Setari Cookie-uri

NU am incredere in el...desi el face tot posibilul sa am!

Suntem de 7 ani si 3 luni si pot spune ca am mereu sentimentul ca ma inseala, nu am avut incidente de acest gen, nu l-am prins, nu am aflat, nimeni nu mi-a spus ca l-ar fi vazut cu vreuna si totusi sentimentul persista...Sa fie acest sentiment de la mama care mi-a implementat sa nu am incredere in nici un barbat???
my_chocolat
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:54
Exista o posibilitate... De multe ori suntem influentati de cei dragi, de viata lor, de dramele lor.

Ce-ar fi sa incerci sa-i scoti asta din minte si sa te bucuri de relatia ta. Nu stiu ce-mi va rezerva viitorul, tot ce am acum este prezentul pe care vreau sa-l traiesc la maxim. Ce sens are sa-mi fac griji, sa tes scenarii?

Elibereaza-ti mintea si savureaza orice clipa si bucura-te chiar si de cele mai neinsemnate lucruri.
fantome
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:11
eu cred ca fiecare femeie se teme in adancul sufletului de asta,si de cele mai multe ori nu poti scapa de acest sentiment oricine orice ar spune.si eu am temerile mele dar te sfatuiesc sa nu ii areti lui astfel de temeri pt ca sigur nu i-ar placa si chiar e posibil sa stricati o relatie frumoasa.atata timp cat totul e bine intre voi nu cred ca e cazul sa iti fie frica.eu cred ca trebuie sa se simta o diferenta daca te inseala..daca totul e la fel ai incredere..asta fac si eu,ma straduiesc cat mai mult sa nu se simta nici el prost si nici eu
cheregi_andreea
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:38
cred ca neincrederea este de fapt rodul stropului de gelozie intalnit la majoritatea dintre noi. parerea mea e ca ar trebui sa avem in primul rand incredere in noi si sa facem tot ce ne sta in putere pt ca relatia de cuplu pe care o avem sa fie cat mai frumoasa.
recititi sfatul lui Fantome...daca-l veti urma, n-aveti cum sa nu fiti fericite. fiecare clipa trebuie traita la maxim si acordati atentie celor mai mici detalii...intaresc spusele tale, Fantome pt ca sunt purul adevar! sotul tau e un norocos, si-a ales o sotie inteligenta!
raly_uca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:48
Eu aveam o incredere oarba in el,as fi jurat ca nu va face ceva sa ma raneasca. Chiar daca glumea cu femeile, incercam sa ma conving ca nu-i nimic.El imi spunea mereu ca nu inseamna nimic nici una pt el, doar eu.Nici fetele de pe net cu care conversa nu insemnau nimic.Ma lasam convinsa.I-am dat voie sa iasa seara cu prietenii, chiar daca eu ramaneam in casa cu copilul nostru de 1 an.Vroiam sa evit reprosul ca sunt de moda veche.Pana intr-o seara cand am gasit un mesal de dragoste pe telefon de la o femeie.In seara acea a sunat telefonul la 21,30 si el a sarit ars sa iasa...Erau prietenii care il invitau la biliard. Am simtit ca e minciuna, de acea am controlat telefonul.Femeia a confirmat, el a confirmat, dar a grasit doar.Eu am grasit, cu increderea mea oarba, cu bunatatea de care a profitat.Atentie,deci, la iubirea pe care o aveti langa voi!
anisoarapuiu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:25
Multumesc, Raly_Uca.

