Setari Cookie-uri

se da meniu intreg la formatie,camerman,fotograf

Buna miresicilor,

Pt cele cunoscatoare...sunt intr-o mare dilema cu meniurile date la formatie,cameramani si fotograf.Marea mea dilema este cum se procedeaza...se da meniu intreg la formatie...?nu ca sunt eu unghie in gat dar tinand cont ca eu am 4 pers in formatie,2 cameramani,1 fotograf iar meniul meu este de 160 ron...suma pe care o platesc pt meniurile acestora nu e chiar mica! deci daca aveti idei mai bune sau voi care deja ati avut nunta ati procedat intr-un alt fel...astept idei !va pup


__________________
roman_gena
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:51
Buna!
Eu am avut nunta pe 8 august anul acesta. Si am avut 1 fotograf care si filma, o solista in formatie si 3 cantareti in formatie, si nu am facut diferente intre ei si invitati...Au servit acelasi meniu ca si invitatii, iar meniul la mine a fost 140 RON. Acum poti intreba si tu la restaurant cum au mai procedat si alti miri care au avut nunta acolo...Unde am facut eu asa era...:)
simonacojan
Postat pe 29 Octombrie 2009 06:08
da ! se da meniu complet!!! eu sunt bucatar si am scos destule nunti si rsp este da!!!!
g_raisa
Postat pe 29 Octombrie 2009 06:08
Ceau ,:*
Eu am avut nunta anul acesta pe 22 august. Am avut 2 dj, 1 cameraman si 1 fotograf dar le-am servit tuturor acelasi meniu ca si restul invitatilor; nici nu cred ca se face sa nu ii servesti la fel. Am avut meniu de 170 de ron, dar s-a completat la cei 4 ,de la restul invitatilor care au dat peste!

Iti doresc multa sanatate si rabdare ca sa le rezolvi pe toate asa cum crezi ca e de cuviinta
Te pup X
Silvia_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:14
Buna fetelor, eu am avut nunta pe 25 iulie a.c. si am avut 3 pers (cameraman, foto si dj) si le-am dat meniu intreg. ce au vrut au comandat. cam asa se procedeaza.
De obicei scoti de la ceilalti.
succes
carmendidi
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:27
Buna!Da,se da meniu intreg dar poti sa le dai si numai o supa si un platou cu friptura
cosbiali
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:46
Buna, si eu am avut nunta pe 12 Septembrie cu 4 pers in formatie, 2 cameramani si 200 ron meniul si tot le am dat meniul la fel ca si invitatilor, nu cred ca este frumos sa faci diferente intre ei si ceilalti... mai ales ca se acopera meniurile din darul celorlalti.

Va doresc sa aveti cele mai frumoase nunti..... asa ca a mea
o_alisa
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:02
ce meniuri se practica in alte orase....eu sunt din bucuresti, voi avea nunta la anul, in octombrie si meniul este....500 ron/ pers...daca se intreaba la 160 daca sa puna meniu...eu ce sa mai zic? logic ca pui, doar nu lasi oamenii sa moara de foame k o sa ti cante la fel de bine pe cat le dai tu sa pape;) asta e, platim..eu nu fac nunta sa ma imbogatesc...
gyo85
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:11
Inca un motiv pentru ca sa nu fac nunta la restaurant ci o masa acasa cu toti invitatii. Fereasca sfantul sa fim discriminati in halul asta. Eu si invitatii mei. De ce sa primeasca formatia,fotograful sio cameramanul mai mult decat restul invitatilor? Cu ce sunt ei mai presus decat ceilalti? Deja urasc formatiile astea care fac un playback si iau zeci de mii de E.
Roxy1000
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:25
Buna fetelor,

