Setari Cookie-uri

A facut cineva un altfel de nunta?

Adica ma voi casatori, dar nici nu vreau sa aud de rochii albe, voaluri, cate chilograme are tortul, ce pahare folosesc mirii,papusi pe capota, clacxoane si alte n mii de "asa trebuie" obiceiuri. A facut cineva un altfel de nunta?
Nu pot sa-mi imaginez ca ziua nuntii e cea mai importanta din viata femeii! Ca atunci esti cea mai frumoasa, mai fericita....etc.Tocmai de asta aman de ani de zile sa ma casatoresc. Daaaaaar trebuie sa-i multumim si pe parinti, bunici, vecini :( ...Noi ne dorim doar sa mergem la biserica si sa ramanem ...singuri dupa :)).
dack
Postat pe 19 Februarie 2009 07:43
Eu am zis 'da' in septembrie, anul trecut, dupa 11 ani de relatie. Pentru ca, asa cum spui si tu, nu mi-am dorit nunta banala, am facut totul cum mi-a trecut prin cap. In plus, totul s-a pus cap la cap in numai 2 saptamani. Prin urmare, rochia am comandat-o pe net in China, verighetele in Italia, am facut rezervari la un hotel pe o insula in Grecia, am inchiriat un autocar, am imbarcat familie, amici, rubedenii si, intr-o joi seara, am purces la drum Luni la pranz eram inapoi acasa. Totul a fost scurt dar plin de consistenta, nimeni nu stia la ce sa se astepte, asa ca nu a avut nimic de comentat. A fost ca un vis pe care nu esti sigura daca l-ai trait sau nu. Efectul a fost cel scontat. Si ce daca slujba s-a tinut in limba greaca? Si ce daca nu am avut rochie de mireasa traditionala, ci una mai degraba cu model elen antic? Si ce daca el, sotul, nu a purtat costum, ci ie si pantaloni de in? Si ce daca buchetul nu a fost din flori la moda, ci din flori de colt, pentru ca asa am visat de mica? Si ce daca lumanarile nu au fost impopotonate de jerbe de flori, ci simple, albe, elegante? Dupa cum am spus, desi aveam destule guri care sa comenteze, nu am auzit niciuna spunand decat cuvinte de lauda. Asa ca, draga mea, urmeaza-ti visul, oricare ar fi el!!!
SadEdelweiss
Postat pe 5 Martie 2009 10:15


daaaaaaaaaaa...
dack
Postat pe 6 Martie 2009 01:03
Buna :)
Eu intentionez sa fac un altfel de nunta. Suntem deja casatoriti civil(tot intr-un mod mai inedit) si vrem sa facem cununia religioasa intr-un mod foarte simplu. In ziua Z ne vom intalni direct la biserica cu participarea a minimul de persoane: noi, nasii, parintii nostri(4), fratele lui si sora mea impreuna cu perechile(4)...adica 12 cu noi!
Nu suntem inca decisi ce vom face dupa cununiei religioase dar cel mult vom merge sa luam masa la un restaurant dragut. Deci am renuntat la binecunoscuta petrecere de nunta. Mentionez ca am nunta la inceputul lui mai 2009 si sunt foarte relaxata: verighetele si rochita sunt cumparate deja. Mai am foarte putine detalii: hainute de mire, buchete, lumanari :)
Cei drept, au fost si sunt foarte multe presiuni din partea parintilor..care nici acum nu concep ca noi nu vom face NUNTA!..si ca-i facem de ras in fata tuturor rudelor si cunostintelor!

