Setari Cookie-uri

buna fetelor! ce rochie recomandatii la cineva de statura mica si cu balcon mare?

! ce gen de rochie sami caut si yo daca sunt mica? ca aici in anglia se cheama intrun fel si acasa se cheama altfel si chiar daca mai e pana atunci poate cineva ma poate ajuta avand in vedere ca am si sanii mari?!
MIRESICA_ADY
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:22
salutare.si eu sunt tot in anglia si in cautari de rochite..micuta si cu sanii marisori, deci cred ca avem aceleasi probleme...am probat cateva rochii deja si mi-am dat seama ca mi-ar sta bine cu ceva cu bretelute de dantela si cu o tafta parte peste parte in dreptul burticii..cele de la trudy lee sunt interesante.bafta1
happy2bsim
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:16
mercy de sfatsi ca impartasesti cu mine poblema ta!si tu cat ai? co yo am 155 cm! si 55 de kile!
MIRESICA_ADY
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:09
buna fetelor. eu nu va pot da marca rochitei pt ca prea putin mi-a pasat de ea.Eu mi-am ales rochita dupa aspect si dupa materialul care era cel mai usor.Dk va intereseaza eu am la profil rochita mea de mireasa .. poate va ajuta.
flururas
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:15
Miresica Adi, ce sa zic, poate ca inainte de rochie cauti sa te pui la punct cu scrierea, dar, ca sa nu-ti stric starea inainte de nunta iti dau cel mai realist sfat: pt o tipa mignona(se citeste "miniona"!) si cu pieptul mare se recomanda rochie dreapta, cu trena, eventual, dar nu prea lunga, si,in functie si de anotimpul in care va fi nunta, poti sa ai o rochie cu maneci lungi de dantela sau tull, decolteul trebuie neaparat sa fie in "V" ca sa reduca din impactul pe care il are pieptul mare cu ochii privitorilor. Evident ca si voalul are o mare importanta, nu trebuie sa fie foarte scurt(adica sa fie un pic mai lung decat linia sanilor) si nici foarte infoiat(tot din cauza sanilor!) de preferinta din matase fina transparenta si cu bordura de dantela.Este absolut obligatoriu sa porti sutien sau corsajul rochiei sa-ti asigure sustinerea sanilor! Sa stii ca si femeilor si barbatilor le plac sanii mari, dar la o nunta e bine sa nu fie acesta punctul de atractie, ci mireasa in tot intregul.Daca ai parul lung incearca sa-l prinzi in jumatate coada cal si restul sa-l aduci pe decolteu in bucle largi , tot pentru a estompa efectul pieptului mare. Iti urez o nunta frumoasa si casa de piatra! Sa fi frumoasa!
siu
Postat pe 29 Decembrie 2008 08:56
MERCY NU MA ASTEPTAM CA CINEVA SAMI RASPUNDA SCUZAMA DE SCRIS DAR VIINA AICI IN ANGLIA NU PREA MAI SCRIU IN ROMANA SI TE PUP!
MIRESICA_ADY
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:24
De la: MIRESICA_ADY, la data 2008-12-29 23:24:40MERCY NU MA ASTEPTAM CA CINEVA SAMI RASPUNDA SCUZAMA DE SCRIS DAR VIINA AICI IN ANGLIA NU PREA MAI SCRIU IN ROMANA SI TE PUP!


Draguta ar tb ca sa nu uiti niciodata sa scrii sau sa vb romaneste!!!!Te-ai nascut romanca si asa o sa mori, sa nu uiti asta niciodata!
Cypcip
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:30
da stiu dar era tarziu si eram inca in durere dupa moartea socrului meu si nu prea ma gandeam cum este scrisul meu! la multi ani!
MIRESICA_ADY
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:36
buna fetelor.eu nu sunt mik dar sunt grasa.vreau un sfat.ce rochie mi s-ar potrivi'merci frumos:*:*:*
GrigoraSoana
Postat pe 19 Martie 2009 17:46
depinde de conformatie!
ori rochie lejera pe langa corp, ori princess ca sa ascunzi nr de kilograme
ori in forma de ea
depinde cum ai umerii
cum ai talia
sanii?
ce ai mai mare? burta, fundul ,picioarele, sanii, etc?
iulik_flore
Postat pe 20 Martie 2009 15:23
si sanii sunt mari dar si burta mare.nu stiu cum as putea sa o ascund.mi ar trebui o rochie in 2 piese sau....?:*
GrigoraSoana
Postat pe 21 Martie 2009 13:09
nu, te sfatuiesc sa nu iti iei din doua piese
in cazul acesta, ia-ti corset care se leaga de gat, obligatoriu cu decolteu in "V"
busta este ok sa fie ampla dar nu foarte umflata adik "princess"
este de preferat sa mergi pe modelul in forma de "A"

