Setari Cookie-uri

iubire

Buna fetelor, am reusit sa mai intru si eu pe aici. As vrea sa va povestesc o situatie sa va da-ti cu parerea va rog.
Un el si o ea (x el y ea) se intalnesc la un moment dat in viata. La inceput e totul ok, dar dupa ceva vreme x se indragosteste de y. Ii spune acest lucru. Y nu prea crede simte ca ceva este in neregula. Vin sarbatorile, se petrec frumos si a treia zi de craciun y primeste un telefon de la sotia lui x, care mai spune ca are si 2 copii acasa. Se sparge buba se afla acel ceva "ce nu este in regula" si pe care il presimtea y. Stupoare, lamentari, plansete etc. Intre timp incepe si Y sa aibe sentimente pentru x. Dupa aceasta intamplare fac chiar si revelionul impreuna. X spune ca nu o iubeste pe sotie si i-a povestit de y. Nu sunt casatoriti legal ci stau impreuna de 7 ani. X o cere de sotie pe y de revelion. Care ar fi decizia cea mai buna care se impune in aceasta situtie? Cineva va suferi cu siguranta....
Va pup
mgmm
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:58
buna! in primul rand de ce x a mintit-o pe y? e foarte important,indiferent ce trecut ai avea, sa fii sincer cu persoana pe care spui ca o iubesti si tii la ea! daca y e genu de persoana care ar accepta asa ceva ,adica sa destrame o casnicie care nu se stie dc era fericita sau nu,si sa lase doi copii...ar treb sa se gandeasca la ea...dc va vrea sa-si intemeieze o familie deodata ce a cerut-o de nevasta...sa nu pateasca acelasi lucru..sa ramana cu 2 sau poate 3 copii...lupu isi schimba paru da'naravu nu!
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:07
X nu i-a spus acest aspect lui y deoarece era constient ca o va pierde si nu ar fi dorit sa fie nici unul din ei suparati de sarbatori. I-ar fi spus dupa sarbatori cand s-ar fi intors de la revelion acasa.
Dilema mare este cu privire la cei doi copii in primul rand.
E foarte complicat
Sentimente de ambele parti, copii etc e greu
mgmm
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:16
parerea mea e ca unele lucruri de fapt marea majoritate are trebui spuse la timpul lor.deci,foarte important,daca nu exista sinceritate ,nu exista relatie! nici o femeie nu ar treb sa accepte sa fie mintita,nici macar ca sa treaca sarbatorile trbuiesc spuse lucr pe nume! poate y sa ia leg cu sotia lui sau ma rog ,ziceai ca nus casatoriti legal,si sa lamureasca situatie,dc se inteleg,dc nu ,de ce,dc da,de ce cauta el alta...sa se lamureasca y ce fel de om e x de la tipa cu care are 2 copii,sigur stie ce spune!
sweet_lala_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:23
da asa e lucrurile trebuiesc spuse la timpul lor.Oricum y nu mai are incredere in x.X sta cu sotia pentru ca au 2 copii. Y nu crede ca va renunta la copii.Chiar daca el vb tot timpul la telefon cu y, chiar si daca sotia este acasa. Sotia i-a spus lui y ca stie ca nu o mai iubeste si ca sotul i-a vorbit de y. Si de aceea apreferat sa petreaca sarbatorile cu y pentru ca nu mai are nici o treaba cu sotia. In fine incurcate sunt caile domnului. Y nu stie ce sa mai creada. E dureros.
mgmm
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:35
De la: sweet_lala, la data 2009-01-12 12:23:08parerea mea e ca unele lucruri de fapt marea majoritate are trebui spuse la timpul lor.deci,foarte important,daca nu exista sinceritate ,nu exista relatie! nici o femeie nu ar treb sa accepte sa fie mintita,nici macar ca sa treaca sarbatorile trbuiesc spuse lucr pe nume! poate y sa ia leg cu sotia lui sau ma rog ,ziceai ca nus casatoriti legal,si sa lamureasca situatie,dc se inteleg,dc nu ,de ce,dc da,de ce cauta el alta...sa se lamureasca y ce fel de om e x de la tipa cu care are 2 copii,sigur stie ce spune!
de acord cu tine.Si asta cu iti spuneam dupa "pura vrajala", nu spun nimic pana nu sunt prinsi cu mata in sac, poate nici atunci.Sorry dar dinafara chiar asa se vad lucrurile, probabil cand tu esti implicat nu poti fi obiectiv.
alina
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:03
Salut as dori sa va impartasesc si voua povestea mea sper sami dati un sfat bun!!!!! As dori sa ma intilnesc daR NUSTIU PARCA NU SUBT SIGURA CA AS PUTEA FACE ASTA ADEVARUL E CA SUNT RUSINOASA SI DE ASTA NUSTIU SI NU POT SA IAU O DECIZIE CE MA SFATUITI????? E BUNE SA TE INTILNESTI????
Taniusic
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:53
De la: Taniusic, la data 2009-09-14 17:53:55Salut as dori sa va impartasesc si voua povestea mea sper sami dati un sfat bun!!!!! As dori sa ma intilnesc daR NUSTIU PARCA NU SUBT SIGURA CA AS PUTEA FACE ASTA ADEVARUL E CA SUNT RUSINOASA SI DE ASTA NUSTIU SI NU POT SA IAU O DECIZIE CE MA SFATUITI????? E BUNE SA TE INTILNESTI????


