Setari Cookie-uri

Decoratiuni de nunta cu baloane si flori?

Patronii restaurantului la care o sa aiba loc petrecerea din ziua nuntii au fost de acord sa aduc o persoana specializata care se ocupa cu decoratiuni. As vrea insa sa stiu ce anume se poarta anul aceasta in materie de decoratiuni de nunta. El imi spunea ceva de o combinatie intre flori, baloane si lumanari, dar nu sunt demodate baloanele? Se mai poarta baloanele la nunta???....

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:31
sorry dar mie nu imi plac balonalele!

ma duc mai mult cu gandul la o petrecere pentru copii

eu una vreau sa merg pe decoratiuni din flori naturale, puse pe postativ inalt din fier forjat cu lumanari. toate floricele imi doresc sa fie asortate intre ele

cam atat pentru mesele invitatilor, deoarece nu vreau sa fie nici prea incarcat

aaa...si bineinteles va mai fi si prezidiul
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:01
Nici mie nu-mi plac baloanele! Mi se par de prost gust!
Gaby211081_grace
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:47
salutare...va invit sa vizitati site-ul meu pentru organizari nunti: www.incidio-events.ro

angy_baloo
Postat pe 3 Februarie 2009 14:08
Ok l--am vizitat dar nu sunt foto....si parca negrul ala e cam sumbru... asteptam foto!
Cypcip
Postat pe 3 Februarie 2009 14:59
buna, am o multime de poze cu ceea ce se poarta in materie de decoratiuni pentru salon, mesele invitatilor. nu te costa nimik sa vezi cateva poze. adresa mea de mess este ala091183@yahoo.com.
alina_gabriela_dumitru
Postat pe 4 Februarie 2009 12:40
intr-adevar nu se mai poarta baloanele, se poarta voalul, organza, ornamentele din fier forjat stil lebada care economisesc si spatiul pe masa, pentru ca jos poti pune fructele iar sus florile.
www.aladeko.ro
alina_gabriela_dumitru
Postat pe 4 Februarie 2009 12:43
depinde...
angik_grace
Postat pe 9 Februarie 2009 20:56
eu deja am vb cu un decorator
mi-a spus ca baloanele nu prea mai sunt la moda anul asta ,singurele baloane pentru care mai poti opta sunt cele pe care le sparg la dansul mirilor.am sa-ti scriu ce mi-a propus decoratorul meu
si am vazut la targul de nunta din Bucuresti arcada de flori la intrare,tavan cu voal,perdea de lumini,sfesnice cu lumanari si vaze de flori lungi si subtiri.gasesti foarte multe idei pe net iar cel mai bine ar fi sa te consulti cu un decoratorcare iti va spune si un pret
mihaelaonu
Postat pe 18 Februarie 2009 18:35
M-ar interesa si pe mine o firma de decoratiuni pentru a-mi aranja localul.Aveti idee cam cat se ia pentru asta?Si cam ce include asta?Eu as vrea si arcada facuta din flori...aranjamentul floral de pe mesele invitatilor,cel de pe masa mirilor,balonul acela care se sparge cand se danseaza valsul mirilor...aaa si am mai auzit ca nu se mai poarta inima aia din baloane din spatele mesei mirilor ci se pun niste beculete imbracate in voal...organza,satin sau ceva de genul.Ce ziceti?Vreau si parerile voastre.
auraslovedeny
Postat pe 5 Martie 2009 11:12
mai intai de unde esti?

dc esti din bucuresti iti recomand eu o firma de incredere care lucreaza la preturi mult sub piata

poate k pe site-ul lor nu gasesti foarte multe lucruri dar dc le arati poze iti fac ce vrei tu

uite intra aici

magia unei nunti

exact asa fara www. sau ro

bafta
iulik_flore
Postat pe 5 Martie 2009 15:49
Buna!La toate nuntile la care am fost eu am vazut ca se poarta baloanele cat si florile...Stiti cat costa astfel de aranjamente?
concitadina
Postat pe 16 Martie 2009 21:56
De la: auraslovedeny, la data 2009-03-05 11:12:33M-ar interesa si pe mine o firma de decoratiuni pentru a-mi aranja localul.Aveti idee cam cat se ia pentru asta?Si cam ce include asta?Eu as vrea si arcada facuta din flori...aranjamentul floral de pe mesele invitatilor,cel de pe masa mirilor,balonul acela care se sparge cand se danseaza valsul mirilor...aaa si am mai auzit ca nu se mai poarta inima aia din baloane din spatele mesei mirilor ci se pun niste beculete imbracate in voal...organza,satin sau ceva de genul.Ce ziceti?Vreau si parerile voastre.