Anisoara, cateodata, oricat efort am depune, lucrurile urate se pot intampla. Imi pare rau...
fantome
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:23
anisoara, mai esti cu el?
123girl
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:03
asa e...ai dreptate...nici o femeie sau asa zisa amica nu e mai importanta.Asa spun ei! Dar te trezesti ca nu e tocmai asa cum spun ei.Stii ce mai mira la tipul asta de barbati! In fata noastra au o mandrie si un orgoliu si au mereu cate ceva important de facut iar in fata "prietenelor" au timp berechet.Ba chiar gasesc si respect pt ele ...pt ca saracele femei is singure,neajutorate si ei se transforma in doctori.De ce o fac?Pt ca aceasta categorie de barbati nu merita sa fie respectati si iubiti.Are cineva o alta explicatie? Chiar vreau sa o aud!
Concluzia pt dvs domnelor! Mai rarut cu sinceritatea si increderea in ei! Nu merita!
dara_miki
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:21
De la: laurika, la data 2009-01-11 10:54:44Suntem de 7 ani si 3 luni si pot spune ca am mereu sentimentul ca ma inseala, nu am avut incidente de acest gen, nu l-am prins, nu am aflat, nimeni nu mi-a spus ca l-ar fi vazut cu vreuna si totusi sentimentul persista...Sa fie acest sentiment de la mama care mi-a implementat sa nu am incredere in nici un barbat???

Undeva in adancul sufletului fiecare ne gandim din cand in cand la asta.
Dar e important sa fie doar din cand in cand, si doar un gand trecator, nu o temere care sa te strseze neincetat si sa-ti schimbe complet viata de zi cu zi.
Incearca sa te detasezi putin si sa te gandesti de unde vine: de la sfaturile mamei, de la purtarea lui, din ceea ce-ti spune el, sau dintr-o eventuala frustrare a ta sau mai bine zis neincredere in tine.
Determinand corect cauza vie gasi si solutia; alt barbat sau mai multa munca de convingere cu tine insati.
Pupici!
bastiuta
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:35
Eu nu inteleg cum este cu cardurile astea la banca.
Am descoperit recent la el o cartela de BRD Vocalis pe care apare un CNP care nu e al meu si deasemenea CNP asta de tipa si pe o cartela la CEC bank mastercard , pentru credite, aici avem noi credit la banca, dar nu inteleg ce cauta CNP asta pe verso?? cine ma lamureste
grace001224
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:43
Hmmm... mare atentie!
Sa n-o fi dat-o omu-n fraude.
Nu mi se pare ok sa detina date private ale altor persoane (CNP-ul in acest caz).
Cel mai bine te vor lamuri cei de la bancile carora le apartin.

