Setari Cookie-uri

va rog mult,ajutati-ma sa-mi salvez relatia...

buna.am si eu nevoie de mici sfaturi....am o relatie de 1 an,totul a mers perfect,cel putin din punctul meu de vedere,locuiam impreuna de 8 luni,acum m-am mutat,s-a produs ruptura,el mi-a spus ca-l sufocam cu atata dragoste,si apoi el m-a vrut inapoi,a zis ca-i pare foarte rau ca a treb sa sufar eu ca el sa se trezeasca la realitate,ca vrea sa fie cu mine,dar cu o conditie,si anume ca eu sa iau o "pauza" si sa-l mai las si pe el sa-mi arate ca ma iubeste,sa fiu mai "bandita,mai fitzoasa",ca asta l-ar atrage foarte mult...problema ca nu stiu cum sa fiu asa si cand ...eu nu sunt genul acela de pers,eu daruiesc tot cand iubesc,il iubesc foarte mult si as vrea sa fim din nou impreuna,as vrea sa ma schimb,dar nu stiu cum...cum sa ma comport de acum inainte ...ma poate ajuta cineva cu cateva ideei,cum sa procedez?...va rog.multumesc anticipat.
emma104
Postat pe 11 Martie 2009 12:57
parerea mea: el ar trebui sa te iubeasca exact asa cum esti, nu sa-ti impuna sa te schimbi ca sa iti dovedeasca el ca te iubeste.
A iubi inseamna al accepta in primul rand pe partener cu toate defectele si calitatile pe care le are. Nu poti schimba un om care a fost intr-un fel toata viata.
Daca ti-a cerut asa ceva...nu te merita.
carmela_grace
Postat pe 11 Martie 2009 15:07
Draga Emma104,permite-mi sa-ti spun si eu parerea mea in legatura cu problemele tale,evident la randul tau vei lua de bun doar ceea ce doresti.In primul rand,un barbat care iubeste o femeie,o iubeste asa cum este ea,o iubeste pentru ceea ce este.Domnul pe care l-ai sufocat cu atata iubire,draga mea,cu parare de rau ca trebuie sa-ti spun,nu cred ca te iubeste.Atunci cand iubesti vrei sa stai tot mai mult in preajma persoanei iubite,nu o indepartezi.Faptul ca dupa putin timp a revenit in viata ta,inseamna ca a fost parasit la randul lui de altcineva.Te-a parasit pentru alta,cred eu,iar cand treburile nu au mai mers intre ei,a revenit la tine.Pentru a confirma cele spuse de mine,gandeste-te de ce ti-a cerut sa te schimbi dupa despartirea voastra si nu inainte.Nu vreau sa te influentez,dar trebuie foarte bine sa-ti analizezi sentimentele,adica daca mai vrei tu sa fi cu el sau nu.Conteaza si ceea ce doreste o femeie in viata,nu doar ce vrea un barbat.Iti doresc sa ai parte de multa intelepciune,pentru ca va conta mult in luarea deciziei tale.Sper sa auzim numai de bine.
kudika002889
Postat pe 31 Martie 2009 16:41
Sincer parerea mea este ca trebuie sa te iubeasca asa cum esti daca vrea sa te schimbe inseamna ca nu te iubeste asa cum esti. Trebuie sa stati de vorba sa fii sincera cu el si sa-i spui ca nu ai cum sa fii altfel si amandoi trebuie sa va acceptati reciproc cu bune si rele. Si eu sunt ca tine dragastoasa si lipicioasa asa sunt eu si nu am cum sa ma schimb chiar daca as vrea sa fiu mai putin copilaroasa. Parerea mea sa fii asa cum esti si te va iubi exact asa dragastoasa daca nu inseama ca nu stie ce vrea si nu stie ce pierde adica pe tine.
deea_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:42
sfatul meu ar fii sa il lasi pe el sa se roage de tine si sa-l refuzi dar nu mai mult de 3 ori.sa fii ca o vulpe :smechera si vicleana...sa stii sa-l zapacesti de cap:sa nu-i arati asa de mult dragostea care i-o porti,lasal pe el ca sa te iubeasca asa mult...uneori sa fii geloasa dar nu exagerat si sa stii cand e momentul ca sunt momente cand barbatul si-ar dorii sa iei masuri de precautie.cand am zis gelozie nu ma refeream la crize de prost gust cu urlete si scandaluri!!!!!si cel mai important e sa fii imprevizibila:sa iei anumite decizi care sa-l uimeasca si sa-i si placa.tu il cunosti cel mai bine si tu stii cand e momentul ca sa actionezi!!!totul tine de tine!!
maslin_natasa22
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:44
