Setari Cookie-uri

nunta cu buget redus poate sa fie reusita?

buna fetelor1 mai am 4 luni si ceva pana la nunta si deja ma doare capul de cate trebuie sa faci si cate o sa mai trebuiasca in uktimul moment.dat fiind faptul ca e criza am redus enorm bugetul pt nunta ,dar totusi va fi fumos pt. ca oamenii cu care colaborez sunt intelegatori si ma ajuta cu ce pot ca sa imi indeplinesc visul meu de cand eram fetita.mi-am gasit model de invitatie frumos asa cum imi doresc eu la 0.55lei/ bucata, rochia de mireasa mi-am luat la reduceri la 75 ron cu 2 marimi mai mare dar e bun ca pot sa o modific si multe alte convienente pe care am sa vi le spun mai incolo.

p.s. rochia e nou nouta cu eticheta, nepurtata de nimeni.a avut noroc
deeamezmer
Postat pe 10 Martie 2009 14:06
Super ...de unde ai luat invitatiile cu doar o.55ron?esti foarte norocoasa ca ai gasit rochita asa de ieftina si noua
concitadina
Postat pe 29 Martie 2009 00:40
si in bucuresti se gasesc rochii asa ieftene si noi,iti spun pentru ca eu am fost in magazinele de acolo cu titlul informativ pentru mine si am gasit un magazin cu rochii noi la un pret de 750 de lei deci se gasesc ,acum depinde de dorintele tale,daca vrei o rochie unica nu cred ca ai vreo sansa so o cumperi la un pret mai mic de 1500 .asa ca bafta la cautari,sper sa gasesti ceva pe placul tau si la pret si ca model
mihaelaonu
Postat pe 30 Martie 2009 10:49
mihaelaonu foarte bine, invitatiile si noi le-am cumparat anul trecut tot cu aceiasi suma si sunt foarte frumoase sincer, parerea mea e ca nici eu nu as da pe invitatii mai mult de 1 leu - la mine oricum in scurt timp ajung la cosul de gunoi, iar rochita important e sa-ti placa si sa te simti bine restul nu mai conteaza.
Si buchetul mi la facut sotul meu afost super sa-l vezi cum punea fir cu fir la trandafir a fost tare
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:34
scuze mesajul era catre deeamezmer, dar si catre ori care viitoare mireasa - cred ca multe nunti cu buget redus au fost reusite, am fost la o nunta unde aveau orhidee pe masa si a fost aranjata super sala si bautura foarte scumpa - dar din pacate nu au ramas cu nimic, nici chiar cu bani pentru luna de miere - nasol parerea me ca tb sa te gandesti bine cand investesti.

Noi cel mai mult am investit in poze si filmare acolo am last profesionisti. Si tot ce am putut face noi am facut singuri. Inclusiv marturiile din pieptul nuntasilor. Sa stiti ca se poate. Succes si sa reusiti sa aveti nunta asa cum va doriti.
laura02maria
Postat pe 11 Aprilie 2009 10:09
De la: deeamezmer, la data 2009-03-10 14:06:06buna fetelor1 mai am 4 luni si ceva pana la nunta si deja ma doare capul de cate trebuie sa faci si cate o sa mai trebuiasca in uktimul moment.dat fiind faptul ca e criza am redus enorm bugetul pt nunta ,dar totusi va fi fumos pt. ca oamenii cu care colaborez sunt intelegatori si ma ajuta cu ce pot ca sa imi indeplinesc visul meu de cand eram fetita.mi-am gasit model de invitatie frumos asa cum imi doresc eu la 0.55lei/ bucata, rochia de mireasa mi-am luat la reduceri la 75 ron cu 2 marimi mai mare dar e bun ca pot sa o modific si multe alte convienente pe care am sa vi le spun mai incolo.

p.s. rochia e nou nouta cu eticheta, nepurtata de nimeni.a avut noroc


aaaa. 75 de roni??? esti sigura? asta nu inseamna mai putin de 1 milion de lei vechi??? wow
angi_bz
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:31
se poate.. se poate..
una din cunostintele mele si-a organizat singura nunta in doar 6 saptamani si reusit fara nici o problema. La ea nu era problema de bani ci pur si simplu de zgarcenie iesita din comun.
cateva sfaturi utile pt o nuta cu buget redus de la nunta ei:

