Setari Cookie-uri

De ce vreti sa fiti mirese?

Buna, am ajuns intamplator pe forumul acesta cautund modele de rochii de ocazie.Am si eu o curiozitate. De ce e asa important pt voi sa fiti mirese/printese si sa aveti nunta? Ca orice fetita si eu visam la nunta mea,asa ca le inteleg pe cele pana in 25 ani sa zicem.Dar dupa? Tot citind pe aici am impresia ca mai importanta e nunta decat casatoria. Oricum eu nu vad sensul pt niciuna, pt ca trecand de 30 ani am ajuns la intelepciunea ca dragostea nu dureaza pana la adanci batraneti, si atunci nu vad sensul sa ma casatoresc stiind ca e posibil ca dupa n ani sa ne despartim.Sunt cu un tip de 8 ani, avem un copil si in curand vine si al doilea si n-am de gand sa ma casatoresc.pt ca nu vad sensul.Plus ca mi se pare mai frumos sa spui prietenul meu, decat sotul meu. Sotul pare ca sta din obligatie pe cand prietenul din placere.

happycorazon
Postat pe 24 August 2009 08:04
As vrea sa vad ce ai face cand "prietenul"te va lasa cu 2 copii pentu alta....ca dar nu sunteti casatoriti...si apoi copii tai sunt ILEGITIMI...DUPA LEGE AI 2 COPII ILEGITIMI CU UN OM ...nici nu au aceleasi drepturi cu copii legitimi( copii ilegitimi(nascuti in afara casatoriei) devin legitimi dupa ce parintii se casatoresc...apropo!! de cateori ai vazut din intamplare un barbat si o femeie "prietni" ca se casatoresc dupa 2-3 luni de cand afla ca vor avea un opil ? oare de ce multi se casatoresc (macar in primarie) imediat ce afla ca vor avea un copil? penru ca nu vor sa aiba un copil ILEGITIM !!! si apoi eu sunt PENTRU A CONVIETUI IMPREUNA INAINTE DE CASATORIE,PENTRU CA ASTFEL INGELEGI CUM VA FI VIATA CU EL...DAR CRED CA 99% DIN FETE/FEMEI ISI DORESC CA O POVESTE DE DRAGOSTE SA FIE BINECUVANTATA DE D-ZEU ...CRED CA TOATE VISAM MOMENTUL IN CARE INTRAM IN BISERICA IN ROCHIA E MIREASA !!ce s-ar alege de societatea asta daca toate femeile ar gandi ca si tine !! nimeni nu s-a mai casatori nici la primarie si nici in biserica !! cred ca stii ca familia este la baza fiecarei societati,familia sta la baza societatii( si asta de cand a aparut omul pe pamant ) sun multe cupluri care au 1 sau 2 copii fara sa fie casatoriti ,dar mai devreme sau mai tarziu se casatoresc pentru a "legaliza" familia lor si pentru a fi binecuvantati de D-zeu...cred ca sunt aproape inexistente persoaele care nu vorsa se casatoreasca dupa ce au facut 1-2 sau mai multi copiii....ORICUM ITI DORESC SA AI O FAMILIE UNITA SI FERICITA...EU AM INCERCAT DOAR SA RASPUND LA INTREBAREA TA
lorena28
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:24
SCUZATI GRESELILE ,SUNT PUTIN NERVOASA SI NICI TASTIERA NU MERGE BINE
lorena28
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:26
Vrem sa fim mirese din o mie de motive:
-pentru ca iubim din toata inima,
-pentru ca vrem copii, si vrem ca acestia sa faca parte dintr-o familie (ce se intampla daca te desparti de "prieten", copilul devine un "bastard", nu?),
-pentru ca nu exista sentiment mai placut decat acela de a cauta verighetele care vor fi simbolul dragostei pentru toata viata,
-pentru ca este minunat sa imbraci rochia aceea de mireasa careia i-ai facut schita de sute de ori in copilarie,
-pentru ca suna dumnezeieste "sotul meu" in loc de "prietenul meu",
-pentru ca, dupa nastere,casatoria este momentul cel mai important in viata unei femei, pe care il simte pana in maduva oaselor,
-pentru ca vrem sa credem ca iubirea asta este pentru toata viata,
-pentru ca vrem sa traim sub binecuvantarea lui Dumnezeu...
Te-am lamurit?
cella_srgh
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:45
De la: cela_srgh, la data 2009-09-10 14:45:05Vrem sa fim mirese din o mie de motive:
-pentru ca iubim din toata inima,
-pentru ca vrem copii, si vrem ca acestia sa faca parte dintr-o familie (ce se intampla daca te desparti de "prieten", copilul devine un "bastard", nu?),
-pentru ca nu exista sentiment mai placut decat acela de a cauta verighetele care vor fi simbolul dragostei pentru toata viata,
-pentru ca este minunat sa imbraci rochia aceea de mireasa careia i-ai facut schita de sute de ori in copilarie,
-pentru ca suna dumnezeieste "sotul meu" in loc de "prietenul meu",
-pentru ca, dupa nastere,casatoria este momentul cel mai important in viata unei femei, pe care il simte pana in maduva oaselor,
-pentru ca vrem sa credem ca iubirea asta este pentru toata viata,
-pentru ca vrem sa traim sub binecuvantarea lui Dumnezeu...
Te-am lamurit?


