Setari Cookie-uri

cum sa fac singura invitatiile

Buna ziua. Este prima data cand va scriu. Eu am hotarat sa fac singura invitatiile, dar nu ma pricep deloc la grafica.Unde pot gasi un fond ceva pentru invitatie? Eu m-am gandit la ceva simplu carton pe care sa imprim si hartie de calc deasupra prinse cu fundita. ma puteti ajuta? Va multumesc mult.

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:02
asa cum spune fantome, incearca in librarii iubita
si uite-te pe internet la ceva imagini
fond si alete imagini tot dupa internet te poti documenta
iulik_flore
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:36
Buna Diana. Te rig sa imi spui si mie daca reusestu sa faci sg invitatiile.Asta imi doream si eu dar nu aveam cu cine sa ma consult.
SWEET2KYS_S
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:55
Buna,
eu imi fac 50% singura invitatiile. Am avut o idee, ajustata impreuna cu sotul meu ...prima pagina are o poza ( descarcata de pe net - atentie trebuie sa aiba o claritate f. mare, sa nu se vada pixelii la print) si un desen facut de mine in excel. Am importat imaginea in excel, am scris textul..si am cerut o oferta de print mai multor tipografii si firme de print din oras. In total ( print cover, plus scris, taiat, biguit, hartie de 280 gr )200ron cu tva inclus pt 150 invitatii...e super buna oferta. Prcatic doar le printezi...daca le cumperi din oras le cumperi ideea, din acest motiv sunt f scumpe, iar ora de design/creatie la noi ( constanta ) am intels ca e aproximativ 40 eur. Poate va ajuta cu ceva...pup
ancutaz
Postat pe 5 Februarie 2009 16:57
fetelor uitati aici sfaturi si rochite ultile pentru mirese!!!!
este chiar interesant, se regasesc multe dintre intrebarile siraspunsurile pe care voi le-ati postat aici pe site

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_in_functie_de_anotimp_si_local/pagina-2.html
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2009 10:27
Luminita, m-am uitat la invitatiile tale si sunt super. sunt mult mai frumoase decat cele pe care le-am vazut eu in cataloage. m-ai inspirat sa incerc si eu. o zi buna!
adrienutzame
Postat pe 18 Februarie 2009 09:04
f frumoase luminita, dar cred ca nu e asa usor, mai ales ca nu-ti arata nimeni. tu de unde ai stiut sa tai?..etc...
123girl
Postat pe 18 Februarie 2009 09:24
De la: dianadiana, la data 2008-11-14 11:02:32Buna ziua. Este prima data cand va scriu. Eu am hotarat sa fac singura invitatiile, dar nu ma pricep deloc la grafica.Unde pot gasi un fond ceva pentru invitatie? Eu m-am gandit la ceva simplu carton pe care sa imprim si hartie de calc deasupra prinse cu fundita. ma puteti ajuta? Va multumesc mult.


