Setari Cookie-uri

Voi ce mai gatiti?

fetelor, voi ce retete minunate stiti? ca de, devenim sotii si...trebuie sa hranim gura barbatului si a copiilor, nu doar pe-a noastra va plac mancarurile sofistocate?

Postat pe 24 Decembrie 2008 23:38
Mancarurile sofisticate sunt bune, cu conditia sa le prepare atlcineva
K tanara sotie si implicit si godpodina ( teoretic gospodina) ma limitez la chesti mai simplutze; spaghete cu sos, salate, friptura la cuptor etc
Tre sa ma laud cu faptul k m-am apucat sa fac mucenici ( eu sunt plecata din tara si imi doream ceva k acasa), nu prea mi-a crescut aluatul ala , dar bunavointa cred k conteaza :)
Lasa ca ma fac eu mare !
bastiuta
Postat pe 9 Martie 2009 23:14
CAM ASA CEVA....

FETELOR UITATI0VA AICI. SUNT CHIAR CELE MAI FRUMOASA ROCHII

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 11:13
pai sarmale,fripturi la cuptor,paste,chiftele,tocanite,ciorbe,piure de cartofipizza.si multe retete le iau de pe un site www.gustos.ro...sunt si retete simple dar si mai sofisticate..pentru sarbatori..eu de acolo gatesc de multe ori...
adrianaciprian2000
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:24
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:08
salve nu numai k devin sotie mie imi place s gatesc cand nu am c face,da nu imi iese intotdeauna da incerc mmm...
OSTROPEL DE PUI

Ingrediente:
- 8 pulpe de pui
- un morcov
- o ceapa
- 100ml de ulei
- 2-3 linguri de faina
- o cana cu apa (250ml dar se poate pune si mai multa daca vreti sosul mai subtire)
- o capatana de usturoi
- o lingura de otet
- 100ml de bulion dulce
Incingem uleiul si prajim pulpele de pui. Dupa ce s-au rumenit bine pe toate partile, le scoatem si le tinem la cald. Apoi in uleiul in care s-a prajit carnea, calim morcovul si ceapa, taiate foarte marunt, eu le-am blenduit. Dupa ce se sticlesc putin, punem faina, amestecam bine fara a lua oala de pe foc, apoi stingem cu apa si bulion. Lasam sosul sa fiarba aproximativ 15 minute la foc mediu, pana se ingroasa de consistenta dorita. Daca devine prea gros, mai puneti putina apa. Daca e prea subtire, suplimentati cu o lingurita de faina. Punem apoi si carnea in sos, pisam usturoiul si le mai lasam sa fiarba impreuna 10 minute la foc mic. In mod traditional, ostropelul se serveste cu garnitura de cartofi natur si patrunjel verde presarat deasupra. Cel putin asa zice maestrul Colea, si il cred pe cuvant.



gaya87
Postat pe 16 Mai 2009 20:26
De la: gaya87, la data 2009-05-16 20:26:32salve nu numai k devin sotie mie imi place s gatesc cand nu am c face,da nu imi iese intotdeauna da incerc mmm...
OSTROPEL DE PUI

Ingrediente:
- 8 pulpe de pui
- un morcov
- o ceapa
- 100ml de ulei
- 2-3 linguri de faina
- o cana cu apa (250ml dar se poate pune si mai multa daca vreti sosul mai subtire)
- o capatana de usturoi
- o lingura de otet
- 100ml de bulion dulce
Incingem uleiul si prajim pulpele de pui. Dupa ce s-au rumenit bine pe toate partile, le scoatem si le tinem la cald. Apoi in uleiul in care s-a prajit carnea, calim morcovul si ceapa, taiate foarte marunt, eu le-am blenduit. Dupa ce se sticlesc putin, punem faina, amestecam bine fara a lua oala de pe foc, apoi stingem cu apa si bulion. Lasam sosul sa fiarba aproximativ 15 minute la foc mediu, pana se ingroasa de consistenta dorita. Daca devine prea gros, mai puneti putina apa. Daca e prea subtire, suplimentati cu o lingurita de faina. Punem apoi si carnea in sos, pisam usturoiul si le mai lasam sa fiarba impreuna 10 minute la foc mic. In mod traditional, ostropelul se serveste cu garnitura de cartofi natur si patrunjel verde presarat deasupra. Cel putin asa zice maestrul Colea, si il cred pe cuvant.