cameliagiurgiu
Postat pe 21 August 2009 06:53
sigur ceva nu e in ordine...trebuie neaparat sa faci ceva sa afli ce e cu datele pe care el le are
grace004344
Postat pe 21 August 2009 07:39
cu siguranta l ai iertat...dar locul ce l avea...acum nu l mai are...zic io...
De la: anisoara_puiu, la data 2009-01-30 14:25:11Eu aveam o incredere oarba in el,as fi jurat ca nu va face ceva sa ma raneasca. Chiar daca glumea cu femeile, incercam sa ma conving ca nu-i nimic.El imi spunea mereu ca nu inseamna nimic nici una pt el, doar eu.Nici fetele de pe net cu care conversa nu insemnau nimic.Ma lasam convinsa.I-am dat voie sa iasa seara cu prietenii, chiar daca eu ramaneam in casa cu copilul nostru de 1 an.Vroiam sa evit reprosul ca sunt de moda veche.Pana intr-o seara cand am gasit un mesal de dragoste pe telefon de la o femeie.In seara acea a sunat telefonul la 21,30 si el a sarit ars sa iasa...Erau prietenii care il invitau la biliard. Am simtit ca e minciuna, de acea am controlat telefonul.Femeia a confirmat, el a confirmat, dar a grasit doar.Eu am grasit, cu increderea mea oarba, cu bunatatea de care a profitat.Atentie,deci, la iubirea pe care o aveti langa voi!
123girl
Postat pe 21 August 2009 10:46
am si eu o povestioara sa va spun.sunt cununata la primarie de aproape un an.nunta va avea loc in octombrie anul acesta(daca va mai avea loc)inainte sa ne cununam am ramas insarcinata....vrute si nevrute ,sa nu zica lumea ca fac copil din flori mam cununam,nu ca as fii vrut intr-adevar.si acum sincer in pare nespus de rau.mam ales cu un sot bataus,mincinos,care ma injura la fiecare pas,si pe fetitza la fel(are 7 luni fetitza)si mai rau nu ma mi lasa sa merg la parinti si ma injura de ei tot timpul,nu ma lasa sa ma intalnesc cu sora mea.si am o banuiala ca are pe alta,dar nu va recunoaste niciodata si sunt constienta,si mam hotarat sa tin un post si niste rugaciuni pt familia mea ca nu ne mai intelegem de nici o culoare,mai ales ca stam la parintii lui.si pe deasupra miam gasit o broasca intro punga cu hainele fetitei..mi se pare ciudat.si simt ca si el cam vrea sa dea la intors cu nunta dar nu spune,poate ii e groaza ca pregatirile sunt aproape toate gata.
didianita
Postat pe 22 August 2009 12:47
asta e numai o parte din povestea mea......si tot stau in cumpana si nu stiu ce sa fac....dar sper ca Domnul imi va da puterea necesara sa ales calea cea buna
didianita
Postat pe 22 August 2009 12:49
De la: didianita, la data 2009-08-22 12:49:33asta e numai o parte din povestea mea......si tot stau in cumpana si nu stiu ce sa fac....dar sper ca Domnul imi va da puterea necesara sa ales calea cea buna
daca acum e asa dar dupa citiva ani?....imi pare rau pt tine dar nu se merita sa stai sa suferi,tineretea nu ti/o mai da nimeni inapoi,nu o irosi inga cineva care nu te merita...
irinnaioanna
Postat pe 22 August 2009 14:59
imi pare sincer rau pt tine si ma doare ca sunt astfel de oameni pe acest pamant...te rog din suflet ia-ti fetita si pleaca d-acolo fara sa te mai uiti in urma.nu se merita sa stai cu un animal ca asta care a ajuns sa-si injure si propriul copil.te pup dulce si ai grija de tine
grace004344
Postat pe 22 August 2009 15:13
De la: didianita, la data 2009-08-22 12:47:01am si eu o povestioara sa va spun.sunt cununata la primarie de aproape un an.nunta va avea loc in octombrie anul acesta(daca va mai avea loc)inainte sa ne cununam am ramas insarcinata....vrute si nevrute ,sa nu zica lumea ca fac copil din flori mam cununam,nu ca as fii vrut intr-adevar.si acum sincer in pare nespus de rau.mam ales cu un sot bataus,mincinos,care ma injura la fiecare pas,si pe fetitza la fel(are 7 luni fetitza)si mai rau nu ma mi lasa sa merg la parinti si ma injura de ei tot timpul,nu ma lasa sa ma intalnesc cu sora mea.si am o banuiala ca are pe alta,dar nu va recunoaste niciodata si sunt constienta,si mam hotarat sa tin un post si niste rugaciuni pt familia mea ca nu ne mai intelegem de nici o culoare,mai ales ca stam la parintii lui.si pe deasupra miam gasit o broasca intro punga cu hainele fetitei..mi se pare ciudat.si simt ca si el cam vrea sa dea la intors cu nunta dar nu spune,poate ii e groaza ca pregatirile sunt aproape toate gata.


Servus.
Nici nu merita sa te gandesti la nunta din moment ce el se poarta cu tine asa. Vrei ca fetita ta sa creasca injurata? Nici nu mai conteaza daca are pe alta.
Nu te poti intoarce la parintii tai?
fantome
Postat pe 23 August 2009 09:26
De la: didianita, la data 2009-08-22 12:47:01am si eu o povestioara sa va spun.sunt cununata la primarie de aproape un an.nunta va avea loc in octombrie anul acesta(daca va mai avea loc)inainte sa ne cununam am ramas insarcinata....vrute si nevrute ,sa nu zica lumea ca fac copil din flori mam cununam,nu ca as fii vrut intr-adevar.si acum sincer in pare nespus de rau.mam ales cu un sot bataus,mincinos,care ma injura la fiecare pas,si pe fetitza la fel(are 7 luni fetitza)si mai rau nu ma mi lasa sa merg la parinti si ma injura de ei tot timpul,nu ma lasa sa ma intalnesc cu sora mea.si am o banuiala ca are pe alta,dar nu va recunoaste niciodata si sunt constienta,si mam hotarat sa tin un post si niste rugaciuni pt familia mea ca nu ne mai intelegem de nici o culoare,mai ales ca stam la parintii lui.si pe deasupra miam gasit o broasca intro punga cu hainele fetitei..mi se pare ciudat.si simt ca si el cam vrea sa dea la intors cu nunta dar nu spune,poate ii e groaza ca pregatirile sunt aproape toate gata.


