Setari Cookie-uri

el divortat...eu niciodata casatorita

Ce reusita credeti ca are o astfel de relatie...diferenta de varsta 10 ani mai invarsta ca mine...el divortat eu niciodata casatorita...Credeti ca fosta sotie ii poate influenta viitorul?
Smile_grace
Postat pe 8 Martie 2009 19:57
si eu sunt tot in aceasi situatie ca si tine Smile... el divortat eu niciodata casatorita si diferenta de varsta 13 ani!si pe deasupra mai are si un copil!dar ne iubim enorm si nu a mai contat fosta sotie!doar ceea ce a fost strict necesar ptr copilul lor!sntem impreuna de ceva vreme si cu ajutorul Lui Doamne-Doamne asteptam si un bebe si la anul facem si nunta
pagina_parfumata_grace
Postat pe 11 Martie 2009 17:43
MERGE SI ASTFEL DE RELATIE CONTEZA FOARTE MULT INCREDEREA SICOMUNICAREA NU NEAPRAT VARSTA
savulescugabriela
Postat pe 22 Martie 2009 11:08

Si eu sunt in aceeasi situatie numai ca diferenta de varsta intre noi este de 1an si jumatate.Are si un copil pe care il creste soacra-mea si bineinteles il manipuleaza cum vrea ea.Avem momente cand ne certam din cauza ei.La randul nostru avem un baietel de 2ani si 9 luni.Acest luccru nu i-a convenit soacra-mii si asa a inceput sa se bage intr noi si sa ne faca probleme.Cu fosta nu mai are nici o treaba.Daca nu ar fi soacra-mea cred ca totul ar merge ca pe roate.
elena19_grace
Postat pe 22 Martie 2009 12:15
Daca ai incredere in tine si in el atunci totul o sa fie bine.Sotul meu a mai fost casatorit si are si un copil din casnicia anterioara,am stiut de la inceput si nu m-a deranjat nici o clipa,copilul a ramas la fosta sotie,ne viziteaza si ne intelegem bine.Suntem impreuna de 5 ani si avem un copil de 3 ani.Singura care a fost deranjata de faptul k sotul meu a mai fost casatorit este mama mea.Urmeaza-ti instinctul,daca va iubiti nu vad de ce sa nu fiti imptreuna,daca ai dubii mai gandeste-te.
O intrebare dc nu sunt indiscreta:de ce a divortat partenerul tau?
pussycat
Postat pe 22 Martie 2009 14:43
Draga mea,
In primul rand de ce a divortat? si ce iti garanteaza ca nu o sa faca si cu tine acelasi lucru,sincer cred ca un barbat care a mai fost insurat la un momendat o sa divorteze si de urmatoarea sau urmatoarele(cei care divorteaza nu prea stiu sa fie fideli unui singur partener,aici ma refer la ambele sexe),ai mare grija,succes.
kudika081801
Postat pe 22 Martie 2009 16:17
Nu cred ca are asa o mare importanta.Cand exista iubire totul e posibil. Sau cel putin asa credeam pana cand sotul meu m-a parasit chiar zilele trecute. Nu stiu ce sa mai fac.Ajutor!!!!
carstea_marialaura
Postat pe 22 Martie 2009 16:51
El s-a casatorit de tinerel sa-i zic asa.Nu a stat foarte mult pe acasa apoi a plecat in strainatate.Fosta a ramas singura si a avut grija sa isi faca de cap.Cand s-a intors, pe nepregatite a gasit-o cu altul.A vrut sa ii acorde o sansa,in acea perioada ea ramas insarcinata,insa ea nu s-a schimbat a dat nastere copilului apoi au divortat.
elena19_grace
Postat pe 22 Martie 2009 17:06
prietennul meu e divortat, are o fetita si diferenta de varsta dintre noi este de 13 ani. vreau sa-ti spun ca nu conteaza nimic din toate astea...important este sa fie compatibil cu tine, cand spun asta, ma refer la tot ce tine de buna intelegere; sa va placa aceleasi lucruri, sa aiba simtul umorului, un suflet tanar si ma rog....ce-ti mai doresti tu. cat despre fosta sotie...daca au divortat, este clar ca nu a mers...sti tu...ciorba reincalzita, nu e buna!!! asa ca..daca este cu adevarat ce iti trebuie tie...mergi inainte si ai muuuulta incredere in tine!! pupici!!!
printzes_ali
Postat pe 22 Martie 2009 19:16
Sunt casatorita de jumatate de an si inca vreo 5 ani si jumatate impreuna, cu un barbat cu 8 ani mai mare, care are si un baiat din prima casatorie. Dragele mele...nu conteaza varsta, nu conteaza ca a divortat si nici ca are un copil. Atunci cand iubesti persoana de langa tine se presupune ca ii iubesti si calitatile si defectele. Varsta = maturitate si chibzuinta;
Divortat = mai prudent in alegerea unei alte partenere (asta daca are si un copil din casatoria anterioara);
Copil = nu are nicio vina pentru despartirea parintilor; daca-l are inseamna ca e mai responsabil (asta de la caz la caz).
Probabil sunt un caz fericit: imi iubesc sotul, ii iubesc copilul ca si cand ar fi al meu si primesc din partea lor aceeasi iubire. Pana la urma iubirea trece peste orice prejudecati.
crisdany75
Postat pe 23 Martie 2009 15:30
Buna fetelor. Ce sfat imi dati pentru urmatorul caz. Cunoscut de-al meu mai mare cu 6 ani decat ea. El a mai fost insurat cu o femeie mai mare decat el cu 3 ani, il cunos de multi ani si stiu ce-i poate capul (,,umbla" mult si numai dupa femei cu bani). Pe ea nu o stiu foarte bine dar se pare ca e indragostita pana peste cap de el. Ca barbat ar fi trebuit sa zic foarte bine ,,man" dar fata are o situatie buna si o sa fie o viitoare victima pentu el. Ce-i de facut? Sa ma bag? Pe urma o sa pic eu vinovat in despartirea lor.
popey
Postat pe 24 Martie 2009 10:00
crisdany75 si noi 3(eu ,sotul ,si baiatul lui)ne iubim!si consider ca divortul lui a fost o experienta ptr noi 2!
pagina_parfumata_grace
Postat pe 24 Martie 2009 12:28
da conteaza si dc a divortat....dar nu intotdeauna barbatii sunt de vina....in cazul meu a gresit fosta sotie a sotului meu.....desi a prins-o "cu mata-n sac" afost de acor sa sterga totul cu buretele de dragul copilului,dar ea era indragostita de amant...acum regreta dar e prea tarziu....e al meu...sa recunoastem putini sunt barbatii care accepta asa ceva...
...cel mai bine e sa te documentezi inainte de a te arunca intr-o astfel de relatie,sa vb cu ambele parti dc este posibil,pt k de obicei ,fiecare are varianta lui....in cazul meu...fosta si-a recunoscut vina in fata tutror.
pussycat
Postat pe 25 Martie 2009 15:55
nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!
printzes_ali
Postat pe 26 Martie 2009 15:44
De la: printzes_ali, la data 2009-03-26 15:44:55nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!


