Setari Cookie-uri

cununia civila

Buna ziua!Eu ma casatoresc pe 20 martie(adica saptamana viitoare )! Va rog ajutati-ma cu un sfat:ce sa imbrac??? Nu mi-am luat nimic si urmeaza sa merg cu a mea cumnata la cumparaturi maine,dar nu prea stiu ce sa iau. Si am atatea emotii ...Poate puteti sa-mi oferiti un sfat...v-as fi foarte recunoscatoare!Indraznesc sa va deranjez cu acest lucru...,dar e cam tarziu si am nevoie de multe pareri.Multumesc!
grace000248
Postat pe 12 Martie 2009 18:10
eu zic ca un costum (fusta) ar fi perfect sau o rochiþã ....
angik_grace
Postat pe 12 Martie 2009 18:32
probabil o rochita pana la genunchi si un sacou ar fi potrivite... poti da "un ochi" la profilul meu, in albumul "let's party", poate gasesti ceva, sau macar sa-ti faci o idee! bafta!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 12 Martie 2009 18:45
La cele doua variante m-am gandit si eu,sper ca maine sa gasesc ceva care sa ma si avantajeze. O sa merg in Unirea unde oferta e bogata.Ceea ce-i sigur e faptul ca rochita,fustita sa fie peste genunchi,ca nu m-as simti bine in ceva scurt.Multumesc ca sunteti asa dragute si mi-ati raspuns atat de repede!
O sa va povestesc maine seara ce am gasit!
grace000248
Postat pe 12 Martie 2009 21:17
probabil ca la ora asta esti inca la cumparaturi!!! sper sa gasesti ce-ti place si... vrem poze!!! desigur, daca nu reusesti acum, e bine si dupa marele eveniment!!!
casa de piatra si sper sa aveti parte de o zi frumoasa!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 13 Martie 2009 15:00
NIMIC, dar NIMIC !!! Nu-mi vine sa cred ca nu am gasit nimic la Unirea, am vazut in magazinele Yokko cate ceva,dar...luni merg acolo.O sa fac poze cu ce mi-am cumparat,sper sa gasesc .Multumesc pt sprijin.Tocmai am aflat ca o prietena buna nu va veni la cununie... ,dar sunt calma in rest! Va pup si mai vorbim!
grace000248
Postat pe 14 Martie 2009 21:48
Imi pare rau ca nu sunt din Bucuresti ca sa te pot indruma, dar am vazut in Cluj, la magazinul Cristinei Nichita, niste tinute care ar merge la fix pentru eveniment! Din pacate, pe site, www.nichi.ro, nu au ceea ce am vazut in magazin, dar daca ai timp poti da o fuga sa vezi, poate ai norocul sa gasesti... sau poate ai fost si nu ti-a placut (acum am intrat pe site si am vazut ca au magazin si in Unirea) poate ca la celelalt magazin al lor (afli adresa de pe site) vei gasi si alte produse in afara celor din Unirea
o prietena si-a cumparat o rochita neagra, pana la genunchi, de la motivi, pentru acest eveniment, si deasupre a avut un bolero... asortata cu niste bijuterii finute, in ton cu tinuta, arata demential!!!
nu te lasa descurajata de faptul ca nu ai gasit inca nimic, ai sa vezi ca o sa gasesti si vei fi cea mai frumosa sambata!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 15 Martie 2009 09:46
Mi-am luat o rochita mov cu putin negru.Dar am luat-o pt ca i-a placut iubitului meu,acum imi place si mie.E stransa pe corp,cu pliuri in fata,acestea acopera burtica.Urmeza pantofii si multe altele.Sunt foarte obosita dupa ce mi-am petrecut intreaga zi prin magazine.Va pupik si mai vorbim!
grace000248
Postat pe 16 Martie 2009 21:03
super!!!!!!!!!
sper ca ne arati si noua pozici, nu? te rugam!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 17 Martie 2009 11:08
Buna-dimineata Doamna!!! Cum te simti in prima zi, in calitate de SOTIE? Ati petrecut frumos? Ai avut emotii???
NIGHTWISH_grace
Postat pe 22 Martie 2009 09:44
Emotii????Multe!!!!Eram atat de emotionata ca nu mai stiam pe unde sa merg,mi-am rupt dresul,nu a venit cumnata sa ma machieze la timp,nu-mi placea cum imi statea parul..Si lista poate continua.Dar a fost frumos si bine.Nu stiu daca v-am spus ca vom face la Riviera,din parcul National.La inceput ni s-a dat sala mica,dar cu o zi inainte de cununie ne-au sunat sa ne spuna ca s-a spart o teava in sala mica Dar,tot raul spre bine, caci in sala mare unde ne-au mutat a fost foarte frumos.Dumnezeu acolo sus ne iubeste!Cum ma simt ca doamna...Pai de 3ani stam impreuna,ne cunoastem foarte bine si cred ca in fiecare zi ne iubim din ce in ce mai mult.O sa va arat poze.
grace000248
Postat pe 25 Martie 2009 14:06
Ma bucur ca, pana la urma, totul a fost bine
Si pozele????
NIGHTWISH_grace
Postat pe 27 Martie 2009 15:08
Din pacate nu le-am primit pana acum,dar sper ca saptamana viitoare sa ni le dea.Oricum astept cu nerabdare sa le vad,iar cele care nu-mi plac o sa le ascund bine,bine!
grace000248
Postat pe 28 Martie 2009 20:44
acum am dat de topicul acesta