In ceea ce priveste partea cu sufocatul.. m-am simtit si eu intr-un timp sufocata de partener si am simtit nevoia sa ma lase sa mai respir. Si nu e din cauza ca nu il iubesc... sau mai stiu eu ce alteva.. ca mi-as fi gasit pe altul. Dar sunt persoane care cand iubesc pur si simplu "sufoca". . si te simti astfel stresat. eu cred ca o reletie trebuie intretinuta, salvata intotdeuna de monotonie.. Daca ti-a spusa sa fii mai rea.. asta nu inseamna neaparat ca nu te iubeste asa cum esti. Asta e sarea si piperul unei relatii. S-o mai schimbi pe i9ci pe colo..sa mai introduci si cev nou in ea.. sa nu o lasi sa piara asa... Cateodata parca te saturi si de atatia pupici.. si de ataea imbratisari.. si de atata "te iubesc" si de atata dependenta si atasament.. F-i si tu pe plac pentru un timp.. si ai sa vezi ca o sa fie mai bine..!
lady_me
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:22
ma bucur ca ai apelat la sfatul unei terte persoane.. sa stii ca nu trebuie sa te schimbi.. asta e vestea buna.. pur si simplu, fii tu insati.. insa cu masura.. prin sufocat nu se intelege neaparat ceva rau, ci mai degraba.. echilibrarea relatiei.. lasa-l pe el sa te sarute, lasa-l pe el sa vina la tine.. barbatii sunt ca elasticul, stiai? au perioade cand simt nevoia sa fie langa tine 100% si sunt momente cand simt nevoie sa se indeparteze.. putin, dar sa poata.. nu fiindca nu te iubeste, ci pt ca asa sunt ei.. suntem diferiti, avem nevoi diferite, si trebuie sa ne respectam, sa cerem si sa lasam de la noi unde e cazul.. te iubeste, revine el, nu asta e problema.. relax
KALI03
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:01
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:41
Pot sa iti spun ca am trecut si eu prin ceva asemanator....Insa partea buna a fost ca el nu mi-a cerut sa fiu intr-un anumit fel si cred cu tarie ca nu ar trebui sa faci compromisuri in aceasta privinta. Gandeste-te ca poate peste un an te va vrea altfel, peste inca doi, altfel, etc....Daca s-a trezit la realitate inseamna ca si-a dat seama ca nu poate trai fara tine si s-a intors la tine. Nu are ce alte pretentii sa aiba...ori te vrea asa, ori isi cauta alta mai "fitzoasa"...
De la: emma104, la data 2009-03-11 12:57:36buna.am si eu nevoie de mici sfaturi....am o relatie de 1 an,totul a mers perfect,cel putin din punctul meu de vedere,locuiam impreuna de 8 luni,acum m-am mutat,s-a produs ruptura,el mi-a spus ca-l sufocam cu atata dragoste,si apoi el m-a vrut inapoi,a zis ca-i pare foarte rau ca a treb sa sufar eu ca el sa se trezeasca la realitate,ca vrea sa fie cu mine,dar cu o conditie,si anume ca eu sa iau o "pauza" si sa-l mai las si pe el sa-mi arate ca ma iubeste,sa fiu mai "bandita,mai fitzoasa",ca asta l-ar atrage foarte mult...problema ca nu stiu cum sa fiu asa si cand ...eu nu sunt genul acela de pers,eu daruiesc tot cand iubesc,il iubesc foarte mult si as vrea sa fim din nou impreuna,as vrea sa ma schimb,dar nu stiu cum...cum sa ma comport de acum inainte ...ma poate ajuta cineva cu cateva ideei,cum sa procedez?...va rog.multumesc anticipat.
radut2004
Postat pe 12 Mai 2009 18:24
Draga mea, am trecut si eu prin ceva similar... Am o singura intrebare... Oare de ce ar trebui sa te schimbi tu?? Oare nu ar trebui sa schimbe el ceva in comportament??? Incearca sa-i sugerezi... Poate, pur si simplu, nu poate primi ceea ce daruiesti tu... Si, atunci, cred ca ar trebui sa analizezi mai bine unele aspecte!! Iti doresc sa fii fericita si implinita!!!
yanna_grace
Postat pe 13 Mai 2009 08:38
Emma, parerea mea este ca er trebui sa te detasezi un pic. Mergi la coafor, fa o schimbare, iesi cu prietenele la un film, altfel spus, fa lucruri care iti plac si care nu au nici o legatura cu el.
Partea buna este ca nu a fost las si ti-a spus ce a avut pe suflet, asta face prte din acea "comunicare" despre care se tot vorbeste.
Nici nu trebuie sa fii hoata sau sa te schimbi, trebuie doar ca o parte din atentia care io acordai lui, sa ti-o acorzi tie, sa existe un echilibru.
fantome
Postat pe 13 Mai 2009 13:01
De la: fantome, la data 2009-05-13 13:01:31Emma, parerea mea este ca er trebui sa te detasezi un pic. Mergi la coafor, fa o schimbare, iesi cu prietenele la un film, altfel spus, fa lucruri care iti plac si care nu au nici o legatura cu el.
Partea buna este ca nu a fost las si ti-a spus ce a avut pe suflet, asta face prte din acea "comunicare" despre care se tot vorbeste.
Nici nu trebuie sa fii hoata sau sa te schimbi, trebuie doar ca o parte din atentia care io acordai lui, sa ti-o acorzi tie, sa existe un echilibru.