alina_avr
Postat pe 23 Martie 2009 09:47
Da, aveti dreptate fetelor, pentru ce atatea traditii si atatea "trebui sa"? O ceremonie religioasa doar cu persoanele apropiate voua si apoi o cina la un restaurant chinezesc ar putea fi o ideea mai...altfel. Sau o nunta in costume de baie pe malul marii la Vama Veche, cu mici, frigarui si bere...si foc de tabara spre seara
Nu conteaza cum e, conteaza ca mirii sa se simta bina (nu nuntasii).
SUCCES!
adelinairime
Postat pe 23 Martie 2009 12:42
De la: MiBa, la data 2009-03-05 10:15:31Eu am zis 'da' in septembrie, anul trecut, dupa 11 ani de relatie. Pentru ca, asa cum spui si tu, nu mi-am dorit nunta banala, am facut totul cum mi-a trecut prin cap. In plus, totul s-a pus cap la cap in numai 2 saptamani. Prin urmare, rochia am comandat-o pe net in China, verighetele in Italia, am facut rezervari la un hotel pe o insula in Grecia, am inchiriat un autocar, am imbarcat familie, amici, rubedenii si, intr-o joi seara, am purces la drum Luni la pranz eram inapoi acasa. Totul a fost scurt dar plin de consistenta, nimeni nu stia la ce sa se astepte, asa ca nu a avut nimic de comentat. A fost ca un vis pe care nu esti sigura daca l-ai trait sau nu. Efectul a fost cel scontat. Si ce daca slujba s-a tinut in limba greaca? Si ce daca nu am avut rochie de mireasa traditionala, ci una mai degraba cu model elen antic? Si ce daca el, sotul, nu a purtat costum, ci ie si pantaloni de in? Si ce daca buchetul nu a fost din flori la moda, ci din flori de colt, pentru ca asa am visat de mica? Si ce daca lumanarile nu au fost impopotonate de jerbe de flori, ci simple, albe, elegante? Dupa cum am spus, desi aveam destule guri care sa comenteze, nu am auzit niciuna spunand decat cuvinte de lauda. Asa ca, draga mea, urmeaza-ti visul, oricare ar fi el!!!
te astepti sa credem?
beanna
Postat pe 23 Martie 2009 16:44
si eu am nunta anul acesta si normal ca o fac ,cat de cat dupa traditii ,asta ca sa multumesc o mare parte din familie,dar am vazut cea mai originala nunta undeva la munte la o pensiune rustica (era mai mult ca o petrecere)nu erau mai mult de 20 de familii toti imbracati normal fara coafuri ,rochite etc iar mirii cei mai originali imbracati in tricouri albe pe care scria "proaspeti casatoriti". petrecerea a fost super toti cred ca s-au simtit excelent!asa ca daca vrei poti incerca si asa.Bafta multa!!
silvestra
Postat pe 23 Martie 2009 17:13
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

uitati-va aici superbbb....
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 11:56
noi am facut nunta noastra singuri...nu am vrut sa se bage nimeni..chiar dak socrului meu nu ia convenit k am scos unele obiceiuri traditionale---iertaciunea, muzica de dimineata la mireasa...tam-tam mult. NU a vorbit cu noi 1 saptamana din cauza asta..dar a trecut

la noi la nunta pana si parintii au fost invitati--adica ei nu s-au implicat delok pt ca asa am vrut noi, au venit la nunta..si s-au minunat cat de bine am organizat, cat de frumos a fost decorata sala--pt ca noi am cerut..iar firma respectiva a executat!!

DECI...ORGANIZATI NUNTA CUM VRETI VOI...NU TRE SA FACETI CUM VOR ALTII...E NUNTA VOASTRA..SI GATA
byanka_2009
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:25
noi trebuie sa ne facem nunta dupa bunul plac, cum ne trece noua prin cap,la urma urmei noi suntem personajul principal, si e nunta noastra nu a vecinului, a unchilui sau cine stie a cui, sa fim noi multumiti de ce a iesit ca oricum nu ii putem multumi pe toti.

