Setari Cookie-uri

el divortat...eu niciodata casatorita

El divortat, eu niciodata casatorita, din fericire n-are copii din prima casatorie, diferenta de varsta intre noi de 15 ani, dar ne iubim si ne intelegem de parca ne-am cunoaste de o viata.
allexxe
Postat pe 25 Iunie 2009 10:17
tarot_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:20
tarot_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:46
De la: costinastfn, la data 2009-03-22 16:17:12Draga mea,
In primul rand de ce a divortat? si ce iti garanteaza ca nu o sa faca si cu tine acelasi lucru,sincer cred ca un barbat care a mai fost insurat la un momendat o sa divorteze si de urmatoarea sau urmatoarele(cei care divorteaza nu prea stiu sa fie fideli unui singur partener,aici ma refer la ambele sexe),ai mare grija,succes.


nu este neaparat valabil k cel care a divortat o data o va face si a 2 a oara,conteaza f mult motivele care au stat la baza defacerii casatoriei,in cazul sotului meu cea care a inselat a fost fosta sotie si nu o spun doar pt k asa mi-a spus el ci pt k mi-a confirmat si ea si copilul lor...deci,hai sa nu punem la zid pe toata lumea....se poate intmpla oricui,poate chiar si tie si asta ce inseamna k vei fi condamnata sa ramai singura toata viata pt k esti divortata? mai gandeste-te.
pussycat
Postat pe 12 Noiembrie 2009 11:30
Toti gresim, intr-un mod sau altul si atunci cand apare o noua sansa la orizont e bine sa profitam de ea.
fantome
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:43
Si eu sunt in aceasta situatie...as dori sa aud parerile voastre...astept cu nerabdare.Va multumesc!
gabriellamona_yahoo_com
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:09
andreea18_grace
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:14
draga mea iti scriu pt ca si lamine a fost o situatie similara,el era divortat si eu sunt si la ora actuala de 20 de ani alaturi de el dar fara sa avem oficilaizata legatura.
pot sa-ti spun ca la inceput si eu ma gindeam ca ma compara cu fosta chiar il stresam cu intrebari as fi vrut s-o cunosc...
dar am inteles ca a fost o realtie pasagera de doar 6 luni ca dupa divort nici nus-i mai amintea numele ei.
am trecut in acesti 20 de ani prin multe impreuna dar nu as renunta la el.
este un om bun diferenta intre noi de 6 ani
lui i-au murit parintii intre timp si mie tatal am botezat 3 copii
copii am fost si la peterceri impreuna,doar cu iubire poti
razbi tot raul.
kudika027543
Postat pe 28 Iunie 2010 12:42
Incredere - e frumos spus ! sa ai incredere, dar ce sa faci daca aceasta incredere dispare? Ce sa faci cind crezi una si peste citiva ani afli ca a fost casatorit si inca are si copii si a ascuns de tine acest lucru?!!!
lesi_grace
Postat pe 28 Iunie 2010 17:21
De la: yanna, la data 2009-06-24 12:07:05Eu cred ca reusita tine de voi doi!!! Eu sunt casatorita de 11 ani, iar sotul meu este mai mare decat mine cu 7 ani. Si el a mai fost casatorit si are un baiat de 15 ani! De un an, am reusit sa-l aduc la noi pe baiatul lui!! Si in acest moment, am 3 copiii!!!!!!!!!!!!! (noi avem o fetita de 11 ani si un baiat de 5 ani)
Suntem o familie minunata!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drept pentru care, inca o data, spun ca REUSITA TINE DE VOI DOI!!!!
Multa, multa fericire!!!!!
P.S. Cu "fosta", nu am nici un fel de relatie... e si ea recasatorita...

:)
elena_lavinia
Postat pe 28 Iunie 2010 21:37
De la: allexxe, la data 2009-06-25 10:17:55El divortat, eu niciodata casatorita, din fericire n-are copii din prima casatorie, diferenta de varsta intre noi de 15 ani, dar ne iubim si ne intelegem de parca ne-am cunoaste de o viata.

Si eu sunt in aceeasi situatie...diferenta de noi e de 9 ani...oare vom avea viitor impreuna? suntem de 4 ani...
elena_lavinia
Postat pe 28 Iunie 2010 21:38
Daca nu bea, si nu e afemeiat merge! Daca vezi ca bea mai mult decat ti-ar placea sa bea, lasa-l. E simplu! Tu stii....
Evike_grace
Postat pe 29 Iunie 2010 23:51
De la: popey, la data 2009-03-27 00:39:16
De la: printzes_ali, la data 2009-03-26 15:44:55nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!