iulik_flore
Postat pe 23 Martie 2009 12:11
siu , din cate vad te pricepi la concordantza dintre corp si ... ce da bine , sa zic asa ! cer un sfat , pt o rochie de seara pe care vreau sa o fac la comanda . am aprox 1.66 m piept cupa C , subtire in talie, mainile in partea de sus putin groase ! ce gen de rochie m-ar avantaja? scurta, lunga? stramta ? ... astept parere ! multumesc

Postat pe 23 Aprilie 2009 19:54
poti purtasi scurt, dc ai picioare frumoase
nu-i problema

ptr decolteu:

evita cu orice pret

decolteurile pastrate
cele rotunde, ovale, in nici un caz

dungile orizontale

rochiile cu maneci, prea umflate in parte de sus

incearca sa mergi pe o croiala care sa iti puna in evidenta decolteul fara a in incarca

rochiile cu bretele normale sau dupa gat, sunt cele mai indicate.

in jos poti alege orice model dc conformatia ti-o permite

ps: ai grija ca la gat si in urechi, sa porti accesorii lungi pentru ca acestea alungesc si subtiaza.



o zi frumoasa iti doresc

si cu placare
iulik_flore
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:37
cum am spus si mai sus

cele mai indicate sunt decolterile in "V"

iulik_flore
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:38
De la: siu, la data 2008-12-29 08:56:48 Miresica Adi, ce sa zic, poate ca inainte de rochie cauti sa te pui la punct cu scrierea, dar, ca sa nu-ti stric starea inainte de nunta iti dau cel mai realist sfat: pt o tipa mignona(se citeste "miniona"!) si cu pieptul mare se recomanda rochie dreapta, cu trena, eventual, dar nu prea lunga, si,in functie si de anotimpul in care va fi nunta, poti sa ai o rochie cu maneci lungi de dantela sau tull, decolteul trebuie neaparat sa fie in "V" ca sa reduca din impactul pe care il are pieptul mare cu ochii privitorilor. Evident ca si voalul are o mare importanta, nu trebuie sa fie foarte scurt(adica sa fie un pic mai lung decat linia sanilor) si nici foarte infoiat(tot din cauza sanilor!) de preferinta din matase fina transparenta si cu bordura de dantela.Este absolut obligatoriu sa porti sutien sau corsajul rochiei sa-ti asigure sustinerea sanilor! Sa stii ca si femeilor si barbatilor le plac sanii mari, dar la o nunta e bine sa nu fie acesta punctul de atractie, ci mireasa in tot intregul.Daca ai parul lung incearca sa-l prinzi in jumatate coada cal si restul sa-l aduci pe decolteu in bucle largi , tot pentru a estompa efectul pieptului mare. Iti urez o nunta frumoasa si casa de piatra! Sa fi frumoasa!


Sunteti atat de rele! Chiar si tu ai avut o greseala de gramatica...mai studiaa putin problema cu "i" simplu sau dublu!
andra_ale
Postat pe 11 Iunie 2009 10:50
De la: grace002529, la data 2009-06-11 10:50:54
De la: siu, la data 2008-12-29 08:56:48 Miresica Adi, ce sa zic, poate ca inainte de rochie cauti sa te pui la punct cu scrierea, dar, ca sa nu-ti stric starea inainte de nunta iti dau cel mai realist sfat: pt o tipa mignona(se citeste "miniona"!) si cu pieptul mare se recomanda rochie dreapta, cu trena, eventual, dar nu prea lunga, si,in functie si de anotimpul in care va fi nunta, poti sa ai o rochie cu maneci lungi de dantela sau tull, decolteul trebuie neaparat sa fie in "V" ca sa reduca din impactul pe care il are pieptul mare cu ochii privitorilor. Evident ca si voalul are o mare importanta, nu trebuie sa fie foarte scurt(adica sa fie un pic mai lung decat linia sanilor) si nici foarte infoiat(tot din cauza sanilor!) de preferinta din matase fina transparenta si cu bordura de dantela.Este absolut obligatoriu sa porti sutien sau corsajul rochiei sa-ti asigure sustinerea sanilor! Sa stii ca si femeilor si barbatilor le plac sanii mari, dar la o nunta e bine sa nu fie acesta punctul de atractie, ci mireasa in tot intregul.Daca ai parul lung incearca sa-l prinzi in jumatate coada cal si restul sa-l aduci pe decolteu in bucle largi , tot pentru a estompa efectul pieptului mare. Iti urez o nunta frumoasa si casa de piatra! Sa fi frumoasa!