ma alatur si eu fetelor spunand ca astept poze, multe poze



si a propos, CASA DE PIATRA, sa fiti FERICITI si sa va IUBITI!!!
iulik_flore
Postat pe 28 Martie 2009 21:34
imi pare rau k nu l=am vz la timp, sa te pot ajuta macar cu un sfat, insa lasa k te-ai descurcat
iulik_flore
Postat pe 28 Martie 2009 21:35
Nu-i nimic!Cel putin moral am fost sustinuta.Va multumesc din suflet pt gandurile bune!Oricum sotul meu( )a fost cel care a decis ca imi sta mai bine in acea rochita,decat in ce imi alesesem eu.Dorinta mea de a ascunde,nu mi-a reusit...Acum ce sa va spun astept si eu pozele...Am totusi o intrebare:la aceste poze nu au acces decat membrii forumului,nu?Nu mi-ar placea sa-mi vad poza cine stie pe unde.Nu sunt paranoica,va rog sa nu radeti de mine!
Acum urmeaza partea grea:nunta!Deja am visat ca a venit ziua respectiva si nu aveam rochie,pantofi,programare la coafor...groaznic!
Bun venit noilor membre!!!
grace000248
Postat pe 29 Martie 2009 16:28
Daca nu vrei sa-ti fie vazute pozele de oricine, il poti "secretiza", ai optiunea de a face acest album public/disponibil membrilor forumului/disponibil grupului tau de prieteni de pe forum.
Iulika nu e chiar "noua", daca la ea te referi....
Vise paranoia cu nunta o sa ai muuuuulte de-acum incolo, iti spun din experienta
Dar o sa vezi ca o sa fie bine!!!! Din toate punctele de vedere! Cele care am trecut prin asta, stim deja!
Pupici, si asteptam pozele!

PS: ati stabilit deja data nuntii?
NIGHTWISH_grace
Postat pe 29 Martie 2009 19:15
De la: NIGHTWISH, la data 2009-03-29 19:15:37Daca nu vrei sa-ti fie vazute pozele de oricine, il poti "secretiza", ai optiunea de a face acest album public/disponibil membrilor forumului/disponibil grupului tau de prieteni de pe forum.
Iulika nu e chiar "noua", daca la ea te referi....
Vise paranoia cu nunta o sa ai muuuuulte de-acum incolo, iti spun din experienta
Dar o sa vezi ca o sa fie bine!!!! Din toate punctele de vedere! Cele care am trecut prin asta, stim deja!
Pupici, si asteptam pozele!

PS: ati stabilit deja data nuntii?


vise paranoica nu nunta am si eu de acum, cum ca il locul rochiei mele e altaaa si tot asa...k n-am una, alta...etc...
iulik_flore
Postat pe 30 Martie 2009 12:45
Nu ma refeream la voi...nu !!!!Inca nu ma pricep si de aceea intreb.O sa va urmez sfatul! Astept si eu pozele... mai, dar nici un semn nu da!O sa o sunam maine si vedem ce va spune.E un cosmar cu nunta,dar sincer mai m-am linistit SUNT MARITATA nu mai da inapoi ! Nunta va fi pe 4 iulie,o vom face la Oltenita (Cl).Dar am un ajutor de nadejde pt calmarea mea - BIBICA pisica mea(poza ei este aceea).Va pup fetelor si iertati-ma daca am fost putin cam...stiti voi!Vorbim maine!
grace000248
Postat pe 31 Martie 2009 18:06
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:39
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:30
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 16:01
Dragos Popescu photography

Primesti flexibilitate!

Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG

Ce este Trash The Dress

TTD este un ritual American la origini, dar care a fost mai apoi imprumutat in toata lumea, inclusive la noi. Ideea este ca aceasta sedinta foto-video are un farmec aparte, in urma ei razultand materiale foarte artistice, expressive si neasteptate, de neatins la o filmare normala. Sedinta are loc, in general dupa eveniment, intr-o locatie aleasa de comun accord si care sa dea o traire de film artistic momentului.
La ora aceasta , majoritatea fotografilor si videografilor profesionisti propun astfel de sedinte.

Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 700 si 2000 lei.
Pentru a va pune la current cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com

eunescu09_condo
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:53
Foto-vis, video-miraj


- Daca v-a dezamagit fotograful pe care la-ti avut la nunta, sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, de poezie si candoare, dati-ne un semn si vom gasi un peisaj deosebit, un parc, o ferma in camp, o apa, o cetate, o stanca plesuva, sau orice altceva pe care a-ti dori sa va transpuneti imaginea de miri minunati, si vom face o sedinta foto, sau si video, deosebita. A va imbraca din nou in miri poate fi chiar o provocare. Nu ezitati!
V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, si un foto sau videoclip minunat va vom oferi din materialul d-tra brut. Totul prin posta daca distanta este prea mare.
Iar daca evenimentul inca nu a avut loc, si doriti sa ramaneti, de la acesta, cu amintiri vii si minunat de proaspete, contactati-ne. Vom fi partenerii d-tra fideli.

Phone 0744580054 sau 0742577082
fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne puteti gasi pe www:// dragospopescuphotography.blogspot.com sau pe eunescu09 sunphoto



energiccom_grace
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:32
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:13
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 11 Iunie 2010 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spania 44 De la: BarbieGirl 10 Aprilie 2010 09:17
Luna de miere in Delta Dunarii 3 De la: kudika_967143 5 Iunie 2014 21:16
luna de miere 10 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:29
luna de miere cea mai fascinanta si romantica este in Insula Corsica 6 De la: oxygenX 2 Martie 2011 23:38
Luna de miere in Grecia? 2 De la: Cassey 20 August 2009 13:58