1. marturiile si le-a facut singura: a cumparat cativa metri de tul, a cumparat bomboane la kg (arahide albe glazurate), a cumparat cativa metri de organz d-aia subtire sa faca fundele cu ea si aia e, 2 seri, acasa in mijlocul sufragerie, unul a decupat tulul in patratele de marimea unui servetel,unul a pus cate 5 bomboane si altul le lega la gura facand saculeti- marturie. A iesit f ieftin si au iesit perfect (unde mai pui si ca a cumparat tulul si organza in ton cu salonul(culoarea salonului) superbe!
2. Cardurile pt masa cu numele invitatilor pe ele (sub forma de plic pt bani dar si sa stie omul ca acolo tre' sa se aseze, deci cu dubla semnificatie) le-a facut la fel singura, cu hartie d-aia speciala, la imprimmanta la calculator. F simplu si f elegante au iesit si nu mai zicL ieftine!
3. florile de pe masa (exact ce ziceau fetele mai sus: de la cununie, nu iti trebuie neaparat multe flori..pui cate ai, daca ai multe pui multe in fiecare vaza, daca ai putine, pui cateva fire, mici si compacte sa nu dea impresie de golase, depinde cate ai. ceri restauratului unde faci nunta, vaze, ca aia au, le ceri pe fiecare masa vaza goala, ca cineva din partea ta va veni cu cateva ore inainte de nunta si va pune florile in ele (asta daca faci cununia in aceeasi zi, daca nu cumperi flori, te duci in pta Cosbuc si iei ca-s cele mai ieftine din Bucuresti si crede-ma ca iesi mult mai rentabil);
4. buchetul de mireasa la fel, (trandafiri in pta cosbuc, inr-advar pe cei mai frumosi alesi.. pusi compacti unul langa altul, cu cozi lungi de 15 cm, invelite in saten orange ca ei erau orange, si daca stai sa te gandesti au costat 50 de roni, in la orice florarie);
5. bautura la restaurant au cumparat-o ei, deci nu de acolo ca era dubla la pret, la fel snaksurile;
6. luna de miere: un sejur de 7 zile prin frumoasele locuri ale Apusenilor nostri.
cristinne83
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:41
Asta pt cine vede nunta ca si o investitie !

Este laudabil sa-ti confectionezi singura anumite accesorii, daca nu iti permiti sa le cumperi sau nu gasesti ceea ce-ti doresti. Dar daca ai bani si te zgarcesti de ceva frumos atunci este cam urat
Si sincera sa fiu prefer sa fac o nunta de bun gust si sa las o impresie frumoasa,o amintire placuta invitatilor decat sa castig din nunta (ca nu nunta o sa ne inbogateasca pe noi !)
florance83
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:56
florance83 ai mare mare dreptate....conteaza foarte mult ca invitatii tai sa vb de nunta ta mult timp inainte...numai ca de bine...si conteaza sa le lasi o impresie buna..esti si tu mai impacata cu tine astfel....cei care fac nunta pt bani intr-adevar se zgarcesc, cei care nu, investesc destul de mult....eu am investit in cameraman si foto(mi-am luat 2 profesionisti)ma costa 1000 de euro dar stiu ca e ceva ce va ramane tot restul vietii ca o amintire placuta la fel si muzica e ffff importanta.pe mine ma costa 1200 de euro....mult spor la organizare
Bluesky_grace
Postat pe 22 Aprilie 2009 08:33
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

superbeeee fetelorrrrrrr
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:46
Buna
Sincer toate ideeile tale mi se par super.In primul rand ai o mare satisfactie ca ai facut tu cu mana ta tot ce tine de decorat iar daca iese si bine de ce nu?orice ban cheltuit in plus pe vreme de criza te trege in jos si nu vb despre zgarcenie dar toate se aduna si cand tragi linei la sf de nunta trebuie sa ai si realizari si nu ma refer decat la faptul de a nu ramane cu datorii .... Eu am nunta in iunie si am dat cam toate iunvitatiile dar nu va spun cata lume s-a plans ca sunt in somaj sau ca urmeaza sa se faca restructurari (brasov),ca se inchid magazine.Unii imi spun ""acu ti-ai gasit pe vreme de criza" si sincer vreo doua saptamani am avut o stare de depresie .Multi cand le dai inviitatiile stramba din nas sau se plang ...pai ce entuziasm vrei sa mai ai cand toate aceste lucruri se intampla cand nu mai ai siguranta zilei de maine cand ai o zi speciala si vrei sa iasa asa.?Oricum eu sunt optimista si cred ca o sa fie bine pt ca nunta cu oameni se face iar daca se simt bine detaliile nu conteaza asa mult pt toata lumea.
kudika099559
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:14
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:26
De la: lauramaria, la data 2009-04-11 10:09:57scuze mesajul era catre deeamezmer, dar si catre ori care viitoare mireasa - cred ca multe nunti cu buget redus au fost reusite, am fost la o nunta unde aveau orhidee pe masa si a fost aranjata super sala si bautura foarte scumpa - dar din pacate nu au ramas cu nimic, nici chiar cu bani pentru luna de miere - nasol parerea me ca tb sa te gandesti bine cand investesti.