sunt convinsa ca iti iubesti mult mai mult copilul decat sa il lasi sa traiasca cu un astfel de tata.....daca vrei neaparat sa ramai cu el, mutati-va la voi in casa, nu mai stati cu socrii si cheama un preot de la inceput, sa faceti o sfestanie....ai mult de lucru cu el....mult prea mult.......gandeste-te bine daca merita! poate merita, cine stie?! Dumnezeu sa te ajute!

...............................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=3&art=26
adika_healthy
Postat pe 24 August 2009 13:20
Buna! Ma bag si eu ca musaca-n oala insa am citit ceva ce M-A SHOCAT...si anum epoveste DIDIANITA-ei
"am si eu o povestioara sa va spun.sunt cununata la primarie de aproape un an.nunta va avea loc in octombrie anul acesta(daca va mai avea loc)inainte sa ne cununam am ramas insarcinata....vrute si nevrute ,sa nu zica lumea ca fac copil din flori mam cununam,nu ca as fii vrut intr-adevar.si acum sincer in pare nespus de rau.mam ales cu un sot bataus,mincinos,care ma injura la fiecare pas,si pe fetitza la fel(are 7 luni fetitza)si mai rau nu ma mi lasa sa merg la parinti si ma injura de ei tot timpul,nu ma lasa sa ma intalnesc cu sora mea.si am o banuiala ca are pe alta,dar nu va recunoaste niciodata si sunt constienta,si mam hotarat sa tin un post si niste rugaciuni pt familia mea ca nu ne mai intelegem de nici o culoare,mai ales ca stam la parintii lui.si pe deasupra miam gasit o broasca intro punga cu hainele fetitei..mi se pare ciudat.si simt ca si el cam vrea sa dea la intors cu nunta dar nu spune,poate ii e groaza ca pregatirile sunt aproape toate gata."
Daca e sa fac o asociere intre broasca gasita de tine in hainele fetitei si povestile babelor poate fi vorba de vraji...desi NU CRED IN ELE!!! Toate persoanele intregi la minte iti vor spune "IA-TI INGERASUL SI FUGI!!! NU AVETI CE CAUTA ACOLO SI FERESTE-TE DE EI CAT POTI DE MULT!!!"
El se pare ca e un om (prea mult spus OM) de nimic iar cine ti-a pus broasca iin hainele feteii ar trebui crestat cu lama si pus sare pe ea!!!!!!!!!! Cum Doamne iarta-ma sa faci asa ceva unui copil ? Sa il injuri si sa il maltratezi, mai ales ca e sange din sangele tau !!!
NENOROCII DRACULUI AR TREBUI PUSI LA ZID SI IN FATA LOR UN PLUTON DE EXECUTIE !!!! ANIMALE!!!
Fetelor nu acceptati nici macar o palma de la o palma se va ajunge la mai mult si Doamne fereste si la moarte daca nu la schilodire pe viata!!
Fie-mi cu iertare ptr cuvintele prea putin dure la adresa unor astfel de personaje insa in momentul asta sunt extrem de mahnita!!!
DIDIANITA pleaca de acolo !! Esti inca tanara si itipoti reface viata oricand,gandeste-te daca nu la tin eatunci la bietul copil care va fi traumatizat pe viata ...si ce viata va avea?? Ce viitor ii va oferi?? Ce educatie va avea acest copil?? Chiar vrei sa iti vezi copilul tresarind noaptea in somn sau trezindu-se plangand???
