Setari Cookie-uri

dragoste?

Buna dragelor.
Am o problema dificila. Poate cineva a mai trecut prin asa ceva. Intre mine si prietenul meu este o diferenta de 15 ani. Acum vrea sa ne casatorim. Ce credeti? Poate rezista o asemenea relatie in timp? Oricum suntem impreuna de aproape 5 ani.
mgmm
Postat pe 12 Martie 2009 10:35
Tu ce simti pentru el?
Dragoste?
Cred ca singura iti poti raspunde la aceasta intrebare?
Cum au fost acesti 5 ani?
Ce simti acum?
Sa stii ca indiferent de varsta, nimeni nu poate garanta niciodata
unui cuplu ca peste n ani va fi bine sau rau...

Pupici si numai bine
adacora_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:01
hmmm...daca iti pui o astfel de intrebare...imi creezi senzatia ca iti pasa foarte tare de ce zic cei din jurul tau despre tine...ca stai cu un barbat mult mai in varsta ca tine...
poate vei gasi un moment potrivit de autoreflectie, sa privesti in urma...la cei 5 ani de zile...ce inseamna relatia pt tine...omul de langa tine...si vei afla singura raspunsul la intrebari!
dragostea poate interveni oricand, poate atinge pe oricine...ea nu te intreaba daca esti pregatit sau de acord...
iar durata relatiei..depinde numai de voi doi...nu de varsta...religie si alte obstacole!
oanii
Postat pe 10 Iulie 2009 13:29
Consider ca dragostea nu are varsta, insa trecand pe planul mai practic al relatiilor propriu-zise, cei doi implicati au fiecare varsta si experientele lor.
In realitate nu e chiar asa. In cazul in care exista dragoste cu adevarat,nu se pune niciodata problema varstei, pentru ca atunci cand iubesti,nu iubesti pentru ca e frumos,ca e urat, ca e mare sau mic, ...parerea mea ...sincer...iubesti fara motiv (exista motiv,dar deobicei,oamenii nu-l stiu).
Dar, atat timp cat rar intalnesti dragoste adevarata, ne conformam conditiilor existente.
Asa ca, din punctul meu de vedere, atat timp cat se pune problema varstei intr-o relatie, inseamna ca nu e dragoste, o fi ceva acolo,dar nu e dragoste.
Deci, o fi o "relatie", care poate se bazeaza pe intelegere,respect, mai des intalnit- interes,......
Cam atat din partea mea....FACETI CUM VA DICTEZA CONSTIINTA...ESTE CEL MAI INDICAT...PAREREA CELORLALTI SA NU VA INTERESEZE...
biatrice30
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:37
Aveti dreptate cred ca ma interesa mai mult ce spun altii referitor la varsta noastra. Nu se pune problema de interes. Situatia noastra financiara este pe aceeasi scara. Mi-am dat sema ca e vorba de dragoste. Asta e clar. Am avut niste probleme care ne-a unit mai mult.Vom vedea ce va mai fi.
Multumesc la toti.
mgmm
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:46
tarot_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:33
dar ce conteaza varsta?!!!important e sa va iubiti si sa va respectati reciproc....iar tu,daca esti feicita ,esti fericita cu el,nu cu lumea,asa ca nu te mai gandi ce zice lumea;)
oanafederova
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:26
eu am o prietena care vorbeste cu un baiat mai mare decat ea cu apoape 20 de ani...si au avut multe piedici ca sa ramana impreuna, si totusi nu s+au lasat si se iubesc si urmeaya sa se si casatoreasca...asa k conteaya ft mult ce vreti voi nu ce vor altii, daca va iubiti mergeti mai departe....
cammy86
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:19
draga mea,eu zic sa nu te iei dupa varsta si conceptiile legate de aceasta pe care le are lumea,daca tu simti ca il iubesti si viceversa atunci nu vad de ce nu te-ai marita cu el,mai ales ca a rezistat relatia 5 ani,cred ca daca nu erai fericita cu el nu stateai atat cu cineva mai mare cu 15 ani,nu crezi ca daca ai fi vrut pe altcineva nu ai mai avea acum 5 ani cu cel de langa tine?
gandeste-te la relatia voastra si cum te-ai simtit tu in acest timp...asa vei decide.o casatorie nu trebuie sa schimbe relatia voastra,ea trebuie mentinuta asa cum a fost pana acum,mai ales ca veti fi uniti legal si in fata lui Dumnezeu.
felicia16
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:42
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Activam in Timisoara dar sin toata tara
Marry_grace
Postat pe 22 Martie 2010 07:46
Linistita te poti casatorii cu el.fa ceti spune inima.cunosc un caz in care ea e mai mica ca el cu 15 ani,el e intradevar mult mai matur ca ea,dar azi au o fetita si sunt foarte fericit.si nimeni nu mai zice ca e diferenta mare intre ei.sau obisnuit si la urma urmei nu ce zice lumea conteaza.in ziua de azi totul e normal.bafta multa
ankaLoredana
Postat pe 22 Martie 2010 22:17
parerea meea este ca nu ar trebui sa intrebi pe nimeni ce si cum mai ales cand e vorba de sentimentele tale, tu esti singura care trebuie sa cantareasca avantajele si dezavantajele relatiei tale, teoretic nu ar trebui sa conteze varsta, etnia, religia, aspectul si asa mai departe, pur si simplu ar trebui sa se intample atunci cand exista sentimente, iar faptul ca vrea sa aficializati relatia nu poate decat sa te bucure, dar bineinteles tu esti singura care poate decide, desi am inteles ca sunteti impreuna de 5 ani, timp suficient in care iti poti da seama daca acest apect al varstei chiar conteaza. va doresc toate cele bune!!!
alexia_grace
Postat pe 22 Martie 2010 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mirese din craiova 38 De la: kudika069924 6 Ianuarie 2011 23:40
diagnosticare biorezonanta 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:05
De notat in calendar! 3 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:57
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00
cum credeti ca ar trebi sa actioneze o femeie cand este inselata? 35 De la: chocoliz 28 Octombrie 2013 22:00