Parerea mea ca baloanele nu mai sunt la moda pentru o nunta, poti sa te axezi pe aranjamente florale si lumanari in functie de culoarea buchetului de mireasa pe care il alegi. Buchetul meu a fost rou la fel si lumanarile, servetelele, plicurile pentru bani husele de pe scaun si naproanele de pe masa. Aranjarea salii a facuto restaurantul - aveau iei tot si nu au angajat o firma de aranjare a salii. Acum depinde cat vrei sa investesti in aceasta parte a nuntii. Parerea mea sa investesti mult pentru poze si filmare. Sunt foarte frumoase aranjamentele acelea cu lumanri si flori pe stative aproximativ 1m. In jurul mesei mirilor poti sa pui mai mari sau mai voluminoase cateva prin sala si eventual 1 afara la intrare. Poti sa mergi pe gherbera sunt mai ieftine si arata si bine. Le cumperi de la un en-gro la fel si verdeata (iti faci rost de o firma pentru datele de facturare) si poti sa le faci chiar tu. Referitor la acel balon "jumbo" pe la cluj nu prea se mai poarta se poarta tunurile de confetii cu tot felu de ininioare si brizbrizuri, eu am dus si la sfat si am avut si la intrare in sala si la iesirea din biserica. O plasa de instalatii la Cluj inchirierea e foarte scumpa si nu prea arta bine, parca ai avea iesirea la un balcon in mijlocul salii unde sunteti voi. Uitate la cateva poze pe net si vezi cum arata din departare si chiar de aproape. Iar in poze nu prea se va vedea ce este in spatele tau. Pozele din sala sunt la dans , in fata tortului, cu siguranta intr-un album nu vei pune poze cum stati la masa.
A si balonul Jumbo ti-l poti face chiar tu. Saloanele care au accesorii de nunta tb sa aiba si acele baloane in care poti pune cat confetii vrei si ce va place voua. Mult succes si sa ne spui si noua ce ai hotarat intr-un final. Eu pana la nunta am schimbat aranjarile de trei ori. Succes
laura02maria
Postat pe 17 Martie 2009 10:53
Buna.da ai dreptate, nu se mai poarta baloanele.daca vrei o firma cu preturi f bune si idei super iti recomand cu cea mai mare placere o firma
Tipa care se ocupa este super deschisa la nou si are super ideii .iti dau nr de tel dak vrei
Roxana
roxi_radulescu
Postat pe 25 Martie 2009 12:44
Buna ! Daca vrei iti trimit poze de le nunta prietenei mele si daca iti place iti dau nr de telefon al firmei sunt seriosi si au preturi mici . Sa-mi trimiti emailul tau . O zi buna !
roxanaristea
Postat pe 31 Martie 2009 12:59
nici mie nu imi plac sub nici o forma baloanele

poate ptr o petrecere de copii da, dar asa, in nici un cazzz

florile e drept ca sunt mai scumpe, insa sunt si cele mai elegante si mai frumoase. dau o nota de finete.

mie personal nici acel balon jumbo nu imi place. prefer mai degraba tunurile cu confetti sau in cel mai fericit si cel mai frumos caz

vulcanii reci.

acum sa vedem ce hotaram si ce ni se va permite in functie de sala pe care o vom inchiria.

superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:22
Baloanele dau culoare oricarui tip de eveniment. se pot realiza decoratiuni spectaculoase, elegante din baloane.
In tara exista decoratori care stiu sa faca decoruri din baloane.
Baloanele au ajuns demodate din cauza decoratorilor care nu stiu lucra cu ele.
Combinatia de flori si baloane e excelenta.
Lumea s-a saturat de arcade clasice, de inimna din spatele mesei mirilor.
Baloanle nu s-au demodat deloc!!!
Decoratorii lucreaza numai cu baloane profesionale. Decorurile pot arata bine si dupa o saptamana. Daca stii sa lucrezi. In timp baloanele din decor isi pierd luciul, se mai dezumfla din baloane, dar poate arata bine si dupa 2 saptamani sau mai mult.
Eu am vazut astfel de decoruri.
ioanami_grace
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:53
Oricine se bucura de baloane.
Important este sa se realizeze un decor la care luymea sa reactioneze cu "WAW!"
Nu sunt numai pentru copii.
La petrecerile pentru copii se pot folosi baloane colorate dar la o nunta sub nici o forma. Exista culori elegante, si in salile elegante se pot folosi baloane. e asorteaza baloanele cu sala.
O nunta trebuie sa fie unica.
Unde e unicitatea in arcada de fier forjat cu tule sau organza si flori, suporturile de fier forjat pe mese? Eu una nu suport fierul forjat. As alege mai degraba bolurile cu flori si lumanari plutitoare. Combinatia de flori cu baloane pentru decorul mesei este superb.
ioanami_grace
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:59
Exista baloane speciale pentru nunta cu Casa de piatra, inimioara este tot din baloane facuta, dar in ziua de azi nu se prea mai poarta baloane numai balonul jumbo in care exista 120 balonase mici, cel de pe ringul de dans. Se poarta lumini voaluri pe ringul de dans( drapaje) flori lumanari.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:15
ok fetelor......parerile sunt impartite!