Multumesc de sfat. Asa am zis si eu....si totusi pacat de ea...o sa-si consume niste ani cu un afemeiat....dar asta e. Mai bine stau in banca mea ( asa mi-a zis si nevasta-mea ).


Si sora mea era intr o relatie nepotrivita si fiind indragostita nu vedea nimic. Sau daca i ziceam eu, nu asculta nimic . sau daca auzea, nu credea; sau daca credea si se convingea, nu facea ce i ziceam eu sa faca; si ii ierta orice individului, ii gasea scuze si se invinovatea tot pe ea ca nu a fost suficient de buna si de iubitoare , etc. in final ne-am certat ca mia zis ca eu i am stricat relatia ei perfecta. dupa 6 luni dupa ce nu am mai vb deloc cu ea despre subiectul asta, s a despartit ea singura de individ , din decizia ei , satula de toate magariile lui.
DAR !!!! eu am constiinta impacata ca mi am facut datoria fata de sora mea si sa o avertizez realist ca sta cu el pe timpul, nervii si banii ei, si nici macar nu e fericita in relatia aia . Decizia a fost a ei : cand sa l paraseasca si cum.
dupa ce s-a despartit mi a dat dreptate si a zis ca acum are incredere in obiectivitatea mea, etc. si ca ma consiera o prietena adevarata


daca o incurajam prosteste sa i dea inainte cu "intelegere si rabdare" sa " il inteleaga sa comunice mai mult " ..s-ar mai fi chinuit vreo cativa ani cu el si nu mi-as fi iertat-o o toata viata. si nu m-ar fi crezut pe cuvant niciodata !

deci in situatia ta: daca nu crezi ca e bine sa dai un sfat, (ca sa nu se interpreteze ceva) poti sa dai un " hint" fetei, ca nu te costa nimic si poti sa salvezi cativa ani din viata cuiva.
Poti ce i mult sa i sugerezi fetei ca " sa aiba grija " si "sa nu se implice prea mult, si sa mai adaugi ca il cunosti ai de mult pe amicul respectiv .. si daca te intreaba detalii sa i zici ca tu personal ai impresia ca el nu e asa indragostit de ea . dar asta e doar parerea ta , si bineinteles asta e o sugestie pentru ea, dar ca e libera sa faca ce vrea.

si in conditiile astea ti ai facut si datoria fata de constiinta ta , si esti si acoperit fata de interpretari dubioase.


kudika052198
Postat pe 30 Iunie 2010 18:39
De la: pagina_parfumata, la data 2009-03-26 16:12:00
De la: printzes_ali, la data 2009-03-26 15:44:55nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!


printzes_ali ARE DREPTATE!AM O PRIETENA DE FAMILIE CARE A FOST INSELATA DE SOT IN ULTIMUL HAL CHIAR IN FATA MEA SI EU AM FOST POATE N ACEEASI SITUATIE A SI TINE(LA MIJLOC).NU STIAM DACA SA-I SPUN SAU NU!PANA LA URMA NU I-AM SPUS CA POATE CREDEA CA VREAU SA LE STRIC FAMILIA!ACUM EA A DIVORTAT IN NOIEMBRIE DANDU-SI SEAMA DE CEEA CE ARE LANGA EA SI APOI I-AM ZIS SI EU CE STIAM!MI-A SPUS IN FELUL URMATOR:
"-MA DOARE CA NU MI-AI SPUS ATUNCI,DAR ACUM CAND SUNT CONSTIENTA DE CEEA CE A FACUT EL,SI CU DOVEZILE IN FATA,IMI DAU SEAMA CA DACA IMI SPUNEAI,RISCAM DISTRUGEREA PRIETENIEI NOASTRE PTR UN MU*ST CARE NU MERITA NICI UN DESEU NERECICLABIL!"


Daca as fi fost eu in situatia prietenei tale nu te as fi iertat niciodata ca nu mi-ai spus nimic si m-ai lasat sa-mi consum timp pretios din viata aiurea.

Tie ti-ar conveni daca ai afla ca toti ceilati stiau deja si nu ti-a zis nimeni nimic? sa traiesti intr o falsa fericire si ignoranta continua si toti " prietenii" zambeau in fata si te incurajau si te compatimeau pe ascuns ???

Asta nu e prietenie adevarata, e doar de fatada, sa ne salvam aparentele, sa dea bine in public, sa nu stricdam relatiile, etc. ..