printzes_ali ARE DREPTATE!AM O PRIETENA DE FAMILIE CARE A FOST INSELATA DE SOT IN ULTIMUL HAL CHIAR IN FATA MEA SI EU AM FOST POATE N ACEEASI SITUATIE A SI TINE(LA MIJLOC).NU STIAM DACA SA-I SPUN SAU NU!PANA LA URMA NU I-AM SPUS CA POATE CREDEA CA VREAU SA LE STRIC FAMILIA!ACUM EA A DIVORTAT IN NOIEMBRIE DANDU-SI SEAMA DE CEEA CE ARE LANGA EA SI APOI I-AM ZIS SI EU CE STIAM!MI-A SPUS IN FELUL URMATOR:
"-MA DOARE CA NU MI-AI SPUS ATUNCI,DAR ACUM CAND SUNT CONSTIENTA DE CEEA CE A FACUT EL,SI CU DOVEZILE IN FATA,IMI DAU SEAMA CA DACA IMI SPUNEAI,RISCAM DISTRUGEREA PRIETENIEI NOASTRE PTR UN MU*ST CARE NU MERITA NICI UN DESEU NERECICLABIL!"
pagina_parfumata_grace
Postat pe 26 Martie 2009 16:12
De la: printzes_ali, la data 2009-03-26 15:44:55nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!