de acord cu tine .....
nu spune nimeni ca trebuie sa te schimbi pentru el .. si e normal sa gandim ca daca te iubeste te iubeste asa cum esti si gata..... dar noi nu te cunoastem si poate e adevarat ca esti prea insistenta sau poate il obosesti cu atatea cuvinte, mesaje, telefoane, pe capul lui tot timpul..... chiar daca iubim o persoana trebuie sa o lasam sa respire cateodata.... poate el e stresat sau are ceva de facut si tu insisti cu pupici si nu-l lasi sa-si termine treaba poate in sensul asta iti spune sa te schimbi... si nu numai pentru el... si in relatiile pe care o sa le ai in viitor daca nu o sa mai fii cu el .... fiecare vrea sa aiba spatiul lui,sa nu fie controlat, sa nu fie strsat cu telefoane. tu stii cel mai bine cum esti si daca se merita sa lupti pt relatie sau nu .. Multa bafta ...
rocsanyk3
Postat pe 13 Mai 2009 16:25

stii care este problema? el nu vrea, de fapt, sa te schimbe. problema este ca el are nevoie de provocare. stie exact cum esti si la ce sa se astepte si din cauza asta reactioneaza asa. pe de alta parte, daca nu te iubea, pleca pur si simplu.

eu cred ca trebuie sa incerci sa-l pui pe jar si mai cred ca asta trebuie sa faca toate femeile care au o relatie de durata. trebuie sa-l faci sa se simta putin nesigur sa ii fie teama ca te-ar putea pierde.

sfatul meu este sa nu-l mai suni atat de des (cred ca si asta faci). lasa-l pe el sa te sune, chiar daca stiu ca ti-e greu. daca o sa fii mai tacuta o sa se sperie. nu-i raspunde imediat la telefon. lasa-l sa se intrebe unde esti si ce faci. o data la doua saptamani sau o data pe saptamana iesi cu fetele in oras.

asta nu inseamna sa te schimbi. asta inseamna sa fii o femeie desteapta, care stie sa-si tina barbatul langa ea. asta ar inseamna viclenia aia feminina, care ne-a facut legendare.

