Setari Cookie-uri

sa discutam despre... voal

parerile sunt numeroase, ca si gusturile. insa care sunt tendintele pentru voaluri? ce este la moda??

Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:17
Anul acesta au fost in voga voalurile luni, cu efect de trena, brodate manual, gen anii '30. Un alt curent a adus din nou la moda voalurile medii cu volum.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:21
Daca ai o rochita cu tren, nu este prea incarcat, prea mult, sa porti si un voal lung?!
Eu am o rochita cu trena, dar nu as opta pentru un voal lung, ci unul mediu.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:15
Asa e, in cazul trenei, voalul lung ar fi prea mult.
fantome
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:30
si voalul meu a fost brodat si era asa greu .... ...dar eram o beauty
mikaela_ta_grace
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:49
eu am avut rochia cu trena si voalul lung, trena am prins o dupa scurt timp si a fost ok.
rona81
Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:51
ptr mine una, obligatoriu rochie cu trena si voal lung
imi doream asa ceva de cand eram copil, inainte sa apara pe piata,
pus in doua parti, una scurta pe care o voi utiliza k blusher la biserica
cel lung fiind detasabil, il voi indeparta la restaurant k sa nu ma incurce
aaaaaa era sa uit obligartiu prins cascada, urasc "cozile de cal"
am aceasta ideea in cap de f multa vreme, asa mi-am dorit mereu, iar atunci cand spueneam cuiva se uita crucis la mine
le vedeam in pozele vechi ptr k se purtau in sec. trecute
mi se parea k dadeau un aer aparte
acum insa acest gen de voaluri sunt pe val
dehh ce sa ii faci, nu o sa mai fiu atat de "nemavazutA"
uitasem. trebuie sa fie si brodat



imi place f mult cel mantilla sau voalul spaniol insa nu este chiar ptr mine
dar apreciez f mult sa vad la o mireasa

pooopiciei

ps:pe mine una ma supara k in zilele noastre ,nu prea mai vezi mirese originale, parca toate urmaresc un cliseu,unele sunt prea banale

sorry, poate sunt io mai schoky, dar...

oricum fiecare mireasa este frumoasa in felul ei indiferent de tendinte!

ps2:se poarta rochie cu trena iar voalul mai lung decat trena, am o asemenea mireasa in galeria mea, la "mireasa deosebita"

va pupacaesc pe toate
iulik_flore
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:45
De la: marianauzula, la data 2008-11-07 14:17:44parerile sunt numeroase, ca si gusturile. insa care sunt tendintele pentru voaluri? ce este la moda??

In ceea ce ma priveste,se poarta ce vrea muschiul meu, NU IMI PASA DE CEEA CE POARTA RESTUL TURMEI! putin imi pasa de tendinte, la moda este ce-mi place mie!
simona_grace
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:28
Bravo Simona!
fantome
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:34
simona ultimele tendinte sunt voalurile lungi
insa dc tot porti ce vrea muschiu' tau de ce te mai intereseaza

ok hai sa iti spun, se poarta voalurile lungi pana in pamant sau cu trena in doua parti sau una si brodate sau cu diverse aplicatii

tot pe val este si voalul catolic, cel care se pune pe cap k o mantie si care de obicei se indeparteaza la restaurant ptr k este incomod.tu poti totusi sa il prinzi dc vrei

pupici la toate
iulik_flore
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:08
imi cer scuze raspunsul era ptr marianaluza
iulik_flore
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:09
Am vazut ca se poarta cele lungi,si mie imi plac mult de tot insa sunt cam micutza de statura si mi-e sa nu arat ca un "DOP"...voi ce ziceti???
LittleMissLory
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:31
si io sunt micutza
si tot asa voi purta si de asigur ca voi arata senzational
iulik_flore
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:19
dar sunt si scumpe unele voaluri lungi!dar trebuie sa ne imbracam cu ce ne place si ne sta bine!

Postat pe 3 Februarie 2009 11:26
fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:30
dak o persoana are 1.70cm ce voal ar fi mai potrivit lung,scurt sau trei sferturi adik pana la genunchi?
cioli2002
Postat pe 10 Martie 2009 16:45
De la: cioli2002, la data 2009-03-10 16:45:21dak o persoana are 1.70cm ce voal ar fi mai potrivit lung,scurt sau trei sferturi adik pana la genunchi?


DEPINDE CE VREI. NU ESTE O REGULA! SI NU TINE DE INALTIME!

CAM ASA CEVA....