IAR TIE IONAMI dc nu iti place fierul forjat e ok

insa nu poti spune ca nu se pot face decoratiuni unice din asa ceva!

sa fim seriosi!

nu ma deranjeaza dc vad la alte nunti baloane insa la nunta mea nu as alege NICIODATA ASA CEVA

mai bine simplu, fara nimic

este doar o chestiune de gusturi, nu trebuie sa se supere nimeni, pana la urma exista o vb care spune "SE POARTA CE ITI PLACE"
iulik_flore
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:28
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:21
http://www.theperfectday.ro/Blank.html
Dyana_24
Postat pe 4 August 2009 21:08
Buna fetelor!

Intr-adevar nu se prea mai poarta decoratiunile din baloane, cum este de asemenea adevarat faptul ca nu prea exista oameni care sa stie cum sa lucreze cu baloanele. Aranjamentele cu flori vor ramane insa intotdeauna elegante, proaspete si frumoase, binenteles daca cel/cea care le face are macar un simt minim pentru estetic si frumos..am vazut firme care fac pur si simplu niste oribilitati, combinatii de flori si nuante de te doare capu'..
Lilly_s
Postat pe 27 August 2009 13:05
Baloanele nu se mai poarta pentru ca lumea s-a saturat de arcade clasice, inimi din baloane, inimi legate de o verigheta. Dar cum spui si tu lilly sunt firme care nu stiu sa lucreze cu baloane.
Dar baloanele mai sunt la moda!
funparty
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:14
funparty - ai un link cu o sala aranjata cu balone cu foarte multa gust si profesionalism

- eu sunt de parere ca baloanele sunt pt petrecerea de copii - nu merg deloc la o nunta
laura02maria
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:33
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:40
tarot_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 06:22
Probleme,probleme,probleme insa vreau sa va dau un sfat si eu m-am apucat de ''organizat'' o nunta deoarece nu am fost destul de multumita de ceea ce am realizat si asa am luat comanda pt o prietena,apoi pt o cunostiinta si acum spun eu k am ceva experienta,nu mi am facut cataloage cu poze dupa net ,inca nu am un sediu stabil dar garantez k fac aranjamente,buchete si multe alte chestii din suflet ,pentru k tu ca si mireasa sa te bucuri de acel eventiment fara a sta pe ganduri oare mi au iesit ok buchetele?,oare sala e ok aranjata?,oare au venit lautarii sau dj dp caz?,daca vrei o nunta fara stes si fara griji apeleaza la cineva care sa ti fie aproape,sa te inteleaga in tot ceea ce vrei sa faci si sa ti fie aproape la ideile si traznaiile tale,daca iti doresti k nunta ta sa fie cea mai frumoasa nu trebuie decat sa mi trimiti un mesaj,sa ne vedem si sa stabilim detaliile,iti putem oferi fotograf,cameraman,dj,lautari,buchete,aranjamente pt mese,masina,stalpi etc,marturii,cocarde,arcada tull,flori,marturii speciale din fimo la preturi avantajoase,firma este la inceput de drum si ne dam toata silinta k tu sa fii multumita ,nu uita este ziua ta si trebuei sa radiezi ,sa fii fericita si foarte frumoasa si nimik si nimeni nu ar trebui sa te indispuna,iar daca ai niste idei mai ''ciudate''si doresti sa le pui in practica la noi trebuie sa apelezi ,ai sa fii uimita dar si noua ne plac lucrurile noi si ''ciudate'',bebe este mik si vrei sa ii acorzi toata atentia ,foarte bine suna-ne si lasa ne pe noi sa ti organizam cel mai frumos botez cu lumanare speciala ,aranjamente de sala,iti putem gasi chiar si restaurantul ideal nu trebuie decat sa ne spui ce vrei,dorim sa ai incredere in noi si chiar daca nu pot spune ink k noi suntem cei mai buni hai sa purtamo discutie sa vezi ce putemsi de ce suntem in stare,am uitat sa mentionez anuntul este valabil pentru persoanele din Bucuresti si zonele limitrofe,pentru poze poti vizita si scdagmarasrl
mihamedlife
Postat pe 14 Octombrie 2009 00:37
Salut!Mie ,sincer nu-mi plac baloanele,mi se par super demodate,insa poti aranja cu muulte flori,sfere,tot felul de aranjamente legate inedit.
Pt.asta te pot ajuta.Ofer aranjamente florale la cele mai bune preturi.
Mail:zahariaandreeea@yahoo.com;Tel:0765.01.21.01
Anama_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE COSMETICE 100%VEGETALE 1 De la: mirelaflory 1 Octombrie 2009 11:44
foto-video-dj-decoratiuni-Bucuresti 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 19:33
Cum sa-ti recapeti controlul vietii 1 De la: grace006452 19 Noiembrie 2009 07:41
Participarea la o nunta este o obligatie ? 43 De la: sirghea 29 August 2010 15:17
Rochie mireasa + Costum mire 1 De la: Plutodesign 10 Mai 2011 13:51