Setari Cookie-uri

cum sa-l surprinzi in noaptea dintre ani

va fi petrecere, ne vom distra etc. insa as vrea sa ii pregatesc ceva special. M-am gandit (si m-am apucat deja) sa scormon prin filele de jurnal si prin amintiri si sa extrag cele mai frumoase amintiri ale noastre, din care sa fac o carticica: cartea iubirii noastre... facem 5 ani impreuna si m-a cerut de ziua mea, cred ca ar aprecia f mult:P
amalia79_healthy
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:59
ii poti face cadou si un album de fotografii ca o carte...cu poze de la inceputul relatiei poti scrie si texte pe pagini eventual mesaje de dragoste pe care vi le-ati trimis daca le-ai pastrat....sa fie ca o carte in imagini de vre-o 20-30 pagini ....

sau un tablou ca un colaj cu poze de-ale voastre decupate si insirate dezordonat
o cina romantica nu stiu daca ar merde...banuiesc ca petreceti revelionul cu prietenii au cu familia....daca sunteti singuri poti face si asta.....bineinteles tu imbracata sexy, bluesuri in srdina, lumanari parfumate, l-ar impresiona cu siguranta... vezi tu cum te descurci....

multa bafta!
rocsanyk3
Postat pe 20 Decembrie 2008 03:51
Fetelor,lasati dulcegariile astea gaunoase deoparte.
Daca sunteti casatorite,daca aveti casa si masa voastra,atunci surprindeti-l cu o masa festiva, preparata 'ca la carte',surprindeti-l cu casa facuta luna si ornata discret, cu mult bun gust, de sarbatoare.Fiti curate ,proaspete,naturale,tandre.

Va doresc un revelion de vis.

LA MULTI ANI,MULTI SI BUNI,IMPREUNA CU SOTUL PANA LA CAPAT.

Postat pe 28 Decembrie 2008 11:14
Super ideile voastre fetelor! Pacat ca femeile trecute de prima tinerete nu mai gandesc asa si au impresia ca inca dragostea mai trece prin stomac Nu e chiar asa! Eu ma gandeam sa ma prinda noaptea dintre ani facand dragoste cu persoana iubita, sampania si lumanarile nelipsite si bineinteles niste desuuri sexy! La multi ani tuturor!
allexxe
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:56
interesant!!! super !! dar nu stiu daca chiar poti sa faci dragoste , mai ales daca stai la bloc, atunci cand toti vecini sunt afara si au artifici, pocnitori, petarde si de la fiecare se aude cate un alt gen de muzica ..E interesanta ideea ta dar daca esti undeva la o cabana la munte, in fata unui semineu , pe o blana de urs si sa fiti numai voi doi..parerea mea!!
alindor
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:54
Eu mam gandit sa ii fac surpriza si sa ma imbrac in sutien rosu, boxeri rosii (pt ca ii plac enorm), jarteiere rosii..si ciorapi negri cu banda. O sa il innebunesc...pt ca stiu cat de mult ii place. ...oricum nu putem face prostii multe, pt ca is si eu la propriu si la figurat pe rosu ..sa speram ca ne vom distra..avand in vedere ca il facem revu la o cabana....Have fun to all of U.
ioanaiuliana21
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:13
corect....
supert tare solutia ta.
birouanam20
Postat pe 29 Decembrie 2008 09:51
Din fericire noi suntem intr-un loc mai izolat...dupa miezul noptii iesim cu colindul Un an nou fericit!
allexxe
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:58
eu zic sa-l surprinzi cu cate putin din toate cele enumerate mai sus(ma refer si la mancare si la dragoste,tandrete,sexy look,etc)... si daca poti sa il multumesti pe toate planurile:)))esti cea mai tare!dar pt asta cred eu ca trebuie sa te trezesti de dimineata!!! :) asta voi incerca sa fac eu:) An Nou Fericit!!!
cutzy
Postat pe 30 Decembrie 2008 01:14
Am facut chestia asta de 2 ori pana acum adica 2 ani la rand,o masuta mica cu 2 lumanarele,petale de trandafiri pe pat,mancarica buna gatita de mine(daca ii sti mancarea preferata e perfect)si eu...in rosu.... a fost superb....
acum ne-am plictisit de chestia asta si facem la ai mei acasa,ce sugestie imi dati ca sa il surprind....pt k sincer........nu prea mai am ideei
elenutza666
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:34
eu nu pea stiu cum as putea sa il surprind intr-un fel mai intim ca sa spunem asa pentru cva revelionul il facem la ai mei ....in damilie si distractie la maxim.Cred ca cel mai frumos va fi daca vor fi si ai lui la noi....in schimb toti sun plecati de acasa:(
Puffy_grace
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:19
Sincer, mie personal nu-mi plac chestiile organizate, ci cele spontane. Iubesc momentele cand imi aduce un buchet de flori fara nici o ocazie, cand pregateste ceva special si ma ia prin surprindere. Pt noi Craciunul este important, noaptea dintre ani ne place s-o petrecem alaturi de prieteni.
fantome
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:04
spunei ca teai saturat de el si ca il parasesti ca nu mai poti rezista cu asa un prostovan alaturi

