Setari Cookie-uri

MARTURIILE

BUNA , SUNTNOUA PE FORUM SI AS VREA SA VA INTREB CEVA IN LEGATURA CU MARTURIILE. DACA DAU MARTURII SE MAI PUN FLORI IN PIEPT, CA EU AM VAZUT LA CATEVA NUNTI CA NU. SI INCA CEVA , I-MI DORESC FOARTE MULLLLLLLLLLLLT SA DAU CA SI MARTURII 2 TURTURELE MICI DIN STICLA ALBA SAU PORTELAN, DAR NU STIU DE UNDE SA LE IAU. HELP
judeleana
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:54
eu stiu ca nu are nimic de aface , poti sa pui flori in piept si marturi fara nici o problema
angik_grace
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:20
judeleana

incearca pe www.accesoriidenunta.ro

si da, marturiile nu au nici o legatura cu cocardele(adik florile de pus in piep)
iulik_flore
Postat pe 18 Noiembrie 2008 10:19
Fetelor, pentru ajutor in confectionarea accesoriilor de nunta va stau la dispozitie, la preturi sub cele ale pietei! va astept!
mimish
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:57
eu am o firma de produse pentru nunta si botez si pot sa-ti arat mai multe modele. ai de unde alege, crede-ma.
lasa-mi id-ul tau si vb sa-ti trimit poze. poop
cosmina@mysto.ro
123girl
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:28
buna! judeleana, scrie-mi pe messenger, ID: lorelay90210, stiu exact ce cauti
meet_me_upstairs
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:38
Salut! As vrea si eu niste porumbei sau lebede de sticla. Pe tort voi pune 2 porumbei / lebede si tot asta vreau sa dau si ca marturie, doar ca mai mici. Crezi ca ma poti ajuta?
Tassy_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:15
Salut! Si eu caut 2 porumbei / lebede ca marturii si ornament pentru tort (cele pentru tort vreau sa fie mai mari). Am vazut ceva foarte interesant pe acest site http://www.vallettaglass.com/ro. Daca mai gasesti si altceva, te rog sa-mi spui. Multumesc si mult succes! :)
Tassy_grace
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:21
Eu imi doresc in loc de bomboane sa am clepsidre micute doar din sticla la care sa pot atasa o fundita. Acestea mi-as dori sa fie marturiile mele. Aveti idee de unde pot cumpara asa ceva? Am cautat pe net in prostie si la firmele specializate si nu au...poate stit vr-un magazin de suveniruri sau ceva de genul asta de unde sa pot cumpara clepsidre.
alexa_ctin
Postat pe 16 Februarie 2009 09:12
Alexa, gasesti clepsidre de difetite marimi la magazinele de cadouri.
fantome
Postat pe 16 Februarie 2009 09:38
CAM ASA CEVA....

FETELOR UITATI-VA AICI. SUNT CHIAR CELE MAI FRUMOASA ROCHII

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:28
eu una nu as oferi la nunta mea decat chestii funny , interesdante si in final folositoare! Daca nu imi permit cred ca as oferi bombonelele tipice la cutiuta, sau oricum ceva de papat dulce, gen bobo de ciocolata in saculeti finuti legati cu fundita cum vad ca se tot da astazi, insa sper sa nu ofer asa ceva si sa imi permit sa cumpar niste chestii intr-adevar cool!

NU vreau nici turturele, lebede, porumbei sau pasarici nici alt tip de bibelou kitchios pe care omul sa il admire pe loc si apoi sa il uite intr-un colt de sertar p-acasa, eventual dupa cateva luni, la curatenia generala sa-l si arunce ca deh, e useless si oricum bibelourile nu se mai poarta demult, deci la ce bun?!

eu as vrea sa ofer genul de marturii simpatice precum: brelocuri de chei ff finute, sau dopuri de sticla din cristal, sau brichete personalizate la fel f finute, sau pixuri pretioase, ori un desfacator de sticle la fel - inoxul ala pretios si stralucitor, sau o lingurita finuta incrustata cu pietricele, etc.. idei am sa imi pun si in cap..ideea e ca vreau ceva finut, pretios si folositor, clar..chit ca folositor pe loc sau folositor cateva luni, sau folositor cativa ani incolo de la nunta mea.. important e ca nu vreau bibelou ci ceva sa le aminteasca unde au fost:)