CE INTREBARE ABSURDA!!!!
iulik_flore
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:03
este o intrebare la care nici macar nu meritra sa raspunzi, pentru ca e clar ca nu sti ce inseamna sa iubesti cu toata fiinta ta si sa vrei ca obiectul dorintei si adoratiei tale, omul pentru care ai face absolut orice si penteru care ai merge pana la capatul lumii sa fie al tau si numai al tau din toate punctele de vedere: ...sufleteste...trupeste...legal..religios....

am avut multi "prieteni" inainte de a-l cunoaste pe el...si poate ca vedeaqm lucrurile dintr-o perspectiva oarecum asemanatoare... nu stiam ce inseamna sa iubesti si credeam ca iubirea e o iluzie frumoasa ... ceva posibil doar in filme sau in fanteziile fiecareia dintre noi....dar acum inteleg ca ma inselam amarnic...ca iubirea e ceva cat se poate de real...si de frumos... e cel mai frumos lucru si poate singurul pentru care viata asta ( atat de nedreapta uneori) merita traita la cote maxime ....
cam atat am avut de spus....
si apropo de varsta...cred ca iubirea nu are varsta....si nici casatoria nu e limitata de un anumit prag de varsta...
midroxy2005
Postat pe 11 Septembrie 2009 08:04
cum poti sa vorbesti asa?esti constienta de ce spui?
grace000456
Postat pe 11 Septembrie 2009 08:51
Din punct de vedere crestin ortodox (asta in cazul in care te inscri in aceasta categorie si nu faci parte dintr-o alta religie) atat voi ca si cuplu cat si copiii vostri nu sunteti recunoscuti in fata lui Dumnezeu. Am terminat facultatea de Teologie si iti voi spune doua lucruri importante referitor la cum gandesti tu si la situatia in care te afli tu si anume:
1. Relatia voastra se numeste "preacurvie" , nu spun eu spun cartile bisericesti deoarece doi oameni care stau asa fara sa se casatoreasca si mai au si copii pe deasupra, ceea ce este fff grav;
2. Este frumos sa ai copii si e ffff bine ca le-ai dat viata si nu i-ai ucis dar in fata Lui Dumnezeu acesti copii, ca si voi, sunt mai putin recunoscuti, si vin iar cu o expresie care-ti va displace "copii din flori", pentru ca atata timp cat voi nu sunteti casatoriti acesti copii vor avea de suferit din cauza pacatelor voastre.
Sa nu mi-o iei in nume de rau, nu sunt o bisericoasa dar cred in Dumnezeu si in poruncile lui si in ceea ce spun cartile si vreau doar sa-ti arat calea cea buna si de fapt cursul vietii.
Casatoria este o taina, ca si botezul, ca si impartasania etc. Voi trebuie sa faceti parte din aceasta taina iar martorul vostru trebuie sa fie Dumnezeu.
Sfatul meu este sa mergi sa stai de vb cu un preot si ai sa vezi cum te va sfatui el mai bine sa faci...
rodica80
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:00
happycorazon, esti VARZA...din toate punctele de vedere... Doamne.... cata prostie...