Eu am o matusa care e cam in situatia ta cu 3 fete iar cea mare de 8 ani ne suna din germania in miez de noapte si plange sa sunam pe fix sa se opreasca tacsu din bataia ce i-o da mamasii...Iar cea micuta cat a fost vara asta la noi in Romania se trezea noapte plangand si tipand "nu o mai bate tati !!! te rog din sufletel nu o mai bate pe mami!!!" Dupa portia de bataie masa isi ia fetele in brate si le spune ca "tati va iubeste enorm si voi trebuie sa il iubiti pe tati din tot sufletelul vostru chiar daca pe mine ma bate"...Si acum te intreb eu pe tine DIDIANITA ce vina au copii sa creasca cu asa un animal langa ei ?? Pe nepoatele mele barem tacsu nu le bate chiar le iubeste ...dar la tine pana chiar si copilul il injura si nu poate sa dea in el ca e prea fragil..cand va creste si nu va mai fi asa fragil crezi tu ca il va opri ceva sa nu ii dea bataie??
SUNT EXTREM DE REVOLTATA!! NU AM CUVINTE !!! INSA CU SIGURANTA DACA AS AVEA UN PISTOL SI UN ASTFEL DE OM IN FATA MEA FARA NICI UN DAR SAU POATE I-AS TRAGE UN GLONTE IN CAP
POAT ESE VA CREDE CA INSTIG LA OMOR , NUUUUU!!! INSA SUNT TOTAL IMPOTRIVA VIOLENTEI MAI ALES DUPA CE MI-AM VAZUT NEPOATELE TRAUMATIZATE!!
IERTATI-MA VA ROG !!!
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:30
PS: Mergi la biserica si vorbeste cu preotul duhovnic!!!! Spune-i ce ti se intampla si vorbeste-i si de broasca din hainele copilei !!! Sa nu te puna necuratul sa te duci prin vrajitoare,babe si alt creaturi de genul asta,DOAR PREOTUL te poate sfatui si ajuta in cazul asta !!! Nu stiu de unde esti , insa crd ca te pot ajuta cu cate ceva din domeniul bisericii cu ceva cuostinte !!! Tare mult imi doresc sa afl noutati despre tie!!!
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:38
De la: didianita, la data 2009-08-22 12:47:01am si eu o povestioara sa va spun.sunt cununata la primarie de aproape un an.nunta va avea loc in octombrie anul acesta(daca va mai avea loc)inainte sa ne cununam am ramas insarcinata....vrute si nevrute ,sa nu zica lumea ca fac copil din flori mam cununam,nu ca as fii vrut intr-adevar.si acum sincer in pare nespus de rau.mam ales cu un sot bataus,mincinos,care ma injura la fiecare pas,si pe fetitza la fel(are 7 luni fetitza)si mai rau nu ma mi lasa sa merg la parinti si ma injura de ei tot timpul,nu ma lasa sa ma intalnesc cu sora mea.si am o banuiala ca are pe alta,dar nu va recunoaste niciodata si sunt constienta,si mam hotarat sa tin un post si niste rugaciuni pt familia mea ca nu ne mai intelegem de nici o culoare,mai ales ca stam la parintii lui.si pe deasupra miam gasit o broasca intro punga cu hainele fetitei..mi se pare ciudat.si simt ca si el cam vrea sa dea la intors cu nunta dar nu spune,poate ii e groaza ca pregatirile sunt aproape toate gata.