Am vazut ca majoritatea ati spus ca se da meniu complet formatiei si fotografului/cameramanului. Eu as vrea sa va contrazic. Noi am avut nunta pe 3 octombrie a.c. si am avut o formatie din 4 baieti un fotograf si un cameraman. Pe toti i-am intrabat foarte frumos ce vor sa manance, daca vor meniul complet si toti au spus ca ei oricum nu au timp sa manance toate cele 4-5 feluri si ca doresc pentru inceput un aperitiv sau un snitel cu cartofi si apoi o friptura. Deci ei au comandat separat de restul invitatilor (a la carte) pentru ca oricum ei aveau treaba in ziua respectiva si nu puteau sa stea la masa sa manace. Lucrul acesa ne-a fost sugerat si de seful de sala de la restaurant. Noi am avut si noroc pentru ca baietii astia nici nu au baut prea mult....doar sucuri si multa apa. Suma totala pentru ei a fost cam 7-800 lei pentru 6 persoane in conditiile in care un meniu a fost 172 lei.

Spor la pregatiri.
dorabv
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:52
de ce ti se pare atat de mult 160 lei/ meniu? este un pret acceptabil. daca totusi nu iti convine cumpara tu mancarea...si concepe tu un meniu pentru nunta ta. asta e unicul mod in care ai cheltui mai putini bani...insa...trebuie sa iti gasesti si bucatarii care sa se ocupe de mancarea ta...ca in ziua aia tu nu vei avea timp nici sa respiri...


si da, se da meniu intreg formatiei...nu fiti zgarciti..o singura data va casatoriti.pt voi e bine..ca nu munciti in noaptea aia, ca miri, voi doar va distrati...dar o formatie oboseste si trebuie sa isi recapete fortele cumva...la fel si fotografii si cameramanii.
zingara2006
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:54
Raspunsul la intrebarea ta este :da,le pui meniu intreg,macar aja din politete...in schimb am si eu o intrebare unde faceti nunta de ati gasit meniuri sub 200 ron ,caci eu caut si numai peste 300 sunt:(.
cryssa
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:04
Sincer raspunsul meu este da si eu am avut nunta pe 11 iulie 2009 si am dat meniul complet.

Dar pot spune ca am fost la o nunta la niste cunostinte si formatiei ,cameramanului si fotografului le facut platou separat cu aperitive si niste friptura deci acum fiecare cum doreste.Vezi cum te hotarasti si succes.
aly_nyko21v
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:21
Adevarul este ca nu o sa manance tot meniul pt ca nu au timp, dar cred ca nu ar trebui sa se faca diferenta intre ei si restul invitatilor chiar daca ii platesti pt ceea ce fac.Eu am avut nunta in vara aceasta si am avut 3 fotografi, 5 pers in formatie si un sofer, meniul a fost de 180 lei si chiar nu imi pare rau ca am platit atat.
alynna298
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:22
eu am avut nunta anul trecut si formatia era cuprinsa de 6 persoane plus cameramanul deci 7 si au servit meniul intreg ca orice invitat. Si la toate nuntile la care am fost tot asa s-a procedat.
carmela_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:06
Crystyn cred ca meniurile pana in 200 sunt in alte orase din tara, nu Bucuresti!
alexa_tc
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:47
si eu am avut nunta anul acesta pe 4 oct la turabo si nu am dat meniu intreg formatiei si cei de la restaurant mi-au zis k se da altul, si la fratele meu la nunta la fel a fost...nu le dia meniu intreg ca ei nu isi platesc tacamul.si asa platestid estul pt prestatiile lor
sweetyeye
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:03
nu se da aperitiv si friptura
vetuta_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:51
buna fetelor! si eu am avut nunta in 20 sept si am avut un cameraman un fotograf,o persoana cu muzica ..de la calculator si lucrul cel mai important am avut un MC adica un maestru de ceremonii care va spun ca face toti banii si pentru toti am comandat meniu intreg (175 lei) a fost totul super bine ...sunt multumita si de calitatea filmarii si de poze si mai ales de MC ne-a ajutat foarte mult....
andreeaaugustin_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:58
si eu m-am casatorit in urma cu 2 saptamani si am avut 2dj, un cameraman si un fotograf, plus 2 muzicanti de zona. celor 4 le-am platit meniu intreg iar muzicantilor niste aperitive si supa. in legatura cu pretul meniurilor, aveti niste preturi exagerate, eu sunt din baia mare iar meniul m-a costat 98lei cuprinzand: aperitiv 9feluri, cordon bleu cu salata mexicana, pireu de cartofi cu gratar de porc si 2 ciocanele de pui, supa de gaina cu taietei de casa si la final sarmale. ce contin meniurile care costa 160, 180 si chiar 200lei? sunt tare curioasa! apoi de bucuresti nici nu mai vorbesc..500lei?
recomand cu caldura restaurantul Romanta (str Macului nr 10 bis)din baia mare, au o sala superba si o servire ireprosabila.iar pt cei interesati, tot in baia mare, o echipa ce filmeaza, fotografiaza, plus muzica (dj) si muzicanti de zona la un pret ffff mic, eu am platit pt intreaga echipa plus poze, 3 dvd-uri si un album cartonat f frumos 2000lei (echipa NUNTA DE VIS)
www.restaurantromanta.ro
oanaiullliana
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:57
De la: tc_alexa, la data 2009-10-29 11:47:59Crystyn cred ca meniurile pana in 200 sunt in alte orase din tara, nu Bucuresti!