Multumesc de sfat. Asa am zis si eu....si totusi pacat de ea...o sa-si consume niste ani cu un afemeiat....dar asta e. Mai bine stau in banca mea ( asa mi-a zis si nevasta-mea ).
popey
Postat pe 27 Martie 2009 00:39
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:02
Doar timpul poate sa arate daca merge sau nu.Depinde de caracterul fiecaruia.Orice relatie este riscanta pana la urma.
ClaudiaLungu
Postat pe 23 Iunie 2009 07:44
rezi daca a fost casatorit el nu te iubeste ?conteaza ca a fost casatorit ? important este sa va iubiti sa va respectatireciproc si sa fiti fericiti amandoi restul lumii nu are ce cauta in viata voastra multa bafta si fericire
yougena
Postat pe 23 Iunie 2009 08:24
www.DrinkShop.ro
grace001266
Postat pe 23 Iunie 2009 09:30
buna,
Situatia mea e cam aceeasi, sunt impreuna de 7 ani cu un barbat divortat, cu un copil din fosta casnicie.
Diferenta dintre noi e de 14 ani, si anul acesta in toamna ne vom casatori.
Va marturisesc ca nu am nici o problema legata de fosta lui relatie, din contra... fosta lui sotie este casatorita la randul ei si au o relatie normala, se inteleg foarte bine, in special pentru copil. La inceput mi-a fost si mie teama de fosta lui sotie, dar mi-am dat seama ca nu am de ce, sunt doar prieteni, nu mai e nici un pericol pentru altceva ...si chiar avem o relatie ok... eu cu fosta lui sotie...
deci se poate ... credeti-ma ...
Va pup si lasati prejudecatile ca nu ajuta cu nimic ... din contra.
aly017
Postat pe 23 Iunie 2009 09:45
Am avut o relatie cu un barbat divortat si un copil din prima casatorie. Divortase ea, pe motive de ambitie prosteasca. El nu a avut ce face, desi i-a parut foarte rau de copil, in nici un caz de ea. Am avut o relatie extraordinara, cu tot ce-i lipsise lui in prima.A pus capat si relatiei cu mine(desi si-o doreste in continuare), doar pentru faptul ca s-a speriat de cat de frumos era si s-a gandit ca poate si eu as proceda ca fosta. M-a lasat muta.Il iubesc enorm.