eu iti urez succes. stiu ca o sa fe totul bine
patima
Postat pe 14 Mai 2009 06:56
si perioadele de "raceala" ar trebui sa alterneze cu perioadele de dragalasenie.
patima
Postat pe 14 Mai 2009 06:58
va multumesc mult pr sfaturi si pt incurajari,dar din pacate ne-am despartit de 2 luni..el nu a vrut sa mai continuam...mi-a spus ca vrea sa se mai distreze,sa vada cum este si cu alcineva..mi-e tare greu,mi-e dor de el,dar totul s-a terminat...asta este..apartine de trecut..viata merge inainte..asta a fost o lectie,data viitoare o sa stiu ce si cum sa procedez...numai bine la toata lumea.
emma104
Postat pe 14 Mai 2009 15:10

Cred ca e mult mai bine asa...mai ales pentru tine.
Singurul lucru pe care il regret este ca nu ai fost tu cea care sa il parasesti!
Ai grija de tine, fi increzatoare si numai bine!

De la: emma104, la data 2009-05-14 15:10:09va multumesc mult pr sfaturi si pt incurajari,dar din pacate ne-am despartit de 2 luni..el nu a vrut sa mai continuam...mi-a spus ca vrea sa se mai distreze,sa vada cum este si cu alcineva..mi-e tare greu,mi-e dor de el,dar totul s-a terminat...asta este..apartine de trecut..viata merge inainte..asta a fost o lectie,data viitoare o sa stiu ce si cum sa procedez...numai bine la toata lumea.
radut2004
Postat pe 14 Mai 2009 16:34
Imi pare rau... Nu a fost sa fie. Capul sus, ia partea buna a lucrurilor si ai grija de tine.
fantome
Postat pe 15 Mai 2009 14:59
Ai pierdut o lupta, dar, am o veste buna: razboiul continua!

Imi pare rau sa s-a terminat asa si - pentru viitor - incearca sa tii cont de un lucru: un om trebuie sa se simta iubit, nu sa i se "arate" ca este iubit!

Poate incercarea ta de a-ti DEMONSTRA iubirea a stricat totul! Ce zici???
trifoi16
Postat pe 15 Mai 2009 22:29
Buna



Ar trebui sa te iubeasca asa cum esti dar poate ca are dreptate poate il sufoci, mai lasa-l sa se mai chinuie un pic, ai grija de tine si lasa-l sa vada ca esti mai nepasatoare, iesi cu prietenele, fa-ti un program fara el si atunci vei vedea schimbarea.
carrie32_grace
Postat pe 18 Mai 2009 09:47
De la: grace000960, la data 2009-05-14 16:34:06
Cred ca e mult mai bine asa...mai ales pentru tine.
Singurul lucru pe care il regret este ca nu ai fost tu cea care sa il parasesti!
Ai grija de tine, fi increzatoare si numai bine!

De la: emma104, la data 2009-05-14 15:10:09va multumesc mult pr sfaturi si pt incurajari,dar din pacate ne-am despartit de 2 luni..el nu a vrut sa mai continuam...mi-a spus ca vrea sa se mai distreze,sa vada cum este si cu alcineva..mi-e tare greu,mi-e dor de el,dar totul s-a terminat...asta este..apartine de trecut..viata merge inainte..asta a fost o lectie,data viitoare o sa stiu ce si cum sa procedez...numai bine la toata lumea.