ostropelul asta este pentru doua persoane?sotului meu nu-i prea place sa manace aceeasi mancare de 2 ori
mihaelaonu
Postat pe 16 Mai 2009 22:29
eu am mai intrat pe situ lu teo kichen are multe retete super am facut si eu din ele.pop
gaya87
Postat pe 18 Mai 2009 09:57
De la: mihaelaonu, la data 2009-05-16 22:29:14
De la: gaya87, la data 2009-05-16 20:26:32salve nu numai k devin sotie mie imi place s gatesc cand nu am c face,da nu imi iese intotdeauna da incerc mmm...
OSTROPEL DE PUI

Ingrediente:
- 8 pulpe de pui
- un morcov
- o ceapa
- 100ml de ulei
- 2-3 linguri de faina
- o cana cu apa (250ml dar se poate pune si mai multa daca vreti sosul mai subtire)
- o capatana de usturoi
- o lingura de otet
- 100ml de bulion dulce
Incingem uleiul si prajim pulpele de pui. Dupa ce s-au rumenit bine pe toate partile, le scoatem si le tinem la cald. Apoi in uleiul in care s-a prajit carnea, calim morcovul si ceapa, taiate foarte marunt, eu le-am blenduit. Dupa ce se sticlesc putin, punem faina, amestecam bine fara a lua oala de pe foc, apoi stingem cu apa si bulion. Lasam sosul sa fiarba aproximativ 15 minute la foc mediu, pana se ingroasa de consistenta dorita. Daca devine prea gros, mai puneti putina apa. Daca e prea subtire, suplimentati cu o lingurita de faina. Punem apoi si carnea in sos, pisam usturoiul si le mai lasam sa fiarba impreuna 10 minute la foc mic. In mod traditional, ostropelul se serveste cu garnitura de cartofi natur si patrunjel verde presarat deasupra. Cel putin asa zice maestrul Colea, si il cred pe cuvant.



ostropelul asta este pentru doua persoane?sotului meu nu-i prea place sa manace aceeasi mancare de 2 ori


cam mofturos sotul tau, cum il inveti asa il ai, eu una cred ca as face cu, capu ar tb sa gatesc in fiecare zi.......

ma intreb el ce ifose iti face tie, ca ar tb sa fie inzecite
laura02maria
Postat pe 18 Mai 2009 11:51
Hmm... eu sunt mai norocoasa. Viitorului meu sot nu ii plac sarmalele, ardeii umpluti, ciorbele clasice,deci e SUPER ! Ma bucur ca nu voi fi nevoita sa stau sa impaturesc sarmalute in foi de vitza In schimb, ii plac fooarte mult ciorba radauteana, care imi iese super( Slava Domnului )si pulpele la gratar( ar manca non stop din astea- bine ca is cat de cat mai sanatoase fata de cele prajite in ulei). Ii mai plac fructele de mare- astea le luam din carrefour si apoi le preparam acasa- surimi, calamari, pastrama de rechin & CO. Mai greu e in post, dar daca mai caut pe net cate o reteta si mai bag si cate ceva de la mine, e ok.

wmarsew
Postat pe 26 August 2009 11:01
sarmale?
carla_cra
Postat pe 31 Martie 2010 21:29
buna fetele! marea mea pasiune este GATITUL! as putea sa stau in bucatarie 12 ore pe zi:)))) viitorul meu sotiorash zice ca e un noroc..(suntem impreuna de 5 ani si in primul an a pus pe el 15 kg=))

meniu de azi a fost:
-ciorba de perisoare cu bors
-conopida si brocoli in sos alb,gratinate si cu gratarel
-tiramisu
recunosc am fost libera si am avut timp sa gatesc
chetegalina
Postat pe 9 Aprilie 2010 02:12
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FORMATIA VIS 6 De la: FORMATIAVIS 7 Ianuarie 2013 15:06
corecturi poze 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:00
Masina Mireasa, Masina Mire, Limuzina Nunta 3 De la: cj25har 17 Iunie 2010 03:27
vand rochita de mireasa 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:24
FORMATIA VIS --- NUNTA DE VIS 4 De la: FORMATIAVIS 7 Ianuarie 2013 15:28