa mi-a spus k vrea sa il cer eu sa fie sigur k nu glumesc k vreau sa ma casatoresc cu el!! Poate mai sunt si altii ca el care asteapta lucrul asta de la iubitele lor , bafta fetelor
Mira_ira
Postat pe 4 Februarie 2009 11:44
De la: septembrie69, la data 2008-09-17 12:37:21Stiti.. m-am tot gandit la o chestie.. daca l-as cere io in casatorie pe el???
Ar fi ceva iesit (tare) in comun? Cu inel shi toate cele.. zic..Traditionalismul nu-i demine.. si de ce nu?
mi-ar face placere sa aud pareri shi pareri..


Incearca sa vezi ce se intapla dar eu iti dau un sfat din propria experienta:

De revelion anul asta l-am cerut eu pe el (noroc ca eram numai noi 2), si am crezut ca intru in paman de rusine cand m-a intrebat de ce nu am rabdare sa ma ceara el pe mine.

M-am scos automat cu replica urmatoare: "Tu chiar crezi ca eu vorbeam serios? Era o gluma, doar nu crezi ca te-as cere eu pe tine de barbat !!!"

Daca nu te gandesti bine la ce faci risti sa patesti ca mine, chiar daca urmeaza sa ma ceara si chiar am discutat impreuna acest subiect.

Parerea mea este ca il jignesti in momentul in care vrei sa-l ceri tu pe el.

Daca el nu te cere inseamna ca nu e pregatiti sau vrea sa-ti faca o surpriza pe cand te astept mai putin.

pupici si spune-ne ce ai facut sau vrei sa faci
diana_princessa
Postat pe 4 Februarie 2009 19:33
Buna. Nu vreau sa te dezamagesc, dar cred ca e o idee foarte proasta. Si nici nu sunt de acord sa faci presiuni sau sa manipulezi lucrurile, poate totusi ceva nu e chiar ok, ori financiar ori pe alte planuri si tu presandu-l sau mai rau cerandu-l sa te trezesti casatorita dupa care sa iti dai seama ce nu era in ordine si de ced nu te-a cerut el de fapt si sa iti dai pumni in cap. Sa recunoastem, statutul de divortata nu ii surade nimanui si s-ar putea sa te trezesti prinsa intr-o casnicie nefericita cum sunt sute sau mii. Barbatii sunt cam tantalai cand vine vorba de unele lucruri chiar daca la altele sunt super tari si uneori se pot casatori doar fiindca sunt presati dar de fapt nu isi doresc asta . Rezultatul? Un dezastru. Mai bine incearca sa iti dai seama de ce nu te-a cerut pana acum cred ca va face bine relatiei voastre .
Arlene
Postat pe 4 Februarie 2009 21:38
Eu sunt cu prietenul meu de un an si am avut cred ca de la inceput discutii despre copii, o casuta draguta pe malul marii...planuri de viitor comune mai pe scurt. Mereu a intrat in joc si am crezut ca sunt planurile NOASTRE. Recent insa am avut o discutie mai serioasa si am aflat un "detaliu" socant dspre sentimentele lui fata de mine:considera ca relatia noastra e "super super", ne intelegem minunat, dar daca l-ar intreba cineva daca e pregatit sa-si ia un angajament de genul casatoriei ar spune "nu". Eu una sunt o luptatoare, dar numai atunci cand sunt piedici exterioare, nu sunt pregatita sa lupt pentru a convinge un barbat sa "ma ia". Am in anturaj prieteni care au fost burlaci convinsi, hotarati, pana cand au cunoscut-o pe "actuala" care le-a sucit mintile fara sa stie cand si cum si le-au cerut fara sa respire, la numai cateva luni dupa ce s-au cunoscut. Si cazuri similare am mai citit multe, chiar imi amintesc o fata complet debusolata, a avut un prieten cativa ani, stateau impreuna, la un moment dat dupa multi ani de asteptare a deschis discutia despre casatorie, el a spus ca nu crede in casatorie, nu se vede facand acest pas, s-au despartit, el a cunoscut o alta fata si in 6 luni era casatorit.
Nu stiu care e secretul, cum e mai bine, dar stiu cu siguranta ca vreau sa fiu ceruta cu emotie, cu frica de refuz, cu dorinta si speranta. Nici intr-un caz nu vreau un "mda, fie, hai s-o facem si pe asta, daca tii neaparat". Sfatul meu pentru septembrie: cere-l daca stii sigur ca asta isi doreste si are o slabiciune pentru femeia secolului XXI care ia initiativa si rastoarna ordinea traditionala; nu fa acest pas daca este doar o forma de rugaminte/implorare/convingere/tatonare. Nu poti fi si femeie si barbat in acelasi timp, cel putin nu fara a sacrifica imaginea ta in ochii partenerului.
meet_me_upstairs
Postat pe 5 Februarie 2009 11:39
De la: misssy, la data 2009-02-05 11:39:11Eu sunt cu prietenul meu de un an si am avut cred ca de la inceput discutii despre copii, o casuta draguta pe malul marii...planuri de viitor comune mai pe scurt. Mereu a intrat in joc si am crezut ca sunt planurile NOASTRE. Recent insa am avut o discutie mai serioasa si am aflat un "detaliu" socant dspre sentimentele lui fata de mine:considera ca relatia noastra e "super super", ne intelegem minunat, dar daca l-ar intreba cineva daca e pregatit sa-si ia un angajament de genul casatoriei ar spune "nu". Eu una sunt o luptatoare, dar numai atunci cand sunt piedici exterioare, nu sunt pregatita sa lupt pentru a convinge un barbat sa "ma ia". Am in anturaj prieteni care au fost burlaci convinsi, hotarati, pana cand au cunoscut-o pe "actuala" care le-a sucit mintile fara sa stie cand si cum si le-au cerut fara sa respire, la numai cateva luni dupa ce s-au cunoscut. Si cazuri similare am mai citit multe, chiar imi amintesc o fata complet debusolata, a avut un prieten cativa ani, stateau impreuna, la un moment dat dupa multi ani de asteptare a deschis discutia despre casatorie, el a spus ca nu crede in casatorie, nu se vede facand acest pas, s-au despartit, el a cunoscut o alta fata si in 6 luni era casatorit.
Nu stiu care e secretul, cum e mai bine, dar stiu cu siguranta ca vreau sa fiu ceruta cu emotie, cu frica de refuz, cu dorinta si speranta. Nici intr-un caz nu vreau un "mda, fie, hai s-o facem si pe asta, daca tii neaparat". Sfatul meu pentru septembrie: cere-l daca stii sigur ca asta isi doreste si are o slabiciune pentru femeia secolului XXI care ia initiativa si rastoarna ordinea traditionala; nu fa acest pas daca este doar o forma de rugaminte/implorare/convingere/tatonare. Nu poti fi si femeie si barbat in acelasi timp, cel putin nu fara a sacrifica imaginea ta in ochii partenerului.
... Multumesc.. de parere si de sfaat!!!
Mai e o chestie..
El are o casa(parintii lui) undeva la vreo 25 km de oras. tot intr-un oras dar mai mic.. Casa pe care o renoveaza.. sau ma rog o parte din ea.. MI-a spus dak vreau sa contribui si io....
pup enjoy life and make love..
spidie
Postat pe 5 Februarie 2009 12:32
Asta chiar ca e ciudat septembrie...Eu in locul tau nu as contribui...daca sunteti casatoriti e altceva...dar asa sa pui bani la casa aia fara nicio garantie e prea riscant....

