Setari Cookie-uri

Cand se transforma prietenii in dusmani?

CUM? CAND? UNDE? se pierde prietenia? De ce unii prieteni de suflet ne deveni dusmani de moarte, iar niste straini sau simple cunostiinte se transforma in cei mai buni prieteni ?
simona_grace
Postat pe 5 Decembrie 2008 22:40
Cred ca asta face parte din lucrurile obisnuite din viata. Toti ne schimbam pe parcursul vietii, atat noi cat si prietenii nostri. Sunt lucruri care azi ne pot uni si divergente care maine ne despart.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:38
cred ca prieteniile din ziua de astazi sunt raritati prea multa dusmaniesi mult prea multe barfe in special femeile
mary_liv
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:05
Draga Mary_liv, iarta-ma ca te contrazic. Lucrez intr-o firma in care suntem doar cateva fete, restul sunt baieti. N-am crezut niciodata ca baietii pot barfi in asemeanea hal. Femeile... pe langa ei sunt niste incepatoare.
fantome
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:48
prietenii se transforma in dusmani cand ,la mijloc,sunt banii.Toate ca toate,dar pana la bani...

Postat pe 8 Aprilie 2009 15:00
eu cred ca e invidia.daca e sau nu de la bani...nu stiu ce sa zic...de fapt ca sa fii invidios nu iti trebuie multe motive...am avut o prietena care ma vb pe la spate (mai urma sa zica ca eu am sa declansez al3-lea Razboi Mondial:)) mai prost e aceea pers care crede tot ce aude deci sa nu va intereseze vb care le auziti despre voi...daca nu va stiti vinovate cu ceva
kudika066424
Postat pe 10 Aprilie 2009 08:27
sigur,acea domnisoara, nu iti era prietena,poate,doar,amica.Daca ti-a fost prietena....,ceva trebuie sa fi denclasat adversitatea ei. Poate ca tu ai calitati,dar nu esti suficient de modesta;poate ii privesti de sus pe ceilalti,mai direct spus"te dai mare",lucru care devine f deranjant pt anturajul tau si... pac,se declanseaza necazurile Referitor la tema noastra,prietenii mai pot deveni dusmani atunci cand le "rapim"ceea ce le apartine de drept,la propriu sau la figurat;de ex:partenerul.Si mai devin agresivi cand ii tradam.Daca nimic din toate acestea nu s-a intamplat si ei,totusi au devenit dusmanii nostri... atunci ,nu exista decat o explicatie:nu ne-au fost niciodata prieteni,s-au prefacut,doar,pt anumite interese.In cazul asta,acesti indivizi nu fac subiectul temei noastre.

Postat pe 11 Aprilie 2009 03:54
De la: fantome, la data 2009-01-16 15:48:24Draga Mary_liv, iarta-ma ca te contrazic. Lucrez intr-o firma in care suntem doar cateva fete, restul sunt baieti. N-am crezut niciodata ca baietii pot barfi in asemeanea hal. Femeile... pe langa ei sunt niste incepatoare.

mare dreptate ai!
kudika007717
Postat pe 21 Mai 2009 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inchiriere rochie de mireasa 2 De la: grace006574 27 Noiembrie 2009 12:42
nu am nici o idee cu ce sa incep pregatirile 24 De la: 20 Noiembrie 2013 15:47
Aranjamene florale - MARE esec cu Events Boutique !!!! 3 De la: Elvira77 14 Februarie 2015 09:43
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:18
chiar exista noaptea nuntii? 2 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:40