Buna. Daca ai nevoie de invitatii (si e valabil pt toata lumea) va pot ajuta eu. Lasa-mi o adresa de mail sau scrie-mi pe adresa salamandra06@yahoo.com si iti fac super invitatii. Iti garantez ca vor fi unice.
salamandra_grace
Postat pe 18 Februarie 2009 09:30
.cand am vazut cat de simple sunt de facut am luat si eu aceeasi decizie.inca nu am nici o poza ca sa va arat ideea mea dar atat va spun carton frumos se gaseste la librerie ,flori sau fundite la articole pentru nunti iar pentru restul nu cred ca trebuie sa-t mai spun unde se gasesc.deci spor la treaba.(se scutesc cam 150 de lei dupa calculele mele).
mihaelaonu
Postat pe 18 Februarie 2009 10:32
Mie mi-a facut fratele meu invitatiile. Pur si simplu le-a conceput in Corel, noi ne-am dat cu parerea, am adaugat textul si apoi am fost la o firma specializata unde le-am printat. M-a costat 0.40 lei invitatia.
octavana
Postat pe 18 Februarie 2009 11:17
De la: luminita20_2006, la data 2009-02-12 09:17:51BUNA...SI MI-AM FACUT SINGURA INVITATILE SI SA STII CA A FOST TARE SIMPLU ITI TREBUE UN MODEL..SI GATA...HARTIA AL PROCURAT-O DE LA LIBRARII+CAPSATOR LIPICI SI CELELANTE...SI...LA TREABA....DACA VREI CEVA INSPIRATIE INTRA PE ADRESA MEA CA AM SA ATSEZ ACOLO NISTE MODELE....SPOR LA TREABA
PS. DACA AI TIMP IN 3 ZILE AI FACUT 1000 DE INVITATII
luminita20_2006
Postat pe 18 Februarie 2009 13:07
De la: luminita20_2006, la data 2009-02-12 09:17:51BUNA...SI MI-AM FACUT SINGURA INVITATILE SI SA STII CA A FOST TARE SIMPLU ITI TREBUE UN MODEL..SI GATA...HARTIA AL PROCURAT-O DE LA LIBRARII+CAPSATOR LIPICI SI CELELANTE...SI...LA TREABA....DACA VREI CEVA INSPIRATIE INTRA PE ADRESA MEA CA AM SA ATSEZ ACOLO NISTE MODELE....SPOR LA TREABA
PS. DACA AI TIMP IN 3 ZILE AI FACUT 100 DE INVITATII
scuze acum am vazut 100 de invitatii
luminita20_2006
Postat pe 18 Februarie 2009 13:08
Salut
Si eu mi-am facut invitatiile singura...si cred ca e ceva deosebit.Avantajul meu e ca stiu programele de grafica, si asa am facut si cartonasele pentru primire si casuta de dar personalizata.Daca vrei mai multe informatii nu ezita sa ma contactezi
viorica_perianu
Postat pe 18 Februarie 2009 14:11
buna fetelor, sa stiti ca nu este nici simplu dar nici f complicat sa faci niste invitatii.eu mi le-am facut singura dat a durat cam 3 luni numai sa ma hotarasc ce imagine sa pun si cum sa se plieze,iar 1 sapt pana am gasit hartie speciala pt imprimat la un pret rezonabil, apoi plicurile pe care nu le-am gasit cu niciun chip la magazinele de profil a trebuit sa le confectionez singura(nu este f greu).
Eu va sfatuiesc sa va lucrati grafica in corel (pt cine se pricepe), sau sa apelati la un prieten, dupa ce a-ti stabilit grafica, treceti la alegerea textului api la aranjarea in pagina si la forma invitatiei: cu o pagina sau doua, cu foi de calc, etc sunt o sumedenie de idei.dupa ce a-ti parcurs pasii acestia asigurativa ca aveti de unde sa va procurati plicurile, care nu se gasesc in comert decat cu adeziv (plicurile pt. invitatii sunt fara).daca vreti idei si ajutor cu cea mai mare placere va ajut, adresa mea de e-mail este: denisiamihaela@yahoo.com
ghitamihaela
Postat pe 18 Februarie 2009 15:07
Vreau si eu cateva poze cu invitatiile facute de tine pe mail maruskaboofy@yahoo.com. Please.....
Multam
grasut
Postat pe 18 Februarie 2009 17:11
si eu mi-am facut singura invitatiile, le puteti vedea pe blogul meu - modelul original si cum mi-au iesit mie. http://yourrealwedding.blogspot.com
valentinan
Postat pe 18 Februarie 2009 17:56
Buna,
si pe mine m-ar interesa niste modele de invitatii care pot fi facute acasa. Eu sunt inca la stadiul de documentare si as ramane indatorata pt orice ajutor; adresa mea de mail ankiss84@yahoo.com.
Merci
ankiss_grace
Postat pe 2 Martie 2009 22:25
Modele gasiti cate vreti pe net
trebuie doar sa dai cautare :wedding carts, sau invitatii, etc gasesti foarte foarte multe
ilona6411
Postat pe 19 Martie 2009 12:25
buna Diana...eu o sa-mi fac singura invitatiile...am mai facut pentru cineva cu o prietena...daca vrei intra pe urmatorul site sa vezi modelel...e foarte simplu..http://www.youtube.com/watch?v=9Mo97kodynI
katy_varga2002
Postat pe 31 Martie 2009 14:30
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:10
De la: luminita20_2006, la data 2009-02-18 13:08:27
De la: luminita20_2006, la data 2009-02-12 09:17:51BUNA...SI MI-AM FACUT SINGURA INVITATILE SI SA STII CA A FOST TARE SIMPLU ITI TREBUE UN MODEL..SI GATA...HARTIA AL PROCURAT-O DE LA LIBRARII+CAPSATOR LIPICI SI CELELANTE...SI...LA TREABA....DACA VREI CEVA INSPIRATIE INTRA PE ADRESA MEA CA AM SA ATSEZ ACOLO NISTE MODELE....SPOR LA TREABA
PS. DACA AI TIMP IN 3 ZILE AI FACUT 100 DE INVITATII
scuze acum am vazut 100 de invitatii

