Setari Cookie-uri

M-am hotarat sa le fac parintilor mei o surpriza si sa le organizez nunta de aur!!!

De fapt parintii mei implinesc in 2010 pe 8 martie 50 de ani de casnicie. Dar eu, am intrat deja in anul acesta cu gandul sa-i vad sanatosi si sa incep step-by-step, sa ma ocup de organizarea acestui eveniment destul de rar intalnit.
Ce ar trebui sa ma preocupe mai intai????
Cam care sunt traditiile?
in ce consta cununia religioasa????
astept sfaturi de la voi!!!

Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:35
Ce frumos din parte ta...Nu ma pricep sa-ti dau sfaturi referitor la asta..Mergi la un preot si intreaba si iti va spune el cu siguranta..

Despre petrecere cred ca te descurci tu sa o organizezi in functie de gusturile tale si a familiei tale si buget desigur.

Mult succes iti doresc si felicitari parintilor tai pt casnicia asa lunga!!
caurea_grace
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:58
Eu am organizat nunta de argint a parintilor mei in urma cu cativa ani. Le-am cumparat verighete de argint, am invitat prietenii lor vechi, am vorbit cu preotul (este prieten de familie si e acelasi care ne-a cununat si pe noi) care a venit acasa si a facut o cununie.
Totul s-a intamplat pe la spatele lor. Am fost ajutata de prieteni si rude. S-au cam prins in ziua cu pricina pentru ca era agitatia cam mare si pentru ca au sosit si rude din afara orasului dar nu se asteptau la semenea petrecere.
A fost minunat.
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:20
BRAVO! Frumos din partea ta.Le doresc multi ani fericiti,sanatosi!
klarra
Postat pe 15 Februarie 2009 18:08
Vrei neaparat sa le faci o surpiza sau crezi ca le-ar placea si lor sa se implice? Cand lucram la agentia de evenimente a venit un cuplu sa-si ia invitatii pentru nunta de aur! M-au impresionat foarte mult, isi organizau ceva restrans dar cu bun gust si erau foarte incantati!
Parintii mei au avut anul trecut nunta de argint. Stai linistita, e mai putina bataie de cap decat la o nunta normala! Trebuie sa vorbesti la biserica, o sa le trebuiasca niste nasi, lumanari de cununie, buchete pentru doamne, si locul pentru petrecere! La nunta de argint parintii mei si-au facut verighete de aur cu o fasie de argint pe deasupra, la nunta de aur nu stiu daca trebuie sa iti iei alte verighete decat cele de la nunta- nunta.
Lilly_s
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:19

Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Sect. 6 Bucuresti
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000
eunescu09_condo
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Surpriza la nunti , botezuri , onomastici sau diferite evenimente! 7 De la: Vandcostumeorientale 28 Noiembrie 2015 12:59
ce restaurante v-au placut? 113 De la: grace009343 15 Iulie 2010 14:12
obsedata de colegul meu... 56 De la: chetegalina 28 Iulie 2010 13:29
am nevoie de un sfat de o ideie 7 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:21
Vand rochie de mireasa stil REGAL 1 De la: grace006413 17 Noiembrie 2009 13:03