eu zic sa mai inveti limba romana mai intai
alina
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:17
De la: Taniusic, la data 2009-09-14 17:53:55Salut as dori sa va impartasesc si voua povestea mea sper sami dati un sfat bun!!!!! As dori sa ma intilnesc daR NUSTIU PARCA NU SUBT SIGURA CA AS PUTEA FACE ASTA ADEVARUL E CA SUNT RUSINOASA SI DE ASTA NUSTIU SI NU POT SA IAU O DECIZIE CE MA SFATUITI????? E BUNE SA TE INTILNESTI????


incerc sa imi dau seama ce ai vrut sa spui . ti-am vizitat profilul si din pozele puse eu nu-ti dau mai mult de 14-15 maxim 16 ani.
stai linistita ca rusinea dispare cand ai alaturi o persoana care sa te faca sa te simti bine in pielea ta si sa nu te faca sa te rusinezi.
la fel de rusinoasa am fost si eu, roseam de la o simpla discutie cu un baiat
carmela_grace
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:27
finalul fetelor s-au despartit.
mgmm
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:06
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:44
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:44
: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:47
Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000
eunescu09_condo
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:35
nu stiu daca e vorba de tine sau de vreo prietena...parerea mea y sa stea linistita in banca ei.daca nu sta de vorba cu "sotia" sau concubina si aceasta sa confirme varianta "lui" sa nu se inhame la un drum care e posibil sa nu aibe nici un capat sau sa sparga o familie degeaba.o seara buna
alecsa_alecsandra
Postat pe 8 Februarie 2010 02:31
SFATUL MEU ESTE SA FUGI CAT POTI.NU VEI FI NICIODATA FERICITA LANGA UN BARBAT CARE A MAI FOST CASATORIT, INDIFERENT CAT DE MUL SPUNE EL CA TE IUBESTE.
simonamasa87
Postat pe 1 Martie 2010 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
patrecerea burlacitelor 4 De la: laura_irina 16 Septembrie 2010 10:26
Imortalizeazã momentele plãcute alãturi de cei dragi 1 De la: shrekutza 19 Februarie 2012 15:45
Marturii de nunta-miniaturi venetiene 1 De la: ElvenDesign 10 Ianuarie 2011 21:19
violenta in familie 15 De la: chetegalina 1 Iulie 2010 22:58
AJUTATI-MA CU SFATURI;PARERI 15 De la: chetegalina 14 Iulie 2010 05:06