Setari Cookie-uri

Mireasa de doua ori

Servus,
Ma numesc Maria, am cont de ceva vreme pe acest site, am urmarit discutiile dar pana acum nu am scris niciodata.
In acest moment am o problema. Anul trecut am avut programata nunta, dar cu o luna inainte s-a intamplat sa moara mama sotului. Asa ca am facut cununia civila pentru ca trebuia mpreuna sa facem un credit. Am fost sfatuiti sa facem si cununia religiasa pentru ca nu este bine sa intemeiem o familie fara binecuvantare. Nunta propriu-sisa cu ospatul si invitatii am amanat-o cu un an. Adica in august anul acesta. Problema mea este ca nu stiu ce sa port, intrucat m-am imbracat odata in rochie alba. Si se zice ca aduce ghinion sa te imbraci mireasa de doua ori. Astet ceva sugestii de la voi. Va multumesc anticipat.
Magg
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:35
De la: Magg, la data 2009-01-20 20:35:25Servus,
Ma numesc Maria, am cont de ceva vreme pe acest site, am urmarit discutiile dar pana acum nu am scris niciodata.
In acest moment am o problema. Anul trecut am avut programata nunta, dar cu o luna inainte s-a intamplat sa moara mama sotului. Asa ca am facut cununia civila pentru ca trebuia mpreuna sa facem un credit. Am fost sfatuiti sa facem si cununia religiasa pentru ca nu este bine sa intemeiem o familie fara binecuvantare. Nunta propriu-sisa cu ospatul si invitatii am amanat-o cu un an. Adica in august anul acesta. Problema mea este ca nu stiu ce sa port, intrucat m-am imbracat odata in rochie alba. Si se zice ca aduce ghinion sa te imbraci mireasa de doua ori. Astet ceva sugestii de la voi. Va multumesc anticipat.

Chestia cu ghinionul.....nu prea sunt eu de acord cu superstitiile.
Eu zic sa vb in primul rand cu sotul tau pt k e cel mai in masura sa-ti spuna cum si-ar dori sa te vada.
Pe de alta parte depinde f mult si de cata lume a venit la cununia voastra religioasa. Daca ai avut mai multi invitati, cam toti dintre cei mai importanti si deja te-au vazut mireasa poti alege sa porti o alta rochie. Daca din contra ati facut cuninia f restransa, cred k multe dintre rudele si prietenele tale si-ar dori sa te vada mireasa si atunci ar fi nimerit sa porti din nou rochia alba.
Nu in cele din urma tine cont de ceeea ce-ti doresti tu si de ceea ce-ti spune sufletul tau, daca tu iti doresti s-o imbraci k sa te simti intr-adevar mireasa go for it ! daca din contra crezi k te-ai simti usor jenata alege alta rochie, eventual tot asa mai deosebita, fastuoasa, dar crem, bej sau alta culoare fff deschisa.
bastiuta
Postat pe 3 Februarie 2009 12:49
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:50
poti alege si o alta culoare pt rochia de mireasa.eu de ex am avut bleu.si acum o pot folosi ca rochie de seara
juganarumr_grace
Postat pe 15 Iunie 2009 06:42
Care femeie nu doreste sa fie imbracata mireasa in noaptea nuntii? Care femeie nu doreste ca dimineata dupa nunta sa nu fie dezbracata de catre mire cu multe mangaieri si saruturi? Nu iti doresti sa faci dragoste imbracata in rochia de mireasa?
vasile_anastase
Postat pe 15 Iunie 2009 10:09
De la: Magg, la data 2009-01-20 20:35:25Servus,
Ma numesc Maria, am cont de ceva vreme pe acest site, am urmarit discutiile dar pana acum nu am scris niciodata.
In acest moment am o problema. Anul trecut am avut programata nunta, dar cu o luna inainte s-a intamplat sa moara mama sotului. Asa ca am facut cununia civila pentru ca trebuia mpreuna sa facem un credit. Am fost sfatuiti sa facem si cununia religiasa pentru ca nu este bine sa intemeiem o familie fara binecuvantare. Nunta propriu-sisa cu ospatul si invitatii am amanat-o cu un an. Adica in august anul acesta. Problema mea este ca nu stiu ce sa port, intrucat m-am imbracat odata in rochie alba. Si se zice ca aduce ghinion sa te imbraci mireasa de doua ori. Astet ceva sugestii de la voi. Va multumesc anticipat.