PS: aceasta este marturia mea preferata..desi idealul meu e ca obiectul sa fie nitel mai pretios, eventual cu 2,3 pietriciele acolo pe maner,sa arate ca o bijuterie! oricum ideea e f buna si sper sa o pun in practica la vremea potrivita:

http://foto.cere.ro/album-foto-Marturii+pentru+nunta+-+cadou+pentru+invitati+-27576.html

pupus!
cristinne83
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:40
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:20
eu am cumpãrat ca marturii 2 porumbei care stau "cioc în cioc"suiți pe un "cuib", nu știu dacã m-am fãcut înțeleasa. este un bibelou dar mie mi-a plãcut foarte mult
angik_grace
Postat pe 13 Iunie 2009 00:58
De la: angik, la data 2009-06-13 00:58:03eu am cumpãrat ca marturii 2 porumbei care stau "cioc în cioc"suiți pe un "cuib", nu știu dacã m-am fãcut înțeleasa. este un bibelou dar mie mi-a plãcut foarte mult


f frumos!!!

ba da, stiu despre ce este vb.am mai vz!
iulik_flore
Postat pe 13 Iunie 2009 13:11
execut la comanda marturii din tull alb si alte culori!

preturi variabile de la 1leu/marturie.

livrare imediata in toata tara!

contact: 0740.569.186

Corina
byanka_2009
Postat pe 15 Iunie 2009 09:18
Sora mea se casatoreste acum in octombrie si ca si marturii si-a gasit la un magazin de pe Calea Victoriei, vis-a-vis de cecul mare niste cutiutze foarte dragutze din sidef cu filigram argintiu pe deasupra la 10RON. Aveau mai multe cutiutze simpatice.. Poate gasiti acolo ceva.
lexutza_grace
Postat pe 22 Iunie 2009 19:21
Buna fetelor. Eu lucrez la o asociatie umanitara cu tineri cu dizabilitati si facem lumanari. In ultima perioada am inceput sa facem si lumanari ca marturii deoarece s-au cerut. Sunt micute, elegantele si noi le facem si personalizate (cu initialele mirilor sau cum doriti). Daca va intereseaza si doriti mai multe informatii trimiteti un email la katrynel_simona@yahoo.com..
katrynel_simona
Postat pe 23 Iunie 2009 12:20
nu vi se par demodate totusi bonboanele in tul sau cutiute,dartoate cgiciurile,tirbusoane,luminari foto,sticlute etc.
grace003710
Postat pe 1 Iulie 2009 09:28
iubita mea care zici ca-s demodate astea.. toate.. ai vreo idee de alte marturii>
?
ca daca stii ceva original si nemaiauzit. nu tine secret..
asa ca te asteptam aici sa le impartasesti;)

PS; nici eu nu inghit porumbeii, ciocarliile, lebedele sau alte oratanii iubitooare din "faianta" nici sa ma bati ":))
cristinne83
Postat pe 1 Iulie 2009 20:34
ce puteti spune despre figurine de marzipan in diverse ambalaje.
grace003710
Postat pe 2 Iulie 2009 11:08
- eu ca si nuntas as vrea sa primesc de la miri ceva de papat dulce de tot si foarte vesel si nici decum mici bucati de portelan care in final ajung nu stiu pe unde ca mie de ex nu-mi place sa am in casa citibusuri....

- si as vrea ceva distractiv, nu brelocuri ca nu e campanie parlamentara, nu vreau sa supar pe nimeni, sunt pareri mai ganditiva si voi...