Sunteti atat de rele! Chiar si tu ai avut o greseala de gramatica...mai studiaa putin problema cu "i" simplu sau dublu!


inainte sa raspunzi tu...da stiu...am mancat un "z". Hai sa vad, ma faci inculta pt asta?
andra_ale
Postat pe 11 Iunie 2009 10:53
Eu sunt mica(1, 55), am 45 de kg si am sanii mari, dar nu imensi. Am rochita la profil Chiar vreau sa o vand dupa nunta. Nu este adevarat ca daca esti mica trebuie sa porti rochie dreapta neaparat. Depinde de ce fel de corp ai: daca esti grasa, este indicat sa nu porti rochie gen printesa, dar nici dreapta, ci in forma de A. Daca esti slabuta si sanii ii ai mari, nu este indicata rochia dreapta, pentru ca asa ies sanii si mai mult in evideanta; trebuie sa fie in forma de A sau stil printesa pentru a exista o armonie intre partea de sus (sanii mari) si partea de jos (care trebuie si ea sa fie putin ampla, ca si sanii). Eu, fiind foarte slabuta, micita si cu sanii mari, nu imi puteam lua o rochie drapta pt ca nu am fund bombat pe care sa se aseze frumos o astfel de rochie; mi-am ales o rochita stil printesa ca sa egalez partea de sus cu cea de jos si sa cada privirea celorlalti nu doar pe sani, ci pe toata rochia. Inca un sfat important: daca esti mica si ai mire deasemenea mic, nu purta rochie stil printesa, pentru ca dati rau impreuna, il acoperi total; daca ai mire inalt, e indicat sa nu porti o fusta dreapata, ci una in A sau stil printesa pentru a te putea impune pe langa el.(dar daca esti grasuta, poarta in forma de A, nu stil printesa). Sper ca sfaturile mele va sunt de folos; mi le-a dat o experta in rochii de mireasa. POP!
raluk4coco_grace
Postat pe 11 Iunie 2009 14:05
dar pt.cineva slab cu sanii mici ce se potriveste mica de statura nu sunt am 1.64 cam asa?
kudika007717
Postat pe 12 Iunie 2009 07:40
Fetelor, va pot oferi rochita mea! Eu am fost si insarcinata si cu sanii mari, si mica de statura...iar rochia mi-a venit perfect, toata lumea a ramas cu gura cascata! Astept oferte, pentru ca e pacat sa stea in dulap, sa se prafuiasca!
cookie-tatata
Postat pe 12 Iunie 2009 16:53
Clar o rochita dreapta, in special daca ai fund frumos si daca sotul nu e cu mult mai inalt ca tine. Daca ai un sot foarte inalt, ia-ti una in forma de A. Oricum, asta iti zic eu, tu faci ce simti si iti iei rochita care iti place!Casa de piatra!
raluk4coco_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 17:46
BUNA FETELOR,AM ACEEASI DILEMA CA SI VOI,EU AM 1.73 SI PRIETENUL MEU 1.77 NU SUNT NICI SLABA DAR NICI GRASA CHIAR NU STIU CE ROCHIE SA IMI IAU,DAR CRED K UNA DREAPTA S-AR POTRIVI,GEN CELEI PE CARE O AM IN AVATAR.....VOI CE ZICETI?
annkka
Postat pe 12 Iunie 2009 17:51
Clar una dreapta. La inaltimea ta merge, in special avand in vedere ca nu e dif mare de inaltime intre tine si iubitul tau. Buna alegere!
raluk4coco_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 18:06
De la: raluk4coco, la data 2009-06-12 18:06:40Clar una dreapta. La inaltimea ta merge, in special avand in vedere ca nu e dif mare de inaltime intre tine si iubitul tau. Buna alegere!