Auzi...da la ce-ai mai facut copiii aia? Daca tot nu crezi in iubire, in dragoste, in casatorie, in sintagma de "sot" ?Erau prea scumpe anticonceptionalele?
wmarsew
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:37
si eu sunt pro casatorie, nu cu oricine, cu oricum, nu oricand, ci cand simti, fiecare are un moment in viata cand doreste sa se casatoreasca, sa isi intemeieze o familie sa faca copii ... si ordinea fireasca a lucrurilor trebuie sa fie casatoria si apoi copii ...
imi_ase
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:39
sunt de acord cu tine....si mie mi se pare o prostie nunta, dupa 25 ani, atunci esti inca pe alte "meleaguri" si vezi viata altfel,dar dupa 25 de ani chiar nu mai este o prioritate " sa fii mireasa"
si eu mi-am pus intrebarea asta de multe ori knd prietenii mei insista sa facem nunta....
chir nu mai are farmecul acela, sincer....
acum ajungf la concluzia ca sunt niste bani aruncati pe fereastra, momentele nu vor mai fi traite la intensitatea la care ar trebui...de acord????????
pupici
aameliaandy
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:20
crezi k dk ar fi casatoriti " sotul" nu ar putea sa o paraseasca si sa o lase cu 2 copii???crezi k un certificat de casatorie il poate opri sa faca asta?nicidecum....importanta este increderea, dragostea pe care si-o poarta, nu actul de casatorie..
aameliaandy
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:21
Sunteti naive rau.
1. Ai impresia ca sotul nu te poate lasa?, chiar daca ai si 5 copii? Cunosc n cazuri. Replica asta mi s-a parut cea mai tare.
Unele au fost lasate chiar in timp ce erau insarcinate, ceea ce mi se pare foarte urat pt ca atunci esti mai vulnerabila.

2.Copiii mei atata vreme cat sunt recunoscuti au aceleasi drepturi ca orice copil. Iar daca nu erau, il puteam da in judecata si rezolvam pb. ^Bastarzi^ , ai impresia ca ne aflam prin secolul 15? Cine in ziua de azi mai condamna asa ceva?

3. Noi suntem o familie, avem chiar si livret de familie.

4. singura chestie cu care sunt oarecum de acord este cea cu biserica, si pe care incerc sa o rezolv. e mai greu pt ca prietenul meu e ateist, dar sper ca voi reusi in cele din urma sa-l conving.dar nu vad dc trebuie neaparat sa intri in biserica cu rochie alba si cu tot tamtamul pe care il faceti. covor rosu, flori, balustrade cu voaluri etc.


5. Cred ca nu ati inteles intrebarea mea. Am zis ca mi se pare normal sa vrei nunta perfecta cat ai sub 30 de ani, abia v-ati cunoscut si e iubirea in toi. Dar dupa? sau mai ales dupa ce ati stat mai mult de 3 ani impreuna? Cand nu mai simti flururasi in stomac? ce sens are? mi se pare ceva formal. Hai sa facem nunta sa nu zicem ca n-am facut. Eu nu cred ca la o varsta matura te mai poti indragosti ca la 20 de ani.


Si daca sunt asa convinse de imp. casatoriei dc multe cupluri o fac abia cand apar copiii? nu vi se pare o formalitate? si nu ceva venit din inima?


happycorazon
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:24
Pentru Lorena 28.
Draga mea in primul rand informeaza-te cand spui ceva.Din punct de vedere juridic si conform legii copii din casatorie ca si copii din afara casatoriei au aceleasi drepturi.
In ceea ce priveste despartirea atat "prietenul" cat si "sotul" te va parasi pentru alta indiferent cum.
Copiii sunt binecuvantari de la Dumnezeu. Fie ca vin in casatorie sau in afara casatoriei ei ne aleg si vin cu un scop, cu o menire.
Poate femeia chiar a vrut acei copii, ce e rau in asta ar fi fost mai bine sa ii avorteze sau sa ii omoare??? Nu va inteleg.Si sunt ferm convinsa ca pe certificatul de nastere la rubrica tatalui este trecut numele prietenului.
In alte forumuri va plangeati ca dupa casatorie v-au inselat "sotii" si va plangeati ca raspunsul lor este faptul ca nu se mai simt liberi. Asa si este pentru barbati notiunea asta e mai greu inteleasa. Barbatii inseala oricum.
Societatea s-a schimbat. Notiunea de copil din flori era pe vremea bunicii asa ca....fiti deschise la minte.
Eu nu sunt nici pro nici contra nu sunt atat de inversunata impotriva casatoriei dar nici pentru. Consider ca lucrurile trebuie sa evolueze de la sine.
O viata frumoasa.
mgmm
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:28
Ne vom casatori pentru ca amandoi consideram nunta un pas important in relatia noastra, o legalizam si ne demonstam unul altuia cat de mult ne iubim
Ne vom casatori pentru ca vream ca atunci cand vom avea copii sa ne numim FAMILIE..sa avem toti acelasi nume...
Gandeste-te ca atunci cand iti preziti prietenul.. si spui "el este prietenul meu"fata de "el este sotul meu"..prieteni poti sa ai multi in acelasi timp...dar sot ai doar unul...
ioa6
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:46
M-am intrebat si eu.. :)
Si vreau pentru ca e un moment la care visez de cand sunt mica, pentru ca inseamna trecerea la alt nivel al vietii mele, pentru mama si tata, ca sa vada ca au facut treaba buna cu mine si ca ma dau pe maini bune, pentru ca vreau o zi in care sa arat deosebit si sa fiu in centrul atentiei pentru toti cunoscutii mei, pentru ca in zilele celelalte sunt doar pentru iubitul meu.. Pentru ca asa e obiceiul si pentru multe motive.. care nu-mi mai vin acum in minte.
adeana
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:48
De la: marsevintila, la data 2009-09-11 09:37:17happycorazon, esti VARZA...din toate punctele de vedere... Doamne.... cata prostie...