votati:
http://UrsuletulMeu.net/Ursulet-898-gety
gety_grace
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:43
Daca tu te simti bine si ceilalti or sa se simta bine. Nici noua nu ne-a pasat de traditii, ne-am ocupat doar de muzica (adica fara lautresti, Stefan Banica si d'alea clasice de nunta), restaurant ( fara sarmalute) fotografii ( fara clasicele pozitii in parc sau pe trepte) si biserica (am impodobit-o cu multe flori). In rest ne-am purtat normal si am trait momentul, nu ne-a pasat prea mult de ce fac ceilalti (findca i-am invitat doar pe cei care vroiau sa vina, nu si "obligatiile"). Rezultatul: pozele au iesit atat de frumoase si toata lumea a dansat si s-a distrat, a fost cu zambetul pe buze si a ras incat si acum ne pomenesc. .
Alexuta_grace
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:44
Saptamana asta am hotarat sa ne casatorim. Am gasit restaurantul, cei de la restaurant se ocupa de tot: tort, decoratiuni, muzica.
Noi ne mai cumparam hainele,verighetele, lumanarile si ....gata!
Fara brad, ia-ti mireasa ziua buna, barbarierit, ascuns si cautat mireasa de catre ginere, luat nasii de acasa, etc!
Simplu simplu
Mergem la cununia civila(eu imbracata in mireasa, fara voal insa), apoi ne odihnim putin la restaurant care este la 400 m de primarie si apoi la biserica care este la alti 400 m.

Asa ca fara masini, claxoane, lautari dupa noi!
alinamihaela2004
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:32
De la: monachiuc, la data 2009-02-19 07:43:38Adica ma voi casatori, dar nici nu vreau sa aud de rochii albe, voaluri, cate chilograme are tortul, ce pahare folosesc mirii,papusi pe capota, clacxoane si alte n mii de "asa trebuie" obiceiuri. A facut cineva un altfel de nunta?
Nu pot sa-mi imaginez ca ziua nuntii e cea mai importanta din viata femeii! Ca atunci esti cea mai frumoasa, mai fericita....etc.Tocmai de asta aman de ani de zile sa ma casatoresc. Daaaaaar trebuie sa-i multumim si pe parinti, bunici, vecini :( ...Noi ne dorim doar sa mergem la biserica si sa ramanem ...singuri dupa :)).