Ma rog, fiecare are prietenii pe care -i crede potriviti !
kudika052198
Postat pe 30 Iunie 2010 18:50
De la: printzes_ali, la data 2009-03-26 15:44:55nu te BAGA!!!! las-o pe ea sa-si dea seama pe cine are alaturi, mai devreme sau mai tarziu, o va face.intotdeauna cel care intervine, pica rau. numai bine!!!


hmm interesanta atititudine .,gandeste te ca ti se poate intampla si tie intr -o situatie in viata ...si ma intreb ce ti-ar prinde mai bine in viata daca ai fi tu in situatia fetei nestiutoare :
A: sa te avertizeze cineva priteneste in ce te bagi ?
sau
B: sa te lase sa traiesti fericita o mare minciuna ?

ce atitudine ai aprecia mai mult dupa ce balonul de sapun se sparge??




kudika052198
Postat pe 30 Iunie 2010 18:56
Bre, ma iertati ca am navalit aicia.
N-am gasit loc un' sa scriu si io ceva...

Amelyo, daca ma gasesti cu posteala si aici, in topicul asta, inseamna ca ma iubesti bre!
Inseamna iubeala!
Pune pozele mele iute, ca ne afla lumea ca umblu dupa tine cu limba uite-asa:
Alea trei, cu aia TOATA!
Si nu te preface ca nu intelegi...jur ca detaliez!
Darkmagic
Postat pe 31 August 2011 22:14
De la: Darkmagic, la data 2011-08-31 22:14:41Bre, ma iertati ca am navalit aicia.
N-am gasit loc un' sa scriu si io ceva...

Amelyo, daca ma gasesti cu posteala si aici, in topicul asta, inseamna ca ma iubesti bre!
Inseamna iubeala!
Pune pozele mele iute, ca ne afla lumea ca umblu dupa tine cu limba uite-asa:
Alea trei, cu aia TOATA!
Si nu te preface ca nu intelegi...jur ca detaliez!



nu mai urla bre pe aici pe la mirese
nu stiu despre vorbesti
poooooop bre zapaceala
Ame_ly
Postat pe 31 August 2011 22:22
De la: Ame_ly, la data 2011-08-31 22:22:47
De la: Darkmagic, la data 2011-08-31 22:14:41Bre, ma iertati ca am navalit aicia.
N-am gasit loc un' sa scriu si io ceva...

Amelyo, daca ma gasesti cu posteala si aici, in topicul asta, inseamna ca ma iubesti bre!
Inseamna iubeala!
Pune pozele mele iute, ca ne afla lumea ca umblu dupa tine cu limba uite-asa:
Alea trei, cu aia TOATA!
Si nu te preface ca nu intelegi...jur ca detaliez!



nu mai urla bre pe aici pe la mirese
nu stiu despre vorbesti
poooooop bre zapaceala