emma fi puternica...eu ma despartisem de prietenul meu dupa o relatie de 5 ani chiar inainte cu o saptamana de Paste dintr-un motiv straniu...am suferit am plans, am crezut ca viata se terminase...fiindca era dependenta de el...m-am trezit singura...fiindca prietenii ii aveam comuni...mai aveam doar cateva prietene...am stat o saptamana despartiti iar in vinerea mare ne-am impacat...m-am simtit usurata...insa nu pt mult timp caci marti imediat dupa Paste, dupa ce m-a adus acasa am aflat ca el se plimba in masina cu o individa...motiv pt care eu am vrut sa o terminam...dar nu am avut curaj...2 zile ne-am certat incontinuu...si eu cred ca sunt la fel ca tine ...ca il sufoc...insa spre deosebire de tine, eu am acea certitudine ca ma iubeste...mi-a spus k pe aceasta fata a cunoscut-o in saptamana cat am fost certati si ca trebuia sa ii spuna k o termina cu ea fiindca ne-am impacat...numai Dumnezeu poate stii adevarul....
in ceea ce te priveste fi puternica caci sunt sigura ca vei depasi momentul, tu nu ai facut altceva decat sa iubesti, sa ii oferi tot ce aveai tu mai de pret...iar ceea ce i-ai cerut este uman : dragoste, afectiune, tandrete!
iti spunea cineva intr-un post mai sus ca a fost si el parasit cand s-a intors la tine, din pacate sunt de aceiasi parere...l-s luat valul, a pus ochii pe o pitzipoanca iar cand i=a dat cu flit...voia sa te faca sa semeni cu ea...nu uit ca fiecare om e unic...tu nu ai nevoie de schimbare...esti minunata asa...si se va gasi cineva sa te adore! mult succes si multa sanatate
P.S. sa nu crezi k daca te arunci in bratele altuia te vei linisti...e cea mai frecventa gresala...lasa timpul sa treaca...distreaza-te fara a epata...fi din ce in ce mai frumoasa...si nu uita sa tragi concluzii din acesta experienta
Vanda2308
Postat pe 18 Mai 2009 09:54
Buna....am ajuns acolo unde nu doream unde incepe totul sa dispara incet,se topeste ce a fost...si mereu mea fost frica de acest lucru...suntem de 4ani impreuna a fost iubire,dor, suferinta,bucurii, mai mult am stat departe unul de altul si era alta viata,era dorul mult mai mare,iubirea...de cind traim impreuna intrun oras unde nu am nimik doar el ...nu zic ca e totul asa de rau,dar ma trezesc incet cand simt ce se petrece...au disparut saruturile fierbinti, cuvinte de dragoste, mai sunt ele dar rarute, si mai mult din partea mea..dar cind vorbim despre aceasta problema e simplu sa raspunda ...eu te iubesc dar acum suntem mereu impreuna si e normal sa dispara din toate cate putin, sincer nu zic ca doar el e de vina, ca si eu mai fac asa ceva uit de saruturi cuvite frumoase, ajutatima cum sa fac sa readuc totul cum a fost...
daimondtalia
Postat pe 27 Mai 2009 21:59
Offf!!!!Barbatii astia...parerea mea este ca persoana de langa tine trebuie sa te iubeasca asa cum esti, cu defecte si calitati, ma enerveaza teribil sa vad cum ne lovim de un astfel de egoism...pentru ca asta e...inteleg ca il iubesti si il iubesti asa cum e, dar cred ca daca ar fi reciproca iubirea, nu ar trebui sa existe astfel de conditii, eu nu as suporta sa mi se puna astfel de conditii, in tot acest timp cat a stat cu tine nu a vazut cum esti?De ce s-a indragostit de tine?Ceva trebuie sa il fi atras la tine si ma indoiesc ca e vorba doar de aspectul fizic! Dar ...in fine...atunci cand un individ ne respinge, tendinta noastra este sa ne apropiem mai mult de acesta, am patit-o pe propria-mi piele si cred ca toti trecem