mona ceea ce iti doresti tu se poate realiza, in ziua de azi poti sa-ti faci rochita ce culoare vrei tu, iar voalul poti sa renunti din start la el - eu am avut nunta anul trecut si si eu am vrut sa nu-mi pun voal dar cand incepeam sa pov la lume toata lumea se mira dar au zis daca e alegerea mea asa sa fie important sa te simti bine vroima flori, perle in par si o cuafura anume. Vreau sa-ti spun ca pana la uma am pus voal si nu-mi pare rau nici in ziua de azi din contra ma bucur ca eram mireasa o floare poti sa o pui oricand in par. Referitor la pahare eu am cumparat pe punctele de la Cora un set de pahare de sampanie foarte frumoase pe care le am acum in vitrina fara unu ca mi la spart doamna care ne-a servit sampania am crezut ca cand am sosit la sala si sa servit sampania, iar papusa o inlocuiesti cu funde mari sau mici ca este foarte elegant - si le spui si bunicilor foarte frumos daca nu esti decord cu ei "ca nu mai e la moda"
Si ai foarte mare dreptate este cea mai inportanta zi si daca faceti nunta cum va place vou ve-ti fi super fericiti si relaxati. uf ce mult am scris dar vreau sa-ti spun ca si noi ne-am dorit sa ramnaem singuri dupa Biserica si asa a fost vreo 2 ore am ramas singuri cu cameramanul si nasii a fost super super si stii ce am mai facut la noi se termina nuntile in jur de 10 seara, si at la ora aceea ne-am luat si ne-am dus pe jos prin centru noi doi singuri singurei de data aceasta spre un taxiu in centru, care ne ducea la un hotel, iar de la restaurant treceam printr-o piata plina cu terase si lume la masa toata lume se uita la noi - pentru mine a fost extarordinar sa ma plimb seara prin Cluj alturi de sotul meu in rochie de mireasa si el cu un costum foarte eegant. Te pup si mult succes.
laura02maria
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:49
buna!eu am facut o astfel de nunta cu mici exceptii.adica rochia mi-am cumparat-o miercuri iar nunta era sambata(rochia am cumparat-o in 30 de min),iar pregatirile de nunta le-a facut seful restaurantului pe care l-am inchiriat.nu am stiut cum arata tortul sau cum e aranjata sala.nu m-a interesat cata bautura sa cumpar sau k am comandat meniuri mai putine.m-am dus la nunta mea k un invitat.cu toate astea nunta a fost super.poti sa rogi pe cineva din familie sa-ti puna funde pe masini.totul se rezolova fara prea multa bataie de cap.o nunta nu mai e greu de pregatit in zilele noastre.bafta
grace000456
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:17
Yap!Noi am facut o "altfel de nunta":D Desi ne-am luptat si noi cu ceea ce spui tu...parinti..rude..:D O altfel de nunta incepand chiar de rochia de mireasa:)Te incurajez fffffff mult in ceea ce iti doresti.Popik,si daca vrei sa vezi cateva poze intra pe hi5,http://mariusibya.hi5.com,daca esti o nonconformista sper sa-ti placa:D Putem sa mai pove pe tema asta,insa acum ma grabesc f tare,te poooop si iti urez muuult curaj,sa iasa exact cum iti doresti u:)
redpoppy
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:27
De la: beanna, la data 2009-03-23 16:44:27
De la: MiBa, la data 2009-03-05 10:15:31Eu am zis 'da' in septembrie, anul trecut, dupa 11 ani de relatie. Pentru ca, asa cum spui si tu, nu mi-am dorit nunta banala, am facut totul cum mi-a trecut prin cap. In plus, totul s-a pus cap la cap in numai 2 saptamani. Prin urmare, rochia am comandat-o pe net in China, verighetele in Italia, am facut rezervari la un hotel pe o insula in Grecia, am inchiriat un autocar, am imbarcat familie, amici, rubedenii si, intr-o joi seara, am purces la drum Luni la pranz eram inapoi acasa. Totul a fost scurt dar plin de consistenta, nimeni nu stia la ce sa se astepte, asa ca nu a avut nimic de comentat. A fost ca un vis pe care nu esti sigura daca l-ai trait sau nu. Efectul a fost cel scontat. Si ce daca slujba s-a tinut in limba greaca? Si ce daca nu am avut rochie de mireasa traditionala, ci una mai degraba cu model elen antic? Si ce daca el, sotul, nu a purtat costum, ci ie si pantaloni de in? Si ce daca buchetul nu a fost din flori la moda, ci din flori de colt, pentru ca asa am visat de mica? Si ce daca lumanarile nu au fost impopotonate de jerbe de flori, ci simple, albe, elegante? Dupa cum am spus, desi aveam destule guri care sa comenteze, nu am auzit niciuna spunand decat cuvinte de lauda. Asa ca, draga mea, urmeaza-ti visul, oricare ar fi el!!!
te astepti sa credem?


Draga mea, nici nu ti-am cerut sa ma crezi. Daca vrei, iti pot arata fotografii, te pun in legatura cu cei care au participat, ca sa-ti confirme... Chiar crezi ca ii arde cuiva sa intre pe forumuri din astea si abereze fantezii? Or fi si din astia, nu zic nu, insa, in ce ma priveste, sunt legenda. Nu vreau sa fac uz de falsa modestie, dar chiar a fost ceva de poveste si asa va ramane.
SadEdelweiss
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:12
miba ce povestesti tu e de vis pt o mireasa visotoare sunt si eu dar in acelasi timp si traditionala ce nu pare credibil pt mine e chiar imposibil sa inteleg cum ai facut astea in 2 sapt mai ales ca ai comandat in chinaaaaaa si italia cred ca aici ai exagerat putin in rest asa mi as dori si eu dar nu as putea sa mi car bunicul prin grecia sau sa nu mi invit toate rudele ca ar trebui sa plecam cu 10 autocare hai ca exagerez si eu dar macar trei pot transforma o luna de miere intr o excursie in grecia dar nu as face o nunta EGOISTA spun asa pt ca o nuta restransa mi se pare lipsa de respect asta in cazul cand ai o familie mare si multi prieteni si cunostinte cand nu ai si iti lipsesc si bani e ok va pup paaaaaaaaaaa
andre_dany
Postat pe 3 Iunie 2009 16:50

