Setari Cookie-uri

Domisoarele de onoare???

Buna, fetelor. As avea si eu o intrebare / nelamurire la voi. Se mai poarta imbracatul domnisoareler de onoare in rochite la fel. eu una as prefera, asortandu-le cu noi, decoratiunile, etc. Am vazut niste rochite superbe, si mie una mi-ar placea...Ce ziceti??
Nefertity
Postat pe 22 Martie 2009 14:10
buna..da se poarta! eu am 5 domnisoare de onoare....le-am zis la toate culoarea..dar sa-si aleaga ele modelul..culoarea sa fie la fel:Pe mai frumos asha si mai deosebit!mult succes
hanamaria2k
Postat pe 22 Martie 2009 15:09
mi-asi dori si eu ca domisoarele de onoare sa se imbrace la fel dar nu la toate le place sau le sta bine in culorile nuntii,deci nu le pot obliga asa ca ma multumesc doar cu faptul ca-si vor face datoria de domisoare de onoare(sper)
mihaelaonu
Postat pe 22 Martie 2009 15:13
normal k dak nu le sta bine nu le poti obliga..k dak nu le placea culoarea..nu le obligam:)..imp. e k le-a placut si o sa fie superb....
hanamaria2k
Postat pe 22 Martie 2009 15:17
Buna fetelor. Am o intrebare pr hanamaria: daca le-ai "impus" culoarea, le platesti si rochiile??? eu nu mi-as permite si din cate stiu, in America, unde se obisnuieste asa mirii platesc costumentatia lor. Mersi
kudika021476
Postat pe 26 Martie 2009 16:09
Buna fetelor! Eu am 5 perechi de dsoare si cavaleri de onoare. Ele au ales culoarea rochitelor (roz), nunta va fi pe roz-rosu, iar eu le-am cumparat materialul si isi vor face singure la croitor rochitele, cum vor ele. Cavalerilor le cumpar cravatele in aceeasi culoare cu rochitele. Pupe
Tassy_grace
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:44
buna..nu le-am impus culoarea...le0am dat o sugestie...k ash vrea culoarea....am ales culoarea..dak ele nu vor..e oki..tot dsoare de onoare sunt indif ce poarta..nu le platesc eu..din fericire au rochii:Pcum am vrut eu:P....si ele au fost de acord..k suntem prietene bune..:P...
hanamaria2k
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:03
Si eu am vrut sa le imbrac la fel - n-au vrut. Apoi am zis aceeasi culoare - tot n-au vrut. Si fiecare au avut fel de fel de motive, desi era vorba de sora mea si prietenele mele cele mai bune, 3 l anumar, nu a cedat nici una.Pana la urma le-am luat un corsaj de floricele mai deosebit fata de florile invitatiilor. Nu te astepta la prea multe...
Alexuta_grace
Postat pe 9 Aprilie 2009 09:53
am avut noroc cu domnisoarele de onoare. au fost 2 prietene de-ale mele. nu le-am impus un model anume de rochie. la inceput m-am consultat cu ele... le-am aratat mai multe modele care mi-au placut mie.. si-au dat si ele cu parerea... am ramas la un model.. si le-am spus clar ca vreau culoarea verde si pantofi negri, iar buchetele vor fi cu flori galbene. au cazut de acord si de data asta; au fost intelegatoarea. si am spus ca nu e neaparat sa fie doua rochii identice. Ca doar nu sunt la gradinita. Asa ca au fost doua rochii verzi, modele asemanatoare. Insa am tinut ca intre domnisoarele mele de oanoare sa existe o anumita asimetrie daca pot sa spun asa. Adica: au fost amandoua brunete, aceeasi inaltime, slabute amandoua, dragute..au stiut sa vorbeasca cu invitatii si pe ele le-am trimis pe la mese, pe la invitati..sa vad daca mai are cineva nevoie de ceva. Ale mele si-au facut datoria. clar. .. Am mai fost la nunti unde una era inalta, alta mai grasa.. si nu dadea deloc bine. Am fost foarte multumita de ele.
lady_me
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:04
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:50
hihihi
domnisoarele de onoare trebuie sa se conformeze amandoua cu rochie exact acelasi model ales de mine si una sa fie roz si alta bleo... am ales un model dragut care sa le placca la amandoua dar... ... care sa nu fie prea sexy si nici prea cool si nici sa nu le scoata in evidenta frumusetea...
domnisoarele de onoare trebuie sa fie cele mai URATE!!! (dar nici chiar monstri sa imi sperie mirele dar sa fie inca cu un motiv mandru ca ma ales
pentru ca pur si simplu mireasa trebuie sa fie in centru atentiei si sa fie cea mai frumoasa nu ele... ele sa astepte pana le vine randu...
Dark_Roxana
Postat pe 22 Mai 2009 21:56
eu o sa fiu D.O. la prietena mea si ne-a spus doar sa alegem noi intre galben si argintiu in rest ne facem cum dorim rochiile si cum ne avantajeaza pe noi.