Imi pare rau s aud asta.....Seamana un pic cu ceea ce am trait eu....
Nu are rost sa te gandesti la o nunta.Nu faci decat sa iti amarasti viata si sa iti prelungesti chinul si mai mult...
Ia fetita cu tine si refa-ti viata , ca nu se merita...Asa am facut si acum ma felicit pt alegerea fracuta...
Fetita mea era micuta cand am divortat...M-am chinuit , am muncit pe branci si nopti nedormite, dar a meritat..
Are 8 ani acum si e o minunatie de copil...Fericita, frumoasa ca o floare si vesela si numai pt asta as mai face odata pasul....
Eu am crescut cu injuraturi si batai si tot tacamul si mi-am jurat ca , copilul meu nu va creste asa....Mi-am tinut promisiunea si nu regret nici macr o secunda pasul facut...
fii tare pt ingerasul tau , capul sus si mergi mai departe.
Trecutul trebuie sa ramana trecut, viitorul este mai important...
Mult noroc si sa-ti traiaasca fetita..
sun_shine
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:54
Buna, eu am intrat aici dupa ce am scris pe google " nu am incredere in el" si realizez ca problema pe care o am eu este minora in comparatie cu ce-am gasit aici... m-am speriat destul de tare:| unii oameni sunt animale, nici nu stiu cum pot fi numiti, regret nespus cele intamplate fetelor si le doresc tot binele din lumea asta pe viitor departe de indivizii aceia. Am vazut ca sunteti femei mature(spre deosebire de mine), va rog, daca s-ar putea sa ma ajutati cu un sfat... Iata cum suna:
Am 18 ani si sunt de 3 luni cu un baiat, la inceput ne-a mers foarte bine, la modul ca vorbeam aproape permanent, este o relatie la distanta din pacate, insa de 2 saptamani lucrurile s-au intors invers, nu mai am incredere in el, mi se pare schimbat, cred ca nu ma mai alinta, nu ma mai cauta la fel de des. El este de la o vreme foarte obosit, lucreaza peste 8 ore, poate ca eu fiind mai mica si neavand de lucru tind sa-l acaparez si el nu poate vorbi cu mine atat de mult. Partea proasta este ca am aratat slabiciune in fata lui si i-am spus ceea ce cred, a zis ca se supara daca ii mai zic asta pentru ca el ma iubeste enorm ... eu incep sa cred ca eu sunt cea care cultiva neincrederea asta. Eu sunt virgina si imi doream ca el sa fie Cel Ales dar am inceput sa dau inapoi:-s. El zice ca imi fac probleme singura, dar oricat m-as stradui tot imi revin gandurile ca nu m-ar mai iubi la fel, el a avut multe relatii serioase chiar de 4 ani, el este primul meu prieten mai special, poate si asta e cauza, eu nestiind cum evolueaza lucurile dupa mai mult timp de relatie( cea mai lunga a mea fusese de 2 luni jumatate). Va cer voua sfatul ca femei mature si cu mai multa experienta, ce sa fac mai ales ca el nu este un baiat rau ci dimpotriva?
fairy_fairy
Postat pe 6 August 2011 12:21
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-06 12:21:58Buna, eu am intrat aici dupa ce am scris pe google " nu am incredere in el" si realizez ca problema pe care o am eu este minora in comparatie cu ce-am gasit aici... m-am speriat destul de tare:| unii oameni sunt animale, nici nu stiu cum pot fi numiti, regret nespus cele intamplate fetelor si le doresc tot binele din lumea asta pe viitor departe de indivizii aceia. Am vazut ca sunteti femei mature(spre deosebire de mine), va rog, daca s-ar putea sa ma ajutati cu un sfat... Iata cum suna:
Am 18 ani si sunt de 3 luni cu un baiat, la inceput ne-a mers foarte bine, la modul ca vorbeam aproape permanent, este o relatie la distanta din pacate, insa de 2 saptamani lucrurile s-au intors invers, nu mai am incredere in el, mi se pare schimbat, cred ca nu ma mai alinta, nu ma mai cauta la fel de des. El este de la o vreme foarte obosit, lucreaza peste 8 ore, poate ca eu fiind mai mica si neavand de lucru tind sa-l acaparez si el nu poate vorbi cu mine atat de mult. Partea proasta este ca am aratat slabiciune in fata lui si i-am spus ceea ce cred, a zis ca se supara daca ii mai zic asta pentru ca el ma iubeste enorm ... eu incep sa cred ca eu sunt cea care cultiva neincrederea asta. Eu sunt virgina si imi doream ca el sa fie Cel Ales dar am inceput sa dau inapoi:-s. El zice ca imi fac probleme singura, dar oricat m-as stradui tot imi revin gandurile ca nu m-ar mai iubi la fel, el a avut multe relatii serioase chiar de 4 ani, el este primul meu prieten mai special, poate si asta e cauza, eu nestiind cum evolueaza lucurile dupa mai mult timp de relatie( cea mai lunga a mea fusese de 2 luni jumatate). Va cer voua sfatul ca femei mature si cu mai multa experienta, ce sa fac mai ales ca el nu este un baiat rau ci dimpotriva?
Parerea mea este sa nu faci nimic,uitate in jurul tau,acasta reprezinta realitatea,nu internetul......ce folos ca iti scrie frumos si cu dulci cuvinte,iar cind va fi poate linga tine se va comporta contrar cuvintelor....sentimentele si faptele reprezinta adevarul iar cuvintele sint cele mai putin demne de incredere.Alegerea e a ta.
lilu_67
Postat pe 6 August 2011 12:56
De la: my_chocolat, la data 2009-01-11 10:54:44Suntem de 7 ani si 3 luni si pot spune ca am mereu sentimentul ca ma inseala, nu am avut incidente de acest gen, nu l-am prins, nu am aflat, nimeni nu mi-a spus ca l-ar fi vazut cu vreuna si totusi sentimentul persista...Sa fie acest sentiment de la mama care mi-a implementat sa nu am incredere in nici un barbat???