nu esti singura!!!!!
eu fac nunta la anu..am ales data de 11 sept prietenii m-au atentionat "fata, in data in care au fost atentatele din america?"
mda...plus ca vreau rochie de mireasa mov, iubitul meu sa poarte cravata mov...in rest imi mai doresc sa fac karaoke la nunta mea...un dans original in loc de valsul miresei...
sa-i rup pe toti pe house
n-am chef sa respect traditia...o sa-mi trebuiasca o lista pe care s-o port dupa mine cu ce trebuie sa fac...doamneeeeeeee! ar fi un stres prea mare...deja o am pe mama care ma streseaza...deci imi ajunge
si ce ma doare capul ca am invitati din alte orase...sa mai am si stresul traditiei?
deci...procedeaza cum iti doresti si cat iti permite buzunarul!
oanii
Postat pe 4 Iunie 2009 15:28
De la: grace003021, la data 2009-06-04 15:28:56
nu esti singura!!!!!
eu fac nunta la anu..am ales data de 11 sept prietenii m-au atentionat "fata, in data in care au fost atentatele din america?"
mda...plus ca vreau rochie de mireasa mov, iubitul meu sa poarte cravata mov...in rest imi mai doresc sa fac karaoke la nunta mea...un dans original in loc de valsul miresei...
sa-i rup pe toti pe house
n-am chef sa respect traditia...o sa-mi trebuiasca o lista pe care s-o port dupa mine cu ce trebuie sa fac...doamneeeeeeee! ar fi un stres prea mare...deja o am pe mama care ma streseaza...deci imi ajunge
si ce ma doare capul ca am invitati din alte orase...sa mai am si stresul traditiei?
deci...procedeaza cum iti doresti si cat iti permite buzunarul!



super dragut si daca tot iti place mov eu iti recomand locatia unde imi fac eu nunta care este decorata in mov si arata super :salon angel
alexia3_grace
Postat pe 4 Iunie 2009 15:43
De la: grace003021, la data 2009-06-04 15:28:56
nu esti singura!!!!!
eu fac nunta la anu..am ales data de 11 sept prietenii m-au atentionat "fata, in data in care au fost atentatele din america?"
mda...plus ca vreau rochie de mireasa mov, iubitul meu sa poarte cravata mov...in rest imi mai doresc sa fac karaoke la nunta mea...un dans original in loc de valsul miresei...
sa-i rup pe toti pe house
n-am chef sa respect traditia...o sa-mi trebuiasca o lista pe care s-o port dupa mine cu ce trebuie sa fac...doamneeeeeeee! ar fi un stres prea mare...deja o am pe mama care ma streseaza...deci imi ajunge
si ce ma doare capul ca am invitati din alte orase...sa mai am si stresul traditiei?
deci...procedeaza cum iti doresti si cat iti permite buzunarul!
alexia3_grace
Postat pe 4 Iunie 2009 15:44
sunt innebunita dupa mov
acest salon angel in e ors este? am uitat sa mentionez ca sunt dn sibiu...si nunta va fi organizata in acest oras!
oanii
Postat pe 5 Iunie 2009 10:04
De la: dalyla, la data 2009-03-23 12:42:20Da, aveti dreptate fetelor, pentru ce atatea traditii si atatea "trebui sa"? O ceremonie religioasa doar cu persoanele apropiate voua si apoi o cina la un restaurant chinezesc ar putea fi o ideea mai...altfel. Sau o nunta in costume de baie pe malul marii la Vama Veche, cu mici, frigarui si bere...si foc de tabara spre seara
Nu conteaza cum e, conteaza ca mirii sa se simta bina (nu nuntasii).
SUCCES!