Auzi...da la ce-ai mai facut copiii aia? Daca tot nu crezi in iubire, in dragoste, in casatorie, in sintagma de "sot" ?Erau prea scumpe anticonceptionalele?


Crezi ca o hartie iti poate creste copiii? Crezi ca asta garanteaza ca sotul tau va fi un tata bun, si se va implica in cresterea lor? Ca nu te va lasa balta? Crezi ca pe copil il va incalzi ca in hartii are o familie, dar in realitate, tatal e tata doar cu numele?

Copiii ii faci pt ca ii doresti sau pt ca asta e mersul*firesc* , ne-am casatorit, hai sa facem si copii sa fim in *randul lumii*

Primul copil a fost intr-adevar un accident, dar cum pana la 34 de ani nu am avut nici un avort nu cred ca se pune pb cum ai pus- o tu. pe al doilea l-am dorit in primul rand pt fiul meu, ca e mai bine sa fie 2, si in al doilea rand pt ca prietenul meu a dovedit ca este un tata bun. pt ca le putem oferi un camin, o familie in adevaratul sens al cuvantului , nu o familie doar in hartii

Si cred in iubire, dar nu in iubire pana la moarte decat fata de copii si parinti.Si cand spun iubire, ma refer la intensitatea ei. Fata de parinti si copii nu se poate diminua, nu intervine rutina etc.
happycorazon
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:51
din punctul meu de vedere , a refuza sa te casatoresti e un refuz de a-ti asuma niste responsabilitati.Din prisma copiilor , cred ca e un minus concubinajul pt cA parintii lui au fost prea lasi ca sa-si asume niste responsabilitati . Ca au gasit o scuza penru a nu intra in normalitate , pentru ca le e teama de ce va urma , ca au preconceptii legate de casatorie . Certificatul de casatorie nu iti ofera nici o garantie ca acel mariaj va dura sau nu va dura, dar iti ofera un sentiment de siguranta si implinire , pt femeie dar si pentru barbat. Nici nu te constrange, nici nu te elibereaza . ESti tot tu , cel dinainte de casatorie. E doar o chestie de perceptie si atitudine vis-a vis de casatorie.
Si la biserica nu te cununa daca nu ai acel certificat de casatorie , pentru ca religia nu incurajeaza concubinajul.