eu sunt inalta si satena cealalta e mai mica ca mine si bruneta. nu cred ca conteaza asta. conteaza sa iasa nunta bine si sa ne simtim bine.
diana82
Postat pe 27 Mai 2009 17:29
si eu am fost domnisoara de onoare de mai multe ori dar la nicio nunta nu mi s-a spus sa ma imbrac cum vrea mireasa sau mirele....ne-am imbracat fiecare cum am vrut.....cred ca niic nu as fi acceptat sa ma imbrac cum ar fi vrut mirii:).....sau cel putin culorile care le-ar fi ales ei.
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 16 Iunie 2009 09:44
Nu cred ca asta conteaza...sa fie imbracate la fel sau sa aiba rochii identice...puteti sa le deosebiti de restul invitatiilor punandu-le la mana bratari din flori naturale sau facandu-le 2 buchetele de flori...important ca in ziua aia sa va simtiti bine...sa radiati de fericire si sa gustati din fiecare moment!
Cypcip
Postat pe 16 Iunie 2009 10:06
buna fetelor...eu am avut 2 domnisoare de onoarare,sora mea si cea mai buna prietena a mea....eu le-am propus sa aiba rochite la aceeasi culoare,lor li s-a parut interesant si ele si-au ales culoarea,s-au vb si-au ales verde si negru ;fiecare si-a ales in aceasta tonalitate ce le-a stat mai bn,mi-au zis ca vor corsaj din flori galbene..le-am facut si am fost multumite toate trei...si au fost f frumoase amandoua..:D
coffecream
Postat pe 16 Iunie 2009 11:22
Normal si frumos ar fi daca tot i se impune o culoare atunci rochita sa o cumpere mirii deoarece este putin probabil ca se va mai folosi de rochita si alta data si oricum DO trebuie sa isi cumpere si o rochita de schimb nu va sta toata noaptea cu cea de DO, eu la nunta surorii mele am avut rochita la fel cu prietena fratelui mirelui si nu m-a deranjat deloc pt ca am mers pe ideea ca e ziua "cea mare" a surorii mele si trebuie sa fie fericita....ei au cumparat si camasa si cravata pt cavaleri la fel....si s-a vazut ca suntem DO, acum ma duc iar la o nunta si..acelasi lucru..., daca tot iti iei 5 DO ar fi frumos sa se imbrace la fel...si daca nu vor mai renunta la ele sau schimbale...pana la urma e "ziua ta" si tu trebuie sa fi multumita
CASA DE PIATRA!!!
Nicoleta1987
Postat pe 16 Iunie 2009 12:44
da-mi te rog o sugestie de unde as putea achizitiona si eu o rochie de d-soara de onoare intr-o nuanta de verde si la un pret accesibil?
Am nevoie de o rochie lunga si verde dar nu gasesc la un pret normal doar exagerat de scumpe. Ai vreo idee?
mersi
adyna28
Postat pe 16 Iunie 2009 13:04
Eu am 6 domnisoare de onoare de la 4 la 15 ani !

Vor avea toate domnisoarele rochite roz , bineanteles modele diferite! Le-am cumparat materialul si le platesc si croitoreasa!
Oricum vor fi superbe toate 6 si le voi lua cu mine in masina in ziua nuntii
florance83
Postat pe 16 Iunie 2009 15:23
De la: florance83, la data 2009-06-16 15:23:56Eu am 6 domnisoare de onoare de la 4 la 15 ani !

Vor avea toate domnisoarele rochite roz , bineanteles modele diferite! Le-am cumparat materialul si le platesc si croitoreasa!
Oricum vor fi superbe toate 6 si le voi lua cu mine in masina in ziua nuntii

da mi se pare corect daca la cumperi tu rochitele dar sincer nu cred ca vor incape toate cu tine in masina ...oricum casa de piatra
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 16 Iunie 2009 17:23
Din fericire pt mine si mie si celeilalte domnisoare de onoare ne-a placut acelasi model. Asa ca vom fi in rochite de voal galben si acelasi model. O data e nunta prietenei noastre si ar fi fost urat sa zicem ca nu vrem rochita pe culoare aceea (oricum eu am o obsesie cu galben si am picat la tanc ).
diana82
Postat pe 16 Iunie 2009 17:35
iti pot recomanda un site unde gasesti rochite la preturi accesibile si frumoase.....livrarea este rapida prin curier si cel mai inportant e ca sunt seriosi, eu si prietenele mele am facut nenumarate comenzi pt rochite de club, jeansi bluzite si altele si nu am avut probleme cu ei www.starshiners.ro rochita mea de DO a costat 200 lei....in curand voi merge sa aleg alta pt alta nunta de 150 lei...acesta este bugetul....ma incadrez.... spor
Nicoleta1987
Postat pe 16 Iunie 2009 20:01
De la: ancutzicabenciuciuca, la data 2009-06-16 17:23:19
De la: florance83, la data 2009-06-16 15:23:56Eu am 6 domnisoare de onoare de la 4 la 15 ani !