asa vroia sa faca fratele si cumnata mea nunta... in vama veche... cu gasca de prieteni, parintii si nasii, tinuta obligatorie sa fie bermude si costum de baie (cat se poarta din ele in vama ) si cam atat... normal au intervenit parintii care... "cum sa faceti o asa nunta?... si rudele si prietenii ce o sa zica?... o sa ne facem de ras" iar acum dragii de ei se streseaza ca organizeze nunta care este normal pentru parinti si rude... ei spun ca se vor simtii in plus is ca niste marionete . asta este acum noroc ca mai este fix o saptamana pana la nunta.
ralukam1r
Postat pe 7 Iunie 2009 09:25
Vreau si eu! Tot ceva simplu. Sincer, fara balamuc. Vreau doar sa merg la biserica.Petreceri si nebunii pt rude si prieteni,mai tarziu...NU VREAU SA AMESTEC TAINA CUNUNIEI CU DEZMATUL. Insa am o problema. MARE. Coana mare, soacra mare(frantuzoaica) care nu poate intelege de ce nu vreau petrecere,"pentru ca e un eveniment memorabil, unic in viata" Ufff. Plus ca ne programasem la primarie si la biserica pe 7 noiembrie, dar a sunat innebunita sa anuleze totul. Ne-a reprogramat ea pe 13 februarie 2010. Nu ma deranjeaza intarzierea, ci doar cum vrea sa-mi organizeze nunta, viata,etc...Slava lui Dumnezeu ca noi vom trai in Romania...iar dansa se va intoarce in Franta.
Cum sa iau atiudine? Nu vreau sa le fac rau,parintilor lui, pentru ca stiu ca l-as rani pe viitorul meu sot(care de altfel este foarte suparat pe ei-si am incercat sa-l impac) Uffff. Nu mai stiu nimic. Sanatate si liniste in suflet va doresc!
syllvy
Postat pe 7 Iunie 2009 09:38
Nunta am facut-o ca un chef. In luna iulie, bufet suedez in aer liber, pe malul unei ape. In timpul noptii s-au mancat mici si frigarui. La ora 7 dimineata inca mai aveam invitati prezenti. A fost super!
ioanami_grace
Postat pe 7 Iunie 2009 17:49
De la: andre_dany, la data 2009-06-03 16:50:34miba ce povestesti tu e de vis pt o mireasa visotoare sunt si eu dar in acelasi timp si traditionala ce nu pare credibil pt mine e chiar imposibil sa inteleg cum ai facut astea in 2 sapt mai ales ca ai comandat in chinaaaaaa si italia cred ca aici ai exagerat putin in rest asa mi as dori si eu dar nu as putea sa mi car bunicul prin grecia sau sa nu mi invit toate rudele ca ar trebui sa plecam cu 10 autocare hai ca exagerez si eu dar macar trei pot transforma o luna de miere intr o excursie in grecia dar nu as face o nunta EGOISTA spun asa pt ca o nuta restransa mi se pare lipsa de respect asta in cazul cand ai o familie mare si multi prieteni si cunostinte cand nu ai si iti lipsesc si bani e ok va pup paaaaaaaaaaa