mai devreme sau mai tarziu prin asa ceva, iar ce iti ramane de facut, parerea mea, este sa nu ii mai dai atat atentie, sa iesi mai mult cu prietenele, sa nu ii raspunzi imediat la telefon, sa-ti acorzi mai mult timp tie ca femeie pentru ca meriti si vei avea timp destul sa "stai la cratita". Stiu ca e complicat, dar incearca sa te pui cumva si in postura lui, nu ii tin partea, majoritatea barbatilor sunt niste porci si niste lasi cand vine vorba de iubire, dar atunci cand nu suntem obisnuiti cu astfel de relatii, concubinaj, atunci cand il vedem pe cel de langa noi din mult mai multe puncte de vedere, nu doar cateva ore la o plimbare sau la o cafea, mereu aranjat si parfumat, lucrurile se mai schimba...doar nu suntem perfecti! Dar daca intr-adevar exista acel sentiment care leaga 2 oameni-iubirea, nu ar trebui sa existe conditii, de nici un fel, pana la urma compromisuri facem toti, mai mult sau mai putin, intr-un fel sau altul. Pune-i si tu conditii, in acele luni petrecute impreuna sunt convinsa ca i-ai descoperit si tu o gama larga de defecte, dezordonat...sau poate nu e suficient de atent cu tine,pierde prea mult timp la tv sau cu prietenii, poate cu job-ul sau e recalcitrant, daca e aventurier, spune-i ca ti doresti sa fie romantic(toate astea sunt doar exemple, incearca sa faci un transfer emotional) si vezi daca face fata sau nu cerintelor tale! Sunt revoltata pentru ca nu inteleg iubirea conditionata!!!In cele din urma l-ai putea face sa inteleaga ca daca te-ar schimba nu ai mai fi tu, ci doar o imagine, fara personalitate, ceea ce nu mi se pare corect. Avem dreptul sa fim noi insine, daca nu am avea personalitate, calitati si defecte, ce ne-ar deosebi? Doar aspectul fizic! Si atunci...am avea o viata monotona, am reactiona la fel...hmm...nu ar avea nici un farmec viata!
andra_alexandra
Postat pe 10 Iunie 2009 01:24
in situatia ta ai numai doua variante: 1]sa ramai aceeasi dar sa incerci sa o iei mai usurel si 2] sa iei lectii de actorie.
vaiana
Postat pe 2 Iulie 2009 07:27
are si el ceva dreptate.din experienta iti spun ca ei sunt un pic mai mult masochisti,pana nu ii chinui un pic-sentimental- nu stiu sa te aprecieze, nu se simt satisfacuti.si eu eram genul care isi daruia sufletul cu totul. si "el" nu intelegea asa,i se parea ca sunt disperata. cand l-am intalnit pe actualul cu care ma voi casatori peste 2 saptamani si 2 zile, am devenit fitzoasa. mofturoasa, scarba, jigodie, mi-am impus lucrul asta, poate ca asa a fost soarta, nu stiu, dar stiu sigur ca daca as fi fost iar fata buna care ierta orice si trecea cu vederea orice iar ajungeam sa fiu calcata in picioare. si vreau sa zic ca actualul, mai bine zis sotul meu, se poate spune asa, deci, actualul dupa numai 3 luni s-a decis ca sunt femeia potrivita pentru el. dupa 6 luni de relatie a venit cu calendarl in mana sa stabilim ziua nuntii. il indragisem de la inceput, incepusem sa il iubesc, dar nici de-a dracu nu aratam tot timpul asta. ii dadeam exact cat sa il tin sub control. nici chiar rece nu trebuie sa fii ca iar nu e bine, asa cate putin, picatura chinezeasca
oni_math
Postat pe 2 Iulie 2009 07:32
De la: gracekelly, la data 2009-05-14 06:56:55
stii care este problema? el nu vrea, de fapt, sa te schimbe. problema este ca el are nevoie de provocare. stie exact cum esti si la ce sa se astepte si din cauza asta reactioneaza asa. pe de alta parte, daca nu te iubea, pleca pur si simplu.