da' ce tot aveto fetelor cu rochia de mireasa dreapta?

poate ca fata vrea sa fie o mireasa autentica si sa poarte rochie stil princess care cred ca i-ar veni f bine!!!!
iulik_flore
Postat pe 12 Iunie 2009 23:49
ms.fetelor pt.pareri sotul are 1.79 eu o sa am tocuri cam de 6 cm.rochita e aleasa de ceva vreme si e una tip A,vroiam sa vad ce ziceti si voi :)
kudika007717
Postat pe 13 Iunie 2009 08:30
Depinde si e restul conformatiei tale. Daca ai silueata "clepsidra" poti sa ti-o pui in valoare cu o rochie gen "sirena" - care urmareste conturul corpului pana mai jos de solduri si apoi se largeste si, daca vrei are si trena. Daca ai soldurile mai mici decat umerii e bine sa echilibrezi silueta cu ceva care sa dea volum in partea de jos a corpului: de exemplu o crinolina, tull, volanase, etc. In orice situatie un decolteu generos e de la sine inteles
Alexuta_grace
Postat pe 13 Iunie 2009 09:23
mersi pentru sfaturi ,dar rochia gen printesa nu-mi place,nu stiu daca voi ati vazut colectiile pt 2010 si nu prea sunt genul ala,pe profil am cateva modele 2010,cel putin mie imi plac si sincer ma regasesec in modelul aceela drept cu putina trena si cateva accesorii.
annkka
Postat pe 13 Iunie 2009 11:04
De la: annkka, la data 2009-06-13 11:04:03mersi pentru sfaturi ,dar rochia gen printesa nu-mi place,nu stiu daca voi ati vazut colectiile pt 2010 si nu prea sunt genul ala,pe profil am cateva modele 2010,cel putin mie imi plac si sincer ma regasesec in modelul aceela drept cu putina trena si cateva accesorii.


aaaaa atunci "go for it"
iulik_flore
Postat pe 13 Iunie 2009 13:17
De la: iulika_flore, la data 2009-06-12 23:49:36
De la: raluk4coco, la data 2009-06-12 18:06:40Clar una dreapta. La inaltimea ta merge, in special avand in vedere ca nu e dif mare de inaltime intre tine si iubitul tau. Buna alegere!


da' ce tot aveto fetelor cu rochia de mireasa dreapta?

poate ca fata vrea sa fie o mireasa autentica si sa poarte rochie stil princess care cred ca i-ar veni f bine!!!!


Eu nu am obsesie pt rochii drepte Eu voi avea una stil princess, de care se pare ca iti place tie! Pur si simplu am dat un sfat comform comformatiei corpului fiecareia.
raluk4coco_grace
Postat pe 13 Iunie 2009 15:14
De la: Alexuta, la data 2009-06-13 09:23:38Depinde si e restul conformatiei tale. Daca ai silueata "clepsidra" poti sa ti-o pui in valoare cu o rochie gen "sirena" - care urmareste conturul corpului pana mai jos de solduri si apoi se largeste si, daca vrei are si trena. Daca ai soldurile mai mici decat umerii e bine sa echilibrezi silueta cu ceva care sa dea volum in partea de jos a corpului: de exemplu o crinolina, tull, volanase, etc. In orice situatie un decolteu generos e de la sine inteles

http://www.magicbride.ro/rochie-de-mireasa/91-Ruby
asta e rochita
soldurile le am ca domnisoara din imagine umerii sunt mai mici si bratele mai subtiri
kudika007717
Postat pe 13 Iunie 2009 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa DEMETRIOS. Pret 1000 RON. Merita vazuta!! 2 De la: kudika315493 22 Ianuarie 2011 12:23
vand posetuta mireasa 1 De la: grace009495 5 Iulie 2010 12:42
vand rochie de mireasa 2 De la: razvan8507 22 Octombrie 2010 10:54
Vand rochie de mireasa Rosemarie 1 De la: jadis 15 Martie 2010 15:57
vand rochie de mireasa gen sirena 1 De la: la_donna 2 Decembrie 2009 22:25