Daca tt ti-a zis de contribuit ai avut ocazia perfecta de a vb de lucruri serioase...adica casatoria....
caurea_grace
Postat pe 5 Februarie 2009 12:43
septembrie69 e cam cu mult tupeu iubitul tau sa-ti cera bani ca sa faci casa parintilor lui - nu prea imi place acest gest - oare ce fel de iubire poarta in sufletul lui?

spune-ne ce ai facut pana la urma, l-ai cerut de Valentin?

laura02maria
Postat pe 3 Iulie 2009 09:02
Oh ... nu l-am cerut... si nici nu stiu daca o sa mai fie cazul...
Intre noi, din pacate, lucrurile in loc sa "creasca"... se duc la vale la greu...
"om trai si 'om vedea.., nu?
Va pup!
spidie
Postat pe 3 Iulie 2009 15:15
pai nu-ti mai pierde timpul cu el, pt mine timpul e foarte important - cauta persoana potrivita, nu te da batuta
laura02maria
Postat pe 3 Iulie 2009 16:00
daca esti sigura pe sentimentele lui, nu sta pe ganduri,fa-o!daca ai rezerve,stai in banca ta!acum 11 ani eu am facut-o si nu imi pare rau!avem un mariaj reusit si o fetita exceptionala!
daca il vrei si stii ca si el te vrea, nu sta pe ganduri...s-ar putea sa regreti peste un timp!
succes!
rossela
Postat pe 4 Iulie 2009 17:09
vand rochie de mireasatip printesa ,voal,pantofi,costum mire alb sacou pantaloni vesta cravata sau papion pret de criza pt mai multe info si poze myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:28
Buna :) eu cred ca nu este naspa, deoarece si eu am facut pasul asta, prima data m-am gandit ca este de rusine un pic , dar l-am intrebat si era ok, nu era ceva iesit din comun......so it was easy
apropo avem nunta la anul
cindy_dulanyi
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:20
Eu sincer nu as face chestia asta sa-l cer eu. Poate ca gandesc ciudat dar vreau sa fie si dorinta lui nu sa faca asta pt ca eu am zis sau eu cred ca e momentul.Practic in viata fiecarui barbat vine momentul in care vrea sa faca pasul, de ce sa fac eu presiuni sau sa-l cer eu.In fond e vb decat de un contract nimic mai mult. fiecare cum crede, dar cred ca daca am fi si noi mai pasive cum sunt ei am castiga mai mult.
sunnydays_grace
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:19
o sa il fac si io pe iubitul meu sa creada anul asta ca il cer de sot
:))
dar sa vedeti ce idee ingenioasa am
copiati linkul si vedeti cadoul.. e absolut senzational!:

http://www.cadouri-inedite.ro/produs.php?prodid=1088&idcat=277


PS: e o cana cadou, insa nu se vede.. cand deschide el cutita, sa vada doar manerul, care arata ca un inel cu o piatra stralucitoarea,e Swarovski original cica =)) dedesubt abia fiind cana care nu se vede la prima vedere...cred ca o sa lesine! iar eu..o sa lesin de ras=))
cristinne83
Postat pe 21 Decembrie 2009 11:46
Doamne nu!, daca el isi doreste, o sa o faca, daca nu da-l incolo de dobitoc!

A fost oribil la mine!

Sa va povestesc cum a fost la mine: Sunt impreuna cu iubitul meu de un car de ani, nici nu mai stiu de cati, vreo 8( AVEM FIECARE 27 DE ANI( si m-am gandit ca trebuie sa ii spun CA DUPA ATATIA ANI DE convietutit impreuna imi doresc foarte tare o familie. Zis si facut, in ajun de Craciun. El pe de alta parte cica ma iubeste si isi doresate foarte tare un copil, insa nu si sa se insoare, eu nu stiam asta! Si ii spun, ca eu nu am sa fac un copil pana nu ma marit (un fel de cerere in casatorie ASCUNSA) si ghiciti ce imi zice: ca nu vrea sa se insoare! ca e greu, ca nu are bani, ca sa nu il stresez, facea ca trenul in gara, ca daca eu nu vreau sa facem un copil, atunci nici el nu se insoara, simplu! ca un joc de orgolii dupa el. E o prostie! Cum sa fac un copil fara sa ma marit, dupa ce atata timp am avut grija sa nu raman gravida, sa nu dezamagesc pe nimeni ca fac un copil nemaritata ( bunicamea ar fi murit sa suparare), acum sa il fac dinadins, fara sa ma marit!? Doamne ce bou! Pentru asta il urasc! Nici nu stiu daca il mai iubesc! AM IMPRESIA CA TRAIESC CU CINEVA PE CARE NU L-AM CUNOSCUT DELOC ATATIA ANI!!! Ce ma fac? Ce sa fac? Nu o sa am bani niciodata asa, daca e sa ma gandesc, ca nu am bani sa ma marit, cum face el, tot timpul o sa fie alte prioritati. Acum isi schimba masina, mai ziceti si voi ceva! Cum a reusit sa stranga 150de mil avans intr-o luna? Si nu are bani? Doamne il urasc! Si credeti-ma ca nu e vorba doar de bani. Ok datorii sunt ca la orisicine,dar avem o casa sg, nu stam cu chirie, are un job ok, eu asa si asa dar il am si nu imi fac griji pt viitor pt ca am o scoala nu-s adunata de pe strazi, avem masina, cateva rate la banca dar asta e, traim in lumea in care traim, nu avem ce face, Craciunul asta cica nu avem bani sa plecam pe nicaieri, insa mi-a facut un cadou in val. de 15 mil lei. Asta inseamna ca nu are bani, deci nu se insoara? E mai idiot decat as fi crezut vreodata, sau nu eu sunt femeia cu care e convins ca ar dori sa ramana! Si totusi de ce naiba nu ne despartim! Nici asta nu vrea! De ce? Ce o sa ma fac? Sunt atata de suparata! Copil nu fac nemaritata si punct, dar ce sa fac? Ca mi se duce vremea?!

Imi vine sa mor!

Hypocratee
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:42
eu am 24, el 33, suntem impreuna de 7 ani, si abia anul asta facem nunta...si o facem pt a avea un copil...deci..nu inteleg de ce atata bataie de cap pt a fi cerute si a fi mirese..eu o fac doar pt ca vreau in copil..altfel mai treceau anii:P
getfit_miki
Postat pe 10 Februarie 2010 08:58
De la: grace005197, la data 2010-02-10 08:58:01eu am 24, el 33, suntem impreuna de 7 ani, si abia anul asta facem nunta...si o facem pt a avea un copil...deci..nu inteleg de ce atata bataie de cap pt a fi cerute si a fi mirese..eu o fac doar pt ca vreau in copil..altfel mai treceau anii:P


Asa mi-a zis si mie, sa facem un copil si dupa, vom vedea; sigur ne vom si casatori daca e.