eu cred ca trebuie sa incerci sa-l pui pe jar si mai cred ca asta trebuie sa faca toate femeile care au o relatie de durata. trebuie sa-l faci sa se simta putin nesigur sa ii fie teama ca te-ar putea pierde.

sfatul meu este sa nu-l mai suni atat de des (cred ca si asta faci). lasa-l pe el sa te sune, chiar daca stiu ca ti-e greu. daca o sa fii mai tacuta o sa se sperie. nu-i raspunde imediat la telefon. lasa-l sa se intrebe unde esti si ce faci. o data la doua saptamani sau o data pe saptamana iesi cu fetele in oras.

asta nu inseamna sa te schimbi. asta inseamna sa fii o femeie desteapta, care stie sa-si tina barbatul langa ea. asta ar inseamna viclenia aia feminina, care ne-a facut legendare.

eu iti urez succes. stiu ca o sa fe totul bine


intr-un cuvant lasa-te cucerita...
laura02maria
Postat pe 2 Iulie 2009 07:56
grace002277 ai foarte mare drepatae si eu sunt de parere ca asa se cuceresc barbatii
laura02maria
Postat pe 2 Iulie 2009 08:01
BUNA FETELOR,SA STITI CA AM MAI AUZIT VORBELE ASTEA DE LA MULTI BARBATI,MA SUFOCA,IMI DA TOTUL PE TAVA ETC,SI NU-MI PLACE.BARBATILOR LE PLACE SA ALERGE CEVA TIMP DUPA TINE,II INCINTA MAI MULT FAPTUL CA NU TE POT AVEA CAND VOR EI,TE MAI PREFACI CA NU AI TIMP DE INTALNIREA CU EL,CA ESTI OCUPATA ,CHIAR DACA NU AI NIMIC DE FACUT.NU FACE TOT TIMPUL CE ZIC EI,SCHIMBA PLANUL ETC,IMPUNATE ETC.CAM ASTA LE PLACE, CE NU POT AVEA CAND VOR EI,.SI SA STI CA MERGE.
kalis27
Postat pe 2 Iulie 2009 08:58
stii ceva? mai da-l incolo...daca ramaneati impreuna ti-ar fi facut faze din astea toata viata...poate se sufoca de la caldura...
stiu ca e usor de zis...insa tre sa te gandesti la tine acum...tie sa-ti fie bine...si lasa-l pe el sa se distreze...atunci and se va trezi din "betie" tu o sa fi deja pe drumul tau si te vei iubi pe tine mai mult!
ramai asa cum esti si nu te schimba decat daca tu simti ca e nevoe de o schimbare...intr-o relatie se ofera si apoi se cere...domnul pare a fi genul de barbat care traieste pentru a fi cucerit, iar cand s-a consumat momentul realizeaza ca de fapt e plictisit! este pierderea lui...in schimb tu, TU ai invatat sa IUBESTI!
ai grija de tine si mentine-te frumoasa si atragatoare!
oana
oanii
Postat pe 2 Iulie 2009 09:07
RELATIA MEA E LA FEL:EL MA SUFOCA SI EU SINT MAI INDIFERENTA.IN FIECARE SEARA IMI SPUNE:,,TE IUBESC'',,TU ESTI VIATA MEA''ETC...CITEODATA IMI REPROSEAZA CA SINT INDIFERENTA.SI TOTUSI IL ATRAG SI MA IUBESTE ASA CUM SINT.NU MI-A CERUT SA-MI SCHIMB COMPORTAMENTUL.MA IUBESTE PUR SI SIMPLU PE MINE ASA CUM M-A CUNOSCUT DIN PRIMA ZI.CIND IUBESTI ACCEPTI PARTENERUL ASA CUM ESTE.SI POT SPUNE CA SI EU IL IUBESC FOARTE MULT,DAR NU-I ARAT ASA DE MULT.TREBUIE SA GINDIM RATIONAL SI SA NE ACCEPTAM CU BUNE SI RELE.ASTA DACA INTR-ADEVAR E IUBIRE SI RESPECT.NU-L LASA SA TE SCHIMBE.FA-L SA TE ACCEPTE ASA CUM ESTI TU.
razelm
Postat pe 2 Iulie 2009 09:54
De la: maslin_natasa, la data 2009-04-26 12:44:29sfatul meu ar fii sa il lasi pe el sa se roage de tine si sa-l refuzi dar nu mai mult de 3 ori.sa fii ca o vulpe :smechera si vicleana...sa stii sa-l zapacesti de cap:sa nu-i arati asa de mult dragostea care i-o porti,lasal pe el ca sa te iubeasca asa mult...uneori sa fii geloasa dar nu exagerat si sa stii cand e momentul ca sunt momente cand barbatul si-ar dorii sa iei masuri de precautie.cand am zis gelozie nu ma refeream la crize de prost gust cu urlete si scandaluri!!!!!si cel mai important e sa fii imprevizibila:sa iei anumite decizi care sa-l uimeasca si sa-i si placa.tu il cunosti cel mai bine si tu stii cand e momentul ca sa actionezi!!!totul tine de tine!!
dorria23
Postat pe 2 Iulie 2009 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ei ..? tu ce zici ? 39 De la: kudika355503 11 Februarie 2011 18:32
unde comandati decoratiunile pentru nunta? 83 De la: ully1986 24 August 2017 23:47
Restaurant elegant si un Sfat,pls! 7 De la: felicia 27 Octombrie 2009 10:56
Turbotequila Militari 2 De la: veronica2595 17 Noiembrie 2016 15:03
traditii si obiceiuri de nunta in moldova 5 De la: elena8820 8 Februarie 2010 01:17