buna luminita sunt violeta din braila si am vazut invitatiile pe care laei postat tu dar nu inteleg cum ai reusit sa le faci daca ai putea sami explici si mie cum ai facut, cum ai gasit articolele necesare iti las adresa mea de mail si poate ai tu placerea si bunavointa de ami scrie . dadivio@yahoo.com
dadivio_lazy
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:45
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:35
PENTRU SALAMNDRA iubita chiar te pricepi?vr si eu k mam interesat si sunt cam scumpe mie imi tr 300 daca poti sa-mi spui si mie un pret m-ar interesa si pe mine... iti las adresa mea de email iulya_mady@yahoo.com raspunde-mi cat poti tu de repede sarumana mult te pupic
kudika028812
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:12
mai fetelor este cea mai buna investitie dak va faceti singure invitatiile. eu le-am facut cu viitoarea soacra in zile 130 de buc. o sa pun si un model. si le-am facut de toate culorile. am luat de la librarie toate culorile de cartoane pe care le-a avut. pe o parte dintre ele am imprimat niste fluturasi pe care i-am decorat cu niste "lipici cu sclipici" de fapt niste pixuri cu sclipici tot de la librarie si apoi i-am decupat si i-am lipit pe invitatii. si am mai cumparat panglici de toate culorile si am facut fundite. este cea mai mare satisfactie a mea. sunt foarte mandra de ele.va sfatuiesc sa incercati. cautati modele pe net.spor la treaba.

Postat pe 12 Mai 2009 23:57
in 2 zile. scuze

Postat pe 12 Mai 2009 23:57
Bravo!
fantome
Postat pe 13 Mai 2009 13:19
sa va dau eu cea mai buna idee in a va confectiona cele mai frumoase si mai originsale invitatii ever!
verisoara mea le-a facut!
va trebuie hartie speciala din aceea eleganta cartonata , cu striatii eventual sa para cat mai luxoasa, se gaseste in librarii in diverse forme si diverse culori, apoi va trebuie un minim de cunostinte in adobe photoshop. Se ia o poza cu voi 2 , mirii, eventual sarutandu-va, sau lipiti unul de altul sau ceva ce arata, emana multa iubire. O poza cu voi 2 clari si frumosi, se deschide&insereaza in photoshop, se transforma poza in ceva artistic cu ajutorul optiunilor programul de adobe, blur sau artistic pencil,etc sunt zeci de optiuni acolo, alege-ti ce va place, se transforma poza, se printeaza frumos int-un colt eventual al viitoarei invitatii( asezati coala de hartie pt invitatie, in asa fel incat desenul cu voi 2 sa fe frumos intr=un colt, un alt text, cu o poezie strofa de amor spre ex in alt colt iar in interior veti scrie si mesajul). Ei au avut hartie d-asta bej cu stiatii, poza lor a fost tranformata intr-o poza in care ei 2 erau doar creionati ca si cum cineva i-ar fi desenat cu creionul, tot bej dar inchis, superba poza, iar la final dupa ce au printat textul,etc.. al legat aceste invitatii cu fundite portocalii, au iest nu va zic... ceva de vis! toata lumea a fost mega impresionata de ideea ca ei 2 sa apara creionati frumos pe invitatie artistic! ff original si ff usor! traiasca photoshopul!!!!!!
cristinne83
Postat pe 13 Mai 2009 13:45
daca nu ma credeti, am sa fac o demonstratie o sa pun zilele viit la profilul meu o poza normala si apoi una, aceeasi, dupa ce am transformat-o in adobe sa vedeti ce frumos iese si imaginati-va cum ar da pe o invitatie!! si cat de usor se face!
cristinne83
Postat pe 13 Mai 2009 13:47
da cristinn are drepatate

si eu m-am gandit la ceva in genul

asa mai reduc si din chetuieli

chiar dc nu voi face invitatiile

voi face altele gen ( carduri de masa, bonuri, carduri de multumire, erc)



dar ideea cu creoinatul este intr-adevar geniala

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html
iulik_flore
Postat pe 14 Mai 2009 11:54
fetelor am revenit! am pus la pozele mele, un album cu o poze facute in photoshop (de mine).. cu mai multe versiuni de blur artistic;)) pt craduri masa, plicuri, in vitatii.. daca doriti sa vi le faceti singurei.

mie una imi plac cele pe bej cel mai mult, par cele mai romantice asa la model.
poza e misto sa fie una cu mirii sarutandu-se sau ceva..dar eu cum nu gasii, am pus una oarecare ca exemplu asa.


http://www.grace.ro/comunitate/cristinn/poze/show/10/3754/poze-cristinn.html
cristinne83
Postat pe 15 Mai 2009 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a cerut!!!! 7 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
unde comandati decoratiunile pentru nunta? 83 De la: ully1986 24 August 2017 23:47
Trash The Dress- poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 17 Octombrie 2009 15:45
invitati multi, resturante ...putine in bucuresti 13 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 17:12
de unde imi cumpar voalul? 1 De la: allyy 24 Octombrie 2008 16:22