ai putea sa iti iei rochioa de mireasa crem, daca esti superstitioasa..
se poarta, si ar putea fi o rezolvare la problema ta! :)
araiya_grace
Postat pe 15 Iunie 2009 11:55
Draga mea.....poti purta o rochitza alba ( dc. nu alb??) gen sarafan sau orice rochie diafana scurta lunga cum vrei tu. Daca ai facut cununia religioasa dupa cum am inteles, nu-ti mai pui pariura ,nu de alta dar te vei simtii si aiurea.....oricum trebuie sa fi unica si vei fi unica pt. ca este petrecerea ta....sa ai o nunta frunoasa
misha35
Postat pe 15 Iunie 2009 19:10
La o doau mea cununie religioasa in loc de coronita mi-am pus floricele in par , fara voal si o rochitza tot alba dar gen sarafan si m-am simtit o mireasa frumoasa si norocoasa.pupici
misha35
Postat pe 15 Iunie 2009 19:12
Draga mea,fiind petrecerea in august poti sa alegi o rochie frumoasa alba ,crem,roz dar model deosebit,vaporoasa,cu o dantela fina sau broderii .Nu pune voal(doar ai facut cununia religioasa),o floare deosebita in par(orhidee) va fi destul,sau chiar trandafiri albi-roz.
Vei arata bine si nici nu vei da motiv de comentarii rautacioase.
Casa de piatra,sanatate di multa iubire !
kudika002769
Postat pe 16 Iunie 2009 08:46
o rochita alba de vara ar fi perfecta...........si flori in par, orhidee ca rezista la caldura din august.........
...............................................................
www.exposhop.ro - concursuri cu multe premii in vacante.........
adika_healthy
Postat pe 16 Iunie 2009 15:06
De la: vasile_anastase, la data 2009-06-15 10:09:29Care femeie nu doreste sa fie imbracata mireasa in noaptea nuntii? Care femeie nu doreste ca dimineata dupa nunta sa nu fie dezbracata de catre mire cu multe mangaieri si saruturi? Nu iti doresti sa faci dragoste imbracata in rochia de mireasa?




Uau ! M-ai dat pe spate....

Super tare... :D mai ales cu dezbracatul cu multe mangaieri si sarutaari.... M-ai facut sa-mi doresc sa fiu mai repedeee mireaasaaa :D
wmarsew
Postat pe 5 August 2009 10:40
of cat stres si cata credinta in superstitie lol
manechinele ca se inbraca pt prezentare ce fac
si nu te mariti cu alt barbat
banui ca tu te gandesti ca ce va spune lumea vecinele tale
prea putin trebuie sa te intereseze
eu am avut anu trecut nunta in romania in 26 septembrie si dupa o saptamana am inbracat iar rochita alba si am facut alte poze cu sotu pt ca atunci nu am fost reusita sa fac poze unde vroiam era graba si ce sa iti spun ca acum sunt in italia cu el si voi inbraca rochita pt a 3 oara pt ca facem poze si cu familia si neamurile lui aici
daca te apuci si crezi in tot ce se spune lol ajungi sa regreti peste 5 ani ca nu ai facut aia ca nu ai avut aia
deci fa ce iti doresti
armonia si fericirea tu o faci tu o construiesti
tu si sotul tau nu o superstitie
eu am citit ca aduce ghinion calele in buchet :))))) lol am avut la cununioe buchet cu cale roze si frezie alba si la nunta in biserica am avut frezie alba cu iedera trandafirasi dinaia micuti albi
of si sunt super ok fericita respectata
am facut totul asa cum am vrut
si ma incanta ideia sa inbrac iar rochita sa fac poze
nu renunta la nimic fa totul asa cum iti doresti
rricarda2003
Postat pe 12 Februarie 2010 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma angajez la antidrog ! 4 De la: alfredodecurtofreco 27 Noiembrie 2010 14:23
buna ziua 1 De la: kudika327962 31 Octombrie 2010 13:34
s-a facut dreptate 3 De la: andreiutu 25 Iunie 2008 20:16
bronzate inainte de nunta :P 25 De la: cevaliber 24 Octombrie 2010 20:56
Unde e locul 6? 1 De la: aly26 24 Iunie 2008 21:42