Noi cel mai mult am investit in poze si filmare acolo am last profesionisti. Si tot ce am putut face noi am facut singuri. Inclusiv marturiile din pieptul nuntasilor. Sa stiti ca se poate. Succes si sa reusiti sa aveti nunta asa cum va doriti.

poate asa au vrut mirii sa faca ceva frumos si elegant....daca nu mai raman cu nimic dupa nunta nu mi se pare tragic in fond noi facem nunta ca sa ramanem cu ceva bani(fie si pt.luna de miere) sau sa ne bucuram cu cei dragi de evenimentul nostru?cred ca poti cu un buget mic sa faci multe mai ales daca ai bun gust.
kudika007717
Postat pe 18 Mai 2009 12:55
da degetica86 ai zis foarte bine daca ai bun gust si stii ceea ce vrei si cat esti dispusa sa cheltui pt aceasta nunta.

eu nu am de ce sa ma plang - am putut sa dam avans pt un ap de 2 cam, dar sincer daca nu as fi ramas cu nimic, nici chiar un banut pt un sf de saptamana undeva doar noi doi, credca era
laura02maria
Postat pe 18 Mai 2009 18:15
Servus. Si eu am nunta in iunie, mai exact pe 13 iunie la Cramele lui Decebal intrarea in Racadau. Sicer, imi este teama..... criza sa nu fie o scuza gasita de invitati.
Tu in ce data ai nunta si unde?
manuella76
Postat pe 19 Mai 2009 07:56
De la: manuella76, la data 2009-05-19 07:56:54Servus. Si eu am nunta in iunie, mai exact pe 13 iunie la Cramele lui Decebal intrarea in Racadau. Sicer, imi este teama..... criza sa nu fie o scuza gasita de invitati.
Tu in ce data ai nunta si unde?



si eu ma gandesc f serios la chestia asta!

sunt atattia oameni care au ramas fara serviciu sau carora li s-a miscosat salariul
iulik_flore
Postat pe 19 Mai 2009 12:58
eu zic sa nu va faceti probleme, este ziua voastra ceea mare, deobicei lumea isi cam da datoria inapoi, cel mai probabil poate nu vor venii aceea care vor avea nunta care sunt in criza fin

iulika_flore stiu ca ai nunta anul viitor pana at sigur se rezolva cu criza

"nu ar tb sa fie criza o scuza pt invitati", si eu ma duc la nunta in 13 iunie, si ei la randul lor au fost anul trecut la a mea si au pus 200 euro - dar doamne fereste nici nu indraznesc sa spun ca nu ma duc sau ca voi pune mai putin cu toate ca sunt intr-o criza fin destul de mare si m-au anuntat si cu 1 luna inainte (foarte putin) cand salariile se iau odata pe luna si asa cum se iau...

deci nu va faceti probleme manuella76 tb sa fi cat mai relaxata si sa profiti de aceasta zi, in mom acela este ceea mai importantant eveniment pt tine, (dupa aceea urmeaza bebe-alta zi si mai dulce) cati invitati vor venii atatia vor venii, nu prea poti schimba nimic - cand faci listuta cu cine va veni 80-90% sa fii foarte atenta. sa nu platesti mult la meniuri....mai bine sa-ti faca at pe loc cateva
laura02maria
Postat pe 19 Mai 2009 14:23
tot pt buget redus, s-au cumparat florile care se primesc de la parinti si de la rude de la un depozit cu 2.5-3.5 ron trandafirul cel mai super (care mi l-am ales eu mai ales in buchetul de la mama si si de la mama sotului meu

puteai sa cumperi un buchet de 20 tranda sau 10 tranda

cu 70 ron am primit un buchet super de 19 fire trand mov cu auriu proaspeti super (- i-am uscat si ii am si in ziua de azi ) aceea mi-au placut mie - fata de piata unde cumparau un buchet cu max 7-9 trandafiri.
Deci se paote

Cine e din Cluj Florile se pot cumpara de la Depozitul din Ira (ultima statie de troleu spre Marasti) exact in statie se afla depozitul

