Setari Cookie-uri

familie unita?

ce parere aveti de familia viitorului meu sot fratele lui a zis ca nu poate veni la nunta noastra pt ca sotia lui o sa nasca poate cu 2 sapt inainte mentionez ca locuieste in grecia si mama lui a spus ca o sa ajunga cu o zi inainte si are toate sansele sa intarzie mentionez ca locuieste in italia deci nu sunt nici in america nici in africa si nu au nici motive intemeiate sa mi se para normal va pup
andre_dany
Postat pe 2 Martie 2009 19:48
nu pot sa spun decat ca cel mai afectat va fi, cu siguranta, sotul tau, si probabil te vei necaji si tu putin ca-l vezi pe el ca sufera... si, probabil, odata, va regreta si familia lui, ca nu a fost prezenta in acest moment important... important e sa fiti tari si sa treceti impreuna prin asta... poate ca totusi vor reusi sa vina!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 13 Martie 2009 21:01
buna multumesc pt mesaj..poate ca totusi vor reusi sa vina eu zic ca poata or sa vrea sa vina asta e problema anul trecut noi am facut ceva sacrificii sa mergem la nunta fratelui lui plus ca am fost tratati ca niste straini numai ca la pus pe prietenul meu sa faca niste comisioane ia tu matusa de la gara ca eu sunt la o mica petrecere dinainte de nunta la care nu am fost invitati in fine desi am avut ceva altercatii in trecut eu am incercat sa ma port bine chiar m am distrat la o nunta nu prea reusita doar eu cu cantareata am ajuns sa dansam fara pantofi pt ca restul cand vezi asa miri ingamfati si parveniti nu ti prea vine si soacra mea o VIPERA in adevaratul sens al cuvantului of as avea atatea sa si povestesc singura mea problema de unde au aparut toate rautatile este cum se poarta ei cu el eu sunt genul care nu am putut sa tac si am inceput sa i iau apararea ceva BAI FRATILOR poate am gresit dar sa zicem ca le pasa ceva ceva nu sa r razbuna pe mine lovind in el in sufletul meu uneori e gandul ...era si un topic cu dusmanii la nunta dar e familia lui multumesc pt rabdare si astept incurajari si sfaturi :)
andre_dany
Postat pe 17 Martie 2009 10:31

Adicatelea cum? Fratele sotului tau sa faca bine sa-si ia nevasta proaspat nascuta, cu copilu' din dotare (ca doare n-o sa-l lase-n custodie), sa se aburce in taraboanta si sa vina la bairam.

Din punctul meu de vedere, omu' are un motiv foarte bine intemeiat sa lipseasca de la eveniment: i se naste copilu!!!

Cu mama soacra... Tre sa vina din timp ? Sa ajute la preparative? Sau? Nu e suficient ca vine?

Mi se pare mie sau te arati cam lipsita de intelegere fata de familia lui?

cameliagiurgiu
Postat pe 30 August 2009 09:20

(ca doar n-o sa-l lase-n custodie)*
cameliagiurgiu
Postat pe 30 August 2009 09:21
e important ca si familia lui sa fie acolo.si cami avea dreptate sotul tau va suferi dc ei nu vin.stiu cum e pt k si eu am avut o surpriza de gen socrul meu nu a catadicsiut sa vina cik era bolnav..asta scuza pt invitati, si pe patul de moarte si nu as lipsi de la nunta vreunui copil de al meu.asa ca nu au scuze fratele dc e poate veni doar el dc sotia naste pt 2 3 zile nu maore dc ramane ea cu copilul mai ales k ai zis ca naste inainte de nunta si la mine a nascut cumnata (nevast afratelui meu) tot cu 2 sapt inainte de cununia mea si au vnt cu copil cu tot, trebuie sa existe vointa.ca restul se rezolva
sweetyeye
Postat pe 30 August 2009 14:33
Dupa ceea ce ai explicat se vede ca ori daca vin ori daca nu vin , tot o sa fie cineva care o sa sufere, asa ca incarcati-va cu mult calm si rabdare , si traiti-va ziua ca este unica zi , numai si numai a vostra, in care trebuie sa fiti sclipitori, bucurosi si impreuna cu invitatii sa reusiti sa faceti o petrecere pe cinste. Sunt convinsa ca oricum ar fi nu o sa reusiti sa multumiti pe toata lumea, ca asa este lasat sa fie unul mai cu mot decat altul, ca uita lumea ca sunt invitati la o nunta unde trebuie sa fie pe locul 2, prima pozitie fiind numai si numai a voastra. Asa ca fruntea sus , privirea numai inainte si daca incercati sa traiti din plin ziua voi 2, nici nu o sa va dati seama cand a trecut si nici nu o sa aveti timp sa luati in seama alte rautati, ...
alice_ali
Postat pe 30 August 2009 16:34
E greu sa intelegi astfel de lucruri e cam ciudat ca mama sa nu vrea sa vina iar pe fratele lui poate il inteleg dar nu intrutotul avand in vedere ca voi ati fost la el ar putea sa faca un minim sacrificiu sa vina chiar singur, eu cunosc situatia pentru ca mama mea are 7 frati pe unii din ei fiind a doua i-a crescut, iar la nunta surorii mele a venit unul singur o sora care statea in acelasi oras nu a venit pt ca nu a vrut, fratele cel mai mic a zis ca si-a cumparat ceva si nu poate veni, iar ceilalti ba ca nu au bani ba ca nu pot, e trist dar adevarat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lucky_happy
Postat pe 30 August 2009 21:15
Eu nu stiu ce va mai lamentati atata..vremurile in care traim nu se mai tine cont ca e frate ca e sora...mergeti si voi dupa principiu ^^mai putini inivitati mai putina cheltuiala^^..nu vezi cat costa un meniu!economie! sa vina putini da sa va simtiti bine asta e important si sa fii tu fericita cu sotul tau..restu...da'i la gara..ai sa vezi ca si fara ei tot se tine nunta si o sa va distrati de minune daca is asa sighinai ....mai ales soacra ta aia.....
upssa4u
Postat pe 31 August 2009 12:12
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 18 Iunie 2010 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Actele...dureri de cap? 2 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:43
Pentru toate mamicile: Atentie cand mergeti la cumparaturi insotite de copii!!!!! 15 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09
cununia civila 26 De la: cj25har 11 Iunie 2010 21:37
spania 44 De la: BarbieGirl 10 Aprilie 2010 09:17
familie unita? 10 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:09