FETELOR UITATI0VA AICI. SUNT CHIAR CELE MAI FRUMOASA ROCHII

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:11
De la: cioli2002, la data 2009-03-10 16:45:21dak o persoana are 1.70cm ce voal ar fi mai potrivit lung,scurt sau trei sferturi adik pana la genunchi?

si eu am 1.73, cu tocuri voi avea 1.80 cel putin... mi-am cumparat un voal pana in talie si simplu, pentru ca rochita e destul de incarcata in partea de jos, si daca mai luam si un voal brodat, as fi ca un pom de Craciun
NIGHTWISH_grace
Postat pe 13 Martie 2009 23:58
Daca rochia e incarcata ia-ti un voal cat mai transparent ca sa nu iasa in evidenta dar care te face foarte diafana
Alexuta_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 12:10
:sml-happy0180 BUNA FETELOR,EU UNA CONSIDER CA VOALU TREBUIE LUAT IN FUNCTIE,DE ROCHIA,DE STATURA TA,SI DE PAR MAI ALES,SI MIE MI-AU PLACUT CELE LUNGI ,DAR AM PARU SCURT SI NU-L POATE TINE,AM OPTAT PT UN VOAL SCURT.,NICI MACAR NU L-AM MAI PROBAT,PLICTISITA DE ATATEA SCHIMBARI CU ROCHIA,L-AM COMANDAT SI GATA.
kalis27
Postat pe 26 Mai 2009 10:20
AJUTOR!!! ma scuzati ca intervin aci dar nu mai stiu ce sa fac...sunt distrusa si disperata mai o luna si jumatate pana la nunta iar restaurantul s-a INCHIS, deci nu mai am unde sa fac nunta
Daca stiti un restaurant sau hotel cu data libera va rog ajutati-ma.
nunta este pe 11 iulie 2009, minim 120 pers
ghitamihaela
Postat pe 26 Mai 2009 11:49
doamneee saracutza de tine!!!!!!


intr pe internet, ia toate rest la rand si suna!!!!!

de obicei, la din astea mai "no name" este posibil sa gasesti
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 12:36
eu inca nu stiu ce voal sa imi aleg vad dupa ce am rochia,in functie de ea
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Mai 2009 12:42
De la: denisiamihaela, la data 2009-05-26 11:49:36AJUTOR!!! ma scuzati ca intervin aci dar nu mai stiu ce sa fac...sunt distrusa si disperata mai o luna si jumatate pana la nunta iar restaurantul s-a INCHIS, deci nu mai am unde sa fac nunta
Daca stiti un restaurant sau hotel cu data libera va rog ajutati-ma.
nunta este pe 11 iulie 2009, minim 120 pers

sper sa iti gasesti ceva
eu am o rochita cu dantela si broderie asa ca o sa imi aleg un voal simplu fara broderie car nu scurt vreau sa treaca de mijloc
kudika007717
Postat pe 26 Mai 2009 13:44
De la: denisiamihaela, la data 2009-05-26 11:49:36AJUTOR!!! ma scuzati ca intervin aci dar nu mai stiu ce sa fac...sunt distrusa si disperata mai o luna si jumatate pana la nunta iar restaurantul s-a INCHIS, deci nu mai am unde sa fac nunta
Daca stiti un restaurant sau hotel cu data libera va rog ajutati-ma.
nunta este pe 11 iulie 2009, minim 120 pers


iti tinem pumnii, poate gasesti ceva sau a renuntat cineva la data respectiva.

Daca nu .. - nu intra in panica, iti inchiriezi un cort imens(cat vrei tu) si o sa fie super, il impodobesti exact cum ai vrut sa faci la sala - si parca iesi mai ieftin, e in aer liber....o sa fie misto successs
laura02maria
Postat pe 26 Mai 2009 15:28
corturile sunt extrem de scumpe din pacate

si decoratul la fel

in plus, este destula bataie de cap, este mai complicat, pana gasesti spatiu verde unde sa ti-l amenajezi
iulik_flore
Postat pe 26 Mai 2009 16:11
va multumesc mult fetelor pt sustinere si sper sa rezolv problema.
ghitamihaela
Postat pe 26 Mai 2009 17:15
dk rochia e incarcata at voalul e bine sa fie simplu. si ca lungime fiecare cum ii place. dar parerea mea e ca ai de carat rochia dc sa te chinui si cu un voal trena?
diana82
Postat pe 26 Mai 2009 23:40
BRAVO SIMONE IMI PLACE DE TINE. AI PERFECTA DREPTATE.
SWEET2KYS_S
Postat pe 27 Mai 2009 21:58
Buna! Nu dispera,incearca la Rest.Jade/vav de parc IOR-Titan,sau la hotel Bliss situat pe str.Sapte drumuri X Campia Libertatii,ai si biserici aproape,parcuri pentru poze(IOR,parcul de pe Basarabia-Patinoar Lia Manoliu,etc).Eu am nunta pe 07 iun la Jade,si cununia la Bliss,sunt superbe ambele locatii,sper sa te avantajeze ca si zona.Succes mult.gina
claudia_carmen
Postat pe 2 Iunie 2009 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Costume de baie crosetate... 3 De la: MillaXo 14 Februarie 2011 16:42
Rochie de mireasa 1 De la: ioanaoanea 11 Aprilie 2009 20:02
Vand rochie Princess cu trena, accesorii si umbreluta 1 De la: simonalazarescu 6 Mai 2009 20:38
vand rochie de mireasa Pronovias colectia 2009 6 De la: timea 9 Septembrie 2009 09:29
CEA MAI GLAMOROUS ROCHIE DE MIREASA ! 0 De la: 17 Martie 2010 16:14