Succes si va
laura02maria
Postat pe 19 Mai 2009 14:35
De la: lauramaria, la data 2009-05-18 18:15:13da degetica86 ai zis foarte bine daca ai bun gust si stii ceea ce vrei si cat esti dispusa sa cheltui pt aceasta nunta.

eu nu am de ce sa ma plang - am putut sa dam avans pt un ap de 2 cam, dar sincer daca nu as fi ramas cu nimic, nici chiar un banut pt un sf de saptamana undeva doar noi doi, credca era

te inteleg...e bine sa ne intindem cat ne tine plapuma...noi am reusit s ane cumparam casuta inainte de nunta asa ca de ajutat acum cu organizarea nuntii ne ajuta parintii.oricum indiferent de buget eu cred ca daca te interesezi din timp si ai si ceva bun gust iese ceva foarte frumos.
kudika007717
Postat pe 19 Mai 2009 15:49
degetica86 e super tare ca v-ati luat ap inainte de nunta
laura02maria
Postat pe 19 Mai 2009 19:23
poate ca sunt eu prea ... ciudata... dar nunta nu trebuie sa fice acea zi speciala? in care sa te simpti perfect?
de unde ideea ca nunta e o investitie profitabila???
eu stiam ca o nunta se face din dragoste ... NU PENTRU BANI!!!
si mai stiam ca nunta e acea ”o singura data in viata” cand nu trebuie decat sa fie perfect, cand mireasa e o adevarata regina, si trebuie sa aiba tot ce ii pofteste inima

eu merg cu ideea ca e ziua cand trebuie renuntat la ideea de economie ... nu zic ca trebuie cumparat tot ce e mai scump ci trebuie mai intai sa te uiti la produse la ce vrei sa cumperi la cum vrei sa arata si sa alegi ce iti place si abia la sfarsit sa vezi pretul... eventual daca chiar nu exista bugetul necesar sa fie mai putini vinvitati si in loc de 200 de perechi sa ai doar 100 sau sa faci un imprumut...

eu as accepta niciodata sa am o rochie dintr-un material comun sau o rochie la fel cu celelalte mirese doar pentru ca nu imi permite bugetul sa achizitionez rochia pe care mi-am dorito din totdeauna ...
Dark_Roxana
Postat pe 20 Mai 2009 09:39
De la: lauramaria, la data 2009-05-19 19:23:08degetica86 e super tare ca v-ati luat ap inainte de nunta

ne-am luat o garsoniera mai spatioasa e suficient pt.amandoi la acest moment mai tarziu vrem sa ne luam o casuta,eu an trait 18 ani la casa si nici acum dupa 4 ani de capitala nu prea ma incanta gandul ca o sa traiesc si o sa imi cresc copii la bloc,la casa parca au alta libertate de miscare,bine eu sunt si subictiva crescand atatia ani la casa...
kudika007717
Postat pe 21 Mai 2009 07:45
iti dau dreptate..nunta e o loterie..poti pierde dar poti castiga,,fetelor la cate nunti ati fost si nu va plakut mancarea,,salonu,,muzika si de ce ..din cauza ca miri a fc numai ptr castigu lor personal,,e unika zi din viata a unei fete si a unui baiat,,asa ca mai bine mai putin si bun,,va pup si sper ca nu va suparati pe parerea mea
kyry_grace
Postat pe 27 Mai 2009 21:43
tarot_healthy
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:24
De la: kyry, la data 2009-05-27 21:43:34iti dau dreptate..nunta e o loterie..poti pierde dar poti castiga,,fetelor la cate nunti ati fost si nu va plakut mancarea,,salonu,,muzika si de ce ..din cauza ca miri a fc numai ptr castigu lor personal,,e unika zi din viata a unei fete si a unui baiat,,asa ca mai bine mai putin si bun,,va pup si sper ca nu va suparati pe parerea mea

IN ZIUA DE AZI saracii miri fac nunta mai slabuta din cauza crizei nu ca urmaresc neaparat castigul:(..daca nu ai de unde, nu ai si punct.. :(

cristinne83
Postat pe 2 Septembrie 2009 19:43
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:46

Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Sect. 6 Bucuresti
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000
Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880

Casa de piatra, oriunde va ve-ti afla!
eunescu09_condo
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:51
Eu cred ca daca stii ca nu ai bani nu are rost sa te arunci la cheltuieli inutile..
Se pot salva bani in multe locuri, incepand cu locatia / meniul, continuand cu rochia, invitatiile, florile / aranjamentele, fotograful si alte detalii.

