Setari Cookie-uri

familie unita ?

ce parere aveti de familia viitorului meu sot fratele lui locuieste in grecia si a spus ca nu poate sa vina la nunta pt ca sotia lui naste poateee cu 2 saptamani inainte si mama lui a spus ca o sa ajunga cu o zi inainte si are toate sansele sa intarzie pt ca lucreaza in italia si nu poate sa si ia liber mai devreme eu cred ca nu au motive intemeiate va pup pa
andre_dany
Postat pe 3 Martie 2009 12:29
pai chiar au motive intemeiate si fratele si mama,e bine ca ajunge mama lui pana la urma,se bserva ca face tot posibilul si se straduieste
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 09:26
nu au deloc motive intemeiate pt fratele lui poate sa ia un avion si sa ramana pt 2 zile sotia lui naste cu 2 sapt inainte poate sa stea cu o prietena sau ruda nu sunt eu cretina caci in cazul in care era diferenta mai mica inteleg ca nu o putea sa o lase in spital sau sa rateze nasterea si mama lui nu si ia liber pt ca ar putea dar dupa nunta noastra se duce sa si viziteze nepotica iarasi nu sunt cretina e normal numai ca sunt alte probleme nu prea le pasa de nunta noastra cum am si spus nu sunt o familie unita eu nu as rata nunta sorei mele chiar in conditiile sa merg insarcinata sau sa fii nascut de curand sau mama mea ar incerca sa faca tot posibilul sa se imparta pt amandoua sunt alte probleme la mijloc nu prea ma suporta nici pe mine si mie nu mi se pare normal sa se razbune pe el sau macar sa se prefaca ca le pasa tu cum te ai simnti daca fratele tau ti ar face socoteala cat cheltuie sa vina la nunta ta si daca mama ta vine in tranzit la nunta ta ca dupa se duce in vacanta in fine poate sunt eu care nu inteleg sau .... fratele lui nu a apreciat cate sacrificii am facut si noi pt nunta lui si sa nu se mai gandeasca la partea financiara si mama lui sa inteleaga ca pt un fiu doare sa o aiba pe mama lui ca o simpla invitata la un eveniment la care rude indepartate si prieteni se bucura si nu se gandesc la bani cum o face FAMILIA LUI CEA UNITA pa pa
andre_dany
Postat pe 3 Iunie 2009 16:13
buna andre,eu iti dau dreptate totala,si eu sunt plecata in italia si am nunta in august aici cu mine mai am 2 surori dar eu nu le-am acceptat scuza asta.ele au stiu cu un an inainte de nunta precum banuiesc k si mama lui cu fratele au stiu,deci au avut timp sa-si programeze tot iar k nu are liber chiar nu cred ptr k iti ceri concediu.eu in locul tau nu i-as baga in seama mai ales k e soacra mare,incearca sa-l consolezi pe sotul tau si sa-i fi alaturi ptr k el se simte cel mai rau dintre toti.iar cu cheltuiala care o face fratele asta mi se intampla si mie cu sora mea mai mare dar eu i-am dat de inteles k noi am fost alaturi de ea si ea ar trebui k nu cred k e asa de matre sacrificiul asta.nu-i mai inteleg
ei care au avut nunta nu se mai gandesc deloc la ceilalti chiar daca pot sa zic k suntem o familie unita dar se vede k bani trece de tot chiar de familie.te salut si CASA DE PIATRA
aly79_grace
Postat pe 3 Iunie 2009 16:38
andre_dany nu e frumos ce se intampla, dar nu ai ce face.

Aproape in aceiasi situatie am fost si eu cu parintii sotului meu, dar nu am luat in seama deloc aceasta problema au plecat de dim de acasa - eram sigura ca vor intarzia (de la o distanta de 3-4 ore de Cluj) asa a si fost.

Tb sa fii tare ca vin, ca nu vin nunta si fericirea voastra conteaza cel mai mult . si nu tb sa va strice ziua - probabil chiar nu pot sau nu-si permit drumul asa tb sa gandesti.

casa de piatra si fericire cat mai multa
laura02maria
Postat pe 3 Iunie 2009 16:57
stii tu ca m ai facut aproape sa plang... nu te cunosc dar te as imbratisa esti printre putinele persoane care imi dau dreptate nu mi vine sa cred ca banii si orgoliile sunt rautati care vin din partea familiei eu nu concep asa ceva poate ca eu cu familia mea avem o relatie nu pot sa spun perfecta dar nu sa r pune problema de asa ceva sunt rai rai fratele lui e de 5 ani in grecia nu a pus nici un ban deoparte a luat masina ajutat de soacra mea nunta a facut o la fel pe bani ei si acum nu are bani nici sa nasca dar in rest are nerusinarea sa se laude cu ce prostii isi cumpara telev LCD ca a organizat excursie in grecia pt varul si nasul lor totul pe bani lui cand am fost noi am platit noi tot nu conteaza asta iti dau un ex nu zic fiecare cum isi asterne asa doarme dar cum sa zica ca ar trebui sa dea numai 300 pe benzina sa vina si are chiria de platit tu stii cum e ca si noi suntem in italia anul trecut si eu am platit chirie si drumul si haine si cadouri plus dar destul de mare la nunta ca doar e fratele nu si 2 sapt pierdute de munca si suntem platiti la ore cat am pierdut nu si aduce aminte nimeni dar nu noi ne am dus cu bucurie da bucurie nu m am gandit la bani acum am ajuns sa ma gandesc ca nu mi pare rau ca nu vin imi pare rau ca am fost eu nu pt bani ci pt cat am indurat atunci ca ne au facut sa ne simntim niste intrusi sotul meu cara rude de la gara si fratele facea chef mama lui e de o rautate iesita din comun cand a auzit ca am stabilit nunta a zis ca ea nu mai are invitati din partea ei asa ca de ce nu facem o nunta mica IN APARTAMENT nu ca am crezut ca lesin dar cum am mai avut altercatii cu ea in trecut am tacut dar asta ca ea ajunge sambata sau vineri seara si ca sotul meu acasa nu o sa faca nici o pregatire pt ca a batut apropouri ca treb sa si caute rochie sa se faca la par dar nu putea doamna sa si ia liber cu cateva zile inainte si dupa sa poata pleca in grecia sa si vada nepotica ca nu mai ramane timp asa ca renunta la fiul mai putin important normal ca sunt alaturi de sotul meu la inceput am reprosat dar numai faptul ca el e prea bun nu le zice nimic se lasa calcat asa asta e MA MARIT CU CEL MAI BUN SI INTELIGENT BARBAT si sunt mandra numai ca eu nu pot sa fiu asa buna ca el si nu o iert niciodata ce au facut si o sa faca pt o sa mai urmeze multe cred te pup si te ador pt mesaj multumesc ca asa ma mai descarc si eu sper sa mai vb pupici
andre_dany
Postat pe 3 Iunie 2009 17:20
dar barbatul ala destept al tau e de acord sa-i barfesti familia pe internet? sau nu stie si de fapt tu faci un lucru foarte urat si il lovesti pe nedrept? esti un om schimonosit de frustrari care-si varsa veninul intr-un spatiu public intr-un mod dizgratios.
errinne
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:40
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochita de mireasa princess, alba, cu aplicatii de cristale Swarovski roz 1 De la: kudika374860 8 Martie 2011 19:36
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:07
un sfat va rog! 13 De la: healthy000378 23 Ianuarie 2011 16:42
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:12
Sotul s-a casatorit cu inca una... 19 De la: alexia 24 Martie 2010 00:06