Vor avea toate domnisoarele rochite roz , bineanteles modele diferite! Le-am cumparat materialul si le platesc si croitoreasa!
Oricum vor fi superbe toate 6 si le voi lua cu mine in masina in ziua nuntii

da mi se pare corect daca la cumperi tu rochitele dar sincer nu cred ca vor incape toate cu tine in masina ...oricum casa de piatra
grace002064
Postat pe 16 Iunie 2009 23:41
Eu nu am decat o domnisoara si un cavaler...Am o multime de veri si verisoare, dar m-am gandit ca nu am ce sa fac cu toti/toate ,asa ca am ales una,verisoara necunoscuta de celelalte,si un var la fel de misterios...si sper sa rezolv problema...ca altfel
grace000248
Postat pe 17 Iunie 2009 22:31
unde se pot gasi corsajele de la mina do. si cam cit costa.
grace003710
Postat pe 30 Iunie 2009 09:38
De la: Nefertity, la data 2009-03-22 14:10:29Buna, fetelor. As avea si eu o intrebare / nelamurire la voi. Se mai poarta imbracatul domnisoareler de onoare in rochite la fel. eu una as prefera, asortandu-le cu noi, decoratiunile, etc. Am vazut niste rochite superbe, si mie una mi-ar placea...Ce ziceti??


nu te costa mult?
plus depinde cum ai nunta...daca e o nunta bogata , atunci da bine ideea ta....
adika_healthy
Postat pe 30 Iunie 2009 09:48
problema mea e ca eu nu stiu p cine sa pun d.o ...prietena mea cea mai buna e casatorita iar alta dintre prietene o sa imi fie nasa ...cu celellate nu am prea pastrat legatura ...din pacate ...am plecat din tara ...m dus-o mai greu in primul an ...nu am putut sa le sun si acum se simte distanta dintre noi....cu cine am mai vb (pt ca ne sunau ...trimiteau msj ...p mess)sunt 2 prietene bune ale iubitului meu ...si eu ma inteleg destul de bine cu ele ...ma gandeam sa le cer lor acest favor...nush ce sa zic ....astept sfaturii...multumesc ...o zi buna
sweetcrazy
Postat pe 23 Iulie 2009 19:00
care sunt "datoriile" de domnisoara d eonoare?
getfit_miki
Postat pe 7 Ianuarie 2010 07:27
eu nu am sa imi imbrac domnisoarele de onoare in "uniforma"

sincer...nici mie nu mi-ar placea ca la nunta prietenelor mele sa diu silita sa port o anumita rochie...

o sa fie imbracate in rochiile lor si o sa ma ajute oricum.

ma bate gandul sa le fac niste buchetele frumoase din lalele proaspete si frumos colorate in nuanta hainelor lor :) pinse cu o panglica...ma gandesc ca asa ar fi mult mai frumos...si mai practic si pentru ele.
iulik_flore
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:42
buna! eu voi avea 10 domnisoare de onoare si 10 cavaleri:D mi-am dorit din tot sufletul sa-mi fie alaturi pritenele mele si nu am putut sa fac difernte intre ele asa ca le-ma ales pe toate:) initial am vrut acelasi model la toate rochitele:) dar ziceau ca nu la toate le place acelasi model si sa le inteleg! si le-am inteles pentru ca nu vor sa le platesc eu, dar cred ca pana la urma le cumpar materialul:D asa ca am ajus la un comun acord: aceeasi culoare(nu cu nuante diferite, acelasi material), lungi, si fara modele si paiete sau chesti de genu asta pe ele! le voi pune un buchetele pe mana fiecareia, iar la baieti cate un trandafir in piept!
eu una, sicer, consider ca e foarte frumos ca toate domnisoarele sa fie in aceeasi culoare(culoarea nunti), deoarece in asa fel se pot diferentia in toata nunta! oricum domnisoarele de onoare au mai multe responsabilitati la nunta: sa fie alaturi de mireasa innainte dew nunta. sa ii organizeze petrecerea burlacelor etc etc. oricum eu vreau sa le fac sa se simta importante la nunta si ele la randul lor vor sa ma faca pe mine sa ma simt bine
chetegalina
Postat pe 21 Martie 2010 06:33
Nici eu nu le-am impus sa se imbrace la fel. Poate de multe ori o nuanta nu avantajeaza pe una sau pe cealalta si nu as fi vrut sa se simta nimeni prost
Le-am facut cate un buchetel la fel pentru fiecare. Pana la urma toata lumea sa se simta bine si voi mai mult decat toti!!!
AdyAdriana_grace
Postat pe 22 Martie 2010 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RESTAURANTE 24 De la: 29 Iunie 2013 10:00
AJUTOR!!!Pot face cununia religioasa de 2 ori? 29 De la: vyrtual 5 Ianuarie 2010 20:14
buna fetelor! 1 De la: Hanvi 7 Septembrie 2009 10:00
figurine pentru tort 47 De la: iulika_flore 23 Februarie 2010 23:54
FORMATIE PENTRU NUNTA 1 De la: nicol_eta2008 26 Iulie 2010 19:10