anul trecut in Bucuresti eu am platit meniul 165 RON la restaurantul Calipso in Agronomie. in acest an nu stiu cu cat s-au marit preturile insa nu cred ca cu foarte mult. in meniu intra doar mancarea, chiflele si 2 cafele. restul le-am aduc noi de acasa.
carmela_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:04
meniul meu : aperitiv,1 cafea, salau pane cu cartofi natur, supa de taietei(nu mai spun ca am adus noi de acasa 8 gaini taietei de casa morcovi vegeta...)ne-a dat gainile acasa fierte, friptura de porc cu cartofi taranesti si salata de muraturi,inghetata, piept de pui cu jambon si motarela,salata de varza..nu mai stiu exact ce garnitura a avut da a fost super super bun si apa minerala. acest meniu a fost 175 lei pe langa care am mai adaugat eu inca un rannd de cafea cu briose cu lamaie,zaharul si laptele pentru cafea,cola,fanta,vinul de casa, palinca, garone si coniac,apa plata si tortul deci intr-un final cred k am sarit de 200 lei pe meniu....dar knd vrei calitate si promtitudine platesti....eu am avut nunta la hotel silva acolo mi-am dorit...am platit mai mult dar nu am avut nimic de reprosat...zbarnaiau ospatarii in sala.....la sf nuntii pentru aproximativ 108 persoane am platit 193 milioane doar meniurile la sala apoi mai adaug restu (bauturi,decoratiuni cu flori....muzica filmatul pozele si MC...si multe altele care nici nu iti dai seama cu se duc banii
andreeaaugustin_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:17
Buna!...noua ne-a zis de la inceput formatia ca nu va dori tot meniul...si asa a si fost...oricum nu as fi facut diferenta...e urat sa nu le dai de mancare, sau de baut...nu iti vor face treaba buna...e obositor sa stai nemancat.....acuma depinde si cum e la restaurant...noi am platit doar ce s-a consumat
inaelena_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:44
Eu am facut nunta la Snagov la Complex Astoria, si am avut 4 feluri de mancare, 0.5l suc de persoana, 2 cafele din partea restaurantului pt 200 ron/persoana. Nunta a avut loc pe 12 septembrie 2009.
Deci nu stiu cum se poate ajunge in bucuresti la 500ron/pers...probabil depinde restaurantul.. nu stiu... ca si asta unde am facut noi e considerat unul mai select...
o_alisa
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:45
am uitat sa mentionez ca meniul a costat 130 de lei si am avut 1 fotograf, 2cameramani, 3formatie
inaelena_grace
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:46
De la: sweetyeye, la data 2009-10-29 12:03:22si eu am avut nunta anul acesta pe 4 oct la turabo si nu am dat meniu intreg formatiei si cei de la restaurant mi-au zis k se da altul, si la fratele meu la nunta la fel a fost...nu le dia meniu intreg ca ei nu isi platesc tacamul.si asa platestid estul pt prestatiile lor