este posibil ca acest sentiment impus de mama ta sa te retina....nu trebuie acum sa dam un pronostic,ca te inseala sau nu....este adevarat ca nici incredere oarba nu trebuie sa ai in el,dar nici deloc...incearca sa ii vezi partile bune,sa ii acorzi o doza de incredere,nu te costa nimic daca o faci....
steffy91
Postat pe 6 August 2011 14:10
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 12:56:48
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-06 12:21:58Buna, eu am intrat aici dupa ce am scris pe google " nu am incredere in el" si realizez ca problema pe care o am eu este minora in comparatie cu ce-am gasit aici... m-am speriat destul de tare:| unii oameni sunt animale, nici nu stiu cum pot fi numiti, regret nespus cele intamplate fetelor si le doresc tot binele din lumea asta pe viitor departe de indivizii aceia. Am vazut ca sunteti femei mature(spre deosebire de mine), va rog, daca s-ar putea sa ma ajutati cu un sfat... Iata cum suna:
Am 18 ani si sunt de 3 luni cu un baiat, la inceput ne-a mers foarte bine, la modul ca vorbeam aproape permanent, este o relatie la distanta din pacate, insa de 2 saptamani lucrurile s-au intors invers, nu mai am incredere in el, mi se pare schimbat, cred ca nu ma mai alinta, nu ma mai cauta la fel de des. El este de la o vreme foarte obosit, lucreaza peste 8 ore, poate ca eu fiind mai mica si neavand de lucru tind sa-l acaparez si el nu poate vorbi cu mine atat de mult. Partea proasta este ca am aratat slabiciune in fata lui si i-am spus ceea ce cred, a zis ca se supara daca ii mai zic asta pentru ca el ma iubeste enorm ... eu incep sa cred ca eu sunt cea care cultiva neincrederea asta. Eu sunt virgina si imi doream ca el sa fie Cel Ales dar am inceput sa dau inapoi:-s. El zice ca imi fac probleme singura, dar oricat m-as stradui tot imi revin gandurile ca nu m-ar mai iubi la fel, el a avut multe relatii serioase chiar de 4 ani, el este primul meu prieten mai special, poate si asta e cauza, eu nestiind cum evolueaza lucurile dupa mai mult timp de relatie( cea mai lunga a mea fusese de 2 luni jumatate). Va cer voua sfatul ca femei mature si cu mai multa experienta, ce sa fac mai ales ca el nu este un baiat rau ci dimpotriva?
Parerea mea este sa nu faci nimic,uitate in jurul tau,acasta reprezinta realitatea,nu internetul......ce folos ca iti scrie frumos si cu dulci cuvinte,iar cind va fi poate linga tine se va comporta contrar cuvintelor....sentimentele si faptele reprezinta adevarul iar cuvintele sint cele mai putin demne de incredere.Alegerea e a ta.