Cred ca unii se casatoresc pentru ca asa simt , ca o evolutie fireasca a iubirii lor , altii din interes ,altii ca sa nu ramana singuri...
cred ca cei care nu se casatoresc , chiar daca au copii, o fac fie dintr-un liberalism al gandirii, sau chiar o razvratire impotriva oranduirii sociale...
Pana la urma casatoria e o experienta in viata noastra, uneori o experienta frumoasa, alteori dureroasa . DEpinde de cat de noi cum o facem sa fie ...
grace001783
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:32
happycorazon, nu este vorba de hartie, nu este vorba de copii. este vprba de dorinta ta de a fi unita de persoana iubita in fata Lui Dumnezeu. hartia aceea nu conteaza, tocmai. atuni de ce sa nu o faci? daca iubesti si esti iubita, cred k te simti libera in prezenta partenerului. lipsa de libertate se poate simti atunci knd iubirea dispare. daca vrei sa faci sau nu nunta, e alegerea ta. exista si nunti restranse, nu numai nunti fastuoase. si tocmai tu ai spus...chiar daca esti casatorita chiar daca nu esti...tot te poti desparti de prieten/sot. si cred k e mai usor sa ajungi in tribunale pt un divort, decat pentru recunoasterea a doi copii. oricum de tribunal nu scapi. zici k prietenul tau e ateu. tu esti ortodoxa. stiti proverbul..traiesti cu tiganul te-nveti tiganeste? eu banuiesc k asa se intampla si cu tine. repet: totul tine de alegerea fiecaruia. in niciun caz dragostea nu dispare din cauza acelei hartii. se spune k dragostea dureaza 2 ani, dupa care trebuie intretinuta.
elenaanele_grace
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:47
De la: grace001783, la data 2009-09-11 13:32:40din punctul meu de vedere , a refuza sa te casatoresti e un refuz de a-ti asuma niste responsabilitati.Din prisma copiilor , cred ca e un minus concubinajul pt cA parintii lui au fost prea lasi ca sa-si asume niste responsabilitati >


Nu inteleg la ce responsabilitati te referi? Ce responsabilitati sunt diferite in a creste copii in cadru *legal* sau in concubinaj? Ai impresia ca eu sau tatal copilului avem dreptul legal de a ne lasa copilul sa moara de foame, pt a nu ne-am asumat *responsabilitatea* de a ne casatori?Crezi ca noi nu putem fi decazuti din drepturile parintesti? Casatoriti sau nu, responsabilitatea in a creste un copil este aceeasi.
happycorazon
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:07
hahahahahahahahaha, poate dupa 25 de ani de concubinaj nu mai are farmec nunta...dar sa ai 30 de ani si sa crezi ca esti prea batrana pentru nunta e o irealitate .Cu cat un moment e asteptat mai mult cu atat e trait mai intens...asta pe de o parte. Pe de alta parte , tine de maturizare . La 25 de ani nu cred ca vrei sa te mariti , ca mai ai de experimentat, abia catre 30 vrei sa te asezi, sa iti intemeiezi o familie.
M-am amuzat copios !
grace001783
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:14
De la: ioa6, la data 2009-09-11 10:46:22 />
Ne vom casatori pentru ca vream ca atunci cand vom avea copii sa ne numim FAMILIE..sa avem toti acelasi nume...
Gandeste-te ca atunci cand iti preziti prietenul.. si spui "el este prietenul meu"fata de "el este sotul meu"..prieteni poti sa ai multi in acelasi timp...dar sot ai doar unul...


Eu nu vreau sa-mi schimb numele, si nici sa am 2, deci in ochii lumii copilul tot va parea din flori si eu necasatorita ca doar nu o sa umblam cu certificatul in frunte.

Nu sunt de acord sa si schimbe ea numele. Dc sa nu-l schimbe el? Dc sa umble ea sa si schimbe actele? Dc sa se plimbe cu un pogon de acte pt a dem. ca ea e cea din diplomele de studii?

In cazul uni divort, habar cred ca nu aveti ce de hartii trebuie sa aveti ca sa dovediti diverse.

Am fost casatorita ,in secret,ne-am prezentat la sfat doar cu 4 prieteni apropiati, parintii au aflat dupa, nu mi am schimbat numele si am avut numai de castigat. Cand am vrut sa obtin locuinta de la stat si am facut greseala sa bifez divortat, trebuia sa aduc hotararea de divort legalizata la notar, dovezi ca nu am detinut o proprietate impreuna cu sotul. O gramada de acte si alergatura pt ce- A fost mai simplu sa schimb crererea si sa bifez, necasatorit si am terminat cu toate astea.