Eu nu vreau asta! cum adica: un copil sa fie motivul casatoriei mele? nu! nicidecum!

Hypocratee
Postat pe 18 Februarie 2010 18:22
buna,citind faza cu subiectul mi-am adus aminte si de mine.noi suntem impreumna de 10 ani si abia anu trecut cand m-i s-a umplut paharul i-am zis ori cu mine ori du-te cu domnu singur pe drumul tau pt ca si eu de cate ori deschideam subiectul se facea curcubeu la fata si nici nu vroia sa auda de insuratoare,anul trecut dupa paste i-am zis sa-mi de-a raspunsul in 2 sapt ca eu nu mai zic asa sa imi racesc gura sau GATA o terminam,sa stii ca s-a speriat si uite asa zmeul meu care l-am asteptat sa ma ceara cu inel,fara inel anu acesta dup apaste pe 24 aprilie avem nunta,faza cea mai naspa e ca eu nu o mai astept asa cum o asteptam acum cativa ani,asa ca daca ai de gand ia si iti spune punctul de vedere si ai sa vezi ca nu e dracu atat de negru cum pare si cum si eu la randul meu l-am crezut,multa bafta....
grace006512
Postat pe 19 Februarie 2010 20:59
iti place sa cazi in penibil?
kudika023104
Postat pe 22 Martie 2010 13:06
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:45
fetelor,si eu am nevoie dee un sfat de asemeni. prietenul meu mi-a zis ca el vrea sa fie cerut in casatorie ( el e de fapt un fel de macho care nu mai stie cate femei au trecut prin patul lui pana aproape acum un an cand ne-am cunoscut) ; noi lucuim impreuna de 7 luni si jumatate si inca nu ma gandesc la casatorie mai ales ca e vb si de varsta...el are 38 si eu 22 si in plus eu vreau sa imi termin doctoratul inainte de a ma casatori ; oricum, ideea era ca nus' ce sa fac, inca nu ma gandesc serios la casatorie dar ma gandesc la ceea ce a spus el si eu nu cred ca vreau sa fac asta, mi-ar placea ca eu sa fiu cea ceruta mai ales ca am doar o viata si as vrea sa am parte de ceea ce toate fetele au. deci...voi ce credeti ca ar trebui sa fac? xxx
kudika355536
Postat pe 20 Ianuarie 2011 01:15
doamne ce mai imi citira ochii aici!!!!!!!!!! cum sa ii cereti mai fetelor voi de barbati sau de nevaSTA?:))))))))) poate sunt eu de oda veche dar s- intors lumea cu fundul in sus:))) mai exista un gen de femei care se lasa gravidfe sa le i=-a barbatii de neveste si merg la biserica in rochei de mireasa cu burta la gura!!!!! foaret urat !!!!
onutta21
Postat pe 1 Februarie 2011 10:57
De la: onutta21, la data 2011-02-01 10:57:01doamne ce mai imi citira ochii aici!!!!!!!!!! cum sa ii cereti mai fetelor voi de barbati sau de nevaSTA?:))))))))) poate sunt eu de moda veche dar s-a intors lumea cu fundul in sus:))) mai exista un gen de femei care se lasa gravide sa le i-a barbatii de neveste si merg la biserica in rochie de mireasa cu burta la gura!!!!! foarte urat !!!!
onutta21
Postat pe 1 Februarie 2011 11:00
De la: onutta21, la data 2011-02-01 11:00:28 mai exista un gen de femei care se lasa gravide sa le i-a barbatii de neveste si merg la biserica in rochie de mireasa cu burta la gura!!!!! foarte urat !!!!
[/quote]

cum adica se lasa gravide? atunci pentru ce le mai trebe' barbati daca tot se lasa singure?
ironia
Postat pe 1 Februarie 2011 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand cea mai frumoasa rochie de mireasa DEMETRIOS 1 De la: aaxy31 4 Noiembrie 2009 19:58
VAND ROCHIE DIN COLECTIA LA SPOSA/ BIEN SAVVY 2 De la: grace004690 29 Ianuarie 2010 15:47
Vand rochie de mireasa tip sirena SUPERBA! 1 De la: tessa100 28 Octombrie 2010 22:29
vand rochie de mireasa 1 De la: kudika180848 21 Noiembrie 2011 21:03
cumpar rochie mireasa tip printesa sau in forma de A 38 De la: Iulia_Si_Cosmin_Dumitru_1 31 Ianuarie 2012 12:34