Setari Cookie-uri

Alune, fistic, crantzanele

Mie una nu prea imi plac crantanelele acestea, mi se par mult prea obisnuite si... parca neadecvate ocaziei. N-ar fi mai bine, si eventual costurile cam tot acolo duc, sa avem o fantana de ciocolata? sau... ceva mai special, voi ce prorpuneri aveti in locul crantanelelor dinaintea aperitivului?

Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:59
Noua cei de la restaurant ne-au facut niste spirale usor sarate care au fost puse pe fiecare masa si au fost inconjutate cu alune. Au mers foarte bine cu bere si se vedea ca sunt proaspete.
fantome
Postat pe 11 Noiembrie 2008 08:32
saratele, alunele, fisticul sau orice altceva de rontait, impreuna cu fructele au fost nelipsite de la toate nuntile la care am participat. am vazut ca lumea serveste asa ca n-o sa renunt la ele.
vreau de asemenea sa inchiriez o fantana de ciocolata, nu f mare...ideea in sine conteaza.
desi a aparut demult, eu n-am avut ocazia sa vad pe nicaieri. de aceea m-am hotarat sa fac un efort si sa am la nunta mea. astfel o sa-i bucur si pe cei mari si pe cei mici.
raly_uca
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:40

da!!! fantana de ciololata nelipsita!
asa cum spune raly_uca nu este obligatiu sa fie una f mare
ideea in sine conteaza
si am vz niste aranjamente f frumoase ptr fructe
deci...
crantzanele nu stiu ce zi...nu prea ne putem lipsi de ele, chiar dc nu ne plac.
ati vz cum e...omul mai sta de vb...mai baga o aluna in gura
normal k dc o sa am fantana de ciocolata
nu o sa mai pun si fructe pe masa
si astfel o sa fie mai lejer
si asa ma gandeam k nu stiu unde o sa le inghesui pe toate deaorece
eu vreau si niste aranjamente inailte gen sfesnice cu flori si lumanarele
deci...fantana de ciocolata ar fi ideala

poopicei tuturor
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:07
iulika_flore, daca afli cam cat costa aceasta fantana de ciocolata, te rog sa-mi spui si mie. merci!
raly_uca
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:18
pt fantana de ciocolata, o sa rog pe cineva sa-mi pregateasca frigarui din fructe. mi se pare mai usor de mancat, decat sa se apuce omul sa curete kiwi sau banana si apoi sa inmoaie in ciocolata. e mai igienic...
raly_uca
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:21
fantana de ciocolata cea ma ieftina pe care am gasit-o costa 400 ron
insa nu iti pod da mai multe detalii
adica inaltime, nr de kg de ciocolata
fructe, piscoturi, altceva

ptr mai multe informatii

www.magia unei nunti.ro

defapt baga fara www ca o gaesti mai repede

pupici
iulik_flore
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:31
patronul localului pe care l-am ales eu mi-a explicat ca e un intreg "ritual" cu aceasta fantana de ciocolata. trebuie bagata in priza din timp, deoarece se introduc niste pastile care se topesc si devin ciocolata. continutul obtinut trebuie sa se tot plimbe prin masinaria asta pana se omogenizeaza...
atunci cand am dat eu avansul mi s-a spus ca au comandat si ei fantani si ca daca vreau, pot sa inchiriez chiar de la ei. sper sa fie un pret accesibil...
raly_uca
Postat pe 9 Decembrie 2008 08:28
mda...eu ti-am spus
am gasit cu 400 ron
iulik_flore
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:29
iulik_flore
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:30
nu prea merge fara fructe ,alune crantanele eu o sa pun si prajituri pe masa.nu ma atrage ideea cu fantana de ciocolata imi e frica sa nu se murdareasca cineva stiu ca nu se poate dar am si eu un stres in ceea ce o priveste si dupa parerea mea merge mai bine la alt gen de petreceri gen bufet suedez....
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 16:04
eu am gasit la 300 euro , pachet disponibil pentru 100 persoane insa i poti contacta si in functie de cate persoane ai iti poate face o oferta , nr de contact 0765 187 893
ema_ion
Postat pe 23 Iunie 2009 13:52
De la: kikita, la data 2009-06-23 13:52:11eu am gasit la 300 euro , pachet disponibil pentru 100 persoane insa i poti contacta si in functie de cate persoane ai iti poate face o oferta , nr de contact 0765 187 893


multumesc
iulik_flore
Postat pe 24 Iunie 2009 12:28
si ce este inclus in pret?
grace000420
Postat pe 7 Iulie 2009 10:20
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
programe artistice la nunta 1 De la: Trupa_Estetic 25 Mai 2010 11:05
pahare pentru miri 31 De la: 22 Noiembrie 2016 23:12
M-a cerut!!!! 7 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
Aranjamente florale pentru ocazii festive 1 De la: giulia_garden 9 Septembrie 2011 13:34
In cautare de fini pentru 2012 2 De la: guru_ion 27 Noiembrie 2011 11:47