Setari Cookie-uri

bufet suedez la nunta

ce parere aveti? am observat ca se tinde spre un meniu stil bufet suedez, cel putin in strainatate cam peste tot este asa... dar mie imi pare cam rece...omul se simte bine cand e servit. desi, recunosc, in cazul bufetului suedez ii cam "convinge" situatia sa interactioneze intre ei, sa nu formeze grupulete. ati fost la vreo nunta cu bufet suedez? cum vi s-a parut?

Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:09
dap..eu am fost la o nunta cu bufet suedez dar oamenii erau serviti la mese cu meniul traditional si pe langa asta era si un bufet suedez cu mancaruri alese..adik nu sarmale si salata de varza de lg friptura, ci icre negre,caviar, sampanii alese,bauturi rafinate, platou cu branzeturi fine si fructe exotice...
nu cred k e o idee buna sa ai doar bufet suedez k sunt unii oameni mai rusinosi care vor ramane nemancati..sau nu vor apuca sa ia din tot ce isi doresc...si nu cred k ar da bine sa pui o masa fff intinsa in sala de nunta pe care sa ai intinse sarmale cu manaliguta...sau sa fie oamenii nevoiti sa stea la coada k pe vremea lui Ceausescu sa ia o felie de tort..devine in unele situatii penibil ........dar un bufet suedez pe langa meniu (asta dak iti permiti si crezi k merita..k e doar un mopft) e o idee de stil si rafinament!!!
mihaimelania20042
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:22
Eu cred ca e buna ideea cu bufetul suedez dar numai pentru aperitiv ca oamenii vor sa fie serviti in general.

Este foarte bine sa manance de la bufetul suedez acei care au venit primii, le e foame si care ar trebui sa mai astepte maxim o ora pana la servirea primului fel.
caurea_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:52
si noi la un momentat o sa facem bufet ca o sa tina mult petrecera dar e mai bine asa!
MIRESICA_ADY
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:55
nu recomand bufetul suedez pt toata nunta. nu va veni toata lumea sa se serveasca. cunosc un caz:nunta s-a facut Marriott, mirii si socrii erau romani dar stabiliti in America si au venit in Romania sa faca nunta. au pus meniu in bufet suedez si toata lumea a murit de foame, ca nu merge nimeni sa se serveasca. tineretul mergea, dar persoanele mai in varsta nu mergeau, sunt invatate sa fie serviti "la botu calului", si din rusine unii nu mergeau sa ia de mancare. la sfarsitul nuntii se auzise ca a fost cea mai urata nunta, ca toata lumea a murit de foame si nu s-au simtit bine la petrecere. cu toate ca meniul era foarte bogat si chiar de fite as spune, dar din cauza bufetului suedez a iesit cam naspa nunta. multi au plecat mai devreme de la local, tocmai ca nu s-au simtit bine la nunta.
recomandarea mea: ganditi-va, nu de 2 ori, ci de 100 de ori inainte sa puneti meniul in bufet suedez la nunta. daca vreti sa se simta lumea bine si la sfarsit sa zica ca a fost cea mai frumoasa nunta nu puneti bufet suedez.
eu la nunta nu am avut bufet suedez, s-a servit "la botu calului" si toata lumea mi-a zis ca a fost prea multa mancare (dar buna) si ca a fost o atmosfera frumoasa si s-au simtit bine
carmela_grace
Postat pe 4 Februarie 2009 15:12
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:16
De la: laila, la data 2008-11-10 18:09:27ce parere aveti? am observat ca se tinde spre un meniu stil bufet suedez, cel putin in strainatate cam peste tot este asa... dar mie imi pare cam rece...omul se simte bine cand e servit. desi, recunosc, in cazul bufetului suedez ii cam "convinge" situatia sa interactioneze intre ei, sa nu formeze grupulete. ati fost la vreo nunta cu bufet suedez? cum vi s-a parut?


in strainatate nu se danseaza atata ca la noi , la ei nuntile sunt mai simple, merg manaca povestesc si apoi se cara acasa..mie mi se pare urat sa le fac bufet suedez la nunta...sa fie clae peste gramada la mancare..mai ales daca ai o nunta mare..eu o sa am nunta de peste 300 persoane... :)
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 23:40
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu lautari sau cu dj 39 De la: Ramonacojoc 28 Noiembrie 2015 12:16
Momente intime furate :) si pastrate.... 2 De la: casablanca 20 Iunie 2010 13:12
ce restaurante ar trebui sa evitam pentru nunta? 83 De la: cristinne83 13 Aprilie 2021 00:20
Ce parere aveti de un site al nuntii ? 6 De la: kudika468302 28 Martie 2013 19:01
organizare 14 De la: club_4dj 28 Noiembrie 2015 13:02