pentru ca o femeie sa poata deduce diferenta dintre cuvintele vorbite sau scrise si adevaratele sentimente ale barbatului treuie sa posede o oarecare inteligenta medie macar
e valabil si viceversa!
pickard
Postat pe 6 August 2011 21:08
Parerea mea e ca topicul nu mai merita atentie dupa 2 ani....
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 22:12
De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 22:12:32Parerea mea e ca topicul nu mai merita atentie dupa 2 ani....

niki macar nu am observat asta
steffy91
Postat pe 6 August 2011 23:37
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 12:56:48
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-06 12:21:58Buna, eu am intrat aici dupa ce am scris pe google " nu am incredere in el" si realizez ca problema pe care o am eu este minora in comparatie cu ce-am gasit aici... m-am speriat destul de tare:| unii oameni sunt animale, nici nu stiu cum pot fi numiti, regret nespus cele intamplate fetelor si le doresc tot binele din lumea asta pe viitor departe de indivizii aceia. Am vazut ca sunteti femei mature(spre deosebire de mine), va rog, daca s-ar putea sa ma ajutati cu un sfat... Iata cum suna:
Am 18 ani si sunt de 3 luni cu un baiat, la inceput ne-a mers foarte bine, la modul ca vorbeam aproape permanent, este o relatie la distanta din pacate, insa de 2 saptamani lucrurile s-au intors invers, nu mai am incredere in el, mi se pare schimbat, cred ca nu ma mai alinta, nu ma mai cauta la fel de des. El este de la o vreme foarte obosit, lucreaza peste 8 ore, poate ca eu fiind mai mica si neavand de lucru tind sa-l acaparez si el nu poate vorbi cu mine atat de mult. Partea proasta este ca am aratat slabiciune in fata lui si i-am spus ceea ce cred, a zis ca se supara daca ii mai zic asta pentru ca el ma iubeste enorm ... eu incep sa cred ca eu sunt cea care cultiva neincrederea asta. Eu sunt virgina si imi doream ca el sa fie Cel Ales dar am inceput sa dau inapoi:-s. El zice ca imi fac probleme singura, dar oricat m-as stradui tot imi revin gandurile ca nu m-ar mai iubi la fel, el a avut multe relatii serioase chiar de 4 ani, el este primul meu prieten mai special, poate si asta e cauza, eu nestiind cum evolueaza lucurile dupa mai mult timp de relatie( cea mai lunga a mea fusese de 2 luni jumatate). Va cer voua sfatul ca femei mature si cu mai multa experienta, ce sa fac mai ales ca el nu este un baiat rau ci dimpotriva?
Parerea mea este sa nu faci nimic,uitate in jurul tau,acasta reprezinta realitatea,nu internetul......ce folos ca iti scrie frumos si cu dulci cuvinte,iar cind va fi poate linga tine se va comporta contrar cuvintelor....sentimentele si faptele reprezinta adevarul iar cuvintele sint cele mai putin demne de incredere.Alegerea e a ta.




El este ok si -mi vorbeste frumos si cand nu suntem impreuna si cand suntem , dar eu vreau mai mult parca... am cautat pe net si se pare ca aceasta teama de frica este determinata de o anumita stare de anxietate. Iar am ajuns la net, stiu, dar singura nu gasesc niste raspunsuri... eu acum incerc din toate puterile sa lupt sa nu mai ajung la alte probleme, tin la relatia aceasta enorm. Multulmesc ptr sfat. AA si nu am vazut ca are 2 ani topicul
fairy_fairy
Postat pe 7 August 2011 21:48
Nu vreau sa fiu rautacios si nu ete o regula valabila in orice situatie, dar de obicei cand cineva se straduieste din rasputeri sa-ti castige increderea tocmai atunci este momentul sa n-ai. Prin aceasta manevra persoana care vrea sa te castige fie are vreun interes, fie astfel vrea sa-ti vanda o alta imagine despre sine decat cea care il caracterizeaza cu adevarat.
Gelico
Postat pe 29 August 2011 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Craciun fericit! 18 De la: kkarmen_2006 29 Decembrie 2008 13:52
parintii mei nu dunt de acord cu el! 3 De la: georgy 15 Iulie 2010 15:04
Porumbei pentru nunta Galati, Braila 8 De la: Catalin_Andronache_1 10 Ianuarie 2013 09:58
SA LOCUIM CU PARINTI SAU FARA? 22 De la: raluk4coco_grace 10 August 2015 14:36
Marturii de nunta-miniaturi venetiene 1 De la: ElvenDesign 10 Ianuarie 2011 21:19