Bine bre love, pupi!
Da' poza...?
Pune-le de urgenta ca altfel schimb craca!
...sau cum se cheama aia...
Placa!
Darkmagic
Postat pe 31 August 2011 22:26
Da,.....el divortat,cu um copil de 17 ani in momentul de fata,eu la prima casatorie,cu el.Diferenta de 9 ani,el fiind mai mare.Fosta,implicata intr-o relatie serioasa momentan,locuieste in alta tara,copilul fiind la ea,eu cu sotul,locuim in Romania.Copilul sta cu noi pe toata perioada vacantei de vara.Toate bune si frumoase,dar asta inseamna:adio intimitate(ca sta destul de mult prin preajma noastra si nu poti face nimic:tinute sumare prin casa,ca na,...e vara si trebuie si barbatul incins putin si pregatit ptr seara),adio vacante mai romantice(copilul doarme cu noi in camera si nu poate fi lasat acasa cu bunicii ca noi sa mergem singuri in vacanta),bun venit certurilo,in cazul in care eu fac cea mai mica observatie,sau comentariu la adresa copilului,sau tatalui,cu privire la comportamentul acestora(eu nu am dreptul sa comentez,ca eu nu am copilasi),iar pe parcursul anului,bun venit western union,copilul are nevoie de bani,iar eu ma ocup de asta,avand un venit destul de ok,pot spune.Nu pot cere o vacanta in 2,un sfarsit de saptamana in 2,nu pot pleca la prieteni singura fara copil,decat foarte rar,pe toata perioada cat sta copilul la noi.Am 30 de ani,inca nu am copil ptr.ca nu-i sotul pregatit,am o relatie de 13 ani.Concluzia mea proprie,......oamenii sunt diferiti.Au pareri,caractere,reactii,diferite.Nu poti compara nici oamenii,nici situatiile,nimic.Fiecare are un destin propriu,o gandire proprie si o experienta proprie.Cel mai bun sfatuitor in viata,esti tu singur.Din experienta mea,spun un singur lucru,valabil ptr mine.Niciodata nu mai m-as casatori,cu un barbat care are copil.E foarte greu sa accepti copilul altcuiva sau sa-l iubesti in orice fel.Sa poti face asta,iti trebuie o putere mare si parintele biologic sa nu influenteze in nici un fel relatia ta cu acel copil.Numai bine va doresc.Era sa uit,suntem casatoriti de 10 luni.
kudika_9592
Postat pe 11 Iunie 2012 18:15
M-ai facut sa rad,sincer.Cu omul,nu se poate discuta,el spune ca tot eu sunt nebuna.Si sti ceva???Vroia sa-l ia si pe copilasul de 16 ani,la vremea respectiva,in luna de miere.Din acest motiv,nici nu am mai fost in nici o luna.Si ma cam gandeam si eu la sfatul tau,sincer.Merci,oricum de raspuns.
kudika_9592
Postat pe 11 Iunie 2012 18:29
Punct ochit,punct lovit!!!
Titanika
Postat pe 11 Iunie 2012 18:31
De la: kudika_9592, la data 2012-06-11 18:29:15 M-ai facut sa rad,sincer.Cu omul,nu se poate discuta,el spune ca tot eu sunt nebuna.Si sti ceva???Vroia sa-l ia si pe copilasul de 16 ani,la vremea respectiva,in luna de miere.Din acest motiv,nici nu am mai fost in nici o luna.Si ma cam gandeam si eu la sfatul tau,sincer.Merci,oricum de raspuns.


din pacate de afara e mereu cel mai usor de escusut o situatie.....da-i in partidul meu la cati barbati sunt pe lumea asta si la cum pun unii botul...nu e mare inginerie sa-ti refaci viata. in luna de miere,,,ntzntz ntz....ti-ar mutantii aidreacu
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 18:34
Nu mai pot sa ma abtin de ras,Caragiale este aici pe HUDIKAaaaa,fratilooooor si suroriloooor!
Hai norok si voie buna,chiar aveam nevoie sa mai si rad!!!
Titanika
Postat pe 11 Iunie 2012 18:44
AI MAAAARE DREPTATE,ce sa mai spun???Felicitari ptr modul de gandire.Numai bine
kudika_9592
Postat pe 11 Iunie 2012 18:46
De la: Titanika, la data 2012-06-11 18:44:30 Nu mai pot sa ma abtin de ras,Caragiale este aici pe HUDIKAaaaa,fratilooooor si suroriloooor!
Hai norok si voie buna,chiar aveam nevoie sa mai si rad!!!



te-am spart ha?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 18:47
,asta s-a intamplat de mult,din cate-mi amintesc.
kudika_9592
Postat pe 11 Iunie 2012 18:51
De la: kudika_9592, la data 2012-06-11 18:51:33 ,asta s-a intamplat de mult,din cate-mi amintesc.
ce anume? cand? cum? unde? nu'mi amintesc
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 18:56
kudika_9592
Postat pe 11 Iunie 2012 19:00
De la: kudika_9592, la data 2012-06-11 19:00:12


ca sa imi amintesc banuiesc ca tre sa mergem pe privat ....

la cat si-a schimbat lumea pe aici numele,nu am de unde sa stiu cine,ce,cum,cand,unde,si mai ales cum a fost
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 19:03
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-06-11 18:47:35
De la: Titanika, la data 2012-06-11 18:44:30 Nu mai pot sa ma abtin de ras,Caragiale este aici pe HUDIKAaaaa,fratilooooor si suroriloooor!
Hai norok si voie buna,chiar aveam nevoie sa mai si rad!!!



te-am spart ha?


Doar mi-ai mangaiat ochii!
Titanika
Postat pe 11 Iunie 2012 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
servetele personalizate 23 De la: 26 August 2012 01:12
parteneri de religi dferite 21 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:44
am si eu nevoie de nasi 9 De la: kudika_18514 24 Februarie 2015 16:56
el divortat...eu niciodata casatorita 115 De la: Smile_grace 12 Noiembrie 2014 17:41
DANSUL MIRILOR 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02