Cauti o locatie mai deosebita - club, terasa, nu ceva faimos pentru nuntile care au fost deja acolo.. pentru ca i-a crescut cota si se poate taxa in plus, fara niciun rost.. Eventual cauta un loc care iti ofera decor si imbracaminte pentru scaune si mese.
Rochia se poate face la comanda, la o tanara creatoare de moda (eu am facut-o la Diana Bobar, cautati numai site-ul ei si va spune pretul in functie de material si complexitate) sau second-hand sau inchiriata.
Invitatiile se pot trimite on-line si listezi tu doar cateva pentru bunica si matusa de la tara, care nu are acces la internet :)
Flori.. pt buchet alegi flori de sezon, in culorile nuntii tale, iar pentru mese.. poti gasi alte idei: flori de hartie sau matase - chiar arata bine; sau flori de la p-ta de flori sau din cele primite la cununia civila, daca e in aceeasi zi. Pe masa se mai pot pune detalii legate de tema nuntii - pene colorate, scoici, nisip, sticle cu mesaj in ele - eventual o poza cu voi, plante in ghiveci - costa mult mai putin decat un aranjament.. Poti adapta un ambalaj pentru ghiveci in culorile nuntii si poti lipi si numarul mesei acolo.. Idei sunt foarte multe, trebuie sa te gandesti la ele.
Fotograful poate fi unul mai putin faimos, dar talentat, trebuie doar cautat.. si testat.

Daca vrea cineva din Bucuresti, va ajut cu idei si sfaturi.
adeana
Postat pe 9 Octombrie 2009 09:28
De la: adeana, la data 2009-10-09 09:28:53Eu cred ca daca stii ca nu ai bani nu are rost sa te arunci la cheltuieli inutile..
Se pot salva bani in multe locuri, incepand cu locatia / meniul, continuand cu rochia, invitatiile, florile / aranjamentele, fotograful si alte detalii.

Cauti o locatie mai deosebita - club, terasa, nu ceva faimos pentru nuntile care au fost deja acolo.. pentru ca i-a crescut cota si se poate taxa in plus, fara niciun rost.. Eventual cauta un loc care iti ofera decor si imbracaminte pentru scaune si mese.
Rochia se poate face la comanda, la o tanara creatoare de moda (eu am facut-o la Diana Bobar, cautati numai site-ul ei si va spune pretul in functie de material si complexitate) sau second-hand sau inchiriata.
Invitatiile se pot trimite on-line si listezi tu doar cateva pentru bunica si matusa de la tara, care nu are acces la internet :)
Flori.. pt buchet alegi flori de sezon, in culorile nuntii tale, iar pentru mese.. poti gasi alte idei: flori de hartie sau matase - chiar arata bine; sau flori de la p-ta de flori sau din cele primite la cununia civila, daca e in aceeasi zi. Pe masa se mai pot pune detalii legate de tema nuntii - pene colorate, scoici, nisip, sticle cu mesaj in ele - eventual o poza cu voi, plante in ghiveci - costa mult mai putin decat un aranjament.. Poti adapta un ambalaj pentru ghiveci in culorile nuntii si poti lipi si numarul mesei acolo.. Idei sunt foarte multe, trebuie sa te gandesti la ele.
Fotograful poate fi unul mai putin faimos, dar talentat, trebuie doar cautat.. si testat.

Daca vrea cineva din Bucuresti, va ajut cu idei si sfaturi.
agny
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:21
ai avut rochia facuta de Diana Bobar???

wow!
o ador pe tipa asta!

am 2 rochite elegante de la ea, create de ea, mi le-a trimis prin posta, pt ca e din Timisoara ea, dar e senzationala tipa! cred ca va fi mare creatoare de moda pe viiootr, sunt sigura! un fel de Levintza..sau de nu stiu..Irina Schrotter:)e f tare ! Diana rules..si stiu ca are nici 22 de ani parca.


PS: pe site-ul ei am vazut cateva rochite de mireasa create de ea. sunt f misto, simple si de bun gust.

cristinne83
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie de mireasa Pronovias colectia 2009 6 De la: timea 9 Septembrie 2009 09:29
Vand rochie mireasa ERSA ATELIER! 1 De la: kudika485853 15 Decembrie 2011 16:46
Vand rochie de mireasa 5 De la: ionela_807 20 August 2009 16:46
vand rochita mea Maggie Sottero, model ruby 1 De la: grace009722 21 Iulie 2010 00:16
Vand rochie mireasa "CASA GIOCONDA", marimea 44 1 De la: flowerpower 26 Septembrie 2009 10:28