Setari Cookie-uri

manichiura in ziua nuntii

fetele,cum stam cu manichiura in ziua nuntii???
eu am unghiile moi si nu rezista foarte mult lungi...deci as vrea o solutie sau un tratament mai natural ptr ele!nu vreau sa apelez la unghii false.este si costisitor si nici nu le pot tine mult > se intampla cand ai si bebe.nu iti permiti sa le pastrezi lungi ca il zgarii.va rog
pagina_parfumata_grace
Postat pe 11 Martie 2009 18:37
Buna,sa sti ca nu prea ai ce sa le faci,eu am luat de la DIOR,si tratament si oja,sa le mai intareasca,au crescut ele dar sa rupt una alta,pana la urma mi-am pus unghii false sau gel,si sa sti ca nu zgarie deloc,m-au tinut 3sapt.si se vede mana superba.Acum de nunta am sa fac la fel,mai ales ca sunt modele superbe.,si manichiura e f importanta pt o miresica.o zi buna.
kalis27
Postat pe 22 Aprilie 2009 06:42
buna fetelor! sa stiti ca si eu mias dori sa am unghiile mari dra din pacate nu mai reyista deoarece cineva mi lea deocheat si nu le mai pot tine lungi dar daca ai pe cineva care stie sa le aranjeze sa stie ca vor fi foarte frumoase asta daca ai formatul degetelor frumoase si nu sunt butucanoase. Sper ca nu vati suparat pt ce vam spus
dadivio_lazy
Postat pe 22 Aprilie 2009 08:50
Buna si eu am avut tips-uri puse cu acril apoi am avut aplicatie de acril peste unghie naturala se vad superb tin foarte bine si nu zgarie precum unghiile naturale pentru ca sunt finisate foarte bine. Aplicatia pe tips-uri cu acril sau simpla aplicatia de acril pe unghie naturala este mai putin lucioasa iar modelele oarecum limitate decat la aplicatia cu gel. Parerea mea este ca daca iti doresti o manichiura impecabila in ziua nuntii niciun sacrificiu nu este prea mare si in plus poti gasi pe cineva care sa faca acasa aceste aplicatii si garantat este mult mai ieftin. Mie mi le facea o prietena acasa la ea si ma costa jumatate din pretul de la salon adica intre 60 si 100 de lei in functie de model, plus ca la salon nu prea se fac aplicatii de acril pentru ca sunt greu de realizat si iti trebuie indemare si mai ales pricepere ceea ce multe ''stiliste'' nu au, saloanele se bazeaza pe aplicatia de tips-uri cu gel sau pe unghie naturala pentru ca este mult mai ieftin ( pentru ele) si mai simplu.
Eu momentan le-am dat jos pentru ca vreau sa-mi las unghiile 3 luni sa se regenereze la 6 luni e bine sa le lasi 3 , pentru ca odata ce ti-ai pus unghii false inseamna ca renunti la cele naturale, oricum unghiile moi niciodata nu vor deveni tari orice le-ai face si eu am aceeasi problema de cand ma stiu .
Casa de piatra.
andalussya
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:02
Am sa adaug cateva poze cu unghiile mele, pe profilul meu, sa vezi cum arata cu acril, ca sa iti poti face o idee. Si daca vrei te pot pune in legatura cu fata care mi le facea mie daca esti din Bucuresti.
andalussya
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:05
Pe mine ma intereseaza mai ales ca am unghiile moi,iar ingrijirea lor e din ce in ce mai dificila :se rup foarte repede!Eu am nunta pe 4 iulie asa ca as avea nevoie de cineva care sa se priceapa,ca la cele la care am fost pana acum, nu sunt multumita.La tine a iesit foarte bine,iar daca poti si mai este posibil sa-mi dai nr.tel sau o adresa ceva a fetei care se ocupa cu asa ceva, m-as bucura enorm.Nu vreau ceva sofisticat,dar sa fie ceva care sa dureze cel putin 2-3 zile.
grace000248
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:49
Si eu am avut acceasi problema ca si voi, aveam unghiile foarte moi si nu puteam sa le am niciodata lungi.
Anul asta mi-am cumparat de la o firma din suedia care la noi am vazut ca mai nou o gasesti si la Sensiblue, Navala-Intaritor pentru unghii se numeste, si se da pe unghie inainte sa aplici oja, mai multe scrie si pe ea ce si cum. Vreau sa va zic acuma dupa 2 luni de tratament am niste unghii lungi si tari cum niciodata nu le-am avut.
De acuma pot sa imi las si eu unghiile lungi ca pana acuma nu reuseam niciodata.;-)
verdaline
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:23
fetelorrrrr superbeeee