Postat pe 23 Iunie 2009 09:54
of dragelor am citit mesajele voastre si ce daca are un copil nu e nici o problema.eu sunt inpreuna cu cineva care a fost casatorit doar 6 luni de aproape 20 ani.ai mei au fost impotriva pt ca el nu are studii superioare si ca un barbat trebuie sa te ridice si nu sa te coboare,si eu am 41 de ani si tot necasatorita am ramas .au fost perioade pe la inceputul relatiei cind am vrut sa ne oficializam relatia dar el vroia sa ramin mai intai insarcinata si apoi... iar eu nu am ramas si deci suntem tot asa ca la inceput.sincer acum parca nu ma mai incinta nimic .imi plac nuntile dar praca la 40 de ani nu mai e la fel ca la 23 nu?apoi in vietile noastre au aprut tot felul de necazuri-au murit cite unul din parinti, el si-a vindut apartamentul ca sa fie alturi de tatal sau si eu stau si acum la el.e normal ca in atitia ani ca iubirea sa nu mai fie la fel ca la
inceput dar nu stiu cum as defini stare asta -obisnuinta, poate si dragoste ca la cite incercari am fost pusi...deci concluzia daca exista sentimente si intelegere si colaborarea parintilor atunci chiar e totul ok.un copil nu te leaga intotdeauna si mie nu-mi plac ideile preconcepute ca daca ii mai fac un copil o sa-l aduc pe drumul cel bun.
kudika027543
Postat pe 23 Iunie 2009 09:59
popey eu zic ca nu ar trebui sa te bagi pentru ca la un moment dat sigur isi va da seama ce ai poate capul si va deschide ochii, iti spun din proprie experienta este posibil ca nici ea sa nu te vada cu ochi buni sa creada ca de fapt vrei sa ai desparti si mai stiu eu ce.
Laso sa vada singura este mai bine sa se dea singura cu capul de tocul usii decat sa o tragi tu de maneca.
grace001438
Postat pe 23 Iunie 2009 10:02
Interesant subiect.....din pacate pentru mine aceasta relatie a mea a fost un esec total.Ceea ce stiu sigur este ca, niciodata nu ma mai implic intr-o astfel de relatie.
Nu stiu cine a fost vinovat dar intotdeauna exista cineva mai important pentru el decat eu.Fie copilul (la vremea respectiva avea 14 ani),mama lui, fosta sotie .
Venea la el acasa ca si cind nimic nu se intamplase, desi el stia ca ma deranjeaza astfel de lucruri...raspunsul era invariabil acelasi:vine pt.copil.Mama lui care la influientat desi eu eram mai mica cu 10 ani decat el, studii superioare,niciodata casatorita..deci nu avea nici un motiv sa ma placa.
mimike
Postat pe 23 Iunie 2009 10:40
si eu am aceasi situatie,am fost prietena aproape trei ani cu un barbat divortat mai mare cu tre ani ca mine,dar problema noastra era ca el nu putea sa treaca nici cum peste acel divort de fosta si tocmai de accea tinea o relatie de prietenie, cu fosta si dupa divort,in sensul ca a continuat sa locuiasca la ea,dar s-a mutat dupa un tim.fosta nevasta ii purta numele lui si dupa divort desi nu aveau copii,el o cauta la tel.de cate ori nu ii convenea ceva la mine,sau avea discutii mai aprinse,iar el vazand ca eu sunt mai geloasa pe fosta lui nevasta,m-a sunat odata si mi-a spus ca s-a saturat de certurile cu mine si vrea sa se desparta de mine,si in prezent suntem departiti el s-a reintors la fosta..care il primea de cate ori voia el,ba mai mult accepta sa fie sponsorul lui principal, el nu vrea sa munceasca desi are 46 de ani si 85 de kile, si va vine sa credeti sau nu fosta lui nevasta accepta sa faca sex cu el si dupa divort,adica sa fie acum amanta lui
grace002670
Postat pe 23 Iunie 2009 10:43
Si eu sunt in aceeasi situatie. A fost impreuna cu fosta lui sotie 8 ani in care el statea la parintii lui ea la ai ei dupa 8 ani au facut nunta au stat 3 luni casatoriti si apoi au divortat, clar ca nu au putut convietui impreuna erau incapatanati amnadoi nu lasau unul de la celalalt sau despartit dar nici ca sa mai auda de ea.Eu sunt cu el de 3 ani si stam impreuna de aproape 2 ne intelegem super si peste o luna vom avea nunta. Parerea mea este ca nu conteaza daca ai mai fost sau nu casatorit conteaza dragostea iubirea si intelegerea.
kudika045729
Postat pe 23 Iunie 2009 11:53
la mine e invers eu sunt divortata ,si el nu a fost casatorit niciodata ,intr-adevar am avut prolbleme cu fostul dar am rezolvat-o cu incredere unul in altul ,iar din punctul meu de vedere eu cred ca odata ce ai terminat o relatie fie ea de casatorie sau nu ca vorba aia e doar un act care ne-a legat ,si incepi o alta relatie nu mai ai nici un fel de tangente cu fostu ,in cazul in care este un copil la mijloc relatiile sunt datorita sii numai pt copil.Eu consider ca in orice ruptura de relatie e bine sa lasi loc de buna-ziua si atat.In cazul meu nu exista copil dar si daca era vreun copil la mijloc nu cred ca ar fi fost altfel de relatii decta celel legate de copil,pt ca nu ii poti interzice sa nu il vada sau sa il viziteze

totul se bazeaza pe incredere si comunicare
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 23 Iunie 2009 17:57
www.bibodesign.ro
Magazin online cu produse handmade!
uksplashwaterfalls
Postat pe 23 Iunie 2009 23:08
Eu cred ca reusita tine de voi doi!!! Eu sunt casatorita de 11 ani, iar sotul meu este mai mare decat mine cu 7 ani. Si el a mai fost casatorit si are un baiat de 15 ani! De un an, am reusit sa-l aduc la noi pe baiatul lui!! Si in acest moment, am 3 copiii!!!!!!!!!!!!! (noi avem o fetita de 11 ani si un baiat de 5 ani)
Suntem o familie minunata!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drept pentru care, inca o data, spun ca REUSITA TINE DE VOI DOI!!!!
Multa, multa fericire!!!!!
P.S. Cu "fosta", nu am nici un fel de relatie... e si ea recasatorita...
yanna_grace
Postat pe 24 Iunie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatii 7 De la: picike 27 Septembrie 2010 17:03
aranjamentele florale 17 De la: roz5blue6lila7 3 August 2010 17:32
ofer ajutorul meu miresicilor care nu au timp 1 De la: gabielle88 8 Februarie 2010 22:40
focuri de artificii 1 De la: luminar 7 Mai 2009 17:36
Restaurante Neamt 3 De la: marry 18 Martie 2010 16:05