Setari Cookie-uri

pernute pentru verighete

eu prefer pernite pentru verighete decat ca acestea sa stea in buzunarul nasului intr-o cutie...

Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:46
Da...
Eu am cumparat-o cu 16 lei si a fost dusa de o nepotica. Era tare incantata de misiunea ei. Mai greu a fost pt parintii ei care stateau cu ochii pe ea ca pe butelie de teama sa nu se dezlege funditele sau sa nu se joace ea cu ele si sa piarda verighetele.
fantome
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:01
Eu am avut o pernuta facuta de sora mea ...saten, voal si strasuri cu flori .... numai ca popa a dat la o parte pernuta de pe masa...hmmm ....nu era ''sacra''
mikaela_ta_grace
Postat pe 12 Noiembrie 2008 20:34
ce aiurea
da...am obs, la maj nuntilor la care am fost
nici nu s-a tinut cont de pernuta
de multe ori preotii au cerut verighetele inainte...
iulik_flore
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:01
eu o sa mã duc înainte sa vorbesc cu "popa" ...despre mai multe lucruri inclusiv despre pernuþã...sa vad ce îmi zice..
angik_grace
Postat pe 9 Februarie 2009 20:22
Va pot ajuta in confectionarea mai multor tipuri de pernute pentru verighete si pernute pentru ingenuncheat in biserica, la preturi sub cele ale pietei. irinucu@yahoo.com este adresa mea .
mimish
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:23
eu mi-am facut singura pernuta,a fost dorinta nasei dar din cate am citit aici cred ca nici nu o mai i-au la biserica,am destule de carat ca sa mai car si lucruri inutile. am sa o pun sa o duca un nepotel de al meu doar de la nsi la mine.(drum scurt)ca sa se faca o poza si cu ea si atat.
mihaelaonu
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:01
De la: iulika_flore, la data 2009-01-13 13:01:32 ce aiurea
da...am obs, la maj nuntilor la care am fost
nici nu s-a tinut cont de pernuta
de multe ori preotii au cerut verighetele inainte...


asa a fost si la noi, am dat banii pe degeaba pe ea, cum am intrat in biserica (ortodoxa) primul lucru preotii ne-au cerut verighetele si le-au pus pe masa lor.
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 14:46
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:54
Sa indrazneasca popa sa faca asa ceva! Am dat pe ea 50 lei ca e personalizata. Se poate vedea la profilul meu. Imi place de ea de mor. Va pup pe toate! Succes!
Tassy_grace
Postat pe 13 Mai 2009 11:15
De la: Tassy, la data 2009-05-13 11:15:33Sa indrazneasca popa sa faca asa ceva! Am dat pe ea 50 lei ca e personalizata. Se poate vedea la profilul meu. Imi place de ea de mor. Va pup pe toate! Succes!


nu-ti face probleme, oricum daca o vrei intr-o poza asta se poate rezolva,
- pe parcursul slujbei nu vei avea timp sa o vezi

- mie imi plac mai mult acele poze cu verighetele bagate pe jumatate degetul - logodna (cu ajutorul nasilor)- sunt super
laura02maria
Postat pe 13 Mai 2009 18:34
Noi am avut o pernuta in forma de inimioara, facuta din saten si voal...super super...
andreea25graversen
Postat pe 15 Iulie 2009 15:29
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:02
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaelasb&id_user=16857
mihaelasb
Postat pe 17 Mai 2010 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ultimele pregatiri pentru Paste! 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:43
Servicii de curatenie 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:47
meniu clasic sau bufet suedez? 28 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:18
M-am hotarat sa le fac parintilor mei o surpriza si sa le organizez nunta de aur!!! 7 De la: eunescu09 30 Septembrie 2009 08:14
pareri despre restaurante 2 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:32