Setari Cookie-uri

TIARA... CU SAU FARA?

ma tot gandesc dc sa-mi iau tiara sau nu...

stiu ca nu se mai poarta, iar unele sunt chiar de prost gust.
cele reusite sunt scumpe... si ce faci cu tiara dupa??


astept si parerile voastre
dragonela
Postat pe 10 Septembrie 2008 21:22
si eu ma tot gandesc la asta.
Adevarul e ca se spune k nu se mai poarta dar daca e asa de ce pe toate site-urile cu rochii de mireasa (din strainatate)cele mai frumoase mirese au tiara???
la noi sunt foarte scumpe cele care intr-adevar ar merita purtate
sweetyeye
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:26
Eu am vazut ca cele mai multe, au tiara. Si eu am vrut initial dar m-am razgandit pentru ca nu merge la rocia mea si am optat pentru flori naturale in par.
fantome
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:44
sa fim sincere...tiarele sunt pentru printese..sta aiurea sa-ti pui un fake..daca ai bani de metale nobile si pietre pretioase atunci poti sa-ti pui( bineinteles sa te si asortezi cu restul). oricum nu mai sunt la moda miresele incarcate cu bijuterii.
caurea_grace
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:45
De la: caurea, la data 2008-09-11 13:45:24sa fim .tiarele sunt pentru printese..


ASTA e unul din lucrurile la care m-am gandit si eu...

voi face ca fantome, cu niste trandafirasi, si rochia are niste trandafiri f discreti pe ea.

va multumesc pt impresiile voastre!
dragonela
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:38
Dragonela, exista la magazinele cu bijutetii din Galeriile Orizont 3000 si clame de coc cu flori din saten, de plastic, cu pietre sau cu perlute. Eu mi-am luat si cateva clamute si o sa las imaginatia coafezei sa se ia la intrecere cu a mea.
fantome
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:31
Apropos de clamute, au preturi cuprinse intre 1.5 si 3 ron. Tot acolo am gasit si minidiademe, sunt de marimea unei brose si is tare dragalase si costa in jur de 10 lei.
fantome
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:32
De la: fantome, la data 2008-09-12 14:31:29Dragonela, exista la magazinele cu bijutetii din Galeriile Orizont 3000 si clame de coc cu flori din saten, de plastic, cu pietre sau cu perlute. Eu mi-am luat si cateva clamute si o sa las imaginatia coafezei sa se ia la intrecere cu a mea.



ms mult de tot, nu am ajuns inca pe-acolo... dar voi merge cat de curand. ms pt pont
dragonela
Postat pe 12 Septembrie 2008 19:41
eu imi las buclele pe spate si o sami prinda voalul cu niste clame in mijlocul capului(hihihihihhi...ce explicatzie doar nu mi-l punea in loc de breton )fara sa se vada nimic...am renuntat la bijuteriile de la gat si imi pun un trandafir de material....iar ca cercei 2 perlutze cred ca sunt de ajuns..ma mai gandesc si rasgandesc intre timp...deocamdata la concluzia asta am ajuns

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:07
cred ca nunta este unicul moment in care iti permiti sa porti tiara... doar daca nu esti regina... Parerea mea este sa profiti de o asemenea ocazie si sa o alegi ca pentru acest moment unic. ai dreptul sa fii printesa unei seri!
elly_grace
Postat pe 29 Septembrie 2008 18:31
am avut nunta sapt trecuta, sambata.

mi-am cumparat o agrafa f faina cu strasuri, pe care mi-a prins-o in coc. am sa pun poze cand le primesc. a fost de mare efect pentru ca se reflecta lumina in strasurile astea.

la gat am avut un lantisor din aur alb cu o cruciulita cu strasuri, cerceii... asortati cu lantisorul si agrafa. f simplu si elegant
dragonela
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:45
clar voi purta tiara!!!!!!!!
nu exista asa ceva tiara demodata!
exista intr-adevar tiara din plastic si de prost gust!
insa eu vreau sa profit din plin
si sa fiu mireasa adevarata asadar...eu una voi purta
si asa as sfatui pe toate miresicile
iulik_flore
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:43
bravo elly . intr-adevar nu exista tiara demodate ci doar de prost gust. si daca ai ocazia de ce sa nu alegi una care sa se asorteze cu rochia si celelalte accesorii si sa fii printesa serii. in ziua si noaptea nuntii trebuie sa fii cea mai frumoasa femeie de pe planeta.
sentymary
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:01
eu am avut tiara si am fost ca o printesica......am dat 30 lei pe ea si m-am simtit foarte bine......n-am sa mai am ocazia sa o port dar merita......trebuie sa-ti stea si bine......si depinde mult ce coafura iti faci
rocsanyk3
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:56
Cine vrea tiara, sa poarte, cine nu, nu. Nu conteaza daca-s in trend sau nu, conteaza cum te simti tu cu ea.
fantome
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:05
Eu m-am gandit la tiara dar nu cea clasica.La ceva frumos simplu si totodata modern.Cu pietricele sclipitoare si etc...
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:01
aham, pai cam asa sunt toate, nu am vz simpla, doar din metal
iulik_flore
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:46
Eu am avut tiara la nunta mea. Si a fost una cu floricele si perlute..foarte finutza si foarte frumoasa. Am cumparat-o din acelasi loc de unde mi-am luat si rochia. La inceput nici eu nu am vrut sa port tiara...si vroiam sa imi fac un coc simplu si sa imi pring un crin in par. ..dar mai tarziu m-am razgandit..mai ales cand am vazut coronita asta...pentru ca era pur si simplu..frumoasa.
lady_me
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:55
am si eu o intrebare?ce sunt alea "tiare"?
elyda_83
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:59
tiara inseamna diadema
iulik_flore
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:00
it multumesc draga iulika_flore
elyda_83
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:32
cu placere
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:40
eu as fi purtat probabil o tiara la nunta mea..dar cu o sapt inainte am fost la nunta unor prieteni si am prins buchetul miresei, dupa care mi-au pus tiara miresei (asa e obiceul)si m-au pozat, normal...cand am vazut pozele am stiut ca nu o sa port asa ceva la nunta. in primul rand trebuie sa-ti stea bine. eu am fata rotunda si tiara imi presa parca fatza...parerea mea e ca orice ai alege, nu tb sa te incarci prea tare cu bijuterii si alte accesorii. o mireasa atrage oricum toate privirile... si toata lumea stie ca ce e prea mult strica...

Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:49
si eu am avut o tiara (diadema) la nunta, am cautat foarte mult pana cand am gasit ceva care sa se potriveasca cu rochia. imi trebuia ceva cu perle si cu strasuri si dupa lungi cautari am gasit la un magazin de langa Sf. Gheorhe, langa pasaj (nu in pasaj). m-a ajutat vanzatoarea de acolo si mi-a comandat ea o diadema cu perle si m-a costat 45 RON. am cateva poze de la nunta, poti intra la profilul meu sa vezi. am constatat ca diademele cu perle se gasesc cam rar, tot ce aveau perle aveau culoarea aceea aurie ceea ce era oribila, eu vroiam ceva spre argintiu.

Bafta
carmela_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:32
fetelor stiti ce va zic eu de tiara?

va zic asa: eu am una simpla simpla si o port pe post de agrafa-cordeluta (cum vreti voi sa-i ziceti) cand merg la un eveniment mai important :D :D :D. si ma simt ca o printesa chiar daca inca nu am fost mireasa.

eu ador tiara mea si o port de fiecare data cand am ocazia

daca va plac purtati daca nu atunci nu purtati .... si gata

PS: cand voi fi mireasa sigur voi avea una de printesa adevarata

pupici
diana_princessa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:52
bravo diana
iulik_flore
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:43
buna fetelor!in sfarsit va scriu si eu pe forum pt. ca pana acuma nu am avut timp.eu am nunta in iulie si apropo de tiare sa cu sau fara? pai eu la ce m-am gandit: eu am sa imi fac o fundita simpla alba la care am sa ii atasez un pieptene de care o sa vina prins voalul, eu asa m-am gandit si sincer arata super asa decat tot felul de coronite si diademe ce se afla prin magazine. voi ce parere aveti?

deeamezmer
Postat pe 12 Februarie 2009 08:39
eu as milita pentru...depinde si de modelul rochiei...

eu am avut la nunta o tiara finuta,cu cristale swarowski, nu prea incarcata si nici nu am dat prea mult pe ea...anul trecut in septembrie 130 de lei.

ca sa o asortez ca bijuterii am avut niste cercelasi la fel dintr aceia cu surub si un colier micut la baza gatului tot cu cristale sw....

pot sa iti spun ca efectul a fost unul minunat...

evident pentru a pune tiara in evidenta trebuie sa fii atenta si cum iti prinzi parul...

nu cred ca tiarele nu se mai poarta si nici ca sunt de prost gust...depinde cum le pui in valoare si, evident de calitate...evita modelele acelea fffffffff inalte care se gasesc la tot pasul in magazinele de accesorii....sunt unlele in care gasesti si mai finute...

eu am luat o din bucuresti

cum ai modelul rochiei? ti a facut o deja....daca nu, eu ti as recomanda sevy design...www.sevydesign.ro
mihaela_cristea2000
Postat pe 12 Februarie 2009 09:25
EU AS ALEGE O COAFURA LEJERA (IN FUNCTIE DE SEZON) IAR IN LOC DE TIARA NISTE FLORI DE ORHIDEE ALBA AR MERGE NEMAIPOMENIT SUCCES

INSA EXISTA BIJUTERII PENTRU PAR CARE SUNT FOARTE GLAMOUR SI FINUTE INSA ACESTEA DE REGULA IMPUN LIPSA VOALULUI
andalussya
Postat pe 12 Februarie 2009 10:00
Si eu sunt de acord cu ideea ca nu trebuie sa renunti la tiara cand esti mireasa ! Bineinteles ca tr sa se potriveasca cu rochia si sa fie de bun gust (cat mai discreta, finuta din pct meu de vedere).
Eu mi-am luat tiara de Carla Brillanti este extrem de simpla, cu un sir de cristale Swarovski, dar este de efect si destul de convenabila ca pret, Si cerceii sunt 2 cristale de aceeasi forma ca cele din tiara (intrati pe www.carlabrillanti.ro)
florance83
Postat pe 12 Februarie 2009 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi vand rochita de mireasa 1 De la: grace009263 15 Iunie 2010 20:41
buna 2 De la: imi_ase 19 Aprilie 2010 15:22
ce facem cu criza? 19 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 12:16
ocazie Vand rochie de mireasa 1000 ron 4 De la: grace000723 7 Aprilie 2009 14:47
VAND ROCHII MIREASA PROVENIENTA UK 1 De la: rochiidemireasa 17 Martie 2010 15:51