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:44
da cine imi aduca mie din suedia ''oja''...:)
loredana_plesa
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:45
Buna,
cine stie cum se intra pe adresa cuiva ca sa pot vedea pozele, ca daca dau acolo nu imi apar???
loredana_plesa
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:50
Buna!Va recomand cu incredere lacul pentru prevenirea exfolierii si craparii unghiilor de la Avon.Eu am incercat si acum am unghii de invidiat,toate fetele ar dori.Si eu am nunta in iunie,si chiar imi doream sa fiu naturala100%.SUCCES!
claudia_carmen
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:08
Incearca sa dai pagina pana jos:) Nici eu nu le gaseam la inceput. Unele persoane au activata optiunea prin care nu le poti vedea pozele doar daca le devii prieten
angi_bz
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:09
buna!eu am avut unghii false puse si m-au tinut vreo 2 luni dupa.dar nu le pune cu acril,punele cu gel e mai sanatos si le poti pune cat vrei de lungi sau de scurte,dar le si poti taia dupa si sa ramai cu ele scurte.e cea mai buna varianta.si costa in jur de 150 ron.
ela_ely23
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:57
E fabricata in suedia dar o poti gasi si la noi la Sensiblue dupa cate am inteles, acuma o luna si-a luat si prietena mea si-a cumparat si a zis ca e incredibila.
verdaline
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:36
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:08
o alta alternativa ar fi folosirea lacului de la farmec
de fapt este o solutie care intra rapid in unghie si are in compozitie vitamina b5.
o folosesc de aproximativ jumate de an si nu regulat...
inainte de a-mi colora unghiile aplic aceasta solutie , le las sa se usuce vreo 10 min si e ok.
sunt super multumita de rezultate ... inainte mi se despicau unghiile ceva incredibil ... acum nu mai am aceasta problema ...
va recomand cu caldura ...
paullyss
Postat pe 1 Mai 2009 18:24
sint noua pe forum,va rog ,spunetimi cum se scot aceste unghii false ,ca si voi am unghiile f .moi
grace003710
Postat pe 26 Iunie 2009 10:52
BUNA FETELE,EU AM GASIT CEVA F BUN DE LA SALLY HANSEN ,LUATI BAZA DUPAIA APLICATI OJA A APARUT UNA F BUNA ITI CRESC UNGHIILE REPEDE SI TARI SE NUMESTE ,,BIO SCULPTURE''IAR PESTE OJA DATI CU TOP.VETI VEDEA DIFERENTA,EU LE ADMIR PE ALE MELE ZILNIC NU-MI VINE SA CRED.SI OJA ,,OPI''E F BUNA.
kalis27
Postat pe 26 Iunie 2009 17:25
Buna fetelor!
Va recomand un salon unde se pun foarte frumos unghiile false. Nr. de telefon este 021/335.40.48. Salonul este in zona Tineretului, iar fetele de acolo sunt foarte primitoare.
Bafta!
DaianaP
Postat pe 27 Iunie 2009 12:29
De la: elenaciucu, la data 2009-04-22 19:57:17buna!eu am avut unghii false puse si m-au tinut vreo 2 luni dupa.dar nu le pune cu acril,punele cu gel e mai sanatos si le poti pune cat vrei de lungi sau de scurte,dar le si poti taia dupa si sa ramai cu ele scurte.e cea mai buna varianta.si costa in jur de 150 ron.


150?? Eu imi pun cu 40 de lei si sunt foarte multumita. Ma duc o data pe luna si asta pentru ca unghia creste foarte repede.
angi_bz
Postat pe 28 Iunie 2009 22:40
buna daiana!care este pretul?
anka8333
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta la pitesti 3 De la: marry 29 Martie 2010 18:43
POZITII POZE 18 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:19
ce restaurante v-au placut? 113 De la: grace009343 15 Iulie 2010 14:12
TOPUL RESTAURANTELOR NEPROFESIONISTE 29 De la: 30 August 2013 21:13
inchiriere si vanzare rochii de mireasa 1 De la: leti 17 Noiembrie 2009 13:30