daca dupa asta nu te injura/bate/sinucide ci doar incearca sa afle ce este cu tine de gandesti asa inseamna ca este superbaiat si o sa fie foarte fericit sa afle ca ai glumit - surprise :D
mau77mau
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:04
Scumpo, femeile trecute de prima tinerete stiu ce-i iubirea nu sexul facut in calduri.
Nu tu te gandesti la sex ,ci el este cel care te doreste.Ce te faci daca gandurile tale nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ale lui?Tragi de el.Il exciti ca orice pisicuta in calduri?
Oricare barbat este inainte de toate un copil mai mare ,are nevoie de tandrete ,de siguranta si de hrana, ca sa aiba si putere.Numai alcoolul nu-l face sa fie mai viril si mai tandru.
Parca-l auzi ,hai la mama si la tata la o felie de tort, sau , nici nu stii ce friptura buna face mama.

Fetelor un barbat gaseste sex pe toate ulitele,dar linistea, dragostea si caldura unui camin adevarat nu .Fiti ,inainte de a fi amante,mamele si nevestele barbatilor vostri.

Postat pe 31 Decembrie 2008 17:29
La multi ani in primul rand!
Ei, in cele din urma n-a fost cum am planuit ci cum s-a nimerit ca n-am tras eu de el ca "o pisicuta in calduri" cum zice doamna Livia, ci s-a intamplat sa traga el de mine ca un motanel in calduri
Si cine a zis ca eu as face "sex in calduri" doamna? Sau le stiti pe toate daca ati trecut de prima tinerete? Eu una nu vreau sa fiu nici mama nici nevasta pentru sotul meu, ci doar iubita! Ar fi plictisitor sa ma vada ca pe nevasta-sa cea plictisitoare cu miros de tocanita sau ca pe mama cea cicalitoare! Eu una prefer statutul de iubita ca sa ma respecte si sa ma doreasca mereu ca la inceput!
allexxe
Postat pe 1 Ianuarie 2009 13:01
De la: allexxe, la data 2009-01-01 13:01:15La multi ani in primul rand!
Ei, in cele din urma n-a fost cum am planuit ci cum s-a nimerit ca n-am tras eu de el ca "o pisicuta in calduri" cum zice doamna Livia, ci s-a intamplat sa traga el de mine ca un motanel in calduri
Si cine a zis ca eu as face "sex in calduri" doamna? Sau le stiti pe toate daca ati trecut de prima tinerete? Eu una nu vreau sa fiu nici mama nici nevasta pentru sotul meu, ci doar iubita! Ar fi plictisitor sa ma vada ca pe nevasta-sa cea plictisitoare cu miros de tocanita sau ca pe mama cea cicalitoare! Eu una prefer statutul de iubita ca sa ma respecte si sa ma doreasca mereu ca la inceput!