cei de la restaurant...ori te-au tepuit, adica v-au tepuit..ori au improvizat ei ceva...nu am mai auzit asa ceva pana acum...formatia nu isi plateste meniul pentru ca vine sa iti cante...si sa iti faca show la nunta. iar prestatia unei formatii merita chiar mai mult decat de practica...(vorbesc aici de formatii adevarate, nu de adunaturi)...insa noi, cei care cantam in aceste formatii ne gandim la voi ca miri si nu cerem foarte mult...cerem atat cat sa asiguram drumul si evident...renunerarea oboselii de care avem parte in timp ce voi va distrati..
zingara2006
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:03
In sfarsit...cineva care a zis-o:eu nu fac nunta ca sa ma imbogatesc!!a devenit o obisnuinta dorinta de a scoate cat mai multi bani din propria nunta...ceea ce mi se pare grosolan! nunta o faci ptr ca vrei sa fii mireasa,vrei sa ii juri dragoste eterna iubitului tau....la naiba cu sentimentele,nu?pe primul loc sunt banii...ffff trist!


De la: gyo, la data 2009-10-29 09:11:08ce meniuri se practica in alte orase....eu sunt din bucuresti, voi avea nunta la anul, in octombrie si meniul este....500 ron/ pers...daca se intreaba la 160 daca sa puna meniu...eu ce sa mai zic? logic ca pui, doar nu lasi oamenii sa moara de foame k o sa ti cante la fel de bine pe cat le dai tu sa pape;) asta e, platim..eu nu fac nunta sa ma imbogatesc...
mitrea_alina
Postat pe 30 Octombrie 2009 01:21
Nu draguta, acestia vin cu pachet de acasa, mataluta trebuie doar sa aduci un ziar pe care sa manance....
Dar cred ca ar fi mult mai indicat daca ai da sfoara in tara ca renunti la petrecere iar eventualii invitati sa-ti trimita darul acasa. Asai ca am dreptate?
eunescu09_condo
Postat pe 30 Octombrie 2009 08:01
Foarte tare eunescu!
Normal ca trebuie sa iei in considerare si meniurile pentru ei. Cei mai multi au trecut acest lucru ca si clauza in contractul de prestari servicii.
fantome
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:21
ok am inteles se da meniu intreg...a fost doar o intrebare!mi-am faqt acest cont tocmai pt a ma documenta pt ca la momentul respectiv chiar nu stiam qm se procedeaza!urat pt ce-i care au sarit sa-mi taie craca am considerat ca acest site este unul fff tare de la care poti invata multe lucruri utile pt o nunta dar knd sare unul si altul la gatul tau preferi sa-ti vezi de treaba ta!in legatura q intrebarea mea m-i se pare o intrebare buna pt ca este o suma frumusik de care tu trebuie sa te lipsesti pt a le asigura acestora mancarea dar daca ii rogi pe acestia sa lase putin la tarife imediat stramba din nas nu le convine!nu zic ca trebuiesc tinuti flamanzi dar nici q pretentii frate!!!
roman_gena
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta? 24 De la: kudika358055 25 Ianuarie 2011 10:48
CAUT SOTIE PT. FRATELE MEU 15 De la: rricarda2003 31 Mai 2010 19:25
verighete?!! 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:44
Dansul oriental! 18 De la: Vandcostumeorientale 13 Mai 2013 10:14
Firma neserioasa 21 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:28