happycorazon
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:22
mi mi se pare o intrebare excelenta, pe care nu multa lume are curajul sa o puna. bravo happycorazon :).
eu am nunta in mai putin de o luna si recunosc ca o fac de dragul conventiilor si pt a o face pe bunica mea fericita, pt ca vrea sa ma vada mireasa :). nu cred ca as avea draga happycorazon, curajul tau sa desfind societatea si parintii, chit ca sunt complet de accord cu tine.
imi iubesc viitorul sot, nu ma intelegeti gresit, si vreau un copil cu el, dar asta nu sunt motive suficiente ca sa ma convinga ca nunta nu este altceva decat o conventie, si ulterior, in cazul unor neintelegeri, o dificultate. nici eu nu cred in dragoste nesfarsita decat fata de famileie (strict cei ce impart acelasi sange cu tine - parinti, frati, copii). dragostea barbatului este un lucru relativ, ei nu vor simti niciodata cu aceeasi intensitate ca o femeie, vor insela pt ca e natura lor si vor fugi de responsabilitati tot din aceleasi motive. daca un barbat pe care il iubesti vrea sa plece, hartia pe care ai semnat-o nu il va face sa stea fetelor, va fi doar o problema de rezolvat si poate un impedimet ca voi sa va continuati mai departe viata si sa incercati sa fiti fericite cu altcineva (de genul - nu divortez pt ca am stat ani si ani, pt ca ce vor zice rudele, vecinii, prietenii, pt ca am copii cu el, pt ca imi ia legal casa si ma lasa pe drumuri etc etc). daca nu ar fi actele, ar fi mai simplu.
dar bun, eu pot sa insir aici o multitudine de motive pt care casatoria este doar o formalitate, fetele tinere in inocenta si iluziile lor despre dragoste eterna imi vor sari in cap, dar experienta ne inavata ce nu vrem si nu putem sa ascultam si sa invatam de la altii.
in plus, tot acea experienta ne invata ca toleranta, respectul, inteligenta si flexibilitatea fac mai mult pt ca o relatie sa fie de lunga durata, poate chiar "for ever and ever" decat dragostea cea mai shakespeariana. si, again, toate cele de sus sunt realizabile fara sa iti pui semnatura pe o foaie de hartie. depind de voi ca oameni.
dracshor_grace
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:28
Buna.
Eu nu consider ca este o problema de ordin moral ca nu sunteti casatoriti. Mai mult ca, probabil el apare la casuta "tata" in certificatul de nastere al copilului, astfel ca nu ii afecteaza in nici un fel dreptul copilul la intretinere din partea tatalui si nici dreptul copilului la mostenirea lasata de tata.
Dar exista 2 probleme pt tine:
-bunurile dobandire impreuna in aceasta perioada nu reprezinta bunuri comune. Deci el poate sa ia tot si sa plece iar daca nu ai acte pe ele, nu ai ce sa-i faci.
-nu ai dreptul sa il mostenesti si nici el pe tine.
Se preconiza ca in noul Cod Civil sa se reglementeze si concubinajul, dar nu se stie cand o sa intre in vigoare.
Asa ca exista si motive absolut pragmatice pentru care sa faci pasul acesta (casatoria civila este cea recunoscuta de lege; nu este necesara si cea religioasa).
grace001934
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:47
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46
DRAGA MEA SA STI TU CA NIMENI NU STA DIN OBLIGATIE,NICI SOTIA NICI SOTUL TE INSELI NU MAI SUNTEM ACUM ..ANI IN URMA.IAR CA NU VREI SA TE CASATORESTI SI NICI EL ASTA INSEAMNA CA NU VA IUBITI INDEAJUNS,VA COMPLACETI SA TRAITI ASA ...EU PANA ACUM NU AM INTALNIT BAIAT ,BARBAT SA IUBEASCA PE CINEVA ATAT DE MULT INCAT SA NU VREA SA SE CASATORESCA ASTA E O ABERATIE O MINCIUNA CRED CA TE MINTI PE TINE INSATI,TU NU-L IUBESTI NICI EL PE TINE INDEAJUNS A AJUNGE LA CASATORIE.AM INTALNIT BAIETI SI FETE CARE TRAIAU CA TINE DIN SIMPLU MOTIV CA NU O IUBEA ATAT DE MULT SA SE CASATOREASCA,SI EA LA FEL PT CA AVEA BANI ,CASA .ETC SI DE CE SA SE MARITE CA ORICUM NU-L IUBEA ASA DE MULT DOAR VROIA SA AIBE UN COPIL.PANA CAND ZICI PRIETENUL MEU CREZI CA E ATAT DE FRUMOS CU 2COPII PE LA 50ANI SA AI DOAR UN PRIETEN CU CARE AI FACUT NISTE COPII.MAI AM MULT PANA LA IUBIRE.
kalis27
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii de ocazie - bijuterii pentru nunta 1 De la: florindinca 17 Februarie 2011 13:05
Restaurante in Iasi? 6 De la: Cassey 24 August 2009 14:57
SONORIZARI IASI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:09
mese cu nume, nu numere 11 De la: adeana 19 Februarie 2010 12:25
Restaurant La Familia 1 De la: andra14 27 Decembrie 2009 22:45