De und estii d-ta ca o nevasta miroase a tocanita, sau ca o mama este ..cicalitoare?Numai iubita?Gresesti."Iubite gasete pe toate drumurile, intotdeauna in barbat vede in femeie pe care si-a a les-o camarada de viata si pe mamam sa si pe ocrotitoarea sa(sa stii ca sexul tare esti tu)si la urma iubita.Din iubire gusta cate puitin,pentru ca are timp berechet pana la moarte.Nu asta vrei?

Am sa-ti spun o poveste , din nefericire reala,aveam o colega de bit=rou care tot timpul trebuia sa-l "trezeasca pe barbatu-sau,sa s e comporte ca o prostituata care-l excita.S-au despartit,ea a ramas singura ,iar el s-a recasatorit si are nevasta si copiii.

Apropos ,ce te faci daca a par copiii si vei mirosi a laptarie nu a tocanita,mirosul de mama care alapteaza nu se ia cu sapun si deodorante.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 09:28
Dupa parearea mea d-na Livia are dreptate cel mai important este linistea si caldura unui camin, iar o femeie care reusestesa obtina asta cred ca are cel mai mare merit si mai cred ca noi prin natura noastra suntem facute sa facem fata in orice situatie.Statutul de iubita cred ca vrei sa-l ai atunci cand nu crezi ca te poti descurca si in alta ipostaza (sotie, mama). Orice persoana (baiat sau fata) isi doreste la un moment dat sa-si intemeieze un camin , o familie , iar cand vrei sa ramai la statul de iubita deja cred ca apare o problema, iubitele in viata unui barbat vin si pleaca pe cand o sotie are sanse mai mari sa ramana in viata barbatului pe care il iubeste...si vice -versa.
alindor
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:18
pai noi suntem casatoriti!!! Ma refeream la altceva, dar ma rog...
allexxe
Postat pe 3 Ianuarie 2009 19:05
n-ai specificat... :)
alindor
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:05
De la: mau, la data 2008-12-31 10:04:57spunei ca teai saturat de el si ca il parasesti ca nu mai poti rezista cu asa un prostovan alaturi

daca dupa asta nu te injura/bate/sinucide ci doar incearca sa afle ce este cu tine de gandesti asa inseamna ca este superbaiat si o sa fie foarte fericit sa afle ca ai glumit - surprise :D

Asta da surpriza de revelion, s-ar putea sa se transforme intr-o surpriza si pt tine, nu nuai pt cel ''surprins'' Eu una n-as risca
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:45
Mai fetelor de ce se face diferenta asta atat de clara si de seaca ori cele gospodine, calde, mame, prietene etc ori cele care isi iau un rol de iubita, amanta, etc ?
Cred k ar trebui sa fim undeva la mijloc, imbinandu-le pe amandoua, fara sa exageram intr-o latura sau alta.
Stim (sau ar trebui sa stim) toate ca numai cu caldura, masa pusa, farfurii spalate etc sotul se va plictisi de moarte si va fugi in lume sa gaseasca pasiunea.
La fel cum, in afara de o femeie nastrusnica el are nevoie si de intelegere, sustinere , iubire etc.
Si atunci nu ne ramne decat sa jucam alternativ aceste roluri, de altfel nici nu e asa greu pt k noi oricum avem in mare parte dispozitia destul de schimbatoare si azi ne simtim mamici , maine tigroaice.
Ideea era sa-l surprindem cu ceva de revelion pt k momentul sa fie marcat si sa para mai deosebit. O masa calda si o casa curata cred k facem aproape zi de zi, sau cel putin atat cat ne permite timpul, in schimb ceva mai special ii oferim mai rar.
Si atunci n-ar fi foarte frumos si foarte placut sa-l delectam cu o lenjerie sexy, un dans, o atmosfera romantica, un cadouas simbolic?
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:52
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l invat sa joace pe muzica populara si sa danseze pe muzica usoara???? 8 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:05
Nunta la Suceava :) 2 De la: mary_85 18 Februarie 2010 11:06
De unde imi iau rochia? 3 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:53
concurs foto 1 De la: karlla666 25 Mai 2010 16:33
Nunta in luna August ~ idei tomnatice, dar vesele! 5 De la: grace007731 1 Martie 2010 11:11