Desi ma repet si nu sunt obligata sa dau explicatii, iti spun din nou ca asa a fost. Iar oamenii care m-au insotit nu sunt imbecili si pot sa confirme. Vrei site-ul din China de unde am comandat rochia ca sa te convingi ca o ai acasa in 7 zile lucratoare? Vrei sa vezi ca si din Italia primesti ceea ce comanzi in maximum 10 zile lucratoare? Nici colegele mele nu au crezut si acum si-au comandat toate rochii de ocazie de pe site-ul din China. Asa ca, dragele mele, inainte de a face comentarii rautacioase, invatati sa profitati la maximum de aceasta comoara neexploatata, internetul. Cat despre rezervari la hotel si tot ce trebuie, e suficient sa intri pe un site de oferte de cazare, sa cauti oferta convenabila si sa iei legatura cu oamenii de la hotel. Trimiti un avans de maximum 30%, apoi achiti cand ajungi acolo restul. E cat se poate de simplu si nu are nicio legatura cu visele. Pana una alta, la mine s-a intamplat, a avut loc, asa ca nu am de ce sa ma justific in fata nimanui, dar pot s-o fac oricand. Cine vrea informatii despre asta n-are decat sa ma contacteze sa-i ofer raspunsuri la toate intrebarile.
SadEdelweiss
Postat pe 8 Iunie 2009 09:51
acum linisteste te nu am zis ca nu te cred si nici nu are rost sa te superi asa tare e super ce ai reusit tu sa faci ti am zis undeva in inima mea as vrea si eu o nunta ca a ta mai ales ca am fost in grecia e superb acolo de ce nu ai priceput ca nu am inteles mai ales cum ai putut sa te hotarasti asa repede sa le ai toate asa repede acum inteleg esti o fire hotarata si cum ai zis si tu traiasca netul pupici paaaaaaa
andre_dany
Postat pe 8 Iunie 2009 11:15
Salut.

Ce ai zice de o nunta la PARIS?
Biserica ortodoxa, poze prin oras, restaurant cu vedere la Turnul Eiffel... asta a fost nunta mea anul trecut (vezi poze pe profilul meu).
Si de anul asta organizez astfel de nunti pentru romani dornici de o altfel de nunta.

Scrie-mi: barbu.ruxandra@gmail.com

Ruxandra
Ruxandra_B
Postat pe 8 Iunie 2009 11:35
da. si ce va doriti voi conteaza cel mai mult.
noi ne casatorim religios pe 08.11.2009, cununia civila am facuto pe 02.03.2009, totul era programat altfel, dar am avut o surpriza vom avea un copilsi totul a fost reprogramat.
o sa facem cununia religioasa si botezul in aceeasi zi, iar rochia mea o sa fie 90% rosie, invitati ~38persoane
ce parere aveti?
dflori80
Postat pe 8 Iunie 2009 20:44
nici eu nu am avut lautari, nici funde pe masini nici claxoane. le-am interzis sa faca tam-tam. nu am vrut sa iasa vecini pe la geamuri sa se uite. si nu am respectat niciun obicei. ne-am trezit, ne-am imbracat, biserica, resaurant, acasa (nani). si gata, fara prea multa galagie. eram insarcinata in 6 luni.
daniian
Postat pe 9 Iunie 2009 10:43
M-am marit vinerea trecuta. Da a fost o altfel de nunta. Nu am avut rochie alba de mireasa ci o rochie de ocazie de a mamei mele pe care am modificat-o eu dupa personalitatea mea (si credeti-ma ca acu cand ma uit la poze realizez ca am fost foarte frumoasa). Am mers si la un restaurant cu parinti, nasi si cativa prieteni si chiar si acolo a fost ceva deosebit.... au au fost meniuri pentru fiecare si au fost aduse platouri (cu diverse) din care se servea fiecare. A fost un fel de petrecere nu o nunta, dar totusi a fost NUNTA MEA si eu sunt mandra ca a iesit totul super OK.
simosufletel
Postat pe 10 Iunie 2009 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hristos a inviat! 20 De la: aditza_ursuletz 23 Aprilie 2009 12:17
un vot pls! 7 De la: giaserbu 14 Iulie 2008 22:56
nu stiu ce sa mai ma fac!!!! 4 De la: gya29 31 Octombrie 2010 13:49
helppp... 3 De la: Barbie30 28 Iulie 2010 16:04
s-a facut dreptate 3 De la: andreiutu 25 Iunie 2008 20:16