- lumanari cred ca toata lumea are in casa sa lumanri

- mai bine ceva bomboane de coicolata de o calitate foarte buna
- s-au de ce nu cum se da la noi un mini tortulet/pereche compozitia la fel ca si tortul miresei ambalat in cutie cu eticheta personalizata -(optional)
- si daca dati o sticla de vin - pai dati o sticla de 700ml si nu o miniatura care poate va costa mai mult decat o sticla de 700 si at cand bem din ea sa pot sa zic din tot sufletul TRAIASCA MIRII SI DUMNEZEU SA LE D-EA SANATATE SI FERICIRE ca daca nu zic altceva
laura02maria
Postat pe 3 Iulie 2009 09:34
eu la inceput nu vroiam marturii asta pana cand am fost la firma care se ocupa de decoratii si in pachetul nostru ne ofereau si niste marturii m-am indragostit de ele sunt niste inimoare aurii care se deschid si in interior gasesti ceva dulce :D
kudika007717
Postat pe 4 Iulie 2009 09:53
buna fetelor| figurinele de marzipan se pot comanda la www marzipan.ro,sint un pic mai scumpele,dar sint de efect, am vizualizat siimi plac, incercati|
grace003710
Postat pe 6 Iulie 2009 14:29
De la: grace003710, la data 2009-07-06 14:29:03buna fetelor| figurinele de marzipan se pot comanda la www marzipan.ro,sint un pic mai scumpele,dar sint de efect, am vizualizat siimi plac, incercati|


Au si figurine mai mici cam de 6cm la 3,5lei care merg f.bine ca marturii,eu lucrez la un restaurant care colaboreaza cu ei si realizeaza orice dupa modelul clientului,au marturii si pt nunta si pt botez.Oricum sunt mai deosebite decit clasicele bombonele sau luminari.
maryal
Postat pe 8 Iulie 2009 08:21
buna! vreau sa va intreb si eu ceva: se mai pun flori in piept? adica se mai poarta? credeti ca merg flori naturale pentru mire si nasi sau se ofilesc prea repede? multumesc
corinush_tupinica
Postat pe 28 Iulie 2009 13:13
De la: corinush_tupinica, la data 2009-07-28 13:13:16buna! vreau sa va intreb si eu ceva: se mai pun flori in piept? adica se mai poarta? credeti ca merg flori naturale pentru mire si nasi sau se ofilesc prea repede? multumesc



se poarta.
dar vezi in ce perioada a anului pui flori naturale in piept...vara e riscant, se ofilesc pana si orhideele....
adika_healthy
Postat pe 28 Iulie 2009 14:17
De la: corinush_tupinica, la data 2009-07-28 13:13:16buna! vreau sa va intreb si eu ceva: se mai pun flori in piept? adica se mai poarta? credeti ca merg flori naturale pentru mire si nasi sau se ofilesc prea repede? multumesc


Da se poarta...poti pune flori naturale la mire, nasi, parinti, frati si/sau cavaleri , domnisoare de onoare , la restul le poti lua din alea artificiale...trandafirasi din aia micuti albi ...da e riscant sa se ofileasca dar nici nu le poti pune din aia artificiali...
Cypcip
Postat pe 28 Iulie 2009 15:08
- chiar acum m-am uitat la trandafirul din poze al sotului meu nu sa ofilit dar sa stii ca a fost un tip de trandafir rosu cu tulpina groasa de ex - fata de a nasului care a fost mai subtire tulpina iar trandafirul de culoare mov care a fost cu mult mai sensibil de cat cel rosu - deci cred ca conteaza la trandafir tipul lui

- crizantemele tin mult chiar foarte mult - si poti sa faci chiar tu buchetele micute pt pus in piept - asa le-am facut si eu

laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 10:10
si sora mea a avut nunta tot in iulie

si a avut trandafiri pentru familie si nasi

nu s-au ofilit deloc

laura maria si eu ma gandeam sa fac singura cocardele
iulik_flore
Postat pe 29 Iulie 2009 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de corpuri de iluminat pentru sala de nunta! 2 De la: kudika_17494 23 Februarie 2013 16:13
SA LOCUIM CU PARINTI SAU FARA? 22 De la: raluk4coco_grace 10 August 2015 14:36
Nu stiu ce sa fac.... 6 De la: rockk 23 Martie 2011 18:22
casatorie religioasa in romania 2 De la: geo_resuscitat 25 Noiembrie 2010 20:16
La ortodocsi sau la catolici??? 64 De la: